politika společnost

Vladimír Boštík si věří


Vladimír Boštík
FOTO: Josef Vostárek, ČTK

I když mu ještě nebylo ani šedesát, vypadá minimálně o pět let starší.  Přesto je to jeden z nejmladších kandidátů na českého prezidenta,  který má současně i jednu z nejmenších nadějí,  že by  této funkce kdy dosáhl.  Nepatří mezi známé,  dokonce ani mezi úspěšné lidi,  nestojí za ním ani silná  politická strana,  firma  nebo sponzoři. Jeho  dřívější podnikání skončilo velkými dluhy,  které se však snaží splácet.  Ačkoli  po úraze pobírá plný invalidní důchod,   souběžně pracuje a snaží se být aktivní.  V roli prezidenta bych chtěl využít zkušenosti, které nabyl jako starosta obce Vracov.

Podívejme se,  jaké má šance z astrologického pohledu,  kdo ho bude volit a odkud se bere jeho sebedůvěra.

Podle uváděného životopisu se narodil 30. října 1959.  Čas patrně nezjistíme,  ale podle životopisných dat to bylo spíše ve dne.  Na první pohled v jeho horoskopu zaujme konfigurace  Ranec,  z níž se vymyká pouze osamělý Uran ve Lvu.  Ve vrcholu rovnostranného trojúhelníku  kraluje stelium  Mars – Slunce – Neptun na počátku znamení Štíra. Vladimír Boštík má tedy silnou fyzickou rovinu a můžeme mu věřit, že je přes svůj vzhled stále velmi aktivní. Je to člověk, který rád fyzicky pracuje a když je třeba, nesedí a ihned jedná. Má silné sociální cítění,  minimálně na stejné úrovni jako Miloš Zeman.  Není však  typ, který by vysedával po hospodách,  vykuřoval a  pro zabití času si vymýšlel  bonmoty.  Sociální nerovnosti vnímá velmi emotivně a osobně a je připraven nasadit svůj krk,  aby udělal něco pro jejich nápravu.

Planety Saturn a Pluto ve velmi dobré pozici tvoří základnu ústředního trojúhelníku jeho horoskopu. Představují nám člověka,  který je striktně zásadový,  má smysl pro Fair Play,  uznává tradiční hodnoty a nikdy neuhne. Patří mezi neúplatné jedince,  na jejich slově se dá stavět,  kteří nikdy nebudou obcházet zákony jenom proto, že je to pro ně v dané chvíli výhodné  nebo že  to zákon umožňuje.

Co bylo tedy příčinou jeho pádu a dluhů,  které ani při velkém snažení nemá šanci sám splatit? Konjunkce  Merkur Jupiter na rozhraní Štíra a Střelce prozrazují inteligentního člověka,  který je však současně velmi emotivní a neumí se s lidmi  domluvit.  Pokud cítí, že má pravdu,  je jí v dané chvíli až příliš  pohlcen a přestává naslouchat.  Domluva s protistranou proto v dané chvíli není možná.  Pokud je druhá strana silnější,  jako je tomu například u úřadů  nebo větších organizací,  obrací se jeho způsob řeči proti němu samému ( Merkur a Jupiter kvadrát Pluto), protože mu dají pocítit svoji moc.

Vidíme tedy člověka, který by patrně nebyl nejlepším diplomatem a ve svém úřadu by jen těžko přispíval k národnostnímu smíření nebo   mírovým mezinárodním vztahům.

Volební hlasy dostane  vesměs od určitého procenta praktických a přitom nespokojených lidí,  kteří cítí, že obyčejný člověk nenajde nikdy u úřadů zastání.  Fandit mu budou ti, kdo jsou sami féroví,  ale nemají energii ani odvahu, jít s vlastní kůži na trh. Ani  tranzity v nejbližší roky mu nedávají šanci pro zázrak a vítězství ve volbách. Přejme mu  alespoň dobré zdraví,  které mu umožní pokračovat v aktivním životě.

Aby si v této  chvíli někdo nemyslel,  že se jedná o beznadějného blázna a snílka,  pak jen o několik hodin  později (31.10.1959) se narodil Michael S. Rogers,  Admirál amerického námořnictva,  který to ve svých funkcích dotáhl opravdu daleko.  V současnosti působí jako ředitel agentury pro Národní bezpečnost,  velitel kybernetické velitelství USA a náčelník Ústřední bezpečnostní služby.

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...