Večery s astrologií formou webinářů  na zajímavá témata. Sloouží k rozšíření znalostí i procvičování vašich případů. Pro začátečníky i pokročilé.
Nejbližší astrovečer: termín bude upřesněn
na téma: Nově objevené planetky Hygiea, Pholus, Gonggong, Orcus
Jste srdečně vítáni! Přihlásit se můžete již nyní emailem.
Cenu 250 Kč uhradíte převodem dopředu, po přihlášení vám pošlu č. bankovního účtu.

Sladké večery s astrologií
Přiznávám bez mučení, že názvem jsem se inspirovala u klasika. Knihy Johna SteinbeckaNa plechárně“ a „Sladký čtvrtek“ patřily celé mládí k mým nejoblíbenějším. Vracela jsem se k nim zas a znova když mi bylo těžko, když jsem potřebovala zpátky získat naději, optimismus a odhodlání o něco bojovat.
Plasticky líčené příběhy podivínského veterináře a party povalečů musí snad každého utvrdit, že životní štěstí nezávisí na věku, kráse, úspěchu, penězích ani velikosti IQ a že má cenu o ně bojovat i tehdy, když se to zdá právě nemožné…
Po dlouhých letech života, které se odvíjely zcela jinak, než osudy našich hrdinů, jsem se opět vrátila k původnímu přesvědčení. Štěstí existuje jedině Tady a Teď, nemá cenu se za ním ohlížet, nevyplatí se na něj dlouho čekat. Musíte ho prožít v dané chvíli, sami za sebe nebo v přítomnosti lidí, na kterých vám záleží a způsobem, který je vám příjemný.
Čtvrtek, v latině Dies Jovis, je den Jovův, den pod vládou samotného Jupitera! A kdy si užívat více sladkostí než pod jeho dohledem?
Všechny, kdo propadli matce a královně všech věd astrologii, zveme na pravidelná posezení, na kterých si můžete vyměňovat své zkušenosti, hovořit na aktuální témata společenského dění a probírat horoskopy, které právě řešíte.

Jupiter – šťastná hvězda
Dlouho jsem přemýšlela, jaké téma pro vánoce vybrat. Aby bylo zajímavé, dobře se četlo, bylo prodchnuté láskou a optimismem, přitom neotřelé a navíc astrologicky zpracovatelné… A když vánoce, pak to musí být především o radosti a o štěstí.. Ostatně, každý chce od astrologa slyšet především, kdy ho potká to „jeho“ štěstí…

Jenže štěstí má pro každého jinou podobu. Pro jednoho je to láska na celý život, pro druhého co nejvíce milostných dobrodružství.. Někdo touží po zdraví, jiný po úspěchu. Ten bude na vrcholu blaha, když bude mít nadité prasátko, další když se podělí o poslední košili… Co je to tedy štěstí? Může existovat jedno univerzální štěstí pro všechny? V astrologii je za štěstí považován Jupiter, největší planeta sluneční soustavy. Tam, kde stojí v nativním horoskopu nebo kudy prochází, poskytuje příležitosti k rozmachu a vývoji. Přináší s sebou pocity optimismu, radosti a dobré vůle… Při tranzitu Jupitera je snadné najít novou práci, životní lásku nebo vyhrát pytel zlaťáků. Nemocní se samovolně uzdravují nebo mají „štěstí“ na dobrého lékaře či léčitele, který jim pomůže. Soudní pře končí vítězstvím, i k tomu, kdo je vinen, bývá Spravedlnost shovívavá. I při těžké havárii vyvázne leckdo bez škrábnutí.. Proto je Jupiter považován v horoskopu za Anděla strážného. Vede také k vyšší moudrosti a poznání, podporuje studium a drží ochrannou ruku na dalekých cestách, je to teday také Učitel, Kněz a Moudrý rádce..
Jupiter byl velký Bůh, ale měl i své odvrácené stránky.. Patřila k nim neskromnost a vychloubání, četná milostná dobrodružství, lehkovážnost a zahálka. Komu stojí Jupiter v horoskopu v silné pozici, může si snadno zvyknout na úspěch a pohodlí a promarnit i ty dobré příležitosti. A protože Jupiter dodává pocit pohody téměř za každých okolností, cítí se dobře i v pohodlí doma u televize, třebaže zanebaný či ve špíně. Než by pohnul rukou, raději se bude věnovat hazardním hrám a bláhově vyčkávat, až mu štěstí samo spadne do klína v podobě velké výhry….. Ale i z pohádek víme, že než Hloupý Honza získal princeznu a půl království, musel nejdříve slézt z teplé pece, vypravit se do světa a přemoci hrozného draka…
Vzpomněla jsem si v této souvislosti na příběh, který jsem vyslechla už před mnoha lety…. Je to příběh mladé ženy, tenkrát ještě dívky, která se v bouřlivých létech svého dospívání stala závislou na drogách. Pod náročnými aspekty Neptuna a Urana tak bloudila a hledala únik z všední reality. Revoltovala proti rodičům i škole a bavila se tím, jak svým vzhledem a chováním pobuřuje všechny kolem.
Takové příběhy nemívají šťastné konce… Tento však měl. Jednoho dne, těsně před vánocemi, se s ní náhle stala velká proměna. Pocítila směšnost svého počínání a zatoužila být opět mezi lidmi, kteří jí milují, těšit se z jejich přítomnosti a opětovat jejich lásku. Naštěstí měla ještě dveře ve své rodině otevřené.. O svém příběhu napsala knihu a rozhodla se pomáhat těm, kteří dosud bloudí…Jak by to udělal každý astrolog, poprosila jsem ji o datum narození. V den obratu stál nad jejím Sluncem v Kozorohu Jupiter. Planeta moudrosti a osvícení.