Firemní a profesní horoskopy, finance – firemní horoskop je dobrým nástrojem pro podnikatele, malé ale i velké firmy
Umožňuje poznat možnosti vývoje a perspektivy firmy v nejrůznějších oblastech podle jejího zaměření:
Firemní horoskop zahrnuje:
Úvodní sezení s majitelem nebo ředitelem firmy, při kterém dochází k zadání požadavků, seznámením s oborem činnosti firmy a představami o jejím chodu a budoucnosti
Písemné zpracování horoskopu v dohodnutém rozsahu
Závěrečné sezení nad písemnou prognózou s ujasněním významu v konkrétních situacích
– obchodní bilance, kontrakty
– investice a konsolidace
– možnosti rozšiřování a expanze
– fúze a sloučení
– vztahy na pracovištích
– reklama a zviditelnění
– posouzení obchodních partnerů
– výběr specialistů podle požadovaných kritérií z více kandidátů

Profesní horoskopy
Někdy se člověk dostává do situace, kdy musí přemýšlet kam vlastně půjde dál, protože vystudoval nebo vyučil se v oboru, kde již pro něho není uplatnění nebo který ho již nenaplňuje. Pak je dobré zjistit, jaké jsou jeho další profesní možnosti v životě … Málokdo má takovou odvahu a schopnosti, aby se třeba ve čtyřiceti rozhodl z tesaře vystudovat na právníka. Ale určité šance má každý z nás.

Pracovní příležitosti se ovšem kromě našich schopností řídí také společenskou poptávkou. Horoskop mám může říci, zda má určitý směr šanci v konkrétním čase. Ty, kdo se cítí na svém pracovišti už jako doma, bude víc zajímat jejich vyhlídka na další pracovní postup a budování kariéry. Každý má totiž svůj vlastní pracovní vrchol, ale bez horoskopu jen těžko zjistí, kdy to vlastně bude.

U žen může být volba kariéry závislá na plánování rodiny a mateřství. Dnešní trend odsouvání těhotenství někdy až na hranice biologického věku kvůli úspěšné kariéře se může snadno vymstít. Je vhodné udělat si strategický plán hned na počátku dospělosti a podle svých individuálních fyzických i psychických cyklů si naplánovat kariéru mateřství.

Jestliže si nejste jistí, zda patříte k podnikatelským typům nebo zda je pro vás vhodnější zůstat zaměstnancem, pak pouvažujte o tomto typu horoskopu. Pomůže vám také vytipovat obory, ve kterých byste mohli podnikat a ve kterou dobu. Důležité je již vybrat správné datum zahájení podnikání, protože to již může rozhodnout o budoucím úspěchu či neúspěchu.

Pokud podnikáte již delší dobu, může se vám hodit prognóza podnikání na určité období. Pro mnohé bude zajímavá finanční prognóza, případně možnosti bankovních půjček.
Posouzení obchodního partnera vám podá informace o jeho solidnosti a možnostech vaší spolupráce. Vytipuje také období, kdy by mohlo dojít k rozkolu nebo i rozpadu vašeho spojenectví.
Výběr speciality vám umožní nalézt toho správného člověka na správné místo i z většího počtu uchazečů.
Termíny pro obchodní jednání či uzavření smluv ušetří pozdější zklamání.

Finanční horoskopy
Co se můžete dozvědět z horoskopu pro posouzení  finanční situace?
Pomůže vám také vymezit období nejlepších finančních možností. A naopak těch období života, kdy byste neměli pořizovat zbytečnosti a spoléhat se na strýčka Náhodu, protože peníze prostě nepřijdou. Ten, kdo se chystá investovat, měl by si prověřit, zda o svou investici nepřijde. A kdo má v plánu jít do něčeho s někým dalším, měl by si nechat prověřit i jeho finanční schopnosti. Může to být i člověk, který s vaší společnou investicí odjede na doživotní výlet na Bahamy a nebo je to i solidní jedinec, kterému se jen v nejbližších létech dařit prostě nebude …Zlepší se v nejbližší době moje finanční situace?

Mám změnit zaměstnání?
Mám investovat nebo rozšiřovat svoje podnikání? Je můj společník solidní?
Mohu získat bankovní půjčku nebo hypotéku?
Mám  šanci na dědictví?
Mohu  vyhrát sázením nebo snad na burze? A kdy tedy?
Mohu o své peníze nečekaně přijít?
Bude pro mne lepší pořídit si byt  nebo vlastní dům?

Pro odpovědné posouzení finančních možností je nutné znát čas narození co nejpřesněji. Jinak jsou poskytnuté údaje jen částečné.