politika společnost

Pravdy Davida Ratha

foto  – zdroj: Jan Handrejch, Právo

David Rath se překvapivě držel ve vrcholné politice dlouhé roky,  přestože jeho profesní reference jsou minimálně poněkud mlhavé…  Navíc od svého zatčení v roce 2012 stále ještě není ve výkonu trestu,  i když  důkazy vůči němu  byly hmatatelné. Podívejme se do jeho horoskopu, jak tento člověk  uvažuje  a zda se vůbec dočkáme toho,  aby byl potrestán podle spravedlnosti.

Nejdříve několik životopisných dat:
V r. 1990 dostudoval lékařskou fakultu a nastoupil profesní dráhu lékaře
Od roku 1991 do 1994  byl členem ODS
1996 -1997 členem České  strany národně sociální
2006 – 2012 členem  České strany sociálně demokratické
V polovině 90. let zakládal Lékařský odborový klub, jehož se stal předsedou,  poté byl v období 1998–2005 dvakrát zvolen do funkce prezidenta České lékařské komory.
V letech 2005–2006 ministr zdravotnictví v Paroubkově vládě
Od listopadu 2008 do května 2012 hejtman Středočeského kraje. Rezignoval pak v souvislosti s korupční aférou, ale ještě ve vězení žádal o finanční odškodnění za údajně neoprávněnou vazbu  a ušlý zisk, které obdržel!

Přitom již v r. 2003 dospěla revizní komise České lékařské komory k závěru, že vystupoval jako licencovaný lékař, aniž by měl oprávněnou licenci! Podobně komise přišla na to, že nesplnil podmínky pro výkon vedoucího lékaře tím, že uváděl „nepravdivé údaje“. David Rath později obhajoval slovy: „Byla to lež. Ale nebyl to podvod. Podvod je něco jiného než lež...“

Nepřipadá vám to stejné  jako v Kocourkově?

Datum narození a životopisné údaje – zdroj wikipedie. Čas narození  jsem v souladu s jeho vzhledem a vystupováním zvolila 22:45. V tuto hodinu se stává důležitou planetou Pluto,  které s Uranem leží na ascendentu.  To by vysvětlovalo, proč se od počátku tolik snažil angažovat v rámci nejrůznějších politických stran a dostat se různými způsoby k moci.

Nechme však stranou hodinu narození, která je pouze spekulativní,  protože klíčem k jeho jednání je Merkur a to bez ohledu na jakýkoliv čas narození.

Merkur, vesmírný posel je  je planetou obchodníků i zlodějů. Odpovídá za naší komunikaci,  způsob myšlení,  nervovou soustavu   a také celkovou pohyblivost.  Pokud bychom si měli pomoci tradiční astrologií,  pak Merkur ve znamení Střelce je v exilu, jeho hodnota je tedy horší oproti jiných znamením.  Dále je v konjunkci s Dračím ocasem (sestupný lunární uzel). Je tady zatížen minulosti a má zlověstný nádech. Z druhé strany Dračího ocasu leží Neptun,  planeta,  která má na starosti intuici ale také chaos,  lži a podvody. Myšlení Davida Ratha  můžeme označit přinejmenším za chaotické,  často  poskytuje účelově mlhavé informace,  pokud nechceme říci přímo lži,  ke kterým se ostatně i on sám přiznává.

Merkur přijímá hned několik aspektů, z nichž jediný je dobrý a  to je sextil s Venuší. Poskytuje dar řeči, větší slovní zásobu a schopnost vyjadřovat se srozumitelným způsobem.  Tyto vlohy  mu byly samozřejmě velkou výhodou, ať už  pro studium nebo kariérní růst. Tím ovšem výčet kladů končí.

Merkur se nachází dále v  kvadratuře s Uranem,  což činí  některé jeho myšlenky málo srozumitelné, má sklon přeskakovat.  Jde o poruchu nervové soustavy,  pro kterou dostávají mnozí školáci shovívavé označení  dis- . Často se však s věkem zhoršuje, jak se tělo opotřebovává…

Kvadratura Pluto- Merkur  si však často omluvy  nezaslouží. Lidé s tímto aspektem jsou si vědomi toho,  že jejich některé znalosti nedosahují požadovaných kvalit.  Pokud se chtějí prosadit,  mohou –  ale rozhodně nemusí – sáhnout k zákulisním praktikám.  Něco prostě zamlčet,  některé informace upravit tak,  aby se jim hodily a aby je postavily do lepšího světla…

Stejně neslavná je i kvadratura Merkura na Saturn v Rybách.  Saturn představuje základní stavební kameny. Naši kostru,  ale také zásady,  kterým věříme,  pravidla kterými se řídíme a které vyžadujeme i po druhých. Dobře postavený Saturn je v horoskopu velká výhra.  Může se stát záchytným bodem a jistotou, protože se o něj můžeme vždy opřít. Drží rovně naši páteř i charakter.

Saturn ve vodním znamení Ryb je slabý již sám o sobě. Ve vodě totiž pevné základy nevzniknou… Vzpomeňme na poslední tranzit Saturna tímto znamením  1994 -1996, kdy  došlo k  masivnímu tunelování..

Saturn v aspektu s Merkurem může dávat myšlení hranice.  Pokud je však Saturn slabý a planety spojuje špatný aspekt,  pak člověk přijímá omezení dané společností,  morálkou a zákony velmi nerad a snaží se jim uhýbat.  Hledá si kličky a výmluvy, kterými své jednání omlouvá..

 

V době Rathova zadržení mu byly  ještě některé planety příznivě nakloněné.  V naší společnosti  a uplynulé době bylo dosud zcela normální,  že pokud někdo ukradne pár tisíc,  půjdete s jistotou sedět.  Zatímco  pokud se jedná o miliony nebo dokonce o miliardy,  může počítat s benevolencí  z nejvyšších míst..

Saturn však již putuje do těch  nejstudenější znamení  a nabírá na síle.  A tak dřívější prohřešky již nebudou v takové míře promíjeny  a spravedlnost po několik dalších let nebude zcela slepá…

V roce 2018 se  Saturn dostane opakovaně nad Slunce v horoskopu Davida Ratha,  zatímco tranzitní Neptun definitivně přejde přes jeho nativní Saturn.  Jeho jistoty se sesypou jak zpráchnivělý  kmen  a dveře vězení se za ním na nějakou dobu zavřou.  Minimálně do roku 2021.

 

Jak je však možné, že si čeští voliči vybírají jako své zástupce jedince,  kteří  mění své politické názory jako kabát  neváhají lhát, podvádět a krást?  Jediné vysvětlení je  bohužel to, že to co je dole je i nahoře. David Rath není podivuhodnou výjimkou spadlou z nebe,  ale reprezentuje typ “přičinlivého  českého člověka”, který se řídí dvojí morálkou vypěstovanou obdobím socialismu a hesly typu: “ Z  cizího krev neteče”  nebo “Kdo nekrade okrádá rodinu”.

Není již na čase vrátit se ještě hlouběji do minulosti,  kdy čest, poctivá práce a vlastenectví   byly hodnotami,  na které byl český člověk hrdý???……

zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/David_Rath

https://www.novinky.cz/domaci/449985-rath-podal-ustavni-stiznost-kvuli-odposlechum-v-korupcni-kauze.html

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...