Lidé si nechávají většinou dělat horoskop na počátku vztahu, aby se o tom druhém co nejvíce dozvěděli a také získali představu, zda má vztah nějakou perspektivu.

Zatímco při svádění a počáteční zamilovaností se každý staví v tom lepším světle a je ochoten pro druhého udělat i nemožné, astrologie vidí vztah objektivně a dokáže popsat, jak se člověk bude ve vztahu chovat třeba i za 10 let. Na vás je pak posoudit, zda se vám budou reálné vlastnosti vaší známosti  líbit a zda jste schopni tolerovat jeho specifika. Posoudit vztah se dá z mnoha hledisek. Mezi zásadní otázky patří:
Má ten druhý podobné vlastnosti?
Můžeme spolu vyjíjet podobné aktivity?
Má tento vztah nějakou perspektivu?
Myslí to se mnou vážně nebo mu jde jen o sex?
Bude vztah těsný nebo se budou naše životy spíše jen prolínat?

Výběr termínu pro svatbu 
Vhodným termínem svatby můžeme eliminovat riziko rozvodu, nevěry nebo odcizení se partnerů. Svatební termín je však důležitý také pro to, aby váš jedinečný den proběhl v plné kráse podle vašich představ.
Na tuto zakázku si vyčleňte širší časové období, protože zpravidla je velmi těžké najít vhodný termín v rozmezí například jednoho měsíce. Termín svatby musí jednak sám o sobě splňovat určitá kriteria, například harmonický vztah mezi mužským a ženským principem. Dále je potřeba sladit ho s horoskopem ženicha i nevěsty. Pokud trvají ještě na dalších omezeních, třeba že svatba musí být pouze v sobotu, je pak velmi těžké, někdy i nemožné, vybrat termín v krátkém horizontu. Při výběru termínu se zvolí několik vhodných dat, u kterých je připsána charakteristika budoucího svazku. Po odsouhlasení dne se obdobným způsobem pracuje s určením hodiny.

Svatební horoskop
Pokud hledáte opravdu originální dárek pro novomanžele, může to být právě Svatební horoskop. Jeho čtení určitě přispěje ke slavnostní náladě a pobavení, ale pro manželský pár se může v budoucnu stát dobrým přítelem a rádcem v důležitých chvílích jejich života, např. při narození dítěte nebo když začnou pochybovat o správnosti svého kroku.
Lze jej zpracovat klasickým způsobem, zábavnou formou či v lyrickém provedení. Záleží na Vašem vkusu a přání. Vězte však, že každá věta, ať už zní jakkoli nadneseně, je podložena mnoha astrologickými výpočty a kvalitní prognózou!

Erotické horoskopy
Ke šťastnému a zdravému životu patří u většiny lidí i spokojený sexuální život. Na počátku většiny vztahů funguje silná vzájemná přitažlivost. Jak dlouho ale okouzlení vydrží? Je Váš protějšek stabilní typ nebo potřebuje každý měsíc jiný sexuální objekt? To se od něj nejspíš nedozvíte. Horoskop však jeho sklony odhalí..
Také míra sexuální potřeby je v mládí větší. U někoho s časem zraje jako víno, u jiného uvadá… Pokud jsou požadavky jedinců v páru značně odlišné, může to vést k nespokojenosti, nevěrám nebo dokonce k rozpadu vztahu.
Jaké způsoby ten druhý v milostném aktu preferuje? Po čem skrytě touží a co Vám ani nedokáže říci? Možná si to ani sám nepřizná… Kdyby jste to však věděli, snad mu dokážete vyjít vstříc a stát se tím neodolatelným milencem či milenkou.
Co prožívá ten druhý v konkrétním čase? Potřebuje něhu, oporu nebo naopak trochu vášně a změny? Většina nevěr pramení z toho, že se nedokážeme naladit na momentální potřeby partnera. Kdybychom je znali a prožil by je právě s námi, možná by to dopadlo úplně jinak…

Plodnost a početí
Pomocí astrologie lze posoudit celkovou plodnost muže a ženy a do určité míry i odhadnout, zda se z tohoto vztahu narodí děti. Protože každý z nás není ideálně plodný kdykoliv, je dobré znát svá plodná období v životě. Dá se tak docílit narození dítěte u těch, kteří by jinak po potomcích jen marně toužili, ale také se vyhnout komplikacím v těhotenství a při porodu. Informací lze využít i jako ochranu před nechtěným početím.

Výpočet plodných období pro fertilní věk ženy je vhodným dárkem již mladým dívkám a ženám, které by si podle něj mohly naplánovat svůj osobní život a kariéru. Astrologií lze vymezit vhodné roky a v nich pak najít i nejvhodnější měsíce a dny, kdy je největší šance počít zdravé potomstvo, které bude mít i krásný horoskop a proto i větší šanci na štastný život.

Ženy často žádají  výpočet plodných dnů podle metody Dr. Eugena Jonáše, protože se o tomto způsobu nejvíce psalo.   Je založen na postavení Luny v horoskopu ženy. Pomáhá k narození zdravého dítěte i u žen, které dosud nebyly schopny plod donosit. Tento pozoruhodný člověk pomohl k narození tisícům dětí a při svých experimentech zcela plánovitě přivedl na svět i 11 vlastních potomků. Dnešní generace není ovšem již tolik plodná jako za dob jeho života a tak nelze na tyto termíny výlučně spoléhat.
Lze však spočítat přirozeně nejplodnější termíny v daném roce nebo určitém období a podle horoskopu tohoto dne i odhadnout, zda je zde šance pro narození zdravého dítěte.

Termíny pro umělé oplodnění – tento způsob početí dítěte by měl být ponechám jako krajní řešení, jedině když všechny přirozené metody selhaly. Neočekávejte od něj zázraky, protože zdravý plod můžete donosit jedině v případě, že se současně nacházíte také v plodném období. Jinak je tento zákrok zbytečným zásahem do vašeho organizmu. 

Partnerská krize a její vývoj
Na počátku vypadá všechno ideálně. Většina pohádek, ale i filmů končí svatbou nebo smířením a pak už se přirozeně očekává, že ti dva spolu žili šťastně až do smrti..
Statistiky však jasně ukazují, že většina vztahů končí rozchodem a také stále větší procento se rozvádí nebo rozchází, i když už spolu založili rodinu…
Ochota žít spolu nadále, i když už první okouzlení pominulo a objevují se rozdílné názory na společný život, je v dnešní době stále menší a menší. Filmy a reklamy nás uvádějí v přesvědčení, že na nás na každém rohu čeká nový, lepší partner nebo krásnější partnerka a že máme právo na novou lásku a vlastní štěstí dokonce i bez ohledu na to, zda se nám zcela nedávno narodily malé děti. I když rozdělením společného majetku přijde náš partner o bydlení nebo se možná  doživotně zadluží. Často pak ex- skončí doslova na chodníku.
Muži dnes nemají zábrany opustit vážně nemocnou manželku nebo těsně před důchodem svou stejně starou ženu, když je (nebo spíš jejich majetek a postavení) začne obdivovat mladá milenka.
To co  bylo ještě před 50 lety nemyslitelné a vedlo by ke ztrátě společenského i profesního postavení hříšníka, je dnes zcela běžné doslova od vrcholných státnických hlav a médiemi téměř opěvované.

Pokud  dojde ke krizi v partnerství, je dobré vědět, jak se může vyvíjet. Zda má ještě šanci snažit se o udržení vztahu nebo spíš nasměrovat síly k hladkému rozchodu. Rady psychologa i právníka se mohou hodit, ale astrolog na rozdíl od nich ví, jak dlouho může krize trvat a jaké šance má případný milenec nebo milenka stávajícího partnera odlákat.
Neexistuje přitom jediné řešení pro všechny. Vždy je třeba individuálně posoudit všechny pro a proti. Jak se bude vyvíjet vaše materiálně – finanční situace, jak ponesou případný rozvod děti, jaké jsou vaše šance v budoucnu pro nové partnerství?Někdo se dokáže snadno postavit na vlastní nohy, ale pro jiného je život v osamění jen těžko zvládnutelný a psychicky téměř nemožný… To vše by měl astrolog zvážit a podat vám nástin toho, jak se situace může odvíjet v případě různých řešení.