Beran
Berany čeká příjemné jaro, kdy se pořádně rozšoupnou. A to všichni Berani! Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme posun slibovali pouze Beranům  narozeným v březnu, tentokrát to potká všechny bez výjimky. Od ledna až do poloviny května dostanou pořádnou porci energie navíc, která je doslova povznese k výšinám. Bude to ale pořádně rychlá vlna, takže se jí pevně chytněte, ať vám příležitost neuletí a vy nespadnete na zem na další dlouhé roky v marném očekávání. Kdo chce, může změnit  zaměstnání, zaujmout nového partnera nebo se dokonce pustit do vlastního podnikání. Není čas váhat,  ale rychle začněte s přípravami. Kdy přesně vás to potká, zjistíte pokud jste byli ve škole dobří na lineární  aproximaci nebo pokud se zeptáte svého astrologa.

Berani narození na samém začátku znamení  mají před sebou nové začátky. Jejich síla a odolnost momentálně stoupá, takže pokud se budou alespoň trošku snažit, začne se jim dařit.  Někdo bude  uvažovat o stěhování, jiný o založení rodiny. Pro všechny bez rozdílu však platí,  že se jim vylepší zdraví a ušetří za plastické operace,  protože budou alespoň na nějakou dobu popírat biologické hodiny. 

Zcela  na opačné vlně pak se ocitají Beraní ze samého konce znamení.  Těm naopak síly ubývají a tělo stárne rychleji. Chce to změnit svůj denní harmonogram, zbavit se nepodstatných povinností a dopřát si více času pro relax a odpočinek. Tlak a příliš práce neprospívá nikomu a tak chcete-li přežít do dalších let ve  zdraví, musíte přizpůsobit své dny věku a konstituci.

Berani narození mezi 5. až 10. dubnem budou řešit různé křivdy a traumata,  ať už se odehrávají nyní nebo se jim vrátí zpátky z minulosti. Nenechte se zbytečně rozhodit a uvědomte si pomíjivost pocitů. Na to, co se vám dnes zdá jako  smrtelná záležitost,  se budete dívat s odstupem času s úsměvem. Při sportu však buďte opatrní a dávejte si větší pozor jak na hlavu, tak na nohy.

Pro všechny Berany začne jaro už koncem února, kdy vstoupí do tohoto znamení sladká Venuše. Přinese do jejich srdcí rozechvění a do mnohých i lásku. Zvláště neodolatelné budou ženy všech věkových kategorií, stejně jako během celého léta.  Muži mají lepší šanci zaujmout  nový protějšek od konce května do počátku července.

Úřední záležitosti bude nejlepší řešit od počátku roku do poloviny května, výborně si Berani budou stát v druhé polovině března, zejména co se týče dobrých nápadů. Duben a větší část května mohou občas svádět marné boje. 

Od konce května do počátku července je tu nejlepší čas na pořádnou dovolenou! Co se týče pěkných zážitků, čekají na Berany ovšem již od června až do počátku října a budou doslova výjimečné,  ať už se budou týkat kultury, společenské zábavy nebo milostných schůzek. 

Při sportu, fyzické aktivitě a na cestách je dobré být opatrnější v září a první půlce října. Koncem roku se Berani opět rozšoupnou, protože budou mít dvojnásobek obvyklé energie.

Býk
Býky čeká výjimečný rok. Nadšení u nich propukne sice až od května, ale zase jim vydrží až do konce května příštího roku.  Na rozdíl od krachů a depresí, ve kterých se budou zmítat jiná znamení, jim se až na výjimky bude dařit nadprůměrně dobře. Ve finančních záležitostech, ale i v osobních věcech jim štěstí bude nadmíru přát, zvláště těm, kteří se narodili koncem dubna nebo na vrcholu první květnové dekády. Mohou proto téměř bez jakýchkoliv omezení uvažovat o rozšiřování svých aktivit, vdávat se, ženit, stěhovat, žádat o zvýšení platu nebo se pustit do vlastního podnikání.

Kdo se ovšem narodil na samém počátku znamení, tomu krátkodobý vzestup energie příliš nepomůže. Měl by uvažovat o podstatných změnách a plánovat  si jen takové úkoly, na které má dostatek energie a sil. Někdy nás život postaví před rozhodnutím, jestli pokračovat v dřívějších kolejích nebo jestli není čas svůj život a  aktivity naopak zredukovat. 

Býci narození mezi 20. až 27. dubnem  budou mít tentokrát ještě více rádi stabilitu a držet se svého zuby nehty. To, čeho dosáhli v uplynulých letech, se tedy budou snažit udržet a vesměs se jim to i podaří. 

Býci narození mezi 5. a 14. květnem  prožijí velmi rušný rok. I když to občas může vypadat doslova dramaticky, něco je zachrání na poslední chvíli a často se to, co se zdálo jako tragédie, promění v štěstí. Muži i ženy budou často měnit zaměstnání za lepší a mnozí z nich zbohatnou, ať už vlastním přičiněním nebo díky dědictví. Muži se  budou zdát okouzlující a snadno naváží nové známosti, ať už jsou volní nebo zadaní.  Ženy zase budou otevřené flirtům, ale i vážnějším  vztahům.  Kdo není ve vztahu dlouhodobě spokojený, pravděpodobně navštíví rozvodového právníka. Majetkového vyrovnání se přitom nemusí příliš obávat, bude poměrně velkorysé.

Býci narození mezi 15. a 18. květnem budou veskrze spokojení. Prožívají v podstatě idylické časy,  lépe chápou potřeby druhých, ti jim díky tomu  vycházejí vstříc  a proto jsou jejich vztahy pohodové. 

Býci narození na samém konci znamení jsou na vrcholu svých sil i možností. Vitalita a odolnost je předurčuje pro postup na společenském žebříčku a mají proto šanci postoupit na vyšší místo ve svém zaměstnání. Samozřejmě i s vyšším platem! Pro druhé se stávají autoritou,  také ve vztazích docílí spokojenosti.

Mladší jedinci budou uvažovat o stěhování, ať už se budou osamostatňovat nebo zvětšovat své teritorium, tedy například vyměňovat svůj byt za větší nebo byt za dům. Uspokojivý sexuální život, samozřejmě pokud jim na něm záleží a   schopnost zplodit zdravé potomstvo jim hvězdy přejí jako bonus.

Leden a  květen jsou pro Býky tradičně dobré měsíce a letos se k nim přidá červenec a srpen, které všechny bez výjimky nakopnou energií. Naopak konec května, červen, počátek července, druhá polovina října a téměř celý listopad jsou  letos problematická období, kdy nebude všechno vycházet zcela podle plánu. 

Láska vstoupí do života Býků buď v druhé půlce března,  počátkem dubna nebo pak od poloviny května až do konce roku! Po intelektuální stránce budou Býci letos na výši po celý duben a květen až do konce první červnové dekády! 

Blíženci
Blíženci mají již od loňského září velmi rušné období a   ve stejném duchu to bude pokračovat až do konce března.  Kromě toho, že toho stihnou ještě dvakrát více než jindy,  budou také v bojovnější náladě, proto se ani nepokoušejte křížit jim jejich plány, stejně nemáte šanci proti nim uspět!

Zbytek roku jich bude klidnější, přestože množství aktivit je čeká také v září a říjnu a  dopadnou také vesměs úspěšně. O něco náročnější to pro ně bude v druhé půlce července, v srpnu a pak hlavně v prosinci,  kdy je lepší vsadit na svůj intelekt a dělat kompromisy.  Od konce listopadu pak neuškodí posilovat tělo bylinkami a vitamíny jako účinnou prevenci před nastydnutím.

Nejkrásnější zážitky a láska  mohou přijít už ve druhé polovině dubna a počátkem května, zvláště u žen. Muži Blíženci však budou pro ženy nejzajímavější první tři měsíce roku. Na úřady je dobré vypravit se v druhé půlce června.

Blížence narozené na samém počátku znamení čekají zářivé zítřky.  Zvyšuje se jim odolnost, zlepšuje zdraví a také sebevědomí.  Nastává ten správný čas udělat v životě zásadní kroky,  které podpoří kariéru,  vylepší finanční situaci nebo položí základy k vybudování  domova a rodiny.  Ať už je vám dvacet nebo padesát,   máte na to, abyste byli nejen samostatní a soběstační,  ale aby se o vás mohli opírat i vaši blízcí.

Ti, kdo se narodili mezi 21. a 28. květnem,  budou v letošním roce občas klopýtat přes překážky. Nenechte se tím zastrašit, kdo je trpělivý a nesnaží se věci ošidit, zdolá všechny problémy a na konci ho čeká úspěch. Chce to jen trošku zpomalit a respektovat pravidla i zákony. 

Blíženci narození mezi 16. a 19.  červnem překročili bludný kořen. Na své cestě životem teď mohou trošku bloudit, nevědět kde jsou ani kam mají namířeno. Pochybovat mohou o svém povolání, o tom, že jsou ve vztahu se správným člověkem nebo že žijí na správném místě.  Hlavou se jim budou honit různé nápady, ale málokteré z nich uskuteční, protože nenajdou odvahu udělat rázný krok.  Dokonce i ti, kteří tento krok udělají, se nemusí dočkat úspěchu,  realita se ukáže odlišná od toho, co si vysnili.  Ve finančních záležitostech a zejména v investicích by se měli vždy poradit s nestrannou osobou,  ať nikomu nesednou na lep. 

Blížencům,  zejména ženám, doporučujeme zvýšit aktivitu a obezřetnost. O vztah je nutné se starat jako o zahrádku a chránit ho před zloději stejně jako dům. Zanedbaná zahrada neplodí a dům bez zámku často vykradou zloději.

Alkohol, léky i drogy budou u těchto dat narození působit  silněji než dříve,  je proto  vhodné snížit dávky a pravidelně tělo  detoxikovat.

Raci
Raci na tom budou v tomto roce opět skvěle,  tedy většina z nich.  Dařit by se jim mělo bez problémů doslova vše, na co sáhnou  nebo na co jenom pomyslí.

Ti, kteří se narodili ještě v červnu,  nebudou zbytečně plýtvat city ani pochybnostmi.  Dokáží dát ve svém životě všechno do pořádku  a být ostatním příkladem svou důvěryhodností  a spolehlivostí. Někteří právě díky těmto vlastnostem v zaměstnání povýší.

Raci narození mezi 7. a 15. červencem  budou mít pootevřené dveře k zajímavým příležitostem. Ať už se to bude týkat vzdělávání, zaměstnání nebo vztahů, obohatí je to, naplní dny novými zážitky a posune je to o kus kupředu. Také ve vztazích přijdou nové nabídky a možnosti seznámení s  jasnou perspektivou!

Raci i Ráčata narozené mezi 17. a 21.  červencem prožívají idylické časy. Zvyšuje se jim intuice, soucit i empatie. Budou tak daleko předvídavější a lépe pochopí různé souvislosti i bez toho, že by nad nimi museli dlouho zamýšlet. Vše v jejich životě bude plynout doslova samo, podobně jako řeka, která bez nápovědy najde směr a jednou vyústí do moře.

Raci narození na samém konci znamení mají před sebou poslední náročný rok. Dlouho je už osud zkouší a ubírá jim sily. Neztrácejte odvahu, pokud vydržíte ještě letos, vše se v dobré obrátí. Chce  to jenom ubrat na rychlosti, více spát, odpočívat a nenechat se zdeptat nepřízní světa a osudu. 

Venuše se bude toulat v tomto znamení téměř po celý květen a na počátku června. To je ten správný čas vyrazit za kulturou nebo si udělat  předčasnou dovolenou. Možná že právě tam potkáte svou životní lásku. Muži Raci však budou bodovat u žen již od konce března do poloviny května.  Tyto měsíce budou všichni Raci abnormální aktivní, dostanou větší porci energie, která jim zaručí úspěšnost na všech frontách. Jedna slabší vlna však přijde také od půlky října téměř do konce listopadu. Naopak o něco náročnější bude pro Raky září a první polovina října. Na úřadech se domluví nejlépe počátkem července.

Lvi
Lvi narození na počátku znamení se ocitnou pod tlakem. Teď není čas hrát si na hrdiny. Správný rytíř ví, kdy je třeba taktizovat a kdy přiznat porážku a alespoň dočasně ustoupit. Přehodnoťte proto své ambice a připusťte si, že vaše reálné schopnosti, věk nebo finanční možnosti nejsou momentálně na výši. Starší ročníky by měli více dbát o své zdraví a značně ubrat ve své zátěži.

Lvi, kteří slaví narozeniny 7.  až 16.  srpna, utrpí patrně ztráty. Někteří mohou přijít o zaměstnání a jen obtížně budou hledat nové. Proto není dobrý nápad uvažovat o změně, ale spíš držet se toho, co je jisté. 

Mnohé Lvice čeká rozvod nebo rozchod a rozpad rodiny, v lepším případě se jenom děti náhle osamostatní. Ve financích přijdou spíše ztráty, proto šetřete a investice, které nejsou nutné, odložte na další roky. 

Lvi narození ke konci znamení budou první dva měsíce roku omezeni ve svém rozletu. Při zimních sportech dávejte větší pozor, ať zbytečně nepřijdete k úrazu.

Nejakčnější období bude pro Lvy letos čas od konce května do počátku července. To jsou současně i měsíce, kdy mají muži šanci zabodovat u žen. Mnoho  z nich v letošním roce čeká láska nebo spíše milostná avantýra, která jim zpříjemní celé léto. Od počátku června až do počátku října se bude tímto znamením toulat Venuše. Po tuto mimořádně dlouhou dobu přinese do znamení lva mnoho radosti, společenských událostí, touhy družit se a bavit jako málokdy. Ženy pod jejím vlivem budou krásnější a otevřené k milostným dobrodružstvím. Někomu se do života vrátí i jeho stará láska. Kdo se v tomto čase vypraví na dovolenou, určitě nebude litovat, ať už si zvolí all inclusive nebo pojede do zapadlého kempu.

Jasné názory a schopnost domluvit se s druhými, například i na úřadech, bude  nejlepší ve druhé půlce července. 

Na úspěchy rozhodně chudší bude druhá půlka října a téměř celý listopad. Zato konec roku všechno vynahradí. Od konce listopadu až do počátku ledna budou Lvi opět nabití energii a jejich bitvy budou vesměs vítězné. 

Panny
Panny patří ke znamením, pro které na tento rok nemůžeme udělat jednoznačnou prognózu. V závislosti na datu narození, ale i rozložení dalších planet, které zde patrně budou mít, s nimi budou hvězdy mávat nahoru a dolů, prostě jako na horské dráze. Čekají je tedy i překvapení, která zde nelze zachytit. Jedno však slíbit můžeme určitě, nudit se rozhodně nebudou!

Panny narozené v srpnu o něco zvolní krok. Ty rychlejší musí počítat s občasnými kotrmelci, které jim připomenou, že všechno má svůj čas a pořádek. Energie budou mít o trochu méně, takže zejména pro starší ročníky platí doporučení k odpočinku a větší péči o svoje zdraví. 

Kdo má narozeniny mezi 7. a 16. zářím, může zajásat!  Těm všechno půjde skoro samo. Potřebují lepší, dobře placené zaměstnání s volnou pracovní dobou? Proč ne… Nebo touží po novém vztahu? Určitě se najde hned několik zájemců… Zdraví jim bude sloužit a dokonce tak trošku omládnou. Minimálně se jako mladší začnou chovat, odhodí své zábrany a pustí se i do různých ztřeštěností. Pokud se ještě v předchozím roce v něčem plácali a ne a ne tyto nepříjemnosti zdolat, teď se vše vyřeší s vynaložením jen malé námahy.

Panny narozené mezi 18. a 21. zářím naopak trošku stagnují. Plánů a představ mají sice plnou hlavu, ale ty se ne a ne vyplnit. Chybí ten rozhodný krůček k realizaci a tak často zůstane jen u snů… Antidepresiva ani alkohol vám se zklamáním nepomohou, spíš ještě situaci zhorší. Vyzkoušejte  pohyb na čerstvém vzduchu a bylinkové čaje k pročištění těla. Ve zdravém těle zdravý duch! Některé plány zatím odložte, ono to za rok, za dva přijde samo…

Panny narozené na samém konci znamení budou od pozdního jara stoupat na společenském žebříčku, ale  povýší i v očích svého okolí. V loňském roce je hvězdy brzdily a tak je často předběhli neoprávněně jiní. Letos ale získají po právu ocenění své práce a často povýší nebo úspěšně dokončí dílo, které se jim protáhlo. 

Pokud uvažují o stěhování, zejména do většího, je načase rozjet přípravy, nejpozději do jara 2024 se to podaří. Mladší ročníky by měli uvažovat o založení rodiny, je na to správný čas. Narodí se jim zdravé potomstvo s dobrým osudem.

Začátek roku nevypadá pro Panny nejlépe.Od konce března se ale všechno změní. Nejlepší etapu pak nastartují od května, kdy se jim bude doopravdy dařit. Nejaktivnější měsíce jsou pro ně letos červenec a srpen, ať už si zvolí pracovní nebo sportovní dovolenou, stihnout toho opravdu hodně. Pro cestování a různá zařizování se ovšem hodí i měsíc srpen a září. 

Kdo si počká, ten se dočká, protože až v říjnu a počátkem listopadu dorazí do znamení panny konečně Venuše. Kulturní zážitky, zkrášlování a nákupy, zejména oblečení nebo módních doplňků, na to je ten pravý čas. Ženy budou krásnější a otevřenější k novým vztahům. Muži v tomto znamení však nejsnáze získají novou partnerku o prázdninách.

Konec roku však tentokrát Pannám zavaří. Od konce listopadu do počátku ledna je čekají různé problémy a peripetie. Vánoční nákupy a úklid proto udělejte raději s předstihem a místo pobíhání po narvaných obchodech popíjíte doma u kamen teplý čaj s citronem. 

Váhy 
Loňský rok byl pro mnohé jedince tohoto znamení stagnační a v tomto duchu to bude pokračovat i letošní jaro. Až do poloviny května tedy nemá cenu tlačit na pilu, nic neurychlíte ani nezměníte k lepšímu, chce to trpělivost. Ale kdo si počká, ten se dočká. Od června různé bloky povolí a v dalším roce, tedy 2024 to půjde skoro samo.

Váhy narozené na počátku znamení čeká příjemná budoucnost. Dostatek sil, fyzické i psychické odolnosti je předurčuje k tomu, aby zvládali svou práci na jedničku a tak se o nich bude uvažovat v případě povýšení. 

Dřívější zdravotní problémy často odezní samy nebo jim v tom pomůže úspěšný lékařský zákrok. Kdo se cítí dobře, je to na něm znát, takže lepší, často mladší vzhled a větší sebedůvěra pro ně budou dobrou devizou ve vztazích. Pokud někdo touží zásadně změnit svůj život, pak je proto letošní a příští rok ideální dobou!

Naopak Váhy z konce znamení jsou nyní na opačném konci žebříčku. Ubírání, zpomalení a redukce jsou slova, která by si měli zapsat na první stránku svého diáře! Není možné jen donekonečna něco vršit a rozšiřovat. Přijde doba, kdy už síly nestačí a hora povinností by nás zavalila. Pak je vhodné přiznat si své možnosti,  zredukovat nebo se i zbavit věcí, které by nás na další cestě životem již brzdily. Vyměnit byt za menší a  pokud je to možné, pak  třeba i práci na kratší úvazek. V nefunkčních vztazích je dobré pouvažovat, zda by vám samotným nebylo třeba lépe. Svět se nezboří, ale vám se podstatně uleví!

Až do konce března dostávají malou porci energie navíc Váhy narozené v říjnu. Naproti tomu duben a první polovina května jim bude doslova házet klacky pod nohy. Rozhodující okamžiky roku však přijdou u všech Vah až na podzim,  zejména v září a říjnu, kdy budou daleko aktivnější a nebudou se s věcmi jen tak párat. Také závěr roku bude vcelku příjemný a podnětný.

Nejlepší podmínky pro různá jednání přináší Vahám měsíc říjen, kdy jejich  taktizování dosáhne  jasných výhod. 

Kdo touží po novém vztahu, měl by vsadit na měsíc listopad. Zejména ženy budou daleko krásnější a také si mnohem více užijí různé společenské akce. Rozhodně to chce ale ještě něco pěkného na sebe, proto hurá za nákupy! Zejména oblečení a módní doplňky nakoupené ve druhé půlce října podtrhnou nebývale jejich půvab. Muži se odhodlají k tomu, aby oslovily dámu svého srdce již na počátku podzimu v září nebo počátkem října.

Štír
Štírům se v uplynulém roce víceméně dařilo, zejména těm z konce znamení. Letos se karta obrací a budou mít pasivnější, ale i klidnější rok. Samozřejmě až na určité výjimky. Od května až do jara příštího  roku budou mít Štíři stagnační období, které jim ubere na rozhodnosti, ale zejména snažení jim nebude přinášet takové výsledky, jak jsou zvyklí. Pokud tedy něco nejde, zbytečně netlačte a odložte svoje plány o rok o dva, ušetříte tak svůj čas, energii ale i finance. Týká se to nejvíce Štírů narozených kolem 7. listopadu od července do října a Štírů narozených koncem října od listopadu do února příštího roku. 

Štíři narození na počátku znamení jsou a v následujících letech ještě budou pod tlakem. Teď nemá cenu něco předstírat. Výhodnější než držet něco za každou cenu, bude ustoupit a přiznat si, na co ještě stačíte a co naopak přenechat jiným. Také o zdraví je nutné pečovat. Zajděte si na preventivní prohlídky a dbejte doporučení lékařů, ať jste fit!

Štíři, kteří se narodili v říjnu, budou daleko důkladnější a vytrvalejší, což jim umožní uspořádat si svůj život a nastolit v něm řád a systém. Jejich okolí to nakonec ocení, protože se brzy ukáží výsledky!

Štíři, jež slaví narozeniny mezi 7. a 15. listopadem prožívají osudové turbulence. Změna je život a vede k pokroku, co stagnuje, to odumírá. S tímto vědomím snad lépe přečkáte i případné neúspěchy, ztráty financí nebo rozpad rodiny. Hlavně udržet si pozitivní emoce, protože s pocity křivdy nebo dokonce nenávisti budete ubližovat hlavně sami sobě. 

Štíři narození mezi 16. a 20. listopadem prožívají idylické období. Jejich přání a sny se budou plnit nikoliv zázrakem, ale díky tomu, že mají pochopení pro své okolí a zbytečně nejdou hlavou proti zdi. Mnozí prožijí romantickou dovolenou, někteří se budou více věnovat duchovnímu životu. Umělci mají své nejlepší období pro inspiraci a kdo touží po popularitě, stačí dát o sobě vědět. 

A kdo se narodil na samém konci znamení, má se prostě príma. Jeho život je celkem v pořádku, což je sice stav, který většina lidí považuje za samozřejmost, ale jisté to nemá nikdo nadlouho. Proto užívejte toho, co vám osud dává a myslete přitom i na zadní kolečka, za rok, za dva se vám to bude hodit!

Dobrým obdobím je  každý rok pro Štíry březen, letos to bude však i duben a větší část května, kdy dostanou energii navíc. Naopak druhá  polovina května a celý červen budou tentokrát náročnější. Důležité aktivity proto plánujte  spíše až na podzimní měsíce, kdy na tom budete mnohem lépe. Nejakčnější vlna přijde až v půlce října a přetrvá do konce listopadu. Tady vás úspěch nemine, ale uberte trošku plyn, ať si nenaděláte zbytečně nepřátele.

Různá jednání budou mnohem úspěšnější, pokud si schůzky naplánujete na konec října nebo počátek listopadu. Nové vztahy mají největší šanci na podzim, muži nejvíce zabodují v říjnu a listopadu, ženy budou nejsvůdnější v prosinci. V prosinci se také vypravte na nákup vánočních dárků a nezapomeňte ani na kulturu!

Střelec
Střelci to mají od podzimu náročné a ještě do března je čekají různé peripetie. Přesto se již mnohé vylepší a zbytek jara bude ještě mnohem lepší! Příliv pozitivní energie pomůže vyřešit nejrůznější potíže a hlavně dodá optimismu a dobré nálady.  Zbytek roku, tedy asi od poloviny května, již bude klidnější, pro někoho možná až příliš nudný.

Střelci narození na samém počátku znamení  vstupují do příjemné životní etapy. Ať už jsou mladší nebo patří mezi “vyzrálé” ročníky, zdraví jim bude přát, fyzická síla i zdatnost se zlepší, stejně jako celková odolnost. Ve společnosti budou nyní patřit k těm úspěšnějším, kteří se nebojí změn ani náročnějších úkolů. 

Střelce narozené v listopadu letošní rok občas zpomalí, aby je přiměl dělat věci pečlivěji a plnit sliby, které dávají někdy lehkovážně. Nejvíce se to dotkne Střelců narozených na konci listopadu během letních měsíců, proto by měli o prázdninách zvolnit a dovolenou si raději naplánovat již na červen nebo až na září. Střelci narození kolem 23. listopadu  budou mít méně energie na  podzim,  od konce listopadu si to však vynahradí. Při sportu a na silnicích však dávejte větší pozor a raději zpomalte!  

Střelci narození mezi 17. a 20. prosincem si budou po celý rok ujasňovat, kterým směrem se v životě dát. Mnozí z nich nejsou v životě spokojení a chtěli by něco jiného. Muži  se mohou cítit nedocenění ve své profesi, ženy prožívají pochybnosti o svém partnerství. Mladí lidé touží po jiné, lepší budoucnosti. Starší lidé v důchodovém věku se těžko orientují v technicky náročném světě a mohou být zmatení. Můžeme jim doporučit pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, který zlepší jejich fyzickou kondici a  okysličení mozku. Také čistící a detoxikační čaje.  Tělo se pak probudí z  letargie a mozek bude bystřejší. 

Nejnáročnější měsíce jsou letos pro Střelce leden až březen a  červenec a srpen. Zato od půlky května do počátku července chytnou druhý  dech a od konce listopadu do počátku ledna 2024 je nikdo nedohoní. Koncem roku si však dejte pozor na svou nadměrnou výbojnost, ať si nenaděláte zbytečné nepřátele nebo nerozbijete nos.

Jednání se mohou lépe dařit v druhé polovině března, druhé půlce července a druhé polovině listopadu. 

Všechny Střelce čeká podobně jako Lvy krásné léto,  i když ne tak intenzivní. Od června až do počátku října se jim bude zdát svět krásnější a všechno, čeho se zúčastní je bude více těšit. 

Nové vztahy budou Střelci navazovat nejčastěji až v prosinci.

Kozoroh
Kozorozi narození v prosinci budou mít klidný rok, ve kterém dostanou šanci stabilizovat svůj život a upevnit si výdobytky, které získali v předchozích třech letech.

Ti, kteří se narodili koncem prosince a počátkem ledna, na tom budou ještě lépe.  V letošním roce jim totiž podmínky přejí daleko více než jindy rozvoj, peníze i optimismus, které toto znamení tolik potřebuje! Vyrovnanost, spokojenost se sebou samotným a k tomu dobrý životní standard  jejich  život  udělá velmi příjemným. 

Kozorozi narození mezi 5. až 13. lednem se napijí doslova živé vody. Do žil se jim vleje nová energie, budou aktivnější a ochotnější  skočit po nových příležitostech, které se před nimi objeví. A že jich bude! Mohou získat nové zaměstnání, začít podnikat nebo potkat  nového životního partnera. Přestože se jedná o ryze konzervativní jedince, tentokrát se nebudou bát dopustit občas i nějakých ztřeštěností a často svým postojem a odvahou předčí i mladší jedince.

Ti, kdo se narodili kolem 17. ledna, prožívají idylické časy. Jsou citlivější vůči okolí a dokáží intuitivně vystihnout, co mají v dané chvíli udělat. Díky těmto vlastnostem mohou urovnávat mezilidské vztahy a být oblíbení a  populární.

Kozorozi ze samého konce znamení  mohou být pod tlakem. Někteří budou řešit i závažné problémy, které jim připomenou,  jak křehký je náš život a pozice na tomto světě. Jiným tento rok pomůže k tomu, aby se odhodlali k zásadním změnám a uspořádali si svou budoucnost podle vlastních představ. Mnohé z nich čeká změna zaměstnání, rozvod nebo naopak nový vztah a také stěhování. Jiné pak zaměstnání s vyšší pozicí i s většími pravomocemi.

V lednu a první půlce února budou Kozorozi zařizovat daleko více věcí než jindy. I když něco může zpočátku vypadat na dlouho, od půlky ledna se ledy pohnou a úspěch je nemine.

Kromě období kolem  narozenin bude zima pro Kozorohy spíše stagnační, daleko více se jim začne dařit od půlky května až do konce roku. Nejlépe na tom budou ovšem Kozorozi narození kolem 5. ledna, které čeká velmi aktivní léto i počátek podzimu. Aby to ostatním nebylo líto, pak zejména Kozorozi narození na přelomu prosince a ledna budou nejaktivnější  po celou  následující zimu. 

Dobrým obdobím pro všechny Kozorohy je  červenec a srpen, které se skvěle hodí pro aktivní dovolenou, ať už ji plánují  strávit někde na cestách, sportem nebo doma prací. V tomto čase mají  muži také největší šanci ulovit si novou partnerku.

Nejnáročnějším časem pro všechny  bude  letos duben a první polovina května. Na podzim pak ještě měsíc září a první půlka října. 

Vodnář
Vodnáři mají za sebou dva náročné roky a ani pro tento jim nemůžeme slíbit, že se všechno k dobrému obrátí. Nicméně horší už to nebude,  tedy možná, snad, alespoň pro některé. Život je prostě o změnách a kdo je zvládne, toho překvapivě posunou kupředu,  že je  zpětně hodnotí jako pozitivní.

Největší změny mají těsně před sebou Vodnáři narození na samém počátku znamení. Jejich vnitřní síla jim umožní, aby se stali pro druhé osobností, přijali vyšší pozici nebo alespoň dali svému okolí najevo, že si chtějí minimálně svůj život řídit sami. Pokud touží po změně zaměstnání, budou to vnímat jako krok k lepšímu. Někteří se rozhodnou i přestěhovat, ať už půjdou do  většího proto,  že se jejich rodina rozrůstá nebo jsou na tom majetkově lépe. Ti starší budou dělat životní bilanci a rozhodnou se nepotřebných věcí ve svém životě zbavit a svůj život tak o něco zredukovat, aby se jim v budoucnu dýchalo lépe. Slabší jedinci však mohou být pod tlakem. Malé děti podporujte, protože mohou trpět strachy a nejistotou.

Vodnáři narození mezi 3. a 12. únorem se nacházejí v nestabilním životním období. Někteří sami zatouží po změně a nových výzvách, přičemž ani nemusí mít podstatné důvody k nespokojenosti. Mnozí se rozhodnou odejít ze zaměstnání a hledat nové. K tomu  mají podmínky nejlepší  přes zimu a na jaře. Od léta bude obtížnější najít takovou pozici, která by byla lepší než ta stávající,  to se jim pak poštěstí spíše až v roce 2024. 

V některých případech ovšem změna přijde sama, ať už někdo chce nebo nechce. Podnik může redukovat zaměstnance nebo přeorganizovat své provozy a tak bude nutno přejít na jiné místo.

Ženy s tímto datem narození se budou častěji rozcházet,  rozvádět nebo o tom minimálně uvažovat. Co dříve akceptovaly, již nyní neplatí a tak často raději zvolí na nějakou dobu volnost, než aby pokračovaly v minulém duchu dál. Ani s nově navázanými vztahy to nebude o moc lepší, většinou budou nestabilní. Buď jen na dálku nebo s někým, kdo se ve skutečnosti dlouhodobě vázat nechce.

Vodnáři narození od 12. února do konce znamení už mají za sebou náročnou větší část minulého roku. V podobném duchu se to bude odvíjet ještě první dva měsíce roku,  pak si však mohou konečně oddechnout a během jara nabrat novou energii.

Přes všechny svízele mají ovšem Vodnáři štěstí v neštěstí. Již od konce loňského srpna až do konce letošního března  jim  mnohé situace zachraňuje  Mars v blížencích. Díky jeho energii jsou tak schopni daleko více zabojovat a mnohdy i zvítězit.

Téměř celý leden jim  bude také zpříjemňovat Venuše. Nabízí vše pěkné a krásné, ať už se to bude týkat společenských akcí nebo schopnosti zaujmout nějaký protějšek.

Ve  druhé půlce února a na počátku března  mají šanci domluvit se s lidmi, se kterými to jindy nefunguje. 

Problematickým obdobím bude pro všechny Vodnáře čas  od konce května do poloviny července a také od půlky října do konce  druhé listopadové dekády.

Vesměs úspěšné dny je čekají v září a po větší část října.

Muži budou mít nejlepší šance ve vztazích a budou nejobratnější ve sportu  první měsíce roku a na podzim. Ženy budou nejvíce nakloněné lásce hned v lednu.

Ryby
Mnohé Ryby mají za sebou velmi přínosný rok, zejména ty z konce znamení.  Letošní rok již bude o něco klidnější, ale pro většinu z nich přesto relativně pohodový.

Náročný rok budou mít Rybky narozené do 26. února. Některé měsíce budou mít méně energie a tak by měly šetřit svoje síly. Hvězdy jim velí odpočívat, zamýšlet se nad tím, co je opravdu důležité a věnovat se více svému tělu, zdraví i samy sobě.

Rybky narozené mezi 5. až 13. březnem budou naopak v dobré kondici. Lehce ožijí a budou koukat všude kolem, kde by se pustily do něčeho nového. V zaměstnání nebo v podnikání určitě nebudou bez práce. Nové nápady jim budou  sršet z hlavy jako jiskry. Velmi často se vyrovnají i mladším ročníkům. Zvláště na ženy čeká oživení i v partnerském vztahu a pokud jsou právě samy, mohou potkat muže svých snů.

Ryby narozené kolem 17. března žijí jak  v mlžném oparu. Možná je to krásný sen, ze kterého je škoda se probudit, možná je to jenom Fata Morgana. Mladí lidé s tímto datem narození mohou snadno propadnout alkoholu,  drogám a jiným závislostem, měli by se proto těmto pokušením raději vyhýbat.  Vhodnější je poslouchat hudbu, meditovat a hlavně pobývat   co nejvíce  v přírodě a na čerstvém vzduchu, ten všechny občerství a pomůže také k lepší fyzické aktivitě!

V zaměstnání by si tito lidé měli dávat pozor na  letargický přístup, ospalost a někdy i omyly, které by jim mohly způsobit  problémy. V důležitých záležitostech se raději poraďte s nestrannou osobou, která vám zprostředkuje objektivní pohled. 

Kdo je umělecky nadaný, může prožít nejinspirativnější období ve svém životě, zvláště pokud se věnuje hudbě a zpěvu, fotografování nebo filmové tvorbě.

Starší osoby mohou mít fyzické problémy zvláště následkem horší  detoxikace léků a škodlivin. Čistící čaje by pro ně  měly být samozřejmostí, aby tělo zůstalo čistě a mysl bystrá.

Ryby narozené na samém konci znamení posilují, ať už se to bude týkat sebevědomí nebo jejich pozice na společenském žebříčku. Mladší ročníky s těmito daty budou často uvažovat o založení rodiny, pokud tak neučinili již v loňském roce. 

Téměř všechny Rybky od loňského září sem tam zakopávají a v tomto trendu to bude pokračovat až do konce března. O něco náročnější budou letos také  prázdniny.

Duben a větší část května jim naopak dopřeje nebývalou míru energie i vlastní iniciativy, aktivnější však budou i od poloviny října do konce listopadu.

Na lásku přichází ten správný čas od konce ledna do půlky března. Zvláště Rybky narozené kolem 16. března se mohou zamilovat zcela slepě. 

Kdo má potřebu oběhnout úřady a něco důležitého vyřídit, měl by se tam vypravit v první polovině března, počátkem července, koncem října nebo na začátku listopadu. Pokud nemáte rádi komplikace, zůstaňte raději doma v srpnu a září,  nechoďte ani po úřadech ani příliš necestujte.