Prolog
K tomuto povídání mě inspirovala moje kamarádka Lvice. Koketovala s jednou Rybou a ta ne a ne zabrat na háček. „A jak se vlastně loví Ryby?“, zeptala se mě.
Říkám: „To musíš hodit správnou návnadu … a pak čekat a čekat a čekat…“
Ale zas takhle jednoduché to přece jenom nebude. Víte Vy, co máte udělat, pokud se vám líbí třeba jedinec narozený ve Vahách? Pokud ne, tak tyhle stránky jsou určeny právě Vám …

Jak se správně chytají Berani
Viděli jste někdy na pastvě ovečku nebo malého beránka? Jsou roztomilí, že? Takové malé chundelaté neviňátka, jen je chytnout do náručí a pomazlit se s nimi! Ale vyzkoušeli jste to? Jestli ano, tak už víte, že to není vůbec jednoduché. Předně musíte malého beránka dohnat. Ale ten má na rozdíl od Vás nohy čtyři, často všechny současně ve vzduchu. Utíká na všechny strany, kličkuje a když už ho chytnete za kožíšek, vysmekne se Vám a Vy letíte obličejem rovnou na zem.
O něco lepší je chytat ovečku uprostřed stáda, kde nemá moc možností úniku. Ale i když už ji sevřete v náručí, moc potěšení z toho mít asi nebudete. Má docela tvrdá kopýtka a umí je používat. Navíc nepříjemně bečí, až Vám z toho uši zalehnou.
Nejlepším způsobem, jak beránka získat, je běhat s ním. Bude to brát jako hru a dovádět s Vámi. Nemusíte ho ani chytat, když se otočíte, poběží naopak za Vámi.
A úplně stejné je to s lidmi ve znamení Berana. Nechystejte jim složité léčky, zbytečně si zkomplikujte situaci. Přidejte se jednoduše k nim, ať už právě sportují, utíkají na vlak nebo se snaží prosadit nějaký pracovní projekt. Když jim ukážete, že jste také rychlí a dobří, získáte jejich zájem a ostatní už přijde samo. Než je necháte zvítězit, trošku zrychlete tempo a předveďte, že jste rovnocenný soupeř. A jakmile je ovládnou endorfiny z vítězství, máte vyhráno.
Ale pozor. Vzpomínáte na příběh Malého Prince? Beránek okousal lístečky jeho Růže. Beran se totiž nezastaví před cizím vlastnictvím. Neodradí ho ani trní, ani ploty. Trnům se obratně vyhne, plot s radostí přeskočí. Malý Princ si musel nechat pro beránka namalovat ohlávku. Ale ohlávku Berani rozhodně nemilují. Dopřejte svému beránkovi nebo ovečce velký výběh a vždy šťavnatou travičku. Také by měl najít ve svém teritoriu vždy něco nového, tu nový keřík, zajímavý kamínek … Jeho zvídavost se tak uspokojí a nebude sousedům mlsně nakukovat přes plot.
A nezapomeňte ho nechat vyhrávat!

Jak se správně chytají Býci
Unavilo Vás věčné skákání a soutěžení s Beranem? Nejraději byste sebou jen tak plácli do trávy, nadechovali svěží jarní vzduch, poslouchali bzučení včel a okusovali stébla trávy? Koukali přitom, jak si hrají motýli anebo hleděli vzhůru do mraků? A až vás unaví sluníčko šimrající na víčka, slastně usnuli? Pak vítejte v království Býků!
Na Býky si nemusíte připravovat složité pasti. Stačí na ně jít přes tělo. Na obojí pohlaví platí, když je pozvete na výlet. Nejlépe, máte-li na venkově statek nebo alespoň chalupu. Neměly by tam chybět rozsáhlá pole – no minimálně vlastní zahrádka. Pochlubte se, že na tomto kousku země hospodaří vaše rodina už  desáté koleno a ukažte na  jabloň, kterou jste pomáhali sázet dědovi, když vám bylo 10. Pokud v domě nejsou hospodářská zvířata, máte mínus, ale můžete to trošku napravit láskyplným vztahem k sousedovu Voříškovi.
Připravte svému Býkovi dobrou večeři. Zapalte oheň v krbu a nalejte dvě velké sklenice těžkého červeného vína … ve sklepě mějte ovšem připravený pořádně velký džbánek! A ne aby Vás napadlo šetřit a koupit krabicové! Pokud je váš Býk muž, klidně to nechte na něm včetně sekání dřeva do krbu, předvede se rád.
A zatímco se z kuchyně bude linout vůně tlustých šťavnatých bifteků, pečených brambor, zelených fazolek, domácí bábovky a vanilkového pudinku, nechte ho prohlédnout si zásoby ve vaší špižírně. Když tam objeví pytle s obilím, čočkou, hrachem, nakládané zelí a kyselé okurky, máte vyhráno! Malinová marmeláda ho ohromí víc, než vaše nové šaty od francouzského návrháře, které vám minulý týden tak chválil kamarád ve znamení Vah…
Ale pokud na prázdných policích pobíhá pouze jedna hladová myš, raději špižírnu zavčas uzamkněte a dveře zamaskujte starou almarou po tetě Amálce!
Když ještě pustíte svou oblíbenou operu anebo aspoň country, předehra bude dokonalá. Zatónujte si také, určitě se přidá, Býci mívají pěkný sametový hlas.
S večeří nespěchejte, zde platí hned dvě přísloví: Láska prochází žaludkem a Čím víc, tím líp. Sami se ovšem nepřejezte, abyste zvládli ještě to, co přijde potom, a že toho bude také moc. S Býky se v nocích vášně mohou měřit snad jen Štíři, ale ti nemají tak teplé ruce, věrné srdce a pevný stisk. Po dlouhé noci jistě vyhladoví, tak šupky hupky chystat vydatnou snídani a všechno může začít od začátku. Pamatujte, co Býk jednou lapí, už nepustí!

Jak se správně chytají Blíženci
Už dopředu vám říkám, že pokoušet se chytit Blížence je ztracený čas. Každý Blíženec je přece složený ze dvou jedinců jdoucích opačným směrem. Když se vydáte za jeho jednou částí, druhá se vám zákonitě ztratí z dohledu. Nikdy nemůžete mít Blížence celého, vždy budete mít pocit, že je minimálně z poloviny někde úplně jinde.
Blížencům vládne Merkur, planeta ovládající lidského ducha a intelekt. Vy však musíte být chytřejší než on. Návnada bude proto velmi rafinovaná. Musíte upoutat jeho pozornost, dát mu příležitost k přemýšlení. Když otevřete zajímavé téma a začnete nad ním diskutovat, rozebírat ho z nejrůznějších stran, protiřečit si a přitom dělat výrazná gesta, jste na půl cesty k vítězství.
Po chvíli totiž nejspíš zjistíte, že obě půlky Blížence přemohla zvědavost, zastavily se, přišouraly zpátky a už vám nakukují přes ramena. Rádi by se zapojili do diskuze a přesvědčili Vás o tom, že o tématu vědí daleko více než Vy. Nechte je chvíli mluvit, může to být i zajímavé, protože typický Blíženec má přehled o všem, soukromým životem mravenců v Amazonii počínaje a výzkumem atomovým ponorek zdaleka nekonče. Ale pokud jste v oboru opravdový odborník, brzy přijdete na to, že jejich znalosti jsou většinou jen povrchní. To jim však nedávejte najevo, raději je nechce dohadovat se spolu, poodejděte kousek stranou a tam nahoďte nový námět. Za chvíli jsou zase u Vás.
Tato taktika sice může spolehlivě vycházet celá léta, ale možná po nějaké době dospějete k závěru, že vám ke spokojenosti stačí pouhá jedna polovina. Tu druhou klidně pošlete do společnosti nebo na cesty, určitě toho patřičně (spíš nepařičně) využije.
A když vás časem unaví i přítomnost té první poloviny, nastala vhodná doba poohlédnout se po zrozenci jiného znamení. Třeba si vyjít někam k vodě…

Jak se správně chytají Raci
Na Raky se musíte vypravit k vodě, kam jinam. Nejlépe při měsíčku. Ale žádný spěch a hluk, abyste je nevyplašili ještě dříve, než vás vůbec uvidí! Takže když měsíček svítí, světlušky lítají, v rybníku kvákají žáby – to je ta pravá chvíle, kdy tam můžete potkat Raky a nejen ty ve vodě!
A když už nějakého uvidíte, hlavně opatrně. Nejdříve na něj potichu z povzdálí promlouvejte a uklidňujte ho svým hlasem tak dlouho, než k vám získá důvěru a cítí se v bezpečí. Ale nesmíte lhát. Pokud máte ve skutečnosti v plánu k večeři vařené raky na másle, intuitivně to vycítí a zavře se do svého krunýře, odkud ho po celé příští století nevylákáte ani na nejšťavnatější sliby!
Když už se ho budete chtít dotknout, tak žádné šup hop jako třeba u Beranů! Pěkně jemně a něžně prosím! Raci jsou citliví na dotek a to se netýká jen jejich kůže. Nejvíce na ně zapůsobí trocha romantiky, no – nejlépe hodně …
Večeře při svíčkách, tlumená hudba, tanec, jemná vůně, malý dárek. Třeba takový perlový náhrdelník, ten přijde vždycky vhod. Ale ani pokud je vaše peněženka splasklá, nemusíte se jít hned utopit. Vytáhněte z kredence stříbrný řetízek po babičce nebo porouchané hodinky po dědečkovi a vyprávějte Rakovi přitom o vzpomínkách na dětství, o vůni babiččiny zelňačky a dědova tabáku a bude to mít stejný efekt, možná ještě větší.
Takový ochočený Rak vás pak zahrne svojí láskou a péčí, jakou Vám nevěnovala ani Vaše vlastní matka, když jste měli v dětství spalničky. A to ať už chcete nebo nechcete.
Jen prosím opatrně, neplašit!

Jak se správně chytají Lvi
Když máte už dost opatrného přešlapování kolem vody, je čas vydat se do společnosti. Ovšem, abyste měli úspěch, musíte se trošku upravit. K anglické královně vás také nepustí v zástěře nebo montérkách. Pozornost Lva nezískáte, pokud přijdete na večírek v sepraných džínsách a roztrhaném tričku, ty si prosím schovejte pro Vodnáře, těm je to jedno a takových maličkosti si ani nevšimnou. Ale u Lva by to znamenalo totální fiasko již na startu.
Raději proto z šatníku vyndejte své nejlepší oblečení, nebo ještě lépe, kupte si něco nového. Dámy nesmí zapomenout na blýskavé doplňky a pánové na zlatou sponu do kravaty, tedy minimálně z kočičího zlata. A až budete se svým obrazem v zrcadle úplně spokojeni, ještě jedno důležité doporučení. Musíte být sice dokonalí, ba přímo skvělí, ale nikdy byste svou vizáží neměli zastínit vyhlédnutého Lva! Tak to by vám určitě neodpustil!
A jak ho ve společnosti poznáte? Docela snadno. I kdyby tam kroužily stovky lidí, Lev bude vždycky uprostřed nějakého hloučku, pokud tedy není přímo na pódiu, a svými gesty nebo suverénním hlasem bude vévodit ostatním, jež mu budou jen s otevřenými ústy naslouchat a tleskat. A teď přijde ta pravá chvíle pro Vás. Ladně vplujete do sálu, leč nesmíte se přidat k hypnotizovanému davu. Jste-li žena na výpravě za Lvem, budete to mít poměrně snadné. Máte-li vystupování královny, nejkrásnější šaty v sále a působíte hrdým nepřístupným dojmem, pak jste pro něj neodolatelnou kořistí. Mužný Lev se vás sám bude snažit všemi způsoby hned upoutat, aniž by ovšem utrpěla jeho důstojnost.
Nepadněte mu hned do náruče, jen mu jemným kývnutím dejte souhlas k dvoření. Vybere pro vás to nejlepší místo nebo vás rovnou odvede do luxusní restaurace. Vy jen musíte při konverzaci zapomenout na takové věci, jako je drhnutí schodů, luxování nebo štepování ponožek. V přítomnosti Lva na to ostatně zapomenete snadno a ráda…
A na oplátku se mu svěřte, že on je tím nejúžasnějším mužem, jakého jste potkala za posledních sto životů. Ta trocha přetvářky vždy stojí za to, zvláště když vám na příští schůzku možná přinese diamantový náhrdelník nebo alespoň brož z jablonecké bižuterie..
Pokud chce muž lovit Lvici, musí k ní přistupovat jako k opravdové královně. Jestliže vás obléká nejlepší krejčí ve městě a o výšce vašeho konta se jen s úžasem šeptá, máte naději. Počkejte, až vám shovívavě kývne hlavou a dovolí vám ke svým nohám složit dary. Dejte jí najevo, že je tou nejkrásnější ženou ve společnosti a že jí není v ničem rovno. A od toho vás už dělí jenom krůček k tomu, aby zavládla vašemu srdci a vy se jí mohl pyšnit. Buďte si jist, že vám ji budou všichni muži závidět! Jen mezi námi – neprozraďte, kolikže vás to každý měsíc stojí!

Jak se správně chytají Panny
Unavily vás věčné večírky a ponocování? Máte dost společenské smetánky, přetvařování a falešných přátel? Bolí vás žaludek z nezdravých lahůdek a alkoholu? Pak je čas svěřit se do opatrování Panny! Protože nejlepší taktikou, jak získat její náklonnost, je požádat ji o pomoc.
Když nasadíte pokornou masku člověka, jehož trápí žaludeční vředy, můžete s ní pak důvěrně probírat nový jídelníček. Při popíjení bylinkového čaje a přikusování celozrnných sucharů se koutkem oka potěšíte, jak jí to sluší při vymetání pavučin a žehlení vašich košilí…
Rekonvalescence bude dlouhá. Pro někoho možná do smrti. Pár týdnů soužití s tímto znamením a klesne vám zaručeně cholesterol i tlak. Možná přestanete mít chuť i na jiné věci. Naučíte se všemu, co jste zanedbali v dětství. Čistit si zuby, mýt ruce před jídlem, odkládat upotřebená párátka do koše tou správnou stranou …
Nečekejte, že sblížení bude rychlé. Dokonce i muži – Panny jsou poměrně zdrženliví a na přímé svody spolehlivě reagují útěkem. Pokud však k vám muž narozený v září bude chodit každý týden opravovat topení a vy mu vždy s úsměvem a bez řečí předložíte zdravou večeři, mrkvový džus a jako bonus přišijete utržený knoflík, rychle si spočítá, co je pro něj výhodné a jednou zůstane i přes noc. Nebo už napořád…
U žen musíte vystihnout tu správnou chvilku. Tedy, po několika měsících. Třeba až ji najdete nešťastnou v slzách nad vysypanou zásuvkou, když se marně snažila roztřídit tu směť nezaplacených účtů, záručních listů a upomínek z doby, kdy jste ještě žil se Lvicí. Vezměte ji do náruče a ubezpečte, že to ode dneška bude úplně jiné, protože na to dohlédne. Na to vám kývne ráda. A také to dodrží, Panny své sliby plnit umí.
Apropo – už jste si myli ruce?

Jak se správně chytají Váhy
Život s Pannou je praktický. O zábavě ovšem nebyla řeč. Pokud se začínáte nudit, což takhle naplánovat výlet do lázní? Lázně jsou jedno z mála míst, které vám Panna s nadšením nejen schválí, ale dokonce sama na cestu připraví kufr nažehlených košilí. A ty budete určitě potřebovat. Nejlépe v pastelových barvách prosím!
Po bublinkové koupeli, bahenních zábalech a masáži jste připraveni vyrazit za zábavou. Pánové do galerií a dámy do kaváren. To jsou totiž ta správná místa, kde můžete potkat Váhy a užít si tu pravou lázeňskou lásku.
Před odchodem raději dvakrát prověřte v zrcadle svůj vzhled. Křiklavá kravata nebo okousané nehty vaše plány spolehlivě zhatí. Vsaďte na klasiku, tlumený tón a eleganci!
A jak se loví Váhy? Stačí upustit staletími osvědčený kapesníček. Muž, jež ho zvedne, galantně se představí a přisedne, určitě bude zrozen v tomto znamení!  Dál už vše může pokračovat jako v románu: kytky a rámě, promenáda, vybrané restaurace, tanec až do rána…
Muž by měl před svým lovem zajít do knihovny a osvěžit svou znalost umění. Ženám – Vahám se nejvíc zalíbí konverzací o Renoiově modrém období.
Zdá se vám, že to vše je víc než krásné? Přestali jste mít chuť se vrátit domů? A vaše nová známost souhlasí s životem navždy? Brzděte, pobyt v lázních jednou skončí! Zítra se možná probudíte a vaše Váha bude mrzutá. Co včera řekla, dnes už neplatí. Rozmyslí se až  zítra. Nemůže přece druhým ublížit! Anebo přece jen? Až vám pak z toho váhání rozbolí hlava, možná že zabalíte kufry a rychle odjedete domů. A nebo ne…?

Jak se správně chytají Štíři
Rozmysleli jste si to dobře? Určitě chcete chytat Štíra? Nechcete chovat raději jedovatého hada nebo tygra? To by bylo mnohem bezpečnější … No jestli už vás život omrzel a hledáte  bránu do pekel, máte ho mít!  Nebude to ale vůbec jednoduché. Získat si srdce Štíra vyžaduje tolik vášně a odvahy, kolik v sobě nosí jen Štíři sami nebo možná ještě tak Berani.
Před lovem si určitě opatřete drátěné rukavice a brnění. Nejlepší průpravou bude ovšem půlroční stáž u Davida Capperfielda. Pokud s ním bez úhony přestojíte pád z Niagarských vodopádů, dokážete projít Velkou čínskou zdí a celiství se protáhnete motorovou pilou, můžete získat srdce Štírky. Posledním krokem k úspěchu bude už jen přímý útok a pak noc spalujících vášní, takže pokud jste typ pět minut a dost, raději zavčas hoďte zpátečku …
Žena, která doufá získat Štíra, musí být hodně submisivní a odolná. To aby s ním udržela vražedné tempo a ve zdraví přestála všechny ještě vražednější citové výlevy. Takové bývají snad jenom Ryby, které se v případě potřeby mohou skrýt v bezpečí hlubokých tůní… Lvice by Štíra rychle zakousla, žena ve znamení Berana, Býka nebo Kozoroha přišlápla kopýtkem a Blíženkyně i Vodnářka pokrčila obočím a odešla v dál …
Na muže Štíra musíte nalíčit rafinovanou past. Dopřejte mu situaci, ve které vás bude moci zachránit z nebezpečí života, vaši přátelé Střelci nebo Berani vám jistě rádi pomohou. Jen pak musejí utéct včas. Někdy úplně postačí svůdné zamrkání řasami, abyste měla Štíra ve svém loži ještě dříve, než si stačíte sundat košilku. Ale taková snadná trofej ho rychle omrzí, tak mu dejte příležitost, ať se ukáže!
V noci se nemusíte bát, že vás uštkne. Ale ve dne … nebylo by lepší trávit čas s něžným Rakem nebo klidným Kozorohem? To se ovšem váš Štír nesmí nikdy dozvědět …

Jak se správně chytají Střelci
Po sicilském románku se Štírem si zasloužíte trochu odpočinku a uvolněné zábavy. Ať už vyrazíte do blízké hospůdky nebo k táborovému ohni, určitě tam sedí spousta Střelců. Mají srdce na dlani, ruce jim poletují kolem a slyšet budou až do vedlejší vesnice. Tady si nemusíte dávat pozor na slovíčko, stejně všem letí druhým uchem ven.
Střelci mají úžasný talent ty druhé o všem přesvědčit. Upřímně řečeno, možná je pro každého příjemnější kývnout než déle poslouchat ten vodopád jejich výřečnosti. A jestli si myslíte, že rybáři o svých úlovcích přehánějí, tak to jste ještě neslyšeli mluvit Střelce.
U Střelců nemusíte přemýšlet nad rafinovanými způsoby svádění. Stačí se příliš nebránit, protože patří k nejrychlejším svůdníkům. Inu, jen trošku pozor, pokud nechcete z jedné noci dělat veřejnou záležitost. Každý lovec se rád svými trofejemi pochlubí a Střelci snadno uklouzne nějaké to slovíčko …
Pokud s ním máte přece jen vážnější úmysly, pořiďte si k němu šikovného kamaráda Pannu, který vám opraví kapající kohoutky a upadenou nohu od postele. U Střelce totiž snadno narazíte, pokud se domníváte, že dá přednost rodinnému krbu před partou kamarádů, dovolené v Monte Carlu nebo fotbalu v televizi. Toužíte-li po šťastném partnerství, raději se o to ani nepokoušejte.
Ženu – Střelce získáte přímočarostí a upřímností. Buďte jejím nejlepším kamarádem, se kterým jí nebude nikdy smutno a na nějž se může vždycky spolehnout. To postačí, abyste se časem od společného vandru posunuli k výchově dvou – tří dětí, pěti psům, dvěma poníkům a možná ještě zaoceánskému parníku.

Jak se správně chytají Kozorozi
Jestliže už vás unavuje hlučný Střelec a jeho ještě hlučnější přátelé, zkuste si vyjít na lov Kozorožce. Nejdříve by to chtělo zakoupit kvalitní pevnou obuv a posílit svou fyzickou kondici. Protože válet se na plážích nebo poflakovat po společenských večírcích moc Kozorohů nenajdete.
Musíte se za nimi vypravit do výšin. Takže až budete fyzicky připraveni, nacpěte do batohu sušenky, trvanlivý chléb a instantní polévku a vzhůru k Tatrám a nebo prostě nejbližšímu kopci ve svém okolí.
Kozoroha muže poznáte snadno. Mívá černé vlasy, ostré rysy a obličej si často schovává stydlivě pod vousy. Ženy mají přirozené, kvalitní vlasy stažené dozadu, nebudou výrazně nalíčené, ale jsou obdařeny nadčasovou krásou. Obojí pohlaví spíše než ve skupinkách najdete samotné na nejvyšším vršku, jak smutně hledí někam v dál.
Pak postačí úplně, že už jste dorazili. Už ten fakt, že jste opustili dobrovolně světské radovánky a dali přednost přírodě a drsnému prostředí, stačí Kozoroha zaujmout. A když si mlčky stoupnete poblíž a po chvíli zasněně prohodíte dvě tři strohá slova – ne víc – o dálkách a vzduchu plném touhy, máte vyhráno. Protože pod jeho zamlklou maskou se skrývá romantické jádro a on rychle vycítí, že ve vás našel spřízněnou duši.
Komu se nechce do hor, může se na Kozorohy vypravit do výšin politiky nebo špičkového managementu. Postup je ale stejný. Málo slov a hodně trpělivosti.
A až vás časem unaví s ním skákat po kamenech, klidně zůstaňte doma. Jednak naň v horách ani politice moc svůdných příležitostí nečíhá a pak, můžete si být celkem jisti, že zatímco vy si užíváte tepla v obýváku, lenošíte u televize nebo klábosíte s přáteli Vodnáři, váš Kozoroh na nějakém kopci mlčky hledí v dál a chřípím natahuje vůni vašich vlasů.

Jak se správně chytají Vodnáři
Tak především. Vodnáři se nechytají, Vodnáři se potkávají. Jejich jméno není odvozeno od toho, že by snad rádi chodili k vodě, ale proto, že pro vodu chodili. Přitom se potkávali s jinými lidmi a dozvěděli se vše jako první. Takže na Vodnáře nemá cenu čekat doma za kamny, tam přijde maximálně Rak nebo Býk, musíte se vypravit do světa. A nemusí to být rovnou ke studni nebo na Miss World, stačí zajít na diskotéku, automobilové závody, rokový koncert nebo soutěž o nejdelší dopravní prostředek. Tam všude potkáte spousty Vodnářů.
A jak je poznáte? Jestli má někdo na hlavě oranžový přeliv, v nose pearsing (no při bližším ohledání i na jiných místech, ale to zjistí v první řadě zvědaví Štíři, které to nejvíc zajímá) na punčoše vypuštěné oko nebo přijde do divadla v džínsách a pomačkaném tričku, můžete si být celkem jistí.
Teď si asi myslíte, že Vodnáři jsou nějaké příšery a že bude určitě lepší pořídit si domů elegantní Váhu. Ale nemylte se, Vodnáři patří k nejkrásnějším lidem z celého zvěrokruhu. Jsou vysocí, štíhlí a obdaření oduševnělou krásnou. Inu, je to přece lidské znamení. A ta mastná skvrna na kravatě nemusí až tak znamenat, že je to s odpuštěním čuňátko, ale že jsou povzneseni nad takovými činnostmi, jako je trávit denně 8 hodin před zrcadlem, aby odstín košile přesně ladil s barvou ponožek.
Máte-li komplex, že jste černí nebo bílí, tlustí nebo tencí, stydíte-li se za svého dědu v kriminále nebo v poslanecké sněmovně, Vodnář je pro vás tou nejlepší volbou. Na své pouti už toho zažil tolik, že netrpí žádnými předsudky a má pochopení pro všechno a pro všechny. Nesmíte být jen rasisty a musíte být zajímavější než všichni ostatní, které dosud potkal – a to je těžší úkol než vyluštit sobotní sudoku. Jinak vás Vodnář opustí stejně snadno, jako přečtenou tabuli na rozcestí.
Vydejte se s Vodnářem na cestu kolem světa. Nevadí, bavíte-li se také i s jinými. Neztropí vám žárlivou scénu ani nebudete mít po návratu sbalené kufry, spíše se zeptá, co jste se zajímavého dozvěděli. Jen si prosím pohlídejte, aby na křižovatkách odbočil vždy stejně jak vy, pokud se zapovídá, nemusí si toho ani všimnout. A když už se tak stane, nezoufejte. Jednou, třeba za 10 let, se vrátí, posadí do svého houpacího křesla a bude hledat včerejší noviny, jako by nikdy neodešel…

Jak se správně chytají Ryby
Po cestě kolem světa s Vodnářem potřebujete nutně chvíli klidu a relaxace. Může být ještě něco lepšího, než posezení u vody? Na březích řek a rybníků, na lodích, lodičkách i velkých korábech, brázdících hladiny všechn moří, jsou ti, co přišli před vámi. Rybáři s nastraženými udicemi, háčky, sítěmi. Všichni se snaží se chytit svoji Zlatou Rybku. Vždyť jenom ta se dokáže kouzelným proutkem změnit v Princeznu, Rusalku anebo Malou mořskou vílu.
Tak předně to chce trpělivost a tu správnou návnadu: barevné korále, vstupenky na balet, láhev fernetu… Když k vodě vezmete své vlastní housle nebo harfu (možná postačí i kytara), Rybka k vám sama připluje a poprosí, abyste si ji vzal domů. Ostatní rybáři se super moderními navijáky a umělými muškami budou jen nechápavě kroutit hlavou a pak se půjdou zapsat do houslí.
Mít ženu – Rybu doma, je snem snad každého muže. V celičkém zvěrokruhu nenajde ženu s tak svůdnými řasami, dlouhýma nohama a mořem v očích … Ale zkuste postavit svou Princezničku k plotně. Zasní se nad pohádkou a vy se domů budete prokousávat týden kaší. V posteli nohy nezahřeje a její šupinky jen studí. A když se optáte, proč je tu nepořádek, utopíte se v moři jejich slzí.
Nejraději byste poslal Rybku zpátky k vodě. To se tak snadno nepodaří. Podívá se na vás rybíma očima a odpustí i nevěru se sousedovou Berankou, co poradí si sama se vším. Omotá vaše nohy chaluhami a když ji násilím vyhodíte ven, ráno ji najdete zkřehlou na svém prahu. Jen místo moře je z ní cítit víno.
Chcete mít muže – Rybu na svém hradě? Opatřete si nejdřív rybník, bazén, akvárium nebo alespoň vanu. Ryba si totiž najde vodu vždycky. A když ne doma, tak na rohu čepují moře piv. Ve společnosti dalších Rybek tam může utápět svůj žal nad tím, že šéf mu před 10 lety ukradl slibný nápad…
Vezměte raděj svoji Rybu domů dřív než propije celou výplatu. Napusťte mu teplou vanu s mořskou solí a před spaním vyprávějte pohádku, že všechno bude zase stejně krásné jako dřív. Usne jak miminko. A vy pak můžete jít opravit třeba tu polámanou poličku…

Epilog
Prošli jste všech 12 znamení zvěrokruhu a ještě jste si nevybrali? Zdá se vám, že to stále není ono? Že Berani jsou moc prudcí a sobečtí, Býci tvrdohlaví a majetničtí, Blíženci povrchní a přelétaví, Raci trpí sebelítostí a náladovostí, Lvi jsou ješitní a nafoukaní, Panny malicherné a hypochondrické, Váhy moc nerozhodné a alibistické, Štíři pomstychtiví a manipulativní, Střelci nespolehliví a vychloubační, Kozorozi ctižádostiví a uzavření, Vodnáři příliš nezávislí a odtažití a Ryby naopak studené a závislé?
Chtěli byste raději úplně nové, 13. znamení, které by bylo průbojné jako Beran, klidné jako Býk, pružné jako Blíženec, něžné jako Rak, sebevědomé jako Lev, pracovité jako Panna, mělo smysl pro spravedlnost Vah, odvahu Štíra, optimismus Střelce, vytrvalost Kozoroha a bylo by tolerantní jak Vodnář a přizpůsobivé jako Ryba? Obávám se, že nemohu sloužit. Takové znamení na Zemi není. Ale protože v astrologii uvažujeme hned 10 planet a ještě další body a planetky, je možné, že při troše štěstí bude mít váš partner každou v jiném znamení. Ani to vám nestačí? Pak už tedy nezbývá, než vypravit se za tím ideálním, 13. znamením jinam! Tak tedy vzhůru ke hvězdám!