politika společnost

Populatita Miloše Zemana

Miloš Zeman na momentce z jednání a vpravo na oficiálně upravené fotografii ve stejném období v r. 2013. Zdroj: pavlabrychtova.blog.idnes.c

Ačkoliv budí Miloš Zeman  v lidech rozporuplné reakce a jeho výroky jsou často na hranici společenské únosnosti,  přesto patří dlouhé roky  k nejpopulárnějším politikům. Nakoukněme proto do jeho horoskopu, čím si přízeň občanů získává.

Většina jeho planet leží  pod obzorem,  ve druhém kvadrantu a ve znameních Panny a Vah,  prezentujících konec léta a počátek podzimu, tedy jedince, který má ještě dostatek energie, ale působí jemněji,  nesnaží se za každou cenu hrát roli vůdce.  Je nasměrován na mezilidské vztahy, všímá si  víc druhých než sám sebe.  Jeho nitro či zázemí jsou spíše prázdné,  ale rád tráví čas ve společnosti druhých a baví se.  O tom svědčí ostatně i silně obsazený V. dům,  který představuje hravost a tvořivost.  Každý mi dá jistě za pravdu, že mnohem oblíbenější jsou lidé,  kteří jsou optimisty a tím Miloš Zeman je či spíše možná býval,  než svou životní energii z velké části vypotřeboval.

Stěžejním aspektem jeho horoskopu je Slunce v konjunkci s Neptunem, který zvyšuje vnímání  vůči svému okolí. Tento aspekt má v  horoskopu mnoho mediálních hvězd. Tito lidé jsou velmi oblíbení,  protože v přítomnosti druhých  se na ně dokáží naladit a vyhovět jim. Dělají  nebo říkají věci,  který ten druhý chce slyšet,  což je samozřejmě velmi příjemné…

Na druhé straně tento stejný aspekt je příčinou záliby Miloše Zemana v alkoholických nápojích.  Alkohol a (také jiné návykové látky, např. léky) na něj působí rychle a silněji než na průměrného člověka,  cítí se po nich dobře, proto je má tak rád. Někteří lidé s tímto aspektem se raději stávají  raději abstinenty,  protože ví,  jakou moc nad nimi  může získat.

Horoskop Miloše Zemana 28.9. 1944, 21SELČ

Pod vlivem alkoholu se zábrany rozpouští a člověk není ochoten dodržovat žádná pravidla.  Saturn,  který představuje zákony a  hodnoty,  ve slabém postavení v Raku a v kvadratuře na Slunce a Neptun,  prozrazuje proč  tento politik věří převážně vlastnímu úsudku, přestože je jeho I.  kvadrant téměř prázdný.

Velké stellium 6 planet, Chirona a Černé Luny v  rozmezí 46 stupňů  nám představují Miloše Zemana jako vyhraněného odborníka na určitou oblast.  Kdyby nešel studovat ekonomiku (planety v Panně,  Saturn ve II. domě),  mohl se stát  úspěšným dramatikem nebo ještě lépe,  literárním kritikem. Bohužel možnosti studia v jeho době byly velmi omezené…  Kritika je totiž přesně to, co Miloše Zemana  baví a naplňuje.  Přesně podle jeho konjunkce Jupiter – Merkur v V.  domě v Panně  hledá raději chyby a upozorňuje druhé na to,  co je špatně.  Pozitivní stránky nebo schopnost vidět věci vcelku  ho však míjejí.

Kupodivu tohle jsou přesně ty řeči,   na který český občan slyší a přizvukuje.  Je totiž mnohem snazší kritizovat druhé než vstát ze židle a něco  pro věc udělat.  A tak jsme minimálně již od doby dobrého vojáka Švejka  národem  politických znalců, kteří  v hospodě u piva (nebo v dnešní době doma u televize)  mají fundované názory na to Co a Jak by se mělo a  Co to tam Ti nahoře  zase pokazili.  Pokud však někoho oslovíte přímo s návrhem, aby šel sám do politiky,  zcela jistě  odmítne.

 

Dalším trumfem Zemanovy popularity je postavení jeho Luny ve Vodnáři ve velkém vzdušném trigonu.  I když se sám  rád srovnává s  významnými politiky,  jako např. s Winstonem  Churchillem,  ve stejném znamení měl Lunu spíše  Ronald Reagan.  Luna v horoskopu vypovídá o emočním zaujetí člověka a o schopnosti navazovat hlubší citově vztahy.  Vodnář je však zimní studené znamení,  ve kterém si Luna zachovává určitý odstup. Klouže po povrchu,  zajímá se o věci veřejné,  v osobním kontaktu má chvilkové pochopení i pro úplně cizí lidi.   Proto mívají lidé s Lunou ve Vodnáři hodně známých,  kteří je posuzují z toho, co vidí navenek nebo jak člověka představují média.  A protože  popularita bývá návyková,  podle reakcí lidí se tito lidé většinou velmi rychle naučí,  co mají dělat nebo říkat,  aby si ji trvale udrželi a stávají se populističtí…

 

Díky tomu, že se jeho Luna ve Vodnáři nachází v X.  domě,  je citově angažovaný v oblasti společenského života,  zatímco soukromé  vztahy již  tak skvělé nejsou,  protože blízkým lidem nevěnuje  zdaleka takovou pozornost.  První manželství uzavřel v době,  kdy tranzitní í Uran utvořil trigon na nativní Lunu,  ale rozpadlo se po sedmi letech při  prvním negativním aspektu ( tranzitní Uran kvadratura Luna). Z druhého manželství  odešel po devíti letech  do důchodu na svou tvrz na Vysočině (Uran nad Lunou).  Zatímco manželka zůstala pracovat v Praze a starala se po většinu roku sama  o společnou dceru,  Zeman  zde odpočíval jak Blaničtí rytíři a čekal,  až jej z Prahy národ opět povolá.  K tomu pak došlo,  až šel tranzitní Jupiter opakovaně přes nativní Uran v I. domě a na Lunu ve Vodnáři dělal  trigon.  Jeho popularita v době volby prezidenta byla proto daleko větší než u ostatních kandidátů.

Také ve  školním roce  2016/17 se jeho popularita drží poměrně vysoko i přes různé  excesy,  které jsou často za hranicí společenského bontonu.  Tranzitní Jupiter mu poslední dva roky opravdu přeje a právě v posledním školním roce podporuje opět přízeň veřejnosti.

Co se však stane, bude-li Miloš Zeman zvolen  prezidentem i v dalším volebním období?  Přes ujišťování lékařů o  jeho skvělém zdravotním stavu,  je na první pohled na jeho obličeji vidět,  že játra ani ledviny, tedy dva životně důležité orgány,  nejsou již v nejlepší kondici.  Horoskop pak prozrazuje,  že se nejbližší roky budou  ještě zhoršovat.

Motorické postižení nervů,  které se u něj připisuje dlouhotrvající cukrovce,  se však může stát mnohem záludnější.  Nejde jen o to,  že bychom měli prezidenta,   kterého budou vozit na kolečkovém křesle,  to by jeho popularitu spíše zvýšilo. Sklony k degeneraci nervové soustavy má totiž dány  geneticky  a   patrně by ho postihly i kdyby byl schopen dodržovat zdravější životosprávu. V dalších letech se dá očekávat již  jenom zhoršení,  které se nemusí projevit pouze na motorice,  ale i na jiných nervových funkcích.

A jaké budou jeho šance v dalších volbách? O tom si povíme někdy později.

 

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...