Homeopatické léky nejsou nic jiného než informace.  Něco jako hardware do vašeho softwaru.  Místo dlouhých debat  a přemýšlení o tom, zda  něco takového může vůbec fungovat, případně  jak, je raději  rovnou vyzkoušejte!

Homeopatické léky se vyrábí z bylin, minerálů, dokonce i z těl nebo produktů živočichů. Nepůsobí pouze na člověka, ale používají se i při léčení zvířat nebo rostlin.
Při výrobě jsou dodržovány speciální postupy podle lékopisů, kdy je původní látka ředěna v určitých poměrech tzv. dynamizováním, při kterém přechází otisk původní látky do nosného média. Tím je zpravidla čistý líh, voda nebo cukr.
Ředění a tím i síla léku jsou označovány čísly, např. CH 30 znamená, že původní esence byla ředěna a dynamizována v poměru 1:100, t.j. jeden díl substance na 99 dílu ředící látky a že tento postup byl zopakován celkem 30x po sobě. Platí že čím vyšší je číslo, tím je lék silnější.

Při ředění CH 30 a vyšších už v homeopatickém léku není obsažena ani jediná molekula původní látky, což je často uváděno jako pádný argument odpůrci homeopatie. To však ani není potřeba, protože k léčbě dochází na principu rezonance, podobně jako dříve tichá ladička se rozezní v přítomnosti jiné, do které uhodíme.
Homeopatické léky jsou podávány nejčastěji v kapkách nebo  cukrových kuličkách různých velikostí. Podle síly a potřeby se berou v akutních případech častěji, třeba i po hodinách, jindy jen jednou denně nebo za více dnů. Každý homeopat má svůj vyzkoušený postup a věřte, že nebudete ošizeni, pokud vám lék podá jen v minimálních dávkách, např. jednou za několik měsíců.

Lék v kapkách se nechá volně rozplynout na jazyku, kuličky se nekousají, ale rozpouštějí se v ústech. Při léčbě homeopatickými léky není vhodné ve stejné chvíli používat aromatické oleje nebo jiné aromalátky. Bezprostředně před a po podání léku se nemá jíst, pít, čistit si zuby, žvýkat nebo cucat bombony.

Homeopatické léky vyrobené z bylinek poporující dobrou fyzickou kondici a energii člověka jsou neškodnou variantou dopingu. Na rozdíl od chemicky připravených látek nebo energetických drinků nepřinášejí do těla žádné škodlivé látky a nezatěžují tak organismus při jejich vylučování. Mohou však stejně účinně a často i lépe povzbudit tělo k většímu výkonu, prodloužit bdělost, zahnat spánek nebo zvýšit mentální aktivitu. Lze je využívat v zatěžových situacích, při sportu, fyzické práci, na dovolené nebo v situacích, které vyžadují větší vypětí, bdělost a ostražitost, jako je při učení na zkoušky. Profesionální sportovci jistě ocení, že je nelze v těle zjistit žádnými testy a rozhodně tak nepatří k nepovolenému dopingu.

Mezi velké výhody těchto léků patří skutečnost, že většina z nich působí ozdravně na celý organismus, zlepšují současně funkci mozku, ale i krevní oběh, práci srdce, játra i ledviny. Při jejich používání se člověk stává silnějším, zdravějším a odolnějším, zatímco chemicky připravené drogy organismus naopak devastují. Malá lahvička s kuličkami za nepatrnou cenu vydrží člověku měsíce, někdy i celé roky podle četnosti používání. Jejich výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí, protože z jediné rostliny lze připravit homeopatický lék pro mnoho stovek či tisíců lidí. Některé z těchto léků jsou volně prodejné i v našich lékárnách, jiné si můžete pořídit i bez receptu v některém e-shopu zahraničních lékáren.

Mnohé z nich můžeme využít při sportu k lepším výkonům nebo po sportu k rychlejší fyzické regeneraci. Vybírat lze i homeopatika zvyšující odolnost vůči virozám nebo stresu, např. u zkoušek nebo pracovního pohovoru.
Stimulační homeopatika používáme v případě potřeby jednorázově nebo opakovaně, počet kuliček volíme podle jejich velikosti a zejména potence. Nízké potence můžeme použít i opakovaně, vysoké 1× za delší časové období. Dětí, ženy a citlivé osoby použijí vždy nižší dávku než starší a fyzicky silnější jedinci.
Nikdy však nezapomínejte na to, že tělo potřebuje dodržovat rytmus bdělosti a odpočinku a po období zvýšeného výkonu mu musíte dopřát naopak delší a intenzivnější spánek. Osoby s vážnými zdravotními problémy, zejména s vysokým krevním tlakem nebo srdečními chorobami by je  neměli používat vůbec.

Sol Africana

chřipky a nachlazení:
aconitum napellus – vysoká horečka, rychlý nástup onemocnění zejména v noci, velká žízeň, zimnice, suché sliznice, ucpaný nos, bolest ukořene nosu.
gelsemium – celková schvácenost, bolesti očí, svalů a hlavy, vodnatá rýma, nemá žízeň, suchý kašel
eupatorium perfoliatum – průjem a zvracení, bolest celého těla včetně kostí, bolest hlavy a očí, velká žízeň na studenou vodou, vlhký kašel
spongia – bolest hlavy, zduřené uzliny, bolest krku, tekutá rýma se střídá s ucpaným nosem, velká žízeň, suchý kašel, zejména v noci
sticta – bolest hlavy a u kořene nosu, bolesti čelních dutin, suché nosní sliznice, suchý kašel hlavně v noci
bryonia – bolest celého těla, nechce své ani pohnout, suché sliznice, bolest hlavy a čela, velká žízeň na studené nápoje, hořko v ústech, bodavé bolesti včetně kloubů, bolest při vykašlávání
Dávkování:  1 -3 kuličky (Boiron) několikrát denně podle intenzity obtíží

Sol Africana – homeopatický lék vyrobený ze slunečního svitu afrického Slunce na Sahaře.
Podporuje odolnost vůči slunečnímu záření, takže ho můžete využít jako doplněk k opalovacímu krému, abyste se  nespáleli, zejména pokud cestujete k moři nebo do slunečních krajin.  S ním budete i odolnější vůči vyčerpání z horka  a horkého ovzduší. Lék mohou užívat i zcela malé děti, jen je nutné jim kuličky rozdrtit nebo rozpustit v kapce vody.
Sol  můžete využít i v zimním období, kdy je slunečního svitu naopak nedostatek a cítíte se špatně díky krátkým a podmračným dnům.
Homeopatikum vyrobila lékárna Helios v Anglii. Berte jednorázově nebo i opakovaně v průběhu dne, zejména když jste poprvé na intenzivním slunci.  Jednorázová dávka představuje množství 5 – 20 kuliček podle vaší konstituce, které necháte volně rozpustit na jazyku. Lék se nesmí zapíjet ani zajídat!

Luna Moonlight – homeopatický přípravek vzniklý expozicí měsíčního světla – eliminující přecitlivělost na vlivy Měsíce. Pokud jste citliví na NOV, ÚPLNĚK nebo konfliktní postavení Luny vzhledem k vašemu horoskopu, může vám toto homeopatikum pomoci k nastolení přirozené rovnováhy. Měsíc jako vesmírné těleso působí cyklicky na vodu v našem těle a to jak během kalendářního měsíce, tak v průběhu jednoho dne. Působí změny krevního tlaku a tím ovlivňuje naši fyzickou kondici, ale i činnost mnoha dalších orgánů, včetně žaludku ledvin, srdce a mozku.
Citliví lidé vůči jeho působení, což jsou především malé děti a ženy, vnímají tyto změny často velmi silně a mohou negativně ovlivňovat jejich pocit pohody ale i schopnosti zvládat běžný denní program.
Lék se hodí i pro lidi, kteří nemohou během úplňku spát nebo mají sklon k náměsíčnosti. Odražené paprsky Slunce, které se dostávají na zemský povrch v podobě měsíčního světla, mohou potlačovat naši schopnost myslet a pamatovat si. Působí dezorientaci, apatii, oddělení od vědomí, zvýšenou emotivnost a živé snění.
U lidí, kteří jsou často citově sevření a nedokáží volně svoje city projevovat, může tento lék pomoci uvolnit se a dosáhnout většího pocitu pohody.
Homeopatikum Luna – Moonlight bylo vyrobené homeopatickou lékárnou Helios v Anglii. Mléčný cukr ve skleněné misce byl exponován čtyři hodiny měsíčním světlem a přitom míchán skleněnou tyčinkou. Následně byl klasickým způsobem zředěn do příslušných potencí. Lék v potenci 1 M berte jednorázově nebo i opakovaně v obdobích, kdy na vás Luna negativně působí, například v čase úplňku.
recence: Martina: (bere Lunu od srpna 2020)  Děkuji, Aleno, to je přesné, pocit pohody, rovnováhy, uvolňování sevření. Na mě teda působí. 

Saturn – homeopatický lék vyrobený ze záření Saturna

Uran – homeopatický lék vyrobený z prvku Uranium.
Planeta Uran nás vychyluje z normálu a proto pod jejím vlivem máme sklon dělat změny, dopouštět se neuvážných rozhdnutí, ale

Neptun – homeopatický lék vyrobený z prvku Neptunium.

Pluto homeopatický lék vyrobený z prvku Plutonia
Homeopatický lék Plutonium je vyrobený z radioaktivního prvku plutonia, jež se používá pro výrobu jaderných zbraní. Byl pojmenovaný po planetce Pluto, kterou kdysi považovali za poslední planetu sluneční soustavy. V římské mytologii je Pluto vládcem podsvětní říše mrtvých. Pluto bylo nemilosrdný Bůh, vládl zcela nesmlouvavě. Podobně lidé, kteří mají ve svém horoskopu silnou planetku Pluto, jsou dominantní a k prosazení svých cílů nebo získání majetku používají nejrůznější mocenské prostředky bez jakýchkoliv výčitek svědomí.
Lidé se slabým Plutem v horoskopu však zažívají opačnou stranu této esence. Trpí pod psychickým a někdy i fyzickým tlakem a snaží se za každou cenu přežít, zachovat si kontrolu na situací. Radioaktivní prvky jsou však velmi nestabilní a rozpadají se. Podobným způsobem se rozpadají životy těchto lidí, vše co měli nebo čemu věřili, se může rozbít na střepy.
Homeopatické Plutonium tak může pomoci lidem v krizových situacích, jejichž život leží v troskách. A to ať už vlastním přičiněním, jako je tomu při rozvodu osoby nebo u dětí jeho rodičů. Za hrozby nebo i reálného stavu válek a pogromů. Může člověka posílit a pomoci mu vyrovnat se s bolestnými ztrátami podobně jako antidepresiva, avšak bez jejich vedlejších účinků a rizika závislosti.
Doporučuje se jednorázové dávkování asi 10 kuliček, zopakovat vždy v případě potřeby.
Pokud by dávka byla příliš velká, je možné, se člověk bude nějakou dobu vůči okolí chovat až příliš dominantně.. V tom případě by bylo dobré příště dávku o něco snížit.

Mobil phone
O elektromagnetických vlnách, které používají mobilní operátoři, byla dlouho tvrzeno, že jsou pro lidský organismus naprosto neškodné. Výzkumy posledních let ale ukazují, že tomu není zdaleka pravda. Vlny působí negativně zejména na měkké tkáně a při dlouhodobějším používání mohou vést k nevratným změnám. Ničí nervové buňky v mozku a jsou podezírány za jednu z příčin většího počtu nádorů mozku nebo cévních mozkových příhod v posledních létech.
Používání mobilních telefonů se dnes už prakticky nedá vyhnout. Záření jsou bez rozdílu vystaveni všichni lidé a to ať už využívají hovory mobilních operátorů nebo jsou jen těmito vlnami obklopeni zvenčí. Můžeme však změnit negativní dopad používáním handsfree a omezením hovorů na nezbytnou dobu.
Homeopatický lék vyrobený vyrobený z těchto vln pomáhá změnit negativní dopady tak, že upozorňuje tělo na přítomnost záření této vlnové délky a umožňuje mu tak reagovat na buněčné úrovni.
Lék bereme podle toho, jak často jsme záření vystaveni. Lidé, kteří mají hovory z mobilních sítí denně, ho mohou brát denně, ostatním stačí méně často. Je vhodné vzít si jednu dávku po delším hovoru.

Computer emanation
Homeopatický lék, který pomáhá organismu vyrovnat se s následky škodlivého vyzařování obrazovek počítačů a televize. Vhodný pro všechny, kdo dlouhodobě pracují u počítačů nebo sledují televizi.
Homeopatikum  bylo vyrobené homeopatickou lékárnou Helios v Anglii. Berte jednorázově nebo i opakovaně v obdobích, kdy více pracujete na počítači nebo mnoho hodin sledujete TV.