První návštěva homeopata se nazývá tzv. odběr pacienta. Trvá jednu i více hodin, zvláště u chronických potíží. Homeopat si potřebuje udělat obraz nejen o vašich fyzických problémech a celkové amamnéze, ale také o vlastnostech, způsobu života, zvyklostech či uvažování. Velmi důležitý je také celkový dojem z pacienta, jeho vyjadřování a psychické rozpoložení.
Homeopat vás zpravidla nechá nejdříve hovořit samotné a pak může mít řadu doplňujících otázek. Někteří mají připravený i písemný dotazník, který pacient vyplní např. již doma nebo v čekárně. Počítejte s tím, že dostanete takové záludné otázky, jako co rádi jíte, pijete, jaké máte koníčky, oblíbené barvy, rostliny nebo zvířata. Čeho se bojíte, jaké počasí vám vyhovuje, jak se chováte v období nemoci nebo co by jste si přáli a kam jeli na svou ideální dovolenou.

Všechny tyto otázky směřují k tomu, aby si o vás i vašich problémech udělal co možná nejkomplexnější obraz, na jehož základě pak vybere lék. Ten by s vámi měl rezonovat a pochopitelně zahrnovat i fyzické či psychické problémy, které si přicházíte řešit. Lék nelze vždy určit na místě, protože odebrané symptomy je nutné často tzv. repertorizovat a vybrat z možných léků ten nejvhodnější, což je časově náročná práce vyžadující specielní program a literaturu. V tom případě Vám ho pošlu během několika dnů poštou.
Na rozdíl od klasického homeopata není astrolog odkázán jen na konkrétní výpověď člověka, který často nechce nebo nedokáže říci vše, jako je tomu třeba u malých dětí nebo u zvířat. Na horoskopu vidí i další souvislosti a vlastnosti, které mu pomohou při výběru léku. Lze tak odhalit i příčiny z minulých životů, ke kterým nelze najít jiné opodstatnění.
Astrologie také dokáže posoudit, jak dlouho bude působit daný vliv, který problém zavinil a tím i odhadnout dobu léčby. Při této příležitosti je také možné pohovořit si o případných zdravotních problémech v budoucnosti a zaměřit se na prevenci. Více o této problematice se dočtete ve zdravotních horoskopech.

První konzultace trvá 1 -2 hodiny
Dospělí – 1.400 Kč
Matka na mateřské a dítě – výběr léku pro oba – 1.800 Kč
Cena zahrnuje nejen vlastní sezení, ale i přípravnou nebo následnou repertorizace, kdy je nutné podle symptomů nemoci udělat rozbor a vybrat optimální homeopatický lék.
V ceně konzultací je zahrnut i homeopatický lék, pokud ho není nutné speciálně objednávat v zahraničí.

V rámci konzultace se dozvíte i skutečné příčiny svých zdravotních potíží, protože za řadou nemocí stojí disfunkce některého z orgánů, např. za problémů s klouby ledviny nebo lymfatický systém. Bude vám také doporučena další podpůrná léčba, např. bylinné čaje.
Kontrolní vyšetření – podle potřeby po jednom až několika měsících: 500 Kč
Homeopat potřebuje být při rozhovoru se svým klientem většinou osobně, protože kromě slov je pro výběr léku důležitá i „esence“ člověka, dojem i pocity, které v druhých lidech vyvolává. Pokud to není možné, např. při vážné nemoci nebo velké vzálenosti, dá se osobní konzultace nahradit videorozhovorem na dálku.

Návštěva u homeopata není zdravotní péčí ve smyslu zákona 372/2011 Sb. Zákona o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování § 2 a v naší zemi není hrazena zdravotními pojišťovnami. V ČR je homeopatie považována za nevědeckou metodu (přesto že se jí celosvětově léčí více lidí než tzv. moderní medicínou) a homeopatické léky postaveny na úroveň placeba.

Pro posouzení zdravotního stavu a navštivte v první řadě svého lékaře, který je nucen vám předepsat antibiotika, hormony, kortikoidy a jiné chemické léky.

Homeopatické poradenství provádím v rámci živnosti volné: 78. Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu, kdy podle horoskopu posoudím vrozené dispozice k určitým nemocem a proberu s vámi, které homeopatické léky jsou u vás vhodné jako podpora imunitního systému ke klasické léčbě. Tyto léky si pak můžete koupit v lékárně nebo vám pomohu zprostředkovat jejich nákup v zahraničních lékárnách.

Akutní homeopatie
Pomocí homeopatie se dají snadno zvládnout i běžná onemocnění a úrazy, jako je chřipka a nachlazení, angína, poranění, popáleniny nebo následky bodnutí hmyzu.
Vhodně vybraný lék pomůže i u vysokých horeček nebo za situací, kdy antibiotika nepomáhají nebo nejsou vhodná, jako je tomu u virvých onemocnění. ATB nebo jiné léky od lékaře nejsou kontraindikací, pokud se někdo rozhodně využít současně homeopatie pro rychlejší uzdravení.
U poranění nebo zlomenin nenahrazuje homeopatie první pomoc, je určitě vždy nutné rány vydesinfikovat, nechat sešít nebo jinak odborně ošetřit. Někdy je výběr léku poměrně snadný, zvláště pokud se jedná o situaci, kdy je třeba vybírat rychle a z toho, co máte sami doma, jako je tomu např. za situací vyžadující okamžitý zásad nebo o víkendech bez dosahu homeopatické lékárny.
U chřipek a nachlazení nebo infekčních nemocí však bývá nutná i tzv. repertorizace, tj. výběr léku podle projevů nemoci u konkrétního pacienta, protože na každé onemocnění existuje mnoho léků a je nutné, aby seděl co nejlépe.
Při poraněních a popáleninách je možné kromě léku připravit homeopatickou mastičku, která hojení urychlí.

Podávání homeopatického léku v aktuních stavech je individuální podle závažnosti stavu, dávkování 1x denně až třeba i opakovaně po několika minutách při stavech ohrožujících život.
Protože průběh nemoci se často mění, je možné, že během uzdravování bude nutné lék vyměnit, pokud se změnily symptomy nemoci.
Opakující se angýny nebo jiná onemocnění nejsou akutním stavem, většinou vyžadují konstituční léčbu minimálně po odeznění akutního stavu.

Protože i u homeopatie využívám znalostí lékařské astrologie, připravte si svoje datum a nejlépe i hodinu narození, abych tak získala doplňující informace. Velmi důležité je to zejména u malých dětí a u zvířat, které nemohou mluvit. Z horoskopu je možné vyčíst informace o pravých příčinách nemoci, závažnost stavu a předpokládané doba uzdravení.

Ceník akutní homeopatie:
Akutní rada po telefonu bez nutnosti repertorizace: 100 Kč
Výběr léku s nutností repertoriraze podle symptomů: 300 Kč
Pozornost věnuji i vašim mazlíčkům, kteří mají také občas svoje trápení, ať už fyzická nebo psychická. Zkušenosti mám zejména se psy, kočkami a koňmi.
Abych jim co nejlépe porozumněla, je ideální pokud znáte jejich datum narození (nebo si ho můžete zjistit), případně den, kdy toto zvíře vstoupilo do vaší domácnosti. Je-li i tento údaj nezjistitelný, spokojím se s datem narození jeho majitele (toho, kterého si zvíře vybralo samo).