politika společnost

Vážení přátelé, ANO

Je název známé, hořkosladké komedie z r. 1989  s Milanem Lasicou, filmu o nespokojenosti,  životní nenaplněnosti a hledání smysluplné činnosti.

Obrázek z filmu Vážení přátelé, ano

Nespokojenost byla  i u vzniku Sdružení nespokojených občanů Ano 2011,  z kterého se pak na jaře 2012 stala politická strana. Protože její popularita i volební preference neustále stoupají,  pojďme se podívat do jejich horoskopu, co stojí za tímto úspěchem a jaká ji čeká budoucnost.

Občanské sdružení ANO 2011 (Akce nespokojených občanů)  bylo založeno 27. listopadu 2011. Předcházelo mu několik veřejných vystoupení Andreje Babiše,  v kterých velmi kriticky hodnotil stav společnosti a silně kritizoval korupci.

Apelace na emoce a nespokojenost jsou v horoskopu více než zřejmé. Novoluní a další dvě planety ve znamení Štíra rezonují s citlivostí  na nespravedlnost,  vyvolávají v člověku vnitřní bouře,  ale také závist a nenávist. Bohužel se jedná o emoce, které jsou v české mentalitě hojně rozšířené a to zvláště od středního věku.  Ve své podstatě jsou ale kontraproduktivní, protože  tolik oblíbené nadávání na společnost u televizních zpráv vleže z pohovky ještě nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo.  Vede jen  k otrávenému  myšlení,  narušeným mezilidským vztahům k odcizení se od všech ostatních lidí,  kteří podobným řečem  nemají chuť naslouchat. Dlouhodobě ulpívání v negativních emocích  však i často vyústí i v závažné zdravotní problémy.

Horoskop hnuti Akce nespokojených občanů 2011

Pasivní postoje a vyžívání se v kritice, rýpání  a hádkách  jsou z  horoskopu velmi čitelné (Slunce opozice Jupiter,  Mars opozice Neptun kvadrát Merkur). Jupiter který právě nyní v období voleb vstupuje do znamení Štíra a bude opakovaně přecházet přes nejdůležitější planety tohoto horoskopu,  vytáhne téma nespokojenosti a  často až nenávistí  na světlo.  Lze tak očekávat, že právě tito jedinci se ve větší míře  dostanou po volbách na důležitá místa  a budou především slovně aktivní.  Jejich činnost však málokdy dojde až k produktivnímu výsledku.  Můžeme  předpokládat,  že mnoho z jejich aktivit půjde do ztracena,  jinde narazí na odpor koaličních stoupenců a hlavně výsledkem budou spíše finanční ztráty než vybudování něčeho pozitivního ( Jupiter kvadrát Neptun,  kvadrát na Mars ve Lvu a opozice na Jupiter sdružení,  ale také na Slunce v horoskopu vstupu ČR do EU).  Po tomto volebním období půjde také valná část  těchto lidí do svého politického důchodu ( tranzitující Uran bude v následujících letech tvořit opozice na všechny planety ve Štíru horoskopu).

 

Hnutí ANO se   na jaře i 2012 přetransformovalo v řádnou politickou stranu. Médii prošlo,  že Andrej Babiš si nechává v mnohých otázkách radit  ženou,  která se v astrologii vyzná.  Je velmi pravděpodobné, že za datem registrace – 11.5.2012  stojí někdo takový a odvedl velmi dobrou práci  jak výběrem termínu,  tak s laděním s  jeho šéfem.

Horoskop registrace politické strany ANO

Horoskop registrace ANO  je totiž  téměř neprůstřelný a vysvětluje,  proč se v krátké době stala nejoblíbenější politickou stranou.  Velký trigon na počátku zemských znamení s Merkurem,  Marsem  a Plutem ukazují na stabilitu a růst,  ale také oblíbenost u obyčejných pracovitých lidí,  kteří si na živobytí vydělávají svýma rukama.  ANO  tak postupně získalo podporu  lidi zcela odlišné kategorie než původní hnutí. Pracovitých a činorodých jedinců, kteří se sami netouží zapojit do politiky,  ale jsou prostě jen rozčarovaní  tím, co vidí ve společnosti.

Také změna názvu z Akce nespokojených občanů  na prosté ANO,  hojně používané zájmeno s pozitivním nábojem,  pomohlo k pozitivní transformaci.  I když mnoho lidí tvrdí,  že ANO je pouze Andrej Babiš a že s ním  stojí i padá,  už to dávno není pravda. Její voliči jsou právě tou základnou,  která bude rozhodovat o cestě, na níž se strana vydá v budoucnu. Odchodem Andreje Babiše, který je v budoucnu nevyhnutelný ( a je ostatně naznačen i  v tomto horoskopu)  bude žít ANO  vlastním životem a  oddálí se svému tvůrci.  To je však zatím ještě daleko.

Volby vynesou tuto stranu vysoko za cenu poměrně velkých finančních výdajů a to nejen na reklamu (tranzitní Jupiter v opozici na Merkur, Slunce i Jupiter ANO). Ostatně sklony k plýtvání,  příliš štědrým výdajům a nadsazeným  odhadům budoucích zisků ji budou provázet i v budoucnu a mohou ji časem přivést i  k velkým problémům. Zvláště pokud se v tomto duchu ponesou i rozbory, kterými se vláda začne řídit a dojde proto  k propadům ekonomiky ČR.

Během následujících dvou let  se také hodně obmění  členská základna, ANO však zůstane  zatím silné.

zdroj info:

https://cs.wikipedia.org/wiki/ANO_2011

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/merkur-v-panne/r~c47a1ff4228911e6b597002590604f2e/

https://www.csfd.cz/film/5267-vazeni-pratele-ano/

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...