politika společnost

Ovčáček čtveráček

Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38790699

Tiskový mluvčí prezidenta republiky vyvolává v lidech stejně kontroverzní pocity jako jeho šéf. U jeho “  překvapivých”  prohlášeních  si často čtenáři či posluchači nejsou jistí,  zda je tento pán myslí vážně nebo jestli  si z nich utahuje.

Jeho vizuální podobnost k herci Pavlu Liškovi totiž pochybnosti ještě zesiluje. Vyjádření emocí, ale také nadsázka a humor jsou však u herců  potřebnou ingrediencí,  která pomáhá  k jejich oblíbenosti a úspěchu.  Směsice ostychu, prvotní nejistoty a  drobných zaškobrtnutí  v projevu Pavla Lišky  podtrhuje věrohodnost rolí “obyčejných”  hodných chlapců a mužů,  které   tak úspěšně ztvárňuje  a v ženách vyvolává soucit a ochranitelský komplex.

Přestože  je Jiří Ovčáček  herci Pavlu Liškovi navenek  velmi podobný,  jeho projevy i nitro jsou  odlišné.

Pavel Liška jako Ovčáček Čtveráček ve videu Kanceláře Blaník

Pavel Liška se narodil 29. ledna 1971,  nejpravděpodobněji v odpoledních hodinách.  Slunce v VII. domě se nachází  ve Vodnáři, ASC ve  znamení Raka  a Luna v Rybách. Propůjčují mu velkou citlivost,  pochopení pro druhé  bez předsudků,  ale také schopnost pro druhé letos udělat.   Přes  mnohé zmatky má  racionální myšlení,  je pravdomluvný,  korektní a  odpovědný ( Merkur v Kozorohu v trigonu se Saturnem a sextilu s Lunou).

 

Také Merkur v horoskopu Jiřího Ovčáčka  se nachází ve znamení Kozoroha v trigonu se Saturnem.  Ten mu pomohl minimálně vystudovat gymnázium (i když během studia změnil obor)  a  udržet ho alespoň nějakou dobu na studiu žurnalistiky,  která však již nedokončil.

Dva modelově podobné domy však nebudou  funkčně stejné,  pokud jeden z nich zasadíme do městské aglomerace a druhý např.  beze všech síťových připojení do lesa.  Také v horoskopu musíme vždy vše hodnotit v kontextu celku a nikoliv jediný aspekt odtrženě sám od sebe.

Jiří Ovčáček se narodil 13. ledna 1979  a je tedy slunečním znamením Kozoroh.  Je možné, že i v jeho případě to bylo v odpoledních hodinách, nebudeme se tím však omezovat. Horoskop má planetami obsazenou jednu polovinu všech znamení, druhá je prázdná. Také v životě Ovčáčka  je mnoho prázdných míst, věcí, které ho nezajímají, o kterých nic neví.  Horoskopu vévodí T-kvadratura  mezi  konjunkcí Slunce – Mars,  protilehlou Lunou v Raku a  kvadrátem na Pluta ve Vahách.

Ústředním tématem života je proto  boj,  ve kterém zcela chladně a nevybíravě  útočí proti všem,  kteří ho zdánlivě ohrožují. Vychází přitom z vlastním pocitům rozhořčenosti a ukřivděnosti (Luna v Raku opozice Mars),  podobně jako malé dítě,  které má hlad a jehož jedinou zbraní na přivolání matky je křik a pláč.  Ve skutečnosti tak maskuje vlastní zranitelnost a nedostatek sebevědomí (kvadráty na Pluta, Luna v Raku).

A protože jako slabá a celkem bezvýznamná osobnost by nedosáhl ničeho, stává se fanatickým obhájcem svého pána nebo ideologie, která mu dává pocit jistoty a převahy.

Protože stěžejní planetou,  která se pojí se Sluncem je Mars ( Merkur,  planeta odpovídající za intelekt se nachází až příliš daleko),  nedokáže své emoce kontrolovat a dívat se na věci objektivně.  Nechává se tak strhnout  svými  animálními instinkty,  místo aby věci posuzoval racionálně. Kdyby si místo žurnalistiky vybral vojenské gymnázium,  zapadl by mnohem lépe do “svého lesa” a mohl být pro naši společnost užitečnější.

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...