politika společnost

Zázračné uzdravení Miloše Zemana

Na tiskové konferenci ke svému znovuzvolení se  prezident novinářům pochlubil: “Po dlouhých a dlouhých letech jsem byl zbaven této choroby (diabetu), patrně proto, že v poslední době jím velmi často sladká jídla, neboť mně chutnají. Je to trošku paradoxní terapie, ale vyplatila se.. “ Zdroj:

Odborný lékař,  diabetolog  však ve stejném článku tvrdí,  že  úplné  uzdravení se z této choroby není reálné a  že jde pouze o dobrou kompenzaci cukrovky vlivem správného dávkování léků a diety.

Zdraví člověka je věcí veskrze soukromou a není etické o něm psát na veřejnosti,  i když  z horoskopu se dají vyčíst dispozici k nemocem a často odhadnout i případná prognóza.  Avšak u politika,  který se uchází o další dlouholetý mandát   a přitom veřejně proklamuje, že je zdráv a fit,  by podobné mantinely být neměly. Tím spíše, že pevné fyzické ale i duševní zdraví je pro výkon této funkce zcela nezbytné a vážnější problémy mohly ohrozit fungování státu i úspěšnou reprezentaci České republiky v zahraničí.

Podívejme se tedy, co nám prozradí lékařská astrologie o favorizovaném kandidátu na post prezidenta.

Vrozené dispozice ovlivňující zdraví jsou v jeho případě velmi dobré. Geneticky oslabené jsou pouze cévy ( Jupiter kvadrát Uran) a  především neurovegetativní systém,  zejména v oblasti nohou (Merkur v Panně se nachází nejenom v kvadratuře na  Uran,  ale také v konjunkci s Chironem a Černou Lunou v V. domě).

Dá se říci, že při dodržování zdravého životního  stylu  by se mohl dožít  bez větších zdravotních potíží do průměrného věku.   Miloš však na  rozdíl od předchozího prezidenta   nikdy  sportu nehodoval,  kromě  své  nejoblíbenější disciplíny a tou je  vtipná  konverzace  s cigaretou v ruce nad sklenkou něčeho ostřejšího. Díky těmto zálibám se propracoval až k diabetu II. typu.

Slinivku břišní představuje v horoskopu planeta Venuše. Ta  se v horoskopu Miloše Zemana nachází na počátku znamení Štíra a je prosta aspektů. Za cukrovkou druhého typu však nestojí vlastní poškození slinivky, jako spíš inzulinová rezistence organismu vlivem nadváhy a sedavého způsobu života.  Inzulín je stejně  jako  ostatní hormony ovládán planetkou Pluto. I tu má Miloš Zeman v relativně dobrém postavení ve znamení Lva.

Tranzity planet posledních dvou let podpořili jeho celkovou vitalitu.  Jeho  zdraví se tak příliš nezhoršilo.  U mladšího člověka bychom dokonce mohli spekulovat o zlepšení kondice,  v tomto věku je to již málo pravděpodobné. Poslední měsíc mu dokonce přes Venuši přecházel souběžně Jupiter i  Slunce. Energie navíc, kterou tím získala i jeho slinivka, mohla přispět i ke stabilizaci cukrovky.

Jaký  však bude další vývoj zdraví tohoto kandidáta?  Vydrží mu i přes další volební období?

Vesmírné vlivy  podporující zdraví a vitalitu jsou již  nenávratně pryč.  Po další 3 roky se bude muset současný prezident spokojit s rezervami,  které jeho tělo ještě má.  Nejbližší 2 roky  může dojít ke zhoršení funkce slinivky břišní,  ale také ledvin a jiných  žláz ( tranzitující  Uran v opozici na nativní Venuši 2018-2019). Ani  pak se zde situace nezlepší, naopak bude postupovat destruktivní proces ( tranzitní Pluto začne tvořit  kvadraturu na Venuši, která vyvrcholí až v r. 2024-25).

Léky, které jsou dnes k dispozici pro kompenzaci diabetu,  jsou však  již mnohem kvalitnější, než tomu bylo před dvaceti lety a dávají dobré šance  na prodloužení života.

Jinak  je tomu u životně nejdůležitějšího orgánu, a tím není mozek, jak by se jistě Miloš Zeman domníval, ale játra… Zde prakticky jakékoliv zázračné léky na

Zdroj: www.euro.cz

ozdravění jater chybí. Kromě transplantace, která je již dosti vážným zákrokem a není vhodná pro každého, se i moderní medicína  musí spoléhat na výtažky bylin, vitamíny a především  abstinenci alkoholu a přísná dietní doporučení. Těm se však Miloš Zeman zatím úspěšně vyhýbá. Viz jeho vlastní nedávná slova:

A právě játra tohoto kandidáta jsou a minimálně dva další roky budou nejzatíženějším orgánem (tranzitující Neptun v opozici na nativní Jupiter 2017 -18). Tento aspekt by zhoršil zdraví i daleko mladšímu člověku.  Následky jaterní nedostatečnosti  se však promítají  na zhoršení funkce dalších životně důležitých orgánů a také na kvalitě cév (Neptun kvadrát Uran).

Vliv jaterní nedostatečnosti  je ostatně vepsaný v jeho tváři již dnes a  čitelný  nejen odborníkům.  Oslabující vliv pak bude pokračovat a promítne se negativně i na jeho nervové soustavě ( transitní Neptun v opozici na nativní Merkur přetrvává min. do r. 2020), v dalších létech to bude mnohem více patrné než dnes (zatím je vliv Neptuna kompenzován regeneračním působením Pluta 2016-18).

Z těchto indicií můžeme jen těžko vyvozovat, že zdravotní stav Miloše Zemana zůstane po další volební období alespoň stejně dobrý jako je v současnosti. Ani při nejlepší lékařské péči se nedá vyloučit řada zdravotních problémů, z nichž některé mohou být i dosti  vážné  a vylučovat úspěšné zastávání prezidentské role.

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...