aktuality celebrity

Miroslav Donutil a Sluha dvou pánů

Chtěla bych napsat něco velmi veselého, ale konec roku je vždy spojen s ukončováním, rozjímáním, klidem uvnitř v nás. Je to období Kozoroha. Období, kdy je slunečního světla málo a náš organismus na to přímo fyziologicky reaguje únavou a ospalostí. Takže nezoufejte, odpočívejte, ukončujte a pomalu plánujte nové.

Ke konci roku 2016, přesněji 27. prosince 2016 v 19 hodin bylo mimo jiné také ukončeno na prknech Národního divadla i představení divadelní inscenace Carla Goldoniho Sluha dvou pánů v hlavní roli s Miroslavem Donutilem. Vždy jsem se chtěla na toto představení podívat, nicméně kdykoli jsem sháněla lístky, bylo beznadějně vyprodané na několik let dopředu. Pak už jsem to vzdala a posledních pár let vlastně přestala sledovat. Raději jsem si zakoupila DVD se záznamem tohoto představení a můžu vám říct, že nikdy nezklame. Výkon Miroslava Donutila je naprosto fenomenální. Mrzelo mě však, že v ND tato inscenace končí. Určitě jste tuto zprávu zaznamenali v médiích. 22 let v repertoáru, 600 repríz, něco neskutečného. Začala jsem pátrat proč a zda ještě někdy bude.

Co o tom říká sám Miroslav Donutil si můžete shlédnout zde na záznamech DVTV:

Donutil_horoskopNejprve mě zajímal samozřejmě horoskop Miroslava Donutila, mistr promine. Datum narozeni neuvádím, hodina narození není známa.

Silné zastoupení znamení Ryb a vazby Neptunu, zde vazba Slunce Neptun, často najdeme v horoskopech herců. Ryby umožňují naladění se na postavu, doslova vcítění se a napodobení. Umožňují odosobnění, což je pro herectví potřeba.

Velký shluk planet a zejména ohnivých (Mars a Jupiter) ve znamení Ryb ukazují Donutilovo maximální nasazení a velkou energii. Mars v blízkosti Venuše i smysl pro humor. Slunce ve znamení Vodnáře a zde spekulativně umístěný Uran pod Ascendentem vypovídají o hercově otevřenosti ke všemu novému, k potřebě změn, o potřebě svobody. Zároveň to může vypovídat na první pohled i o jakémsi odstupu až chladu, přestože uvnitř je vřelost a citlivost. Zatím všechny popisované aspekty a energie jsou jemné.

Uzemnění a racionální pohled mu dává silné obsazení vzdušných znamení a Merkur v Kozorohu v pevném aspektu se Saturnem. Pojmenovává věci srozumitelně, mají hlavu a patu a vše, co řekne má váhu. V době, kdy začal působit v angažmá v Národním divadle v roce 1990 mu napomohlo štěstí a možná i trochu náhoda (Jupiter procházel přes Uran a harmonicky aspektoval znamení Ryb).  Už ale v tomto počátku bylo vidět, že to nebude natrvalo (tranzitující Pluto tvořilo kvadrát na jeho Slunce). Znamená to srážku s autoritou s mocí, proti které jeden člověk nestačí. A tak v roce 2013 jeho angažmá právě z těchto důvodů končí.

Podívejme se dále na horoskop prvního představení inscenace Sluha dvou pánů v ND s Miroslavemhoroskop 1 predstaveni Donutilem v hlavní roli. Píše se datum 22. září 1994, 19 hodin.

Obrázek vypovídá o velké divácké návštěvnosti, oblíbenosti a zábavě pro široké spektrum diváků (silně obsazený 7 dům, Jupiter s Venuší v 7 domě). Zároveň to ukazuje na velmi ekonomicky přínosné představení. Velký rozpor nalezneme v názorech na vedení a činnost ND (Merkur v náročných vazbách). Určitou roli mohla sehrát roli i individualita (Luna v 1 domě v Beranu).

Přesně 2tranzit derniera7. prosince 2016, 600. reprízou ukončilo toto představení v ND, potřeba změny ze strany vedení, jiný programový plán. Pro astrologické nadšence – našli bychom to v tranzitujícím Pluto 10 domem a tranzitujícím Uranu 1 domem v neharmonických vazbách na Merkur). Nemalý vliv mohla mít i určitá názorová stálost hlavního protagonisty (vzpomeňme Merkur v Kozorohu v trigonu na Saturn) a jeho individualita (Vodnář, Slunce opozice Pluto).

Na posledním obrázku je datum derniéry – 27. prosince 2016 v 19 hodin. Je to silný horoskop tzv. miska. Planety jsou pouze v půli horoskopu a tvoří pravidelný obrazec.

Vhoroskop_derniera horoskopu je potenciál k dalšímu uvedení, nicméně budeme si muset několik let počkat. Minimálně do roku 2020, až se možná objeví nová příležitost (Jupiter bude nad Sluncem). Nyní pravděpodobně bude několik let pauza (Saturn půjde přes Slunce). Nicméně herecké obsazení se už ale může změnit (tranzitující Neptun v neharmonii na Lunu), což nakonec může být příčina toho, že už může jít o jiné nastudování.

Tak nevím, kdo jste vydrželi číst až sem, možná vás jako milovníky Miroslava Donutila nepotěším. Nicméně můžete ho vidět v hrách v divadle Husa na provázku.

Ing. Jitka Šteffanová, 3. ledna 2017

 

 

Mohlo by se vám také líbit...