aktuality články

Alexandrovci – Sláva až za hrob aneb smrtí nic nekončí …

Od tranzitu Jupitera očekáváme většinou jen samá pozitiva. Více energie, úspěšné obchody, dobré šance, větší příjmy, štěstí v osobním životě … Jupiter nás také láká k cestování, a to jak do dálek, tak do výše k oblakům. Tak jako molekuly vodíku putují mezihvězdným prostorem, i my máme v tento čas touhu překročit horizont všedního dne a vydat se vstříc úžasným dobrodružstvím…
Je-li planeta, přes kterou Jupiter v nativním horoskopu přechází, aspektována harmonicky a když svírá tranzitující Jupiter s ostatními planetami pozitivní vazby, očekávání se většinou splní.
Jsou-li však vztahy mezi planetami napjaté, zvláště mezi těmi většími a pomalejšími, budou na cestě číhat úskalí a výsledek bude nejistý.

Mezi nejošidnější aspekty patří jistě opozice Jupiter – Uran. Lze ji interpretovat jako štěstí – neštěstí, protože přináší vzestup i pád, bohatství i chudobu, velké zisky i ztráty, úspěchy i propady. Tento aspekt měl v osobním horoskopu i Kryštof Kolumbus a opačném pozici se objevil v době jeho vyplutí za hledáním nového kontinentu.
Aspekt přináší i zmařené obchody, zániky různých podniků a také zvýšený počet leteckých neštěstí, protože Jupiter má vztah k palivu a tím i motorům.. Tyto dvě velké planety, které putují na svých drahách kolem Slunce relativně blízko sebe, se nyní drží vzájemně v šachu a narušení této rovnováhy může spustit sérii dějů, vedoucí ke katastrofám…

V horoskopu Alexandrovců ( první veřejné vystoupení 12.10.1928) přechází právě tranzitující Jupiter přes Slunce. Tím se ovšem zvýrazňuje i nativní kvadratura na Pluto, která je ve své podstatě destruktivní. Současně tvoří i tranzitní Pluto kvadrát na Slunce, což musí vést nutně ke ztrátám, resp. redukci souboru pod tlakem. Tranzit Jupitera se stal jen katalyzátorem tragické události.
Naštěstí soubor je dostatečně velký a životaschopný, aby tuto ztrátu nahradil a doplnil své členy. Za tranzitu Jupitera umírají většinou bohatší a známější lidé. Jistým způsobem tak tato tragédie pomůže k větší popularitě a věhlasu souboru i po jejich smrti.

25_12_2016Opozice Jupiter – Uran, která se ve Sluneční soustavě bude držet od prosince 2016 až do dubna 2017 a pak ještě krátce v září, nám přinese ještě řadu překvapení, z nichž mnohé nebudou příjemné. Ekonomické ztráty, krachy podniků, zmařená diplomatická jednání..
Pokud s tím budeme počítat a vyhneme se nadměrnému optimismu a očekáváním, můžeme minimalizovat ztráty. Větší míru opatrnosti i ekonomické uvážlivosti bychom měli zachovávat zejména na přelomu února a března, první a druhé dubnové dekády, ve druhé polovině září a počátkem října 2017.

Horoskop pádu letadla  25. 12.2016 brzy ráno

 

Bratková Alena

Astrolog, homeopat

Mohlo by se vám také líbit...