Týdenní horoskopy – archív 2020

Archív týdenních horoskopů pro rok 2020
 53. týden,  28. prosince – 3. ledna – Ochlazení
Další týden nás posune opět o krůček blíže k ochlazení, a to nemám na mysli jen stupně na venkovním teploměru. Přesto, že se blíží Silvestr, který patří trad
ičně k nejrozpustilejším dnům v celém roce, vesmírné vlivy nám moc na optimismu nepřidají. Nicméně situace zatím není zdaleka tak mrazivá, jak by mohla být a tak  škoda každého úsměvu, který nedopřejeme sobě ani  druhým. Restriktivní opatření postihnou tento týden i milostné vztahy. Nových známostí bude jako šafránu a více párů bude spíše marně tesknit než by podnikla kroky k osobnímu setkání. Ta druhá půlka bude rozčarovaná z nastalé situace a může uvažovat o tom, že podobný vztah je tak leda pro kočku. 

Týden začíná zmatky a nedorozuměním. Spokojenosti a ocenění se od druhých stejně nedočkáte, tak nemá cenu o ně ani usilovat.

Úterý a středa budou ve znamení úplňku. Noc může být mírně mrazivá a zažene vás do peřin mnohem spolehlivěji než zákaz vycházení. Večerní a noční hodiny jsou a budou po nejbližší měsíc ostatně mnohem méně aktivní, než jsme o úplňcích zvyklí. Snad se proto i lépe vyspíme. Přecitlivělí lidí s planetami ve znamení Raka však mohou být po oba dny více rozladění, některým z nich může Luna v Raku působit i zažívací potíže. Zejména kojenci mohou být neklidní. Volte proto lehčí jídla. 

Silvestr bude většina lidí zřejmě trávit ve svém domově nebo v kruhu nejbližších. S alkoholem zacházejte tentokráte opatrně. Uvolňuje emoce a také zábrany. V hodně lidech může otevřít stavidla nespokojenosti a přispět k ventilaci popudlivých emocí, které schytají právě ti, které bychom měli milovat nejvíce. 

Ani Nový rok v nás nevyvolá příliš pozitivní emoce. Konfrontace s nastávající realitou bude pro většinu zdravě myslících lidí spíše frustrující. Kdo může, vezme nohy na ramena. Alespoň na krátkou procházku, při které se vyčistí hlava od myšlenek a včerejšího alkoholu. 

Sobota bude nejlepším dnem z celého týdne. Teoreticky nás o víkendu čeká i sluníčko a s ním i lepší nálada. Oba dny přejí nejen práci  – ať už doma nebo tam, kde se pracuje i o víkendu – ale i sportu a zábavě. Vše půjde rychle od ruky a k dobrému výsledku. 

autor: Alena Bratková

 52.  týden,  21. – 27. prosince – Vánoce pod královskou konjunkcí Jupitera a SaturnaMilý přátelé, máme tu nejkratší den v roce, dobu slunovratu, dnes, v pondělí 21.12. Dopoledne se hodí ještě na rozjímání (Neptun, Luna v Rybách), zejména citlivější jedinci to mohou ocenit. Můžeme být malinko nesoustředění a pod tlakem povinností. Odpoledne se připravte na to, že ne vše nepoběží podle vašich představ a že na scénu vstoupí emoce, které mohou poněkud mlžit ten správný směr a rozhodování (Luna v neharmonii na Slunce a Merkur).

V první polovině týdne můžeme zaznamenat zvýšenou agresivitu, hádavost, napětí, neklid a nervozitu jak mezi lidmi, tak i v souvislosti s COVID 19 a možnými dalšími omezeními (Mars v neharmonii na Pluto). Je tedy dobré se co nejvíce vyhýbat situacím, jež napětí vyvolávají, dnes obvykle fronty před poštou, před obchody, bitvy o místo, košíčky, rozestupy, jež velmi rychle přejdou na slovní napadání. Na všechny je koncem roku vyvíjen poměrně velký tlak, navíc naše fyziologické procesy korelují s přírodou a jejími cykly, takže naše tělo je nastavené na menší výkon, na „zimní spánek“ a my ho můžeme přesvědčovat o opaku. Že musíme ještě to a to stihnout před vánocemi, to a to nakoupit, to a to udělat. Omyl. Nemusíme. A pak se snadno hromadí vztek a hněv a upouští páru nejlépe právě někde ve frontě na úplně cizí lidi.

Úterý se jeví jako příjemný den, kromě ranních hodin. Projevy přátelství, lásky, pohoda.

Tento týden celkově vybízí k rovnováze. Na své pouti se opět po necelých 20 letech setkává Jupiter se Saturnem na samém počátku Vodnáře a to velmi blízko, na vzdálenost jen několika úhlových minut právě dnes odpoledne. Událost je astronomy popisována jako nevídaná a naposledy takto pozorovatelná před několika sty lety. Jednak si můžeme na chvíli oddychnout od velmi náročného a tvrdého průchodu Saturna Kozorohem, veselme se, radujme se. Už nebudeme vidět svět tak černě, to velké množství depresí a kritických stavů se může o malinko snížit, i když setrvačnost a dnešní aktuální situace mohou stále hodně vstupovat do hry. Ale zpět k nádherné konjunkce Jupitera a Saturnu. Bude-li pozorovatelná, může famózně zářit na obloze. Z astrologického pohledu znamená rovnováhu mezi tradicemi a novým, je považována za aspekt moudrých hospodářů či dokonce králů. Člověk se rozvíjí a posouvá s respektem ke tradicím a k tomu, co je ve společnosti a vzhledem k okolnostem možné. Letos tedy alespoň na chvíli pojďme tímto způsobem pracovat, uvažovat, chovat se, než se po novém roce zapojí do hry rebelantský Uran a celou tuto „rovnovážnou“ idylku bude smýkat ze strany na stranu, tu ke strachu a přehnanému respektu, a tu k velkému odporu, protestům a buřičství.

A jakže bude o vánocích? Pohodově, příjemně, letos a něco lépe než v předchozích letech, kde byl ve hře Saturn v Kozorohu. Vánoce je období, kdy Slunce prochází znamením Kozoroha. Naše pozornost je zaměřená spíše na klid uvnitř, na domov, rodinu, nikoli na bujaré oslavy. Zastavte se, naslouchejte sobě, zpomalte. To je znamení Kozoroha. Dnešní doba jde hodně proti tomuto, neskutečným množství hmotných dárků, jídla a já nevím čeho ještě všeho. A přitom konec roku je o duši. Hledejte rovnováhu. Stejně tak hledejte rovnováhu mezi potřebou dostát tradicím a sejít se jako rodina v širokém kruhu a mezi odpovědností vůči blízkým a společnosti z hlediska šíření korona-viru. Ideální je kompromis. Volit alternativy vzhledem k situaci, k rizikům. Možná je letos všechny neuvidíme, ale možná je to správně, abychom je mohli vídat ještě řadu dalších vánoc. Co myslíte? Zvítězí pragmatismus?

Středa může být nejemocionálnějším dnem z celého týdne. Je také i zvýšené riziko vážnějších dopravních nehod, celkově hádek. Citlivější jedinci by si měli hlídat zejména krevní tlak. Nejsou vyloučena opět nějaká vládní omezení, jež mnohým mohou zkomplikovat práci. Nicméně ve vzduchu je celkově přátelskost, otevřenost, takže pokud se vyhnete „výbušným“ tématům, můžete si i tento den skvěle užít. Platí „méně je více“.

Štědrý den v sobě nese podobné energie jako středa. Vzrušení, přátelskost, klid a potřeba pohody, chuť na dobré jídlo. Ale na druhou stranu i mírné napětí. Je dobré dávat si pozor při manipulaci s ohněm či plynem, zejména odpoledne. Večer by se už situace měla zklidnit a vše může probíhat v nádherné uvolněné pohodové atmosféře, plné radosti, překvapení a upřímných emocí.

Pátek, sobota i neděle už frčí na pohodové vlně, jsou dobré i pro návštěvy, nicméně je vidět, že mnohým mohou zkomplikovat situaci a pohyb aktuální vládní omezení.

Milí přátelé, užívejte konce roku tak, jak chcete především vy, protože konec roku je o nitru, o uvědomění si našich kořenů a zázemí, rodiny. Nenechte si vnutit představy vánoc jako velké zábavy, kde jsou všichni šťastní, smějí se na celé kolo. Sdílené ticho může být víc než prázdné tlachání. Hledejte rovnováhu mezi vnitřním a vnějším světem. Vnímejte svou duši. Klidné vánoce i konec roku!

autor: Jitka Pešková

51.  týden,  14. – 20. prosince – Zase dolů

Od pondělka do středy nás čeká ještě aktivní období. Snažte se toho však maximum stihnout do úterka, tento den je totiž nejlepší z celého týdne.
Již během středy se některé věci začnou opět zpomalovat. Dejte pozor na různé kontroly a buďte opatrnější i na cestách, teplota ze středy na čtvrtek poklesne stejně jako nálada. Ve vyšších polohách se dočkáme i pár sněhových vloček.
Chytnete-li ve čtvrtek již po ránu depresi, útěchou vám může být to, že v tom nejste sami.
Následující dny do konce týdne se budou naštěstí vyznačovat o něco větší tolerancí v mezilidských vztazích, což by nám náladu mohlo o něco zvednout.
Neděle však bude ospalá až letargická. Také tento den díky vyšší vlhkosti může na některých místech spadnout trošcha sněhu. Jinak bude tento den vhodný spíše pro sledování pohádek. Uklízení pečení cukroví nechejte na jindy a zasněte se v romantické atmosféře!

autor: Alena Bratková

Nejistota 50.  týden,  7. – 13. prosince.

Celý další týden nás budou provázet pochybnosti a tápání, vyplývající z nejasné situace a zejména nejistoty, co se stane, ať už v nejbližším období nebo v širším časovém horizontu. I když tento vliv vyvrcholí až za novu v pondělí 14. prosince, mnohým již nyní vezme pevnou půdu pod nohama a může je uvrhnout do pasivního stavu a letargie, která v předvánočním období zpravidla nemá zpravidla co dělat.

Pokud se vám něco podobného stane, dopřejte si relax a naplánujte si co nejaktivnější oddechové aktivity, které vám pomohou splíny odsunout na vedlejší kolej. Dobrá hudba, teplá vana nebo sklenička vánočního punče mohou být na špatnou náladu dobrým lékem, kvůli kterému se nepotřebujete objednávat k lékaři!

Sklenku však raději jedinou a nejlépe s osobou spřízněnou vašemu naturelu, ať pak nad prázdnou skleničkou nebrečíte společně! Alkohol bude mít na mnohé v následujících týdnu silnější vliv a tak dávejte přednost kvalitě a mlsnému jazýčku před kvantitou. Ostatně počasí zatím nebude natolik mrazivé, abyste jím mohli svůj poklesek věrohodně omluvit a teplých, skořicí a hřebíčkem vonících nádob na ulících je méně než bezdomovců, kteří patrně nemají proč zavítat do sice vyzdobených, ale prázdnějších ulic.

Rozmístění planet na obloze je však stejně nestálé jako vrh kostek hazardního hráče. A tak zatímco Ryby, Blíženci a Panny budou planety tahat za nohu k zemi, Berany, Lvi a Střelce vybudí k horečné aktivitě. Někoho konečně probudí, aby účinně jednal a nenechal se ovládat jako kapr určený na vánoční večeři, který už týden marně lapá ve vaně po zbytcích kyslíku v zteplalé chlorované vodě.

Pondělí vládne rýpalům a pochybovačům.

V úterý se zamotáte do zmatků, někteří i do lží a pastí. Zákon bude mít převahu nad občanem a často i nad zdravým rozumem.

Středa je o chloupek mírnější, někteří jedinci budou ochotni přístoupit na kompromis.

Čtvrtek je plný napětí, proto se vyhněte řešením důležitých věcí a možná se raději vůbec nevracejte domů. Stejně byste to schytali, tak proč si předtím trošku neužít?

Pátek přinese studenou sprchu. A to doslovně. Ráno chladněji, na plány nebo sliby se nemůžete spolehnout. Možná tím prozřete a pochopíte, že nemůžete věřit nikomu. A vlastně ani sami sobě, tak proč se zbytečně rozčilovat?

Sobota bude prodchnutá vášněni. Kdo si naplánuje milostnou schůzku – ať už s rouškou nebo bez roušky – počítejte s tím, že se patrně protáhne… Ostatní mohou skončit v cukrárně, při pečení (nebo lépe jen ochutnávání) vánočního cukroví nebo vytváření vlastního receptu na vánoční punč. Ten bude nutné do Vánoc ještě několikrát vyzkoušet, jakkoli by se jednalo o léty ověřený recept zděděný od předků.

Neděle bude patřit k nejklidnějším dnům z celého týdne. Skoro všichni potáhnou za jeden provaz, až nakonec svorně skončí v kupě na jedné hromadě.

autor: Alena Bratková

49.  týden,  30. listopadu – 6. prosince Vyšší rychlost

Včerejší úplněk na ose Střelec-Blíženec ověřoval jedno téma. Zda umíme své nádherné, honosné plány (Střelec) realizovat i v konkrétní činnosti, v jednotlivých úkonech (Blíženec). Zda jim umíme dát tvar. Zda jen netlacháme, ale zda i podle toho jednáme. Na co jste přišli? 😀

Citlivější jedinci mohli pocítit i určitou nervozitu a předrážděnost, a zejména informační přetížení. Tak nějak se nám vloudila do pracovního tempa vyšší rychlost. Přizpůsobte jízdu stavu vozovky, abyste nemuseli brzo šlapat na brzdu. Lákadla uvolnění a vize lepších zítřků jsou nyní o něco růžovější, než vám budou připadat za měsíc, kdy žezlo času vezme do pevných a tvrdých rukou znamení Kozoroha. A pokud překročíte hranice, ať už fyzických sil nebo vnějších pravidel a omezení, nekompromisně vás zastaví. Výzvou doby Střelce je tedy zdravě zhodnotit, na co máme a na co ne.

Celkově tedy vše pofrčí, můžeme mít větší chuť se setkávat, něco dělat, realizovat. Myšlení je optimističtější (Merkur ve Střelci).Větší tlak na výkon či na přežití mohou zaznamenat zejména ti, co něco vyrábí, opravují, nebo jejichž činnost souvisí se sportovními aktivitami (Mars v Beranu nabíhá pomalu do kvadrátu se stelium v Kozorohu).

Tento týden tedy nabízí akci, optimismu, energii, takže ji využijte moudře.

Emoční turbulence očekávejte ve středu a ve čtvrtek, zejména pokud se do hry zapojí rodina. V komplikovaných vazbách můžete zažít frustraci až depresivní náladu. Jděte na vzduch a nebuďte v situacích, ve kterých být nechcete, i kdy rodinná kronika kázala, že přes tyto tradice nejede vlak. Jede. Jinak přejede přes vás. Vy jste sami sobě soudcem, a pokud je nějaká situace aktuálně nesnesitelná, máte právo v ní nebýt. Jde o systém. Vy si volíte, kdy ano a kdy ne, vy se prostřednictvím těchto situací můžete učit sebe-respektu. To vše přináší napětí na ose Rak- Kozoroh. V náročných situacích se tedy mohou ocitat zejména jedinci narození ke konci znamení Raka, Kozoroha, Berana a Vah. Berani mají porci energie navíc, takže mohou za sebe zabojovat.

O víkendu se dočkáme velkorysejší a optimističtější nálady. Je podpořena práce, aktivita i hra.

I Mikuláš přijde s veselou, i když tentokrát s rouškou. Pravděpodobně bude o něco méně vystrašených dětí, ale o to větší zábava může být.

Na samém konci týdne přichází nesoustředěnost a přecitlivělost a rovněž se o malinko zvyšuje riziko šíření nákazy. Příští týden je vhodné dodržovat doporučená opatření.

Mějte optimismus a užívejte velkorysejšího času Střelce.

autor: Jitka Pešková

45.  týden,  2. – 8. listopadu – Uvolnění

Po náročném týdnu a ještě náročnějším úplňku si tento týden můžeme odpočinout při uvolňujících až uklidňujících konstelacích, které nám do duší přinesou více míru, harmonie a klidu. Teď je tu krátká příležitost nechat se nést na vlnách, naslouchat intuici a věřit,  že pokud se nebudeme za každou cenu snažit vzdorovat osudu, uděláme lépe. Nejbližší týden přináší mnohem větší míru empatie a tím i předvídavosti, protože pokud si všímáme toho,  co chtějí či potřebují  lidé, zvířata i příroda kolem, tím lépe s nimi dokážeme vycházet. A přestože se nyní Slunce nachází v poněkud drsném znamení štíra, které je nechvalně proslulé krajními postoji a ventilací spíše negativních energii, nebude to v nejbližší dny tak úplně pravda. Více vnitřního klidu nám přinese schopnost důvěřovat své budoucnosti a přizpůsobit se okolnostem,  ať už jsou jakékoliv.  Ti kdo jsou věřící pak mohou ještě více čerpat z těchto energií –  a tím myslím jakoukoliv formu víry, ať už se jedná o náboženské přesvědčení nebo jen víru v osud, posmrtný život nebo existenci propojení všeho živého či dokonce neživého na zemi i v celém Vesmíru.

Jediné, co tento týden ještě přetrvává, je mediální masáž, úprava či manipulace různých faktů a dat, jež mohou v lidech, kteří si  tak úplně nevěří, vyvolávat pocity hrůzy, strachu a bezmocnosti. Nebuďte proto jak vyděšený králíček, pokud si přečtete cokoliv děsivého v novinách nebo na internetu, ale  udržujte si zdravý odstup od všeho,  co vás  negativně ovlivňuje. Někdy je lépe být méně informovaný a šťastný, uchováte si  tak s větší pravděpodobností fyzické i psychické zdraví.

Pondělní den nám přinese více klidu a užívání si příjemných záležitostí, jako je dobré jídlo nebo domácí pohodlí.

V úterý a zvláště ve středu budeme více cestovat a zařizovat. Ve středu dopoledne jen počítejte s mírnými zmatky, takže důležitější jednání je lépe situovat na odpoledne.

Čtvrtek a pátek budou již mnohem více o emocích. Rozporuplné pocity v nás chvílemi mohou hlavně v pátek vyvolávat zmatek či strach a depresi,  které se budou střídat s důvěrou v osud i budoucnost.

Během sobotního rána by měly poslední nepříjemné pocity zmizet a po  zbytek  víkendu   budou naše srdce mnohem častěji bít v duchu radosti. V neděli také dojde k oživení různých aktivit, takže si více lidí vyrazí  alespoň za náznakem kultury nebo sportu.

autor: Alena Bratková

 44.  týden,  26. října – 1. listopadu Běžte na to od srdce!

Slunce běží znamením Štíra. Vše můžeme intenzivněji prožívat, vše se nás může více dotýkat než obvykle. Počítejte proto s tím, že emoce mohou velmi kolísat a mohou velmi ovlivňovat jednání. Může se ukazovat podstata věcí, podstata našeho jednání. Můžete se prát i se skrytými či potlačenými emocemi, protože nyní si mohou najít cestu. Ale jak se říká o ohni, lze to konstatovat i o emocích: „Dobrý sluha, špatný pán.“ Buďme si jich vědomi, ale nenechme se jimi ovládat. Používejme zdravý selský rozum i v této velmi vypjaté době. A také srdce. To funguje vždy a všude. Nebojte se odhalit, co máte na srdci, nebojte se projevit lásku, pomoc, náklonnost, oporu. Vše je nyní doslova nutné a potřebné. Psychická stabilita a pozitivita může mnohé prozářit, léčit, zklidnit. V aktuálním období Štíra si konečně můžeme uvědomit, jaká je skutečná situace. Štír reaguje na silné emocionální impulsy. A ty se před námi právě odehrávají. Milióny drobných bitev na „první linii“, tisíce obětavých lidí, kteří se dnes a denně vystavují riziku, aby ochránili lidské životy. To je podstat Štíra, přežít, nedat se, vyřešit extrémní situace. Proto sami sebe můžeme nyní překvapit, kolik je v nás energie a vůle zabojovat. Využijme ji. Respektujme požadavky, řešme podstatu. Nenechme se emocemi či emocionální manipulací druhých ovládat či dokonce vydírat. Držme si odstup a hlavně vydržme i náročná omezení.

Počátek týdne se nese v duchu solidarity, obětavosti, hlubšího vnímání, zejména v úterý.

V druhé polovině týdne i o víkendu se připravme na omezení, zastavení chodu mnoha věcí, omezení pohybu (retrográdní Merkur v přesném kvadrátu na Saturn). Pátek proto může přinést vyhrocené emoce a vnitřní napětí. Najděte si konstruktivní ventil – fyzická činnost. Nesnažte se věci řešit na sílu. Počkejte, až omezení pominou, jinak by Vás mohly zastavit, a to doslova. Zvýšená opatrnost se vyplatí i při řízení. Opatrnější by měli být lidé narození zejména na konci znamení Vah a Kozoroha.

O víkendu můžeme nepříjemně pociťovat omezení osobní svobody a emoce mohou velmi kolísat. Nastává úplněk ve Štíru.

Střety s policií či demonstrace už by ale neměly být na pořadu dne. Spíše se může každý pasovat se situací na úrovni sebe sama. Jak fungovat v dané době? Mít alespoň drobné plány každý den. Klidně si je napsat na papír a pak pro dobrý pocit „odfajfknout“ dokončení, i kdyby to měla být drobná činnost třeba v domácnosti. Pocit dokončení vytváří pozitivní hormon dopamin, „hormon odměny“. Mějte proto radosti z malých vítězství, z dokončení úkolu, dobrého jídla, z péče o sebe. Zvládnete lépe nečekané změny a vyhlášení, které mnohým mohou překazit a zrušit plány. Přemýšlejte, co jiného můžete dělat. Třeba co vyžaduje více času, systematičnosti a vytrvalosti. Nenechte se pohltit situací. Dejte prostor srdci!

autor: Jitka Pešková

43.  týden,  19. – 25. října – Uff, uff, uff! 

Po pátečním novoluní by se nám mělo všem postupně ulevit.Situace se zmírňuje, i když ještě ne vylepšuje. Až do konce října bude ještě nutné častěji zatnout zuby a možná si i  slovně ulevit. 43. týden by však měl být něco jako oddechový čas, ve  kterém se můžeme více věnovat soukromým aktivitám a drobným zálibám, které nám dělají radost.  Díky nim pak  snáze zkousneme i to, že zatím nefunguje mnoho důležitých věcí.

Dařit se bude především lásce a vztahům. Nové známosti se budou vyznačovat neobyčejnou silou a vůlí, se kterou budou zdolávat nejrůznější překážky včetně vzdálenosti, která může páry dělit.

I tomto týdnu a to zejména v jeho první polovině se připravte na různé komunikační potíže, změny názorů  a domluvených schůzek, stejně jako nepředvídatelné chování různých přístrojů, zpoždějí nebo i poruchy dopravních prostředků.

Úterý bude ve znamení mírných zmatků a zkreslených informací. Rychlost a odvaha však pomohou nesnáze většinou překonat.

Ve středu využijte nové příležitosti,  které vás posunou mírně kupředu. Dobré podmínky pro seznamování v osobní rovině i profesní sféře.

Čtvrtek bude na pohodu a to až do večera. Spolehlivost a rozvaha pomohou k dobrým výsledkům.

Páteční ráno vás na chvíli zastaví. Počítejte s větším chladem, který se odrazí i na vaší výkonnosti.  Odpoledne můžete  mírně roztávat.

Sobotní dopoledne bude plné změn. Naštěstí ohleduplnost a pochopení  od druhých lidí vám může spravit náladu.

Neděle přeje komunikaci a cestování i když s mírnými obtížemi. Ve studených oblastech počítejte do týdne s chladnějšími rány a raději se objednejte do servisu na přezutí kol.

42.  týden,  12. – 18. října – Respektujme hranice, nabídněme pomocnou ruku

Milí přátelé, čeká nás opět jeden z poměrně velmi náročných a stále ještě napěťových týdnů s vyhraněnými až ultimativními konstelacemi. Proto je nyní dobré se řídit heslem: „Méně je více.“ A dělat skutečně jen to, co je nezbytné a co má nějaký smysl.

Mnozí z nás již omezení dané současnou situací pocítili. Uplatnění síly a moci v praxi, větší rizika a nebezpečí (Slunce, Mars neharmonicky na Saturn, Jupiter a Pluto).

Restrikce se mohou, a pravděpodobně i budou, dále zesilovat. Na přelomu úterý a středy se dostane Slunce ve znamení Vah do přesné opozici s couvajícím Marsem ve znamení Berana. Tento konfliktní zápas a boj mezi skupinovými a společenskými potřebami (Váhy) a potřebami jedinců (Beran) bude tentokrát pískat tvrdé a nekompromisní Pluto ze znamení Kozoroha. A mocná ruka dodržování zákona bude přísně vyžadovat respektování pravidel. Je proto lépe sladit své aktivity s potřebami a aktuální situací ve společnosti a vyhnout se tak vnitřnímu napětí či hněvu. Zbytečně by nás oslabovalo, což by v konečném důsledku vedlo i k většímu riziku ocitnutí se v nepříjemné a náročné situaci, často i život ohrožující. Nejsou vylouženy i přísnější kontroly policie.

Můžeme si nyní uvědomit skutečnou podstatu věcí a lidské existence, můžeme upravit svůj postoj, můžeme měnit své priority. Můžeme získat větší respekt k tomu, co nemůžeme změnit

Je dobré zcela zvolnit či alespoň na chvíli upravit režim. Situace je, jaká je. Respektováním hranic svých a hranic druhých můžeme společně zvládnout náročné chvíle. Silné impulsy z nás dostanou to nejlepší. Teprve pod tlakem citron pouští tu nejlepší šťávu. Teprve pod tlakem můžeme sami sebe překvapit, kolik je v nás solidarity, empatie, pomoci, jak se umíme semknout a spolupracovat. Berme náročné chvíle jako výzvu se něco naučit, někam se posunout, změnit strategii.

Ve světě můžeme opět ve větší míře očekávat ozbrojené konflikty či boje a větší riziko vážných dopravních nehod, zejména v pátek.

Tento týden se tedy připravme na to, že ve vzduchu může být větší napětí, obavy, strach, mnozí mohou pocítit vyčerpanost a tlak na výkon v práci. Mnohé se může ukončovat. Buďme ohleduplní k druhým a buďme jim oporou. I my se můžeme dostat velice rychle do náročné situace.

Pondělí se nese ještě alespoň malinko v přátelském duchu. Úterý a středa přeje praktickým, racionálním a pragmatickým řešením, přestože celková situace bude velmi napjatá. Připravme se i na nečekané zprávy či rychlé změny situace a jednání.

Vše se může od středy zpomalovat či zastavovat – Merkur začíná být retrográdní a vydrží v retrograditě až do 3. listopadu. Můžeme se tedy vracet k dřívějším postupům a nařízením, odkládat aktivity a jednání. Toto jakési „zastavení“ časově kopíruje vládní opatření. Počátkem listopadu se tedy můžeme k odloženým jednáním a schůzkám vracet.

V pátek nastává novoluní ve znamení Vah, nejsilnější konstelace týdne, ovšem aspektované silovými a napěťovými vazbami ze znamení Berana (Mars) a Kozoroha (Saturn). Můžeme řešit pod tlakem mezilidské vztahy, uvědomovat si svou individualitu a své potřeby (Mars), můžeme měnit zásadní postoje, můžeme si uvědomovat hranice, můžeme se postavit k jednáním odpovědně jak k sobě, tak k druhým (Saturn). Konstelace jsou o hledání rovnováhy a o změně principů.

V sobotu můžeme být zpomalenější a unavenější, Slunce se dostává do přesného napětí se Saturnem, který po nás může vyžadovat disciplínu a odpovědnost či dokončování rozběhnutých věcí. Pozor na iluze a na zbrklé jednání.

Víkend může být emocionálnější, nenechme se jimi proto unést.

autor: Jitka Pešková

41.  týden,  5. – 11. října – Boží vnuknutí 

Další týden náročných konstelací prověří naši pokoru. I když si lidé už delší dobu myslí, že jsou páni tvorstva,  planety mnohé z nich vyvedou z omylu. Ne všechno může mít člověk pod kontrolou a svojí mocí nebo vůlí to ovládnout.

Napětí stoupá a tak mnohá omezení povedou u někoho   ke strachu a pokoře,  u jiného k ignorování a u někoho ke vzteku. Proud napětí bude stoupat až do novoluní v pátek 16. října.

Téma zbytečnosti a plýtvání nás  bude provázet celý  41. kalendářní týden a vyvrcholí právě o víkendu. Stagnace, která vede k destrukci a zhroucení, k ukončení věcí,  které nemají budoucnost.  Nejbližších 14 dnů  se tak stane důvodem k okamžitému ukončení, zastavení či zkrachovani mnoha firem nebo projektů, ať už okamžitě nebo v budoucnu.   Vyhraněné konstelace budou samozřejmě působit i mnoho zdravotních problémů i úmrtí a povedou především ke zhoršení zdravotního stavu u těch, kteří již delší dobu nějaké problémy mají. Týká se to však jakýchkoliv zdravotních potíží, které přitom vůbec nemusejí souviset s přítomností coronaviru.

Také na silnicích buďte v těchto dnech opatrnější a to zejména v sobotu 10.10.

Po celý týden můžeme být také roztěkanější  a přeskakovat z tématu na téma,  což se projeví nejen při myšlení nebo hovoru, ale i při řízení aut, práci s technikou nebo jen při chůzi a běžném zařizování. Pravdy se často nedoptáte, protože hodně věcí si budou lidé nechávat pouze pro sebe.  Dělat však věci jinak než obvykle může být někdy  i výhodné, protože sem tam přijdete na nějakou zkratku,  která vám ušetří čas nebo se vám najednou rozsvítí nad hlavou a přijdete na geniální nápad,  který má blízko k božímu vnuknutí. Buďte proto ve střehu a choďte zásadně se zápisníkem a perem v kapse!

autor: Alena Bratková

40.  týden,  28. září –  4. října Bez práce nejsou koláče

Tento týden si malinko oddychneme, abychom nabrali sílu na další dva opravdu výživné týdny následující.

Dominantou počátku tohoto týdne ještě chvilku je harmonická vazba mezi Marsem v Beranu a Venuší ve Lvu, jež nás provázela o víkendu. Její dozvuky můžeme ještě chvíli pociťovat. Partnerský soulad, společné aktivity, práce s chutí a vášní.

Nicméně již v úterý večer do hry opět vstupuje dramatické napětí Mars v Beranu a Saturn v Kozorohu. Obě planety v retrograditě (zpětný pohyb). Můžeme se tedy vracet k aktivitám, činnostem, projektům z minula a odstraňovat překážky. Nebo se opět vracet k omezením, jež jsme v minulosti řešili. Bez respektu limitů, a faktů se nepohneme z místa. Bude nutné plánovat a s možnými překážkami počítat. Někdy si opravdu mákneme, protože prostě a jednoduše: „Bez práce nejsou koláče“. Proto rozložte síly a dobře plánujte, abyste nedělali nic zbytečně. Použiju ještě jedno přísloví: „Dvakrát měř a jednou řež“. Toto přesně konzervativní a pragmatický Saturn nadšenému a akčnímu Marsovi nyní říká. Jinak narazíš, a to doslova. Proto celý tento týden doporučuji větší opatrnost zejména při řízení.

Na společenské rovině to opravdu jen potvrzuje, že plánovaná větší omezení v souvislosti s COVID19 s největší pravděpodobností nastanou a že tu pár týdnů vydrží.

Úterý se nese v přátelské atmosféře. Můžeme jednat hodně intuitivně. Středa přeje duchovně založeným lidem. Čtvrteční úplněk ve Vahách nám může ukázat, jak respektujeme v rámci vztahů svou osobnost a svou individualitu, a jak jsme ochotni dělat kompromisy. V pátek a v sobotu můžeme být aktivnější, i když malinko zbrklejší. Nejpravděpodobnější „úsek častých emocionálních nehod“ očekávejte spíše v sobotu. Připravte si kompromisní řešení, vyhnete se problémům.

Víkend může být plná nečekaných zvratů a názorových změn. Zejména v neděli můžeme být nervóznější, pokud věci nepůjdou podle plánu. Neděle může být i zároveň dnem, kdy i na silnicích můžeme zažít nejedno překvapení.

autor: Jitka Pešková

39.  týden,  21. – 27. září –  Velký a malý konflikt 

Počátkem týdne dobíhají stabilizační aspekty, které nám zpříjemnily větší část září, stejně jako končí nejkrásnější část babího léta.  Následující měsíce, vpodstatě až do konce roku již tak příjemné nebudou.  Od soboty 19. září nastupuje konfliktní téma , které přetrvá v podstatě až do půlky listopadu.  Nedorozumění, podrážděnost, neschopnost se dohodnout tu budou přítomny v podstatě každý den s  menší či větší intenzitou. V osobní rovině můžete ještě vědomě odsunout  některá důležitá témata a řešit  je až  s odstupem a  rozhodnutím, že se nenecháte planetami stáhnout  k nevraživosti,  podezírání,  osočování nebo manipulaci. Stejné nebezpečí ovšem hrozí vám od druhých lidí, zejména pokud jste nekonfliktní typ, který před křikem raději ustoupí.

V celé  společnosti tak bude docházet k mnohem větší polarizaci názorů a u některých lidí až fanatickému obhajování vlastních postojů. Zvýší se i naštvanost lidí z  dlouhodobého potlačování a povinnosti dodržovat restriktivní opatření, která jsou většinou nejen zbytečná, ale  z dlouhodobého pohledu pro zdraví celé populace spíše škodlivá.

Jediným odlehčením jsou příjemné aspekty  umožňující sblížení mezi různým pohlavím, které zvyšují pravděpodobnost seznámení s novým protějškem, jakož i nevinnému  flirtování nebo jiskření. Minimálně do úterý příštího týdne tak využijte jednu z posledních možností příjemné zábavy  nebo kulturních akcí, které je možné zažít zejména ve venkovním prostředí, než nám zakážou usmívat se, jíst a možná i dýchat.

autor: Alena Bratková

38.  týden,  17. – 20. září – S úsilím až na vrchol!

Jednáte v souladu se svým vnitřním přesvědčením?Tento týden má v sobě protichůdné energie.

První je výzva k výkonu, k práci, k výsledkům (Slunce v Panně trigon Pluto a Saturn). Ovšem s vidinou, že se u toho pořádně zapotíme. Saturn nám nedá nic zadarmo. Bude prověřovat, zda to, co děláte, je správné a zda si za tím stojíte. Pokud prověrkou projteme, gratulujte si! Nějaká ta odměna přijde, ať už ve formě uznání nebo dobrého pocitu s dokončené práce. Ale Kozoroh neplýtvá, takže na nějaké velkolepé oslavy zapomeňte!

Budete muset pravděpodobně ukázat svou houževnatost (Pluto), vytrvalost a systém (Saturn), jinak vás může Saturn neustále vracet k přepracování. Proto pokud už budete něco důležitého dělat, dělejte to pořádně a systémově, raději s rozvahou než zbrkle. To je šance k úspěchu!

A hlavně, nenechte se odradit! Přestože ke konci týdne už pomalu nastoupí i do prověřovací hry nyní už retrográdní Mars ze znamení Berana. Pomalými krůčky bude zpětně putovat do napěťového aspektu právě ze Saturnem ve znamení Kozoroha až do 30. září. Může prověřovat, zda jednáte (Mars) v souladu s vaším vnitřním přesvědčením. Pokud ne, je vhodné to nyní změnit.

Můžete být v tomto období pod tlakem, napětím, proto můžeme doslova „narážet“ na překážky a restrikce. Omezení mohou přibývat i vzhledem k druhé vlně epidemie. Je dobré respektovat daná omezení, nebrat je na lehkou váhu, nejít proti nim „na sílu“. Pak vás tolik neomezí nebo nezastaví.

Nejvíce to mohou pocítit Berani, Váhy, Raci a Kozorohové narození ke konci vyjmenovaných znamení. Situace může být náročnější. Mnohé to může zasáhnout i z hlediska profese a aktuálních vnějších podmínek. Kulminaci lze očekávat zhruba v polovině října. Je dobré v těchto týdnech pečovat o své zdraví, zejména pokud máte potíže s tlakem.

Druhou protichůdnou energií je chuť se ještě bavit, ještě si něco užít. Přeci jen Venuše ve Lvu vybízí k zábavě. A vzhledem k napěťovému aspektu Uranu ze znamení Býka, tak k nějakému nevšednímu gurmánskému zážitku ve společnosti přátel. To je na vás, jakou cestu zvolíte. Nejlépe nějaký kompromis, aby těch gurmánských zážitků mohlo být v budoucnu více . 🙂

Pondělí je pracovní a může být plné nečekaných překvapení a zvratů. V úterý může být také frmol, který ovšem zvládneme. Středa se nese v duchu racionálním a praktickém. Dejte jen pozor na to, že čeho je moc, toho je příliš. Ve čtvrtek nás prověří novoluní v Panně. Může nás vyzvat k začátku projektů, které vyžadují pečlivost, preciznost. Nebo může odstartovat nové způsoby péče o naše zdraví. V pátek si malinko oddychneme. O víkendu si raději nic náročného neplánujte. Nervozita bude nabývat na intenzitě a nehody či hádky mohou být na pořadu dne. Neopakujte stále tutéž věc, která vás rozčílí, hledejte systémové řešení.

autor: Jitka Pešková

 37.  týden,  7. – 13. září –  Stabilita 

Také další týden bude ve znamení velmi silných a stabilních konstelací.  Čeká nás tak prakticky jedno z nejlepších období v celém roce. Pokud máte v plánu začít nebo koupit si něco, co má opravdu vydržet,  udělejte to tento týden nebo počátkem příštího. Protože však málokdy je něco zcela dokonalého, dejte si pozor na skryté vady a různé záludnosti, které budou číhat zejména kolem pátku.

Také na úrovni teplot a počasí to bude střídavě oblačno.  Tento týden nám vrcholí  letošní Babí léto, takže se budeme těšit ze sluníčka  a příjemných teplot. Avšak koncem týdne a zejména pak kolem novu, což je 17. září, nám slunečné počasí vystřídá nějaký ten deštík.  A protože letos přijde zima poměrně brzy a  přinese i větší sněhovou nadílku než jsme si zvykli za poslední roky, užívejte každého krásného dne!

Tento týden se  také zesiluje riziko podzimních viróz a průjmových onemocnění. Dávejte proto pozor ve větší míře na hygienu potravin a nepřehánějte to s konzumací syrového ovoce nebo zeleniny. Toto doporučení platí opět až do novu 17.9.

Počátek týdne bude  v klidném duchu. Nejnáročnějším dnem pak bude patrně čtvrtek, plný zmatků a omylů. Tento deník buďte velmi obezřetní, protože i dobře vypadající záležitosti mohou být jen fasádou pro důmyslnou konstrukci lží a podvodů.

autor: Alena Bratková

 36.  týden,  31.  srpna – 6. září –  Práce, výkon, napětí ve vztazích

Máme před sebou nyní velmi hektické až stresové období z hlediska práce. Nebudete patrně vědět, kam dříve. Znamení Panny potřebuje mít vše zorganizované, potřebuje vše stihnout, sklidit, tepla přeci ubývá, úroda by se mohla zkazit. Na druhou stranu za vámi mohou být vidět doslova hmatatelné výsledky. Možná sami sebe překvapíte svým výkonem a nasazením.

Na své si mohou přijít zejména lidé narození ve znamení Panny a Býka. Dále Kozorohové narození zejména v první polovině znamení. Nebo ti, kteří mají v těchto znameních významné planety. Mohou se nabízet zajímavé a velké projekty. Důležité je jen ohlídat investice a případnou spolupráci. Zde se ukazuje napětí. Velkou roli mohou hrát ambice a ego.

Celý týden je ve vzduchu jakési napětí mezi muži a ženami. Na jednu stranu to některé může motivovat k odvaze se seznámit, nebo si užívat, na druhou stranu v dlouhodobějších vztazích může občas docházet ke konfliktu, zejména na samém konci týdne. Téma nerespektu a prosazování se na úkor někoho druhého jakoby se zhmotňovalo. Můžete objevit tvrdost a neústupnost i tam, kde byste to nečekali.

V širším kontextu se můžeme setkat s nejrůznějšími omezeními a bloky, někdo i s nepříjemnou autoritou. Neřešte proto věci „na sílu“, nechte je volně plynout. Situace nakonec ukáže, zda boj s větrnými mlýny stál za to nebo naopak že je dobře, že jste do něho nešli a neutrpěl váš seberespekt.

Aktuální konstelace lze využít třeba pro systémová řešení, či doma pro větší úklid nebo něco, co jste odkládali řadu měsíců.

Situace může odhalovat pravou hodnotu věcí, vztahů a vše nevratně měnit podle toho, co je pro vás důležité. Na pořadu dne mohou být zejména rodinné vztahy či dlouhodobější konflikty. Ovšem s radikálním řešením opatrně. Dejte všemu čas, uvidíte věci v širších souvislostech.

Opatrnější za volantem buďte na samém konci týdne. Rychlost může mnohé zastavit, a to doslova.

autor: Jitka Pešková

35.  týden,  24. -30.  srpna –  Všeho nového, všeho dobrého

Nastává  nám jedno z nejkrásnějších období v roce, kdy horké léto končí a příroda nabízí hojnost plodů a nejrůznějších dobrot.   Období panny nám umožní je sklízet a nejrůznějšími způsoby uchovat  i pro období zimy. Sladké marmelády, kompoty,  sušené ovoce i nejrůznější pikantní čalamády nám v zimě nejenom zpestří jídelníček,  ale  i zlepší náladu díky akumulované sluneční energii!

Můžeme si ještě užívat slunečních paprsků a přitom je ve vzduchu již více klidu, který nám umožní účinněji nabírat síly a regenerovat se. V letošním roce je tento čas otevřen novým příležitostem, které  život mohou posunout pořádný krok kupředu. I když se to nejvíce týká  těch, kdo se narodili na počátku zemských znamení, částečně můžeme tuto  energie čerpat všichni. Nečekejte proto až na září, ale pokud se před vámi naskytne nějaká nová nabídka, využijte ji teď hned! Je to výborný čas pro začátek nového zaměstnání nebo podnikání, rozjezd nových koníčků, ale i vznik nových vztahů  a to nejen těch partnerských!  Je to také dobré  období pro svatby.

Drobným kazem na dokonalých konstelacích je však planeta Venuše,  která je poslední srpnový a první zářijový týden v náročných vazbách na planety v kozorohu. Mnozí lidé mohou pochybovat o tom,  zda jim jejich srdeční vztahy přináší opravdu to, co očekávali nebo  v nich zažívají více bolesti a trápení.  Někteří budou uvažovat  o jejich ukončení.

Jiné dramatické konstalace nám i nadále budou přinášet často vypjaté situace, které se nevyhnou tvrdým střetům a někdy i násilnostem. Při sportu i na cestách buďte opatrní, protože přetrvává zvýšené riziko úrazů! Tento týden je nejrizikovějším dnem sobota 29. 8.

Týden začíná emotivně díky Luně ve štíru. Pusťte ven všechno co držíte v sobě,  i když tam nebude jenom čistá voda, uleví se vám! Očista je prvním krokem k nápravě.

Středa nám přinese zmatky a nedorozumění. Pokud řešíte něco důležitého, pořádně se ujistěte, že vám ten druhý správně porozuměl,  případně dejte fakta raději písemně.

Čtvrtek a pátek nám  zlepší náladu. Oba dny slibuji úspěchy na nejrůznějších frontách a rychlý spád všech věcí.

Víkend pak přinese zklidnění. Sobotní odpoledne a večer však mohou přinést nejenom bouřky a ochlazení, ale i zmrazení v některých vztazích a některým lidem deprese. Za zábavou proto vyrazte  už v pátek a v sobotu dejte přednost přijď klidnějším  činnostem a  přípravě na následující školní rok.

Neděle  pak zvláště v odpoledních hodinách přeje již více společenským záležitostem, které pak budou méně honosné než tomu bylo v předchozích týdnech.

autor: Alena Bratková

34. týden, 17. – 23. 8. 2020 Užívejte, dokud to jde!

Přátelé, tento týden ještě putuje Slunce optimistickým, velkorysým a pohodovým znamením Lva. Takže případné nesnáze nyní můžeme vidět poněkud menší a tak nějak spíše v dálce. Je přeci léto a nás se to ještě netýká. Proto užívejte zklidnění a naladění se na příjemné chvilky třeba s rodinou, třeba s přáteli u stolu plných dobrot (Venuše v Raku).

Tento týden budeme schopni za sebe zabojovat, obhájit se (Slunce je podporováno odvážným Marsem ze znamení Berana). Je dobré při tom dávat pozor na případné nesnáze a překážky ve formě omezení, zákazů, příkazů či dokonce mohou úřadovat i přírodní živly. Tentokrát to vše zvládneme, budeme mít energii. Aspoň z počátku týdne.
Trošku se přidá i lenost, Venuše nabíhá do opozice Jupiteru, takže smyslové požitky budou na pořadu dne, zejména dobré jídlo a pití. Proto je dobré si to pořádně užít. Případné přehánění raději proložte procházkou, abyste nemuseli měnit šatník.

Počátek týdne se tedy nese v duchu pomalejšího rozjezdu. Středeční novoluní ve Lvu může mnohým pomoci začít nově přistupovat k sobě, ke své osobnosti, k sebeúctě, něco odstartovat. Počítejte i tak s případnými nesnázemi (Mars kvadrát Saturn). Někdo vás může poučovat, jak to mám být (Saturn v Kozorohu), a vysněnou cestu může docela znepříjemnit. Berte to jako výzvu pro vaše ego. Nemusíte nikomu nic dokazovat. Vy sami jste sobě soudcem. Potřeba mít pravdu je jen známka nekultivované mysli. Nenechte se zastrašit (Saturn), nenechte zpochybnit svá rozhodnutí. Čerpejte energii a optimismu z kamarádského znamení Lva!

Čtvrtek přeje příjemným setkáním či vyřizování, i páteční dopoledne. Sobota bude vyžadovat krapet diplomacie, ale můžeme si ji také užít. Neděle je emocionálně mnohem napjatější. Zvyšuje se nervozita i riziko konfliktu či nárazu, a to doslova. Takže je dobré nezkoušet své řidičské dovednosti a zejména ne ruku v ruce s limity daného automobilu, motocyklu či jiného dopravního prostředku. Náraz bývá tvrdý a následky nevratné (Mars kvadrát Saturn).

V neděli zároveň vstoupí Slunce do znamení Panny, takže můžeme postupně zaznamenávat ubývání pohody, větší zaměření na práci, cíl, výsledek organizaci, nervozita může stoupat. Takže užívejme nyní, dokud to jde!

autor: Jitka Pešková

33.  týden,  10. -16. srpna – DO AKCE!

Tento týden nabíhají  dynamické aspekty, které dají věci do pohybu. Čeká nás jedno z nejteplejších a nejaktivnějších období v celém roce. I když do školního roku schází ještě několik týdnů, hodně lidí se začne připravovat na své podzimní aktivity. Ostatní si užijí aktivní dovolenou.

Nyní budeme mít příležitost ve svém životě zabojovat a někdy i zvítězit!  Nejvíce to pocítí ohnivá znamení, především Lvi  a Berani  z konce druhého a ze třetího dekanu,  mírněji také Střelci.  Beraní se ovšem nezastaví koncem týdne, ani koncem prázdnin, budou  nadprůměrně aktivní až do konce roku. Ostatní jim běžte raději z cesty, pokud nechcete schytat nějaký ten šrám na těle nebo na duši!

Bohužel  nic nebývá dokonalé a tak kromě úspěchů nás čeká po zbytek srpna a také celé září  i hodně facek osudu a karambolů. S velkým horkem přijde i větší množství bouřek a to nejen těch  na nebi!  Dusno a horko zhorší fungování našich těl, což některým přinese únavu, jiní mohou napětí ventilovat vztekem. Čím blížeji  se posuneme ke konci měsíce, tím více bude vzrůstat napětí i ve vzduchu.  Buďte proto opatrnější při sportu, ale i na cestách, při manipulaci s ohněm, plynem a jinými nebezpečnými zařízeními.

Protože se jedná poměrně o dlouhé období, musíme přiznat, že některé dny budou špatné a jiné ještě horší. Prvním z těch krizových je neděle 16.8.

Sobotu 15. naopak využijte k rodinným setkáním, milostným schůzkám ale i rozhovorům o potřebách vašeho srdce nebo duše.  Kdo si myslí,  že tyhle věci jsou zcela zbytečné, může den strávit vařením nebo úklidem. Všichni však rádi něco dobrého slupnem nebo vypijem.

autor: Alena Bratková

 32. týden 3. srpna – 9. srpna Otevřeným srdcem k rovnováze

Nejnáročnější chvilky tohoto léta máme již pravděpodobně za sebou.

Napětí minulého týdne se začíná postupně uvolňovat. Počátkem tohoto týdne však může přijít nejedno překvapení. Zejména dnešní úplněk ve Lvu nabádá k hledání rovnováhy mezi mužem a ženou, mezi dvěma světy. Nabádá k sebevědomí, ale i toleranci, velkorysosti a respektování svobody. Přináší výzvu a příležitost dívat se na situaci z jiných úhlů a vidět jiné cesty. Může i radikálně rozdělovat. Buďte otevření neotřelým řešením. Nebojte se projevit, otevřete své srdce. Postavte se zdravě za sebe. Pokud se podíváte na situaci i optikou toho druhého, mnohé se naučíte, mnohé můžete změnit k lepšímu. Berte to jako hru. Pomůže vám to odlehčit situaci.

Celý týden nás může provázet určité napětí. Můžeme být pod tlakem autorit či nejrůznějších nařízení, jež mohou do určité míry omezovat naše aktivity (Mars v Beranu v neharmonii na Pluto v Kozorohu). Pokud se pustíte do věčného boje s větrnými mlýny, můžete narazit. Je dobré si nejprve prohlédnout terén i protivníka a hlavně zvážit, zda vám „boj“ stojí za to. Zda není lepší věnovat svou energii něčemu smysluplnějšímu než jen pudové potřebě obhájit své ego. Proto se nenechte rozčílit, použijte hrdost a ušlechtilost aktuálního Slunce ve Lvu a ukažte druhým svou velkorysou tvář. Dobré se vám opět vrátí. Případnou energii věnujte třeba výletu, sportovní aktivitě nebo i obyčejnému úklidu.

Celý týden můžete rovněž zaznamenat velké výkyvy energie. Chvíle extrémní aktivity se mohou střídat s pasivitou.

Pondělí otevírá možnost osvobození z tíživých situací.

Úterý přeje příjemným setkáváním či návštěvám, na kterých je dobré neřešit nic zásadního.

Středa a čtvrtek se nese v duchu větší citlivosti a vnímavosti, ale také nesoustředěnosti. Proto pozor zejména za volantem.

V pátek můžeme být rozhodnější a jednání a komunikace už bude více jasnější, přímější a konstruktivnější. Zároveň budeme citlivější, budeme potřebovat více pohlazení a projevů lásky a náklonnosti.

Sobota i neděle jsou rizikovější pro hádky a andrenalin. Proto v rozčilení nedělejte nic, co by vyžadovalo soustředění a kde je větší riziko úrazů. Ve vzduchu může být téma požárů, výbuchů nejen obrazně, ale i doslova.

autor: Jitka Pešková

31.  týden,  27. července – 2. srpna – Cesta do Nikam

Poslední červencový týden mnohé lidi zklame.   Připomene nám, že život je často o změnách a že je nutné neustále se přizpůsobovat novým situacím, ať se nám to líbí nebo nelíbí.  Mnohé slibně vypadající cesty tak skončí ještě dříve než začaly. Pokud chcete dovést své záměry do úspěšného konce, bude to chtít více snahy než jindy a možná se nakonec stejně všechno vyvine  trošku jinak, než jste původně plánovali.

Berte proto veškeré nové možnosti a projekty s velkou rezervou, jen málo z těch, které tento týden započnou, bude dotažen až do úspěšného konce.

Přelom července a srpna  bude naopak bohatý na výpovědi ze zaměstnání, ať už vlastním rozhodnutím nebo ze strany zaměstnavatele. Naopak ti, kteří nastoupí do nového zaměstnání, v něm často nevydrží nebo budou  stále na vážkách, zda mají opravdu zůstat.

Právníci obdrží enormní množství rozvodových návrhů a kdyby existovala statistika rozchodů, bude mít jednu z letošních kulminací právě v tomto čase. Pokud si tedy chcete udržet vztah, který má již trhliny nebo dokonce prochází dlouhodobou krizí, odjeďte raději někam daleko a dejte si dočasnou pauzu, abyste neudělali unáhlené rozhodnutí. Nicméně ani při dodržení   této rady nemáte vyhráno, protože definitivní rozhodnutí jenom odsunete do dalšího roku.

Pondělí bude náročné a přichystá nám nejedno  nepříjemné překvapení.

V úterý bude již mnohem starší vyznat se v situaci, domluvit se a vyjádřit adekvátní emoce.

Ve středu se emoce zklidni a zvláště v odpoledních hodinách budeme přistupovat k životu o něco optimističtěji.

Čtvrtek je nabitý aktivitou.  Ať už se bude jednat o práci nebo  zábavu, zvládnete je rychle a činnost si užijete!

V pátek se zklidníme, což nám pomůže k dotahování  nejrůznějších úkolů.

To stejné platí i o  sobotě, kdy budeme postupovat racionálně, ale rozhodně se nepředřeme. Prostě klídek a pohodička. Různá posezení a oslavy proběhnou v důstojném módu a  luxusnějším provedení.

Neděle bude hodně o cestách ať už odjezdech nebo návratech. Nenechte se zastrašit nepříjemnými okolnostmi ani omezeními, které se mohou načas opět zpřísnit..

Po celý týden buďte obezřetní zhruba mezi 11. a 12. hodinou, kdy nás vliv planet může vtáhnout do nepříjemné konfrontace a vyústit v hádku.

autor: Alena Bratková

30.  týden,  20.  – 26. července – Slunečno, místy trakaře!

Milí přátelé, na samém počátku týdne, zejména v pondělí, se připravte na mimořádně napjaté emocionální situace. Novoluní na samém konci znamení Raka kontrolované a prověřované ze znamení Kozoroha ultimativním Plutem a nekompromisním Saturnem může vyzdvihnout na světlo i ty méně příjemné stránky jak nás samotných, tak i v rámci vztahu. Hledejte jednotu – novoluní, (Slunce a Luna, muž a žena), projevte opravdovou lásku, hledejte kompromisy, naslouchejte. Otevřete se novým začátkům, byť by s sebou nesly i možnost „něco starého“ ukončit. Nejednejte pod návalem emocí. Letní bouřky sice oblohu pročistí, ale někdy mohou napáchat nenapravitelné škody, zvláště, když „padají trakaře!“. Dýchejte, uvolněte se a pozorujte, proč jste eventuálně v té které situaci. Někteří se mohou ocitnout před důležitým životním rozhodnutím. Někteří mohu odstartovat hlubokou osobnostní proměnu.

Úterý už bude mnohem optimističtější, Luna vstoupí do znamení Lva. Můžeme být otevřenější, přátelštější a pozitivněji naladění. Můžeme mít větší chuť jít se bavit. Zpočátku úterka může být tento optimismus ještě na chvíli zpomalen povinnostmi (Saturn) či nějakými překážkami. Pak už si skutečně můžeme oddychnout. Letní paprsky prozáří pochmurnou náladu.

Středa, čtvrtek i pátek mají v sobě tvůrčí potenciál a zejména pracovní výkon. V pátek můžeme být zasnění a méně soustředění.

Sobota odpoledne se nese v duchu většího napětí v komunikaci či nervozity na cestách. Proto než sdělíte někomu nějaký názor, zvažte, zda je konstruktivní nebo zda se jen v rozčilení nehádáte a neútočíte, pokud někdo s vašim názorem nesouhlasí. Na pořadu dne mohou být organizační nesrovnalosti apod.

Do víkendového koktejlu se nám ještě přimíchá příjemná touha jít se bavit, jít za kulturou, romantika až idealismus, příjemná setkávání, chuť si přečíst duchovně povzbuzující slova.

„Úsek častých emocionálních nehod“ čekejte spíše v sobotních večerních hodinách.

Celkově se tento týden otevírá možnost spojení duchovního a materiálního světa, možnost řešit věci intuicí, srdcem. Může přijít naděje a víra, že je kolem nás něco silnějšího, co nás přesahuje a co může pomoci překonávat překážky všedních chvil.

autor: Jitka Pešková

29.  týden,  13. – 19. července – Jak na houpačce

Konstelace tohoto a částečně i příštího týdne je jako na houpačce. Při konfrontaci  dvou odlišných stran se misky vah převáží chvíli na jednu a chvíli zas na opačnou stranu. Odrážet se to bude v nejrůznějších situacích: člověk a zákon, zaměstnanec a organizace, děti a rodiče, staří a mladí, mocní a slabí…  Střety mezi nimi mohou vyvolávat různé dramatické situace,  protože když porušíme rovnováhu, houpačka nás vymrští a posléze i my  spadneme na zem.  Příkladem těchto střetů jsou i množící se vlaková neštěstí z posledního týdne.

Každá rovnice však musí mít nutně alespoň jedno řešení.  Situace proto velí udržovat balanc a nesnažit se za každou cenu převálcovat protistranu. Pomůže nám k tomu  ohleduplnější jednání a také naslouchat intuici,  která nám podává informace i z širokého okolí.

Po většinu týdne můžeme mít také problém správně se vyjádřit a sladit svoje činy s tím,  co  zamýšlíme opravdu udělat.  Drobná nedorozumění pak mohou přerůstat v nespokojenost ať už naší nebo někoho jiného a vyústit v drobný konflikt nebo hádku.

Týden začne mnoha zmatky a nejasnostmi.

V úterý se připravte na změny, plánovat něco napevno nemá valný smysl. Musíte být operativní! Zato vás může potkat řada překvapení a zajímavých příležitostí.

Středa přeje rovnováze. Tento den dokážete docílit smíru na všech stranách a vytvořit kolem sebe pohodu. K tomu vám pomůže i dobré jídlo a nápoje.  Ať už půjdete na jídlo do lepší restaurace nebo budete doma kouzlit ze zbytků a okoralého chleba, strávníci si přijdou na své!

Čtvrtek se posouvá k harmonii,  zejména v odpolední hodiny bude rušno, lépe se domluvíte a  lidé vám vyjdou v mnohém vstříc.

Pátek je jako dotek motýlích křídel.  Stačí jen  nastavit ruku a nechat zážitek, až vás sám pohladí na duši. Kdo by se však pokusil sevřít dlaň  a přivlastnit si něco navždy,  zruší kouzlo a v rukách mu zůstane jen pár šupinek…

V sobotu nás opět mohou provázet jisté pochybnosti. Tentokrát se je však budeme snažit vyjasnit a máme mnohem lepší šanci domluvit se se svým okolím.

O víkendu však hrozí, že se miska vah převáží opět jedním směrem. Nedržte se proto za každou cenu svého stanoviska  a zkuste se hlavně povznést nad  emocemi, někdy je kompromis  tou největší výhrou!

autor: Alena Bratková

28.  týden,  6. července – 12. července – Jako slunečnice za sluncem …

Přátelé, cítíte dnes ten klid? To uvolnění? Po předchozím náročném týdnu? Cítíte ho správně!!! A hlavně – užívejte si ho!!! Ufff, co ? 😀 Když Luna putovala náročným znamením Kozoroha a „užívala si“ společnost nekompromisního Pluta a tvrdého Saturna, nikomu „do zpěvu“ příliš být nemuselo. Povinnosti, nechuť, únava, vše jsme mohli vidět „černěji“ než to ve skutečnosti je. Pro někoho mohly přijít nepříjemná omezení např. i v práci či z hlediska fyzických sil. Nicméně máme to opět za sebou! Pár takovýchto průletů nás ještě do konce roku čeká, protože Saturn se vrátil do znamení Kozoroha a hodlá tam setrvat do půlky prosince. Takže jednou měsíčně nás může prověřovat, zda jsme si v sobě už konečně „udělali pořádek“, zda jsme vymetli všechny kostlivce ze skříně a zda se umíme podívat pravdě do očí. Zda umíme přijímat sami sebe takoví, jací jsme a zda umíme akceptovat realitu se všemi útrapami tohoto světa. Zda umíme dodržovat pravidla a umíme přijímat omezení. Zda jsme dostatečně vytrvalí a zda máme reálný plán.

V širším společenském či světovém kontextu návrat Saturna do Kozoroha ve společnosti vracejícího se Jupitera k Plutu to může znamenat zejména v druhé polovině roku a zejména na přelomu září, říjen, že se můžeme vracet k dřívějším vládním omezením a nařízením, že může být opět nějakým způsobem omezen pohyb či cestování a že i z hlediska ekonomiky to může být náročnější. Rezervy se rozhodně vyplatí.

Tento týden se nenechte se rozhodit drobnými organizačními změnami a zmatky či komplikacemi s technikou. Merkur je stále retrográdní a o nadcházejícím víkendu se dokonce na své otočce zastaví a hraje si s námi. Co dříve fungovalo, nemusí, přestože Vy děláte stále stejné úkony. Uděláte je druhý den a funguje to. A nikdo neví, proč to před tím nefungovalo. I takto si s námi může Merkur laškovat. 🙂

Pro nás to celkově znamená zpomalení či nutnost řešit věci do hloubky, důsledněji nebo je prostě jen odložit. Prostě když se něco posune či změní, berte to tak, že takový je život. Nic není definitivní, jak zpívali už ve své písní pan Voskovec a pak Werich. Na druhou stranu pravděpodobně se můžete ještě k něčemu vracet, k nějakým plánům či rozdělaným věcem.

Na co si tento týden dát pozor, je nervozita a napětí v komunikaci či při řízení. (retrográdní Merkur v kvadrátu na Mars v Beranu). Do popředí se může dostávat konflikt ega. Naše reakce mohou být unáhlené. Určitě svou roli mohou hrát extrémní teploty a únava. Proto i za volantem nohu z plynu. Nyní by mohly být karamboly z nepřiměřené rychlosti. Počítejte i ve větší míře s policejními kontrolami, zejména měření rychlosti (Mars versus Merkur).

Úterý a středa přeje příjemným setkáváním, vyhněte se však názorovým střetům. Čtvrtek a pátek se nese v duchu romantickém. Je vhodný pro procházky v přírodě, ale s pevnou obuví, vyvrtnutý kotník nestojí za to :D. Je vhodný pro načerpání energie, pro duchovní zážitky. Můžeme být malinko méně soustředění. Nicméně čerpejte plnými doušky. Otáčejte se jako slunečnice za sluncem. Nyní je nejlepší doba! Nejenže je důležitý vitamín D :D, ale také celkové pozitivní naladění může přinést nové vize a zároveň i jejich naplnění. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu!

O víkendu může být ve vzduchu cítit emocionální napětí. Konfliktům předejdete, když se budete věnovat nějaké fyzické činnosti či sportu, a třeba se svou drahou polovičkou. Proč ne ?

Užívejte prázdnin a sluníčka!!!

autor: Jitka Pešková

 27.  týden,  29. června – 5. července – Malé příležitosti k velkým činům

S počátkem prázdnin chce většina lidí jen odpočívat,  bavit se a zažívat  malá či větší dobrodružství. První červencový týden nám k tomu naskýtá celkem dobré šance! A to chcete-li  zažít klidnou a bezproblémovou dovolenou nebo si jen tak zalenošit ve volnu po práci. Pasivní období je za  námi a na obzoru se otevírají nové zážitky, stačí je jen využít! Energie v půlce července slibuje spíš s problémy,  spojené mimo jiné s některými omezeními. A pokud se vám nyní nikam nechce, protože je zatím málo sluníčka a příliš mnoho bouřek, pak vězte, že pak  jich bude mnohem víc!

Počátkem srpna se zase nebude možné spolehnout na to, že vám naplánované věci vyjdou. Pokud tedy rádi sázíte na jistotu a chcete dopředu přesně vidět,  kdy,  kam a čím pojedete a kde budete bydlet,  pak raději dovolenou odložte až na konec srpna.

Týden začne trošku zamračeně, až do pondělního večera budeme radost hledat jako jehlu v kupce sena.

Úterý nám pomůže ventilovat emoce. Ne vždy  ovšem budou jenom zářivě čisté. Jestliže vám někdo blízký od plic  řekne, co si o vás myslí, neberte to doslova. Tahle sprška  má jen očistný účel a je lépe na ni zapomenout stejně rychle jako na včerejší déšť.

Ve středu se nalaďte na vlny empatie a intuice. Kdo bude jen trošku chtít, může rozumět řeči zvířat a cítit se stejně jako květina, která se na sluníčku nastavuje jeho paprskům.   Naplánujte si romantiku, snění, poslech hudby nebo se běžte prostě vykoupat!

Čtvrtek podnítí naši aktivitu.  Sem tam je přece nutné udělat i něco pro své tělo,  nejen stále stále  pročítat písmenka na internetu…  Dejte zabrat svému tělu a běžte si zasportovat nebo alespoň na procházku…

V pátek můžete trošku zazmatkovat.  Můžete bloudit  a marně  hledat správný výjezd na kruhovém objezdu nebo také správný směr vašeho života.  Rozhodně nemá cenu zoufat, to je jenom ztráta času.  Každé další kolečko berten jako trénink v rally vašeho života, kde se hraje o velké ceny.  A –  největší šance mají přece  ti, kteří najedou při tréninku nejvíce kilometrů!

Sobota i neděle jsou ve znamení úplňku. Pokud nebude zataženo (a to při  úplňku téměř nikdy nebývá),  věřte že vás čeká velká  noc, ve kterého toho můžete hodně zažít! Teď nemá cenu spát,  ale naopak  můžete každou minutu toho  zvládnout tolik jako jindy za celou hodinu.

Neděle pak pojede mírně do útlumu. Zvláště večer se zklidní do pohody a u někoho i do mírných depresí. Pak nemá cenu si zoufat nebo se trávit,  ale – jít prostě spát..

autor: Alena Bratková

26.  týden,  22. – 28. června – Nalaďte se na rodinné vlny

Slunce vstoupilo do znamení Raka, vítejte v emocionálnějším období! Do popředí se dostávají zejména rodinná témata, péče o děti a domov. Můžete plánovat a uskutečnit nejedno vylepšení.

Z pohledu psychiky můžete být citlivější, iracionálnější, zejména z počátku týdne, kdy znamením Raka prochází i Luna. Po výživném zatmění na konci Blíženců o minulém víkendu si tedy ještě chvilku užijeme emocionálních vlnek. Nedejte se však zmást! Emoce jsou emoce, patří k životu, stejně jako selský rozum. Proto počkejte, až se k vám opět přidá a pomůže vám najít řešení. I když…

Tento týden nám Merkur frčí, no frčí, nefrčí, loudá se a ještě k tomu retrográdně (zpětně) také znamením Raka, takže náš logický úsudek může být opět poněkud obarven či přikořeněn právě emocemi či nejrůznějšími obavami. Ti, kdo mají dovolenou, vyhráli! My ostatní se budeme snažit to nejprve „vydýchat“, pak „rozchodit“ a pak se tomu smát :D. A pak si udělat nějaký alespoň drobný plán (Jupiter a Pluto v Kozorohu), jak něco změnit. Všechno je výzva!

Celý týden tedy můžeme být malinko zpomalení (retrográdní Merkur), k některým věcem se vracet, dořešovat, někdy může i zazlobit technika.

Co však je fajn, v pátek přestává být Venuše retrográdní, ufff. Přestaneme se ohlížet do minulosti, co jsme komu a kdy řekli, co jsme udělali ve vztahu špatně, konečně se můžeme začít dívat dopředu. Proto uzavírejte, zjišťujte, na čem je ten který vztah založen a jak moc má pevné základy. Pokud za to nestojí, není lépe se tím už netrápit? 🙂

Pracovně i tento týden můžeme pociťovat ještě tlak na dokončování věcí, stále nám Slunce s Martem hrají „lehce kvadraturní taneček“.

Pondělí a úterý tedy emoce stupeň číslo 9 z 10, středa pohoda, ale plná překvapení, čtvrtek velkorysost a celkem klid, pátek v duchu racionálním, sobota mírné rozladění a iracionální obavy, leč vhodná pro přátelská či rodinná setkání, stejně jako neděle.

Nejvíce energie budou mít Ryby narozené na samém konci znamení, naopak méně energie či vyčerpanost mohou pociťovat Kozorohové, Vodnáři, Býci, Lvi a Štíři narození na samém počátku znamení. Je dobré zvolnit. Dobrý tah na bránu mohou mít stále ještě Býci a Panny narozené v první třetině znamení. Celkově se může lépe dařit Rakům a Rybám, a také Štírům vyjma počátku znamení.

Zdar i sílu v překonávání emocionálních vlnek. Dobré prkno a vítr do zad, abyste si je naopak užili, nikoli se jimi nechali převálcovat!

autor: Jitka Pešková

25.  týden,  15. – 21. června – Únik do nekonečna

Další kalendářní týden nás poznamená roztěkaností  a spoustou pochybností. Věci, které se zdají už už jisté se nám ztratí pod rukama a ty další budeme odkládat a odkládat a odkládat… Kdo však vytrvá,  může se dočkat,  protože další  tři týdny budou z hlediska úspěšnosti mnohem perspektivnější.

I když deštivé období definitivně končí (kromě bouřek,  kterých si letos užijeme o něco víc než průměrné léto) a v následujících dnech na nás bude častěji vykukovat sluníčko, energie jsou zatím víceméně pasivní a neumožňují nám plný rozjezd. Od slov tedy bude zatím daleko k činům a  mnohých  plánů se raději vzdáme nebo je odložíme na neurčito.

Sny  a fantazie však mají  tento týden zelenou a tak se naše myšlenky budou  vznášet k  nekonečným výšinám a plout po nebi jako bílé mráčky zvané  beránky, které  tam někde  ve výšinách hlídá Nebeský pastýř…

Nejzajímavějším dnem týdne bude bezesporu středa,  která nám připraví nejedno překvapení.  Většinou budou příjemná a poodhrnou nám příležitosti, které by bylo škoda nevyužít.

Středa a také pátek jsou také nejlepšími  dny na seznámení.  V pátek a v sobotu také využijte příležitost pro zábavu nebo návštěvy kulturních akcí.

Sobotní večer a neděle budou poznamenány většími výkyvy energie během dne, které nám připraví novoluní.

autor: Alena Bratková

24.  týden,  8. – 14. června -Vzhůru k výškám … nezakopněte!

Celý týden nás bude stále ještě provázet poněkud kontroverzní konstelace Slunce v Blížencích v napětí s Marsem a Neptunem v Rybách, kterou jste mohli docela silně pocítit již o víkendu. Co čekat?

Do střetu se dostává aktivita s pasivitou, koncentrace s rozptýlením, ego s přizpůsobením se druhým, duchovní svět s realitou, racio s fantazií.

Na osobní rovině tedy můžeme být tlačení do výkonu, rozhodnosti, akce a zároveň nás může něco silně rozptylovat, jako bychom se nedokázali rozhodnout a raději dělali milion jiných věcí, prokrastinace je přeci taky cesta, no ne? Jako bychom objevovali duchovní svět, naladili se na jiné myšlenky, na intuici a přitom můžeme přehlédnout reálnou překážku či zloděje v tramvaji nebo snadno někde něco zapomeneme. Proto ke hvězdám vzhlížejte, popusťte uzdu fantazii, ale sem tam přeci jen mrkněte na zem, jestli zrovna o něco nezakopáváte nebo jestli vás někdo nevede z cesty. Dejte si drobné reálné cíle jako ukotvení, postupujte „nahoru“ pomaleji a v klidu, neuklouznete! Step by step!

V těchto konstelacích můžeme snadněji podlehnout iluzím, že nabídka je ještě lákavější než lákavá. Je dobré si to skutečně ověřit.

Pokud do našich aktivit zapojíme z velké části ego či jenom své zájmy, můžeme se se zlou potázat. Pokud však budou naše aktivity spojeny z nezištnou pomocí např. při aktuálních bleskových povodních, naopak bude nám přáno. Rovněž jsou podpořeny všechny umělecké či léčitelské aktivity, můžeme osvěžit ducha i tělo, ovšem vše přiměřeně. Alkohol nám může chutnat více, ale i více na nás působit než obvykle. Vhodné je vyhýbat se místům s větší koncentrací bacilů, či rizikem infekce, tento týden budou mít zelenou, zejména ke konci týdne.

Proto v širším globálním měřítku se může i COVID 19 opět malinko více šířit za podpory větších demonstrací či shluků lidí (Slunce v Blížencích ve vazbě na Neptun). Možná však již může jít o určitou největší vlnu či kulminaci.

Celý týden platí opatrnost na cestách, můžeme být méně soustředění či jízdu může komplikovat počasí.

V pondělí se připravme na intenzivní emoce, na potřebu řešit věci zejména pro rodinu či dělat plány v souvislosti s rodinou – oslavy, dovolená, materiální zabezpečení apod.

Úterý přinese plnění povinností a překonávání možných překážek, může přinést i nervozitu či něco nečekaného.

Středa a čtvrtek už se nese v poněkud přátelštějším duchu a případná nedorozumění budou pochopena.

Pátek a sobota otevírá cestu intuici, přizpůsobení se, ale i nadměrnému očekávání a iluzím. Přeje obětavosti a nezištné pomoci a také oslavám a párty.

V neděli už nebudeme tolik zasnění, ale budeme schopni své emoce a lásku snadněji a spontánněji vyjadřovat.

Propojte tedy tento týden duchovní svět s realitou, plňte si sny, ovšem v reálných mezích, nepodléhejte zmatkům a iluzím, raději jděte na procházku nebo si pusťte film, nečestné jednání či podvody by se vám mohly vrátit jako bumerang. Naslouchejte a dejte druhým prostor.

autor: Jitka Pešková

 23.  týden,  1. – 7. června – Pojďme si hrát jako malé děti

Tento týden bude ve znamení lehce optimistických bezstarostných konstelací, od   kterých si však nemůžeme mnoho slibovat. Převáží tedy vesměs příjemné věci –  lehká zábava, poznávání nových míst i lidí,  příjemná konverzace a plánování aktivit, které se často ani neuskuteční. Poslední část věty přitom platí nejen pro tento, ale i pro příští týden.

Důvody mohou být různé,  od lehkomyslně plácnutého slibu, který ve skutečnosti nebyl myšlen vážně, přes nedostatek času nebo ztrátu zájmu o věc až po účelovou lež.

Nevěřte proto ničemu a dokonce ani sami sobě,  protože i váš názor nebo situace se může zásadně změnit a pak budete slevovat ze svých zásad i plánů.. Buďte proto o něco shovívavější, podobně jako býváme k malým dětem, a to jak v sobě tak k druhým.

Od úterního do čtvrtečního večera vás  z bezstarostné nálady mohou překvapit něčí emoce.

Páteční úplněk bude plný změn a zmatků, jen o něco lépe na tom budeme v sobotu. Teprve v neděli se dají věci trošku do pořádku a snadněji také pochopíme širší souvislosti.

autor: Alena Bratková

22.  týden,  25. – 31. května  –  S úsměvem a v pohybu

Tři planety v Blížencích (Slunce, Merkur a Venuše), takže jak jinak než v pohybu a z vesela! 😀 Těžkopádnost minulého týdne je vystřídána chutí se bavit, setkávat, poznávat, přizpůsobit se, dozvídat se něco nového, ne příliš složitého, hlavně ať se něco děje. V kurzu může být nezávazná konverzace, flirt, zábavné čtení, hravé učení, sport, procházky v přírodě, výlety na zajímavá místa. Můžeme dělat více věcí najednou.

Mnohé z nás zláká po dvouměsíčním půstu vidina příjemného posezení s přáteli nad sklenkou něčeho dobrého. Prostě práce musí chvíli stranou.

Rozhodování a organizování věcí může jít mnohem lépe. Mnohem snadněji se něčeho zbavíme, něco změníme, lehce přeorganizujeme či vyřídíme, nad mnoha věcmi nemusíme tolik přemýšlet.

Teprve v pátek se můžeme malinko zklidnit. Merkur vstupuje do emocionálního znamení Raka. Naše myšlení může být více podbarveno vnímáním a city. Můžeme více naslouchat, zejména blízkým, a také si více pamatovat. Je vhodné si proto dopřát dostatek času, aby případná důležitá rozhodnutí byla v klidných emocionálních vodách, nikoli za probíhající bouře či vlnobití.

Důležitou a stále probíhající konstelací je retrográdní Venuše v Blížencích. Setrvá ve své retrograditě až do 25. června. Může nás malinko zpomalovat ve spontánních projevech radosti. Může nás vracet k důležitým vztahům, ve kterých nás něco bolí. Můžeme o nich přemýšlet, co a jak jsme kdy řekli, co jak probíhalo. Mohou nám již konečně spadnout růžové brýle. Můžeme si uvědomit, jakou mají pro nás cenu. Můžeme chtít změnit nevyhovující vazby. V ne příliš blízkých vztazích – přátelé, sousedi, se nám naopak může dařit. Konstelace přeje příjemným setkáním a odlehčené zábavě.

Ovšem pro samou zábavu můžeme zapomenut na povinnosti, které nás mohou na samém konci týdne dostihnout a pronásledovat celý příští týden. Ve vzduchu může být napětí a nervozita, nenechte se vyprovokovat. Předejdete zbytečných chybám při menší koncentraci.

Celý týden přeje ochotě nezištně pomáhat potřebným. Mnohé neziskové organizace to potěší.

Tento týden a zejména dalších 14 dní je dobré si dávat pozor na prochladnutí, zejména od nohou, nebo na pobyt v rizikovějších místech z hlediska nákazy. Jsou snazší podmínky pro horečnatá onemocnění. Toto doporučení je vhodné zejména pro Blížence, Panny, Střelce a Ryby narozené v první třetině znamení. Nebo i pro ty, kteří mají v této oblasti v horoskopu důležitou planetu.

A jak to vypadá po jednotlivých dne?

Pondělí se ještě nese v duchu dokončování změn zejména v souvislosti s rodinou či domovem. V úterý a středu se připravte na poněkud emocionálnější atmosféru. Pohodový plán na něco příjemného mohou nečekaně zkřížit povinnosti či okolnosti. Budeme-li dostatečně pružní, zvládneme obojí. Čtvrtek si už konečně užijeme, Luna ve Lvu vybízí k pohodě, radosti a velkorysosti. Bude podpořena tvorba, zejména v souvislosti s písmem, textem či prezentací informací na veřejnosti – internet apod. V pátek budeme vnímavější a ochotní pomáhat, nicméně můžeme být méně soustředění. Proto opatrně při návratu z restaurace v pozdních nočních či ranních hodinách. Za vymknutý kotník to nestojí. 😀 Víkend přeje nezávazným flirtům a zábavě. O víkendu může malinko stoupat i napětí, zejména mezi opačným pohlavím, proto neřešte věci příliš na sílu. Raději si rozmyslete, co řeknete. Některá slova již nejdou vrátit. Jak jednou namalujete čerta na zeď, už vás bude strašit celý život. 😀 Slova kritiky nejprve vydýchejte, než budete reagovat. A hlavně, neberte se tak vážně! To vás učí znamení Blíženců!

autor: Jitka Pešková

21.  týden,  18. -24. května   –  Stabilita

kalendářní týden bude patřit k těm nejklidnějším,  nejpohodovějším a nejstabilnějším v celém roce. Přitom ovšem žádná stagnace. Všechno směřuje k pohybu i pestrosti,  změně a živosti. Máme se tedy na co těšit!! A stejně jako v přírodě nyní  všechno roste a sílí, je svěží a zelené, také naše současné konání povede k většímu rozmachu a viditelnému výsledku.

I když se obecně tvrdí, že před novem  se nemá začínat nic nového, není to kritérium, které bychom měli  brát jako jediné a rozhodující. Tento týden podporují planety  stabilitu, pomalý ale jistý růst a to je něco, co stojí za to využít!

Ať už budete poprvé nebo znovu otevírat svůj podnik,  sázet na zahradě zeleninu nebo se hodláte pustit do stavby nového domu –  v tyto dny bude úspěch zaručen!

Počátkem týdne nám Luna v Beranu dodává impulsy a podporuje také mírně vznětlivost.

Středa pak může být pro mnohé náročná. Buďte přizpůsobiví a nespoléhejte se na nikoho ani sami na sebe, život je prostě o změnách…

Ve čtvrtek si nejvíce z celého týdne užijeme  klídku,  pohody  a vychutnáme  dobré jídlo nebo nápoje.

Páteční nov bude tentokrát je méně náročný než jiná novoluní.

O víkendu se již bez ohledu na poslední omezení začnou lidé mnohem více setkávat,  cestovat a vyrážet za zábavou. Zvláště neděle bude v tomto smyslu velmi příjemná a podpoří nová seznámení,  výměnu informací nebo jen přátelské popovídání. Neberte však všechno smrtelně vážně,  slova jsou jen slova.. Hodně lidí se může vytahovat nebo dělat lepšími..

Při cestování si dejte pozor na bloudění nejen vinou uzavírek.

autor: Alena Bratková

 20.  týden,  11. -17. května   –  Nohama na zemi!

Začátek týdne se ponese v duchu pracovním a realizačním (silně obsazená zemská znamení Býka a Kozoroha). Mnoho povinností a práce. Pokud máte systém, jen se do něj vrátíte. Pokud ne, pravděpodobně jej budete vytvářet nebo si ho aspoň uvědomovat a plánovat jej.

V pondělí a úterý vám mohou zkřížit plány nečekané schůzky. Můžete být z toho důvodu i nervóznější, takže pozor na rychlou jízdu za volantem nebo i na kole. Může být všeobecně rušno.

Středa může přinést malinko uvolnění, nebudete nuceni řešit mnoho věcí najednou.

Čtvrtek přeje přátelským aktivitám a vycházkám do společnosti.

V pátek bude malinko emocionální dusno. Ve vzduchu je určité riziko názorových neshod a hádek. Držte se toho, co funguje, nemá cenu se zabývat drobnostmi a nechat se zbytečně rozčilovat.

Víkend přinese romantiku a větší pohodu, užívání si přírody, zahrádky, rodiny.

Celý týden přeje aktivitám, projektů či nákupu věcí dlouhodobého trvání. Jen v pondělí a úterý není vhodná doba pro elektroniku či automobil.

Celý týden je rovněž ve vazbě Venuše na Neptun. Platonické lásky, idealizace vztahů, romantické chvíle, přeceňování slov, držte se nohama na zemi.

Každopádně pokud během týdne hledáte řešení něčeho dlouhodobého, o víkendu vám pomůže intuice.

autor: Jitka Pešková

 19.  týden,  4. -10. května   –  Konečně pár dnů klidu!

Po náročných týdnech, ba  měsících, si konečně alespoň na chvíli oddechneme… Ústředním tématem tohoto týdne je totiž klid a vyrovnanost.  Všechno se pomale rozjíždí,  roste a rozvíjí a to nejen v přírodě ale i ve společnosti. Místo stresu a strachu by  v lidech měla alespoň na čas zavládnout větší sebedůvěra a klid na duši. Víc času budeme mít i na práci a výsledky budou doslova hmatatelné.

Tyto dny jsou konečně dobré i pro rozjezd nových  projektů,  zakládání staveb, sázení stromů a plánování  v dlouhodobém horizontu.  V mnohém slova smyslu se jedná o jedno z nejlepších období tohoto roku a těch bude méně nežli šafránu! Nebe nad námi přeje nejen fyzické práci, ale i  duševní,  a tak studenti, kteří se připravují na zkoušky, mohou doufat že jim látka půjde do hlavy  a hlavně že tam nějakou dobu zůstane!

Podobně jako minulé týdny přejí hvězdy i novým vztahům a vzájemnému sbližování. V květnu však budou často ve hře i nejrůznější překážky, například v podobě vzdálenosti mezi partnery, kterou může překlenout pouze virtuální realita.   Častěji se projeví i zklamání z toho, že náš  vztah není zdaleka tak ideální, jak vídáme na televizních obrazovkách.  Někteří  pak právě z těchto důvodů mohou  pokukovat i jinde, ale málokdo bude tentokráte pálit za sebou mosty nebo podávat návrh na rozvod.

Venuše potěší nejen všechny Blížence, kterým bude i nadále dopřávat pěkné chvilky, ale také   zemědělce a zahrádkáře, protože celé první dvě dekády bude častěji přivolávat déšť.

autor: Alena Bratková

18.  týden, 27. dubna – 3. května  – Dejte svým originálním nápadům tvar!

V tomto týdnu si s námi energie tak trochu pohraje. Zpočátku týdne až do středy nás bude tlumit v našich aktivitách, pokud svou činnost nebudeme dělat pořádně a tak, jak se má (Merkur kvadrát Saturn). Mějte na paměti, že méně je více. Vše může běžet pomaleji, mohou se vyskytovat překážky ve všech rovinách – komunikační, myšlenkové i praktické. Jinými procesy mohou být poněkud těžkopádnější, ale vše se nakonec zdárně vyřeší.

Opatrnější buďte i v dopravním provozu až do čtvrtka. Konstelace ukazují na zbrklou jízdu a možný náraz. Nejrizikovějšími dny jsou středa a čtvrtek. Ke konci týdne už to bude s energií mnohem lepší.

A teď něco pozitivního. Již mnoho týdnů stále putují Venuše i Mars ruku v ruce v harmonickém spojení, což do vztahů přináší alespoň naději na dohodu, na přitažlivost mezi mužem a ženou, na nalezení souladu. Na možnost se alespoň trochu bavit.

A co je tak trochu pecka tohoto týdne, je pomalu se rozbíhající konjunkce Slunce a Uranu v Býku. Přináší inspiraci, vhledy, originální nápady, příležitosti, jen je uchopit. Nemusí to být lehké, protože z poza rohu kontroluje Saturn, jestli to jde realizovat a má samé připomínky, co nejde, a proč to nejde a jak by to mělo být. Nechce nám dát nic zadarmo, bude upozorňovat, co se smí a co ne a že máme spoustu povinností. Máme. Ale nenechte se odradit. Zkuste spojit obojí. Popusťte uzdu fantazii, celý týden je jí přáno (Venuše kvadrát Neptun). Dejte svým nápadům tvar! (Slunce Uran v Býku) Aspoň na chvíli zapomenete na tíhu a omezení dnešních dnů.

Venuše v neharmonii na Neptun přináší i možnost se platonicky zamilovat, prožívat romantickou lásku, která může být ale jen iluzí. Pozor by si měli dávat Blíženci, Panny, Střelci a Ryby narození v poslední třetině znamení. Mámení je krásné, ale ani se nenadějete a zjistíte, že krásné romantické dobrodružství vyluxovalo vaši peněženku i se všemi vašimi účty do atomární čistoty.

Tento týden může být dynamický zejména pro Býky, Lvi, Štíry a Vodnáře narozené na samém začátku znamení. Mnohé se může změnit. Můžete pociťovat nesvodobu a potřebu se vymanit ze zaběhaných kolejí. Někomu to může jít snáze, zejména Býkům, jiným poněkud obtížněji. Přesto pozorujte, proč se cítíte omezovaní a co by se dalo změnit. Dejte si však načas, protože unáhlené kroky by v tomto případě sice svobodu přinesly, ale za cenu možná i větších ztrát. Možná existuje lepší cesta. Co vy na to?

V sobotu a v neděli si malinko oddychneme. Věci poběží mnohem lépe a snáz a i jejich realizace půjde skvěle. Dokonce budeme mít větší chuť vyrazit i do přírody, takže počítejte s tím, že bude pěkně rušno.

autor: Jitka Pešková

17.  týden, 20. – 26. dubna  – Život je změna a změna je život..

Následující týden bude značně nevyzpytatelný.  Koncem týdne

přechází Slunce přes  Uran a ještě předtím zažijeme   novoluní v jeho blízkosti. Kromě studenějšího počasí musíme počítat s tím, že s námi změny tlaku i jiných parametrů budou  více házet, ovlivní naši náladu ale i kondici. Kdo je citlivý nebo již méně pružný, měl by si raději naplánovat volnější režim. Pro lidi s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními problémy  to platí dvojnásob!

Nespoléhejte se raději na sliby ani na domluvené termíny.   Černá se mění v bílou se stejnou rychlostí jako den v noc. Jedině ten, kdo bude  schopný okamžitě se přizpůsobit, zvládne to s úsměvem.

Tématem týdne je ale především větší touha po volnosti a svobodě a únik z všedního dne. Aspekty způsobující nesvobodu a omezení budou proto hůře vnímány a u většiny lidí se projeví větší touha se z nich vymanit.

Toto období přináší zpravidla i nové příležitosti v nejrůznějších oblastech. Ty letos bohužel mnohým uniknou a i pokud se do něčeho nového pustí, bude to nejbližší rok jen s velkými obtížemi a nejistou perspektivou i do dalších let.

Úterý přeje odvaze a vyjádření. Luna s Merkurem v beranu nám umožní pohotověji  myslet a také vyjádřit své pocity. Pokud si potřebujete něco s někým vyjasnit, je to příležitost k čisté domluvě bez zastíracích manévrů.

Ve středu s námi budou více házet emoce. Neberte druhé ani sebe příliš vážně!   I když tento den bude vypadat pro někoho jako shakespearovská tragédie, za pár týdnů vás může život překvapit, když vám vymění scénář za podařenou komedii.

Čtvrtek bude nejnáročnějším dnem týdne. Kdo je odvážný a v dobré kondici, pro toho to může být opravdu skvělý adrenalin. Jiné však může tento den uvést do depresí. Odpoledne již  bude příjemnější a večer jděte raději brzy spát.

V pátek si vychutnáme více pohody, dobrého jídla a zejména relaxu na zahrádkách nebo v přírodě.

V sobotu a také v neděli již více lidí vyrazí za čerstvým vzduchem a pěknými zážitky.  Koneckonců člověk je tvor společenský a již přítomnost jiných lidí, kteří jsou jeho srdci blízcí,  na něj působí mnohem léčivěji než všechny tabletky, dezinfekce a preventivní zákazy.

Po celý týden a nejvíce v neděli přejí planety  také sbližování a navazování nových vztahů. Větší ohleduplnost a vstřícnost k sobě budou mít i neznámí lidé. Nově navázané  známosti patrně nebudou mít dlouhodobější pokračování nebo nepřerostou do hlubších vztahů, ale mohou se začlenit mezi ty, které rádi potkáváme.

autor: Alena Bratková

16. týden,  13.-19. dubna 2020 – Vezměte změnu do svých rukou!

Úvod týdne provází poměrně dynamická a napěťová konstelace. Slunce „provokuje“ Pluto a Jupiter. Na jednu stranu se můžeme cítit pod tlakem, že jsme donuceni respektovat zákon, nařízení a omezení dnešních dní, ale na druhou stranu se v nás může hromadit energie a skoro „pudová“ potřeba už konečně něco změnit! Od základů! Zbavit se pout, pochopit konečně, co je v nás, po čem toužíme, co nebo kdo je pro nás důležitý, kdo jsme my ve své podstatě, naše jádro osobnosti, chcete-li moderním výrazem naše „raw“.

Zdánlivé nepříjemné „zastavení“ doby „korona-virové“ přináší ticho. Ticho kolem, ticho v nás. Naslouchejte mu. Přes všechno náročné, co nyní zažíváme, využijme tuto příležitost. Možná je to právě to, co potřebujeme. Abychom procitli, abychom nebyli jen dav naslouchající reklamám, které říkají, co potřebujeme a co bychom měli mít, abychom byli šťastní. Abychom pochopili, že v rozjetém vlaku vysoké spotřeby a konzumu už nechceme sedět a spoustu věcí nepotřebujeme.

Možná přijde překvapení, pravda někdy „bolí“. Možná budeme muset něco ukončit, anebo také můžeme něco zásadního začít. Nepůjde to však samo. Musíme proto něco v těchto konstelacích udělat my sami. Neočekávejte, že to za vás někdo vyřeší. Pokud budete, můžete se setkat s manipulativním jednáním.

Nejvíce se mohou zásadní změny dotýkat Beranu, Raků, Vah a Kozorohů narozených v poslední třetině znamení. Nebo těch, kteří mají v této oblasti nějaké planety.

Dalším významným aspektem tohoto týdne je pozitivní vazba mezi Venuší a Marsem ve vzdušných znameních. Do vztahů mezi mužem a ženou vnáší harmonii, chuť si společně užívat chvilky, zejména na procházkách „na vzduchu“ či při sportu. Odlehčuje komunikaci ve vztahu a zvyšuje přitažlivost.

V pondělí můžeme být nesoustředění, můžeme dělat chyby.

Od pondělí až do středy se připravte ještě na poměrně náročné chvilky, jež souvisí s prvním výše popisovaným tématem tlaku a manipulace. Můžeme být více uzavřenější, více v kruhu rodinném. Buďte trpěliví, řešení se ukáže ve středu.

Na mezinárodní poli může růst napětí, můžeme se setkat s prezentací moci. Jedná se sice o nějaké přelomové období, nicméně nedá se říci, že by bylo ještě z hlediska pandemie vyhráno vzhledem ke konstelacím v dalších týdnech. Větší uvolnění lze očekávat spíše na přelomu dubna a května. Opatrnější bychom měli být i první 2 červnové týdny.

Čtvrtek a pátek už může být mnohem uvolněnější. Budeme mít větší potřebu komunikovat s okolím, s přáteli, budeme se zajímat více o svět kolem sebe.

Víkend probudí soucit, vnímavost, emoce, potřebu vyrazit do přírody, hledět na hladinu rybníka a nechat věci prostě jen tak plynout. Na své si mohou přijít lidé umělecky založení.

15. týden,  6. – 15. dubna – skákání jako na švihadle

I když nám meteorologové slibují jarní počasí a venku se už usmívá sluníčko,  studené aspekty a blížící se úplněk udrží teploty ještě minimálně po ránu hodně nízko. Velký rozjezd se zatím nekoná, budeme zatím s náladou i aktivitou skákat nahoru a dolů podobně jako  při skoku na švihadle. Kdo nebude dostatečně rychlý a pružný, aby se přizpůsoboval neustálým změnám, snadno ztratí rytmus a může skončit i s rozbitým nosem.

Pondělí vnáší do dějů zmatky a pochybnosti.  Mnohé věci si budou protiřečit a tak se raději spolehněte na intuici,  než na to, co kdo říká nebo píše, stejně může být všechno nakonec úplně jinak.

Úterní den ale i noc přejí činům. Zvláště pokud něco děláte rádi, s láskou nebo pro druhé, bude to korunováno úspěchem. Lidé se snadněji dohodnou a potáhnou za stejný provaz.

Středa bude díky úplňku opravdu dlouhá.  Fyzická i duševní aktivita se projeví zejména v nočních hodinách a tak mnoho lidí  půjde v úterý i ve středu pozdě spát.

Ve čtvrtek přijde pokles energie i nálady. Nenechte se nikým vytočit a buďte připraveni,  že situace se mění každým okamžikem. Nic, co se dneska stane, nebude hladce pokračovat dál,  a tak je lépe nepouštět se do ničeho, od čeho byste očekávali dlouhodobé pozitivní výsledky.

Pátek přinese zklidnění, uvolnění emocí a větší míru empatie.  Věřícím umožní silnější duchovní zážitky než tomu bývá na Velký pátek obvyklé.  Ostatní mohou do přírody nebo si najít jiný přijatelný způsob, jak ventilovat své emoce. Hudba, pěkný film,  meditace nebo pořádná koupel ve vlastní vaně vás také mohou povznést až k nebesům…

Sobota přeje domluvě.  Snadnější bude vzájemně se pochopit a vyříkat si věci,  o kterých jste v předchozím období raději mlčeli. Více lidí bude také cestovat  nebo si vyrazí alespoň na procházku.

Neděle proběhne v optimističtějším duchu. mnozí naberou druhý dech.  Neradujte se však předčasně, počátek dalšího týdne hodně věcí opět nakrátko zarazí.

Jediné co bude po celý duben fungovat,  je láska a to nejen proto, že je jaro. Až do konce měsíce přeje čas sbližování,  v přírodě i u lidí. A i když podmínky k seznamování jsou zatím omezené, příležitost na někoho se usmát,  být ohleduplný a vyslat k němu pozitivní energii máte i pod rouškou…

Nejlepší příležitostí k navázání nových vztahů však budou mít Blíženci (zejména ženy)  a muži ve znamení Vodnáře, případně Kozoroha.

autor: Alena Bratková

14. týden,  30. března – 5. dubna – Fyzickou aktivitou k uvolnění napětí, poslouchejte intuici!

Fyzickou aktivitou k uvolnění napětí, poslouchejte intuici!

Nacházíme se v nelehké době. Na každého z nás omezení a strach doléhá. Na každého v jiné míře a každý se s ním pere různě. Jsme silný a solidární národ, máme v sobě tuhý kořínek a hned tak se nevzdáme. Nevzdávejte se, vydržte!

I když tento týden to můžeme mít ztížené, protože Merkur, planeta myšlení a racionality, prochází jednak duchovním a intuitivním znamením Ryb, a jednak bude ruku v ruce s Neptunem, rovněž planetou intuice a fantazie. Takže se nebude cítit úplně ve své kůži. Úsudek může být zahalen rouškou nepochopení, domněnek či zmatků. Můžeme se malinko hůře soustředit. Nevadí. Nádech, výdech, dejte tomu čas. Můžeme o něco hůře vyhodnocovat informace. Ale na druhou stranu, když se zklidníme, můžeme „vidět“ skrz, proniknout dále, než jsou hranice našeho myšlení. Chápat, jak se věci mají, získat naději, nechat věci plynout. Pro duchovně či umělecky založené lidi může přinést tato kombinace velkou inspiraci. V praktické rovině můžeme více používat internet i v souvislosti s kulturou či uměleckou tvorbou. Odpovídá to i spuštění aplikace „chytrá karanténa“, která pomáhá shromažďovat informace přes internet.

Obecně si dávejte jen pozor na iluze a větší důvěřivost, zejména pokud budete uzavírat nějaký obchod a nebudete dobře znát obchodního partnera. Nejsou vyloučeny zmatky nebo dezinformace.

Můžeme chtít i „unikat“ realitě, sledovat filmy, hrát hry na internetu. Je dobré si od informací o aktuální situaci odpočinout, odlehčit duši. Tento týden bude vnímavější.

Druhou dominantní konstelací tohoto týdne je konjunkce Marsu a Saturnu. Naši aktivitu něco „usměrňuje“, řád, omezení, nařízení shora. Nic nemusí jít úplně lehce, budeme nuceni i nadále „přizpůsobit jízdu stavu vozovky“. U někoho se může projevit únava, u někoho se může hromadit napětí a chuť se vymanit z dané situace. Pokud budete napětí pociťovat, najděte si nějakou fyzickou aktivitu, kdo může samozřejmě sport nebo alespoň procházky, nebo např. udělejte pořádek ve věcech, ke kterým se za normální situace vůbec nedostanete. Mars-Saturn, energie do „řádu“, do systému, smysluplně využitá pro něco konkrétního. A úplně ideální by bylo, kdyby to mohlo posloužit ještě někomu jinému. Konjunkce je ve znamení Vodnáře, a ten je solidární, myslí na společnost, na lidi kolem. Dá se tedy očekávat, že aktivity ve společnosti mohou být celkově prospěšně všem. Do soboty se to může týkat zejména materiálního zabezpečení a praktických věcí (Venuše v Býku), od soboty se otevírá téma komunikace s přáteli, studia, zkoušení nových věcí apod.

V pondělí se tedy připravme na mírné zmatky v organizaci a pomalejší rozběh. Úterý by mohlo být klidnější. Ve středu se můžeme snažit využít všemožné formy vyjádření emocí, zejména přes internet, i když bychom možná byli nejraději někde jinde. Čtvrtek může přinést emocionální napětí vyvolané konfrontací s někým druhým. V pátek si dávejte pozor na rozčílení a zbrklost. Do hry se začíná zapojovat i Uran. V pátek je proto i zvýšená pravděpodobnost drobných nehod či konfliktů. Může se nečekaně pokazit i technika apod. Celkově může narůstat napětí. V globálním měřítku může být zvýšená pravděpodobnost seismické či vulkanické aktivity.

Víkend může přinést malinko klid v tom smyslu, že budeme schopni aplikovat určité nutné změny i v praktické rovině.

Z hlediska osobní či chcete-i duchovní, vnitřní, psychologické roviny můžeme tento týden řešit téma hodnotového žebříčku, nových pravidel, zásadní a principiální změny vztahu k hmotným věcem a přírodě, k potřebě nových pravidel, k šetrnosti. Můžeme si více uvědomovat, co skutečně potřebujeme, a co ne, zbavovat se nepotřebného, a ani to nyní nemusí tolik bolet.

Méně je více!

autor: Jitka Pešková

13. týden,  23. – 29. března – Zamrznutí

Mrazivá rána můžeme čekat nejen po celý tento týden,  ale lokálně budou teploty klesat minimálně až do dalšího úplňku 8. dubna. Zabrzdí tak nejenom posun k jaru, ale i další aktivity v přírodě, u zvířat a i u nás lidí.

Také nálada mnohých lidí  může poklesnout až k bodu mrazu,  ať už k tomu mají pádné důvody nebo ne. V někom může situace vyvolávat zlost a vztek, protože ve vzduchu jsou silné agresivní aspekty. Zkuste si proto držet odstup  a než něco podniknete, objektivně zhodnotit, zda je opravdu vhodné silové řešení nebo jestli by nebyla lepší vzájemná domluva.

Zaměřme se v následujícím týdnu především na ty pěkné stránky života,  jako je radost z počínajícího jara nebo přítomnost blízkých osob, které máme rádi.

Čas přeje i tvořivosti, zejména rukodělným pracem.  Ať už chcete vytvořit jarní dekorace, ušít si něco nového na sebe nebo vytvořit  dílo trvalejší hodnoty, hvězdy vám k tomu budou přát. Těšit nás bude vše co je krásné, příjemné a co si můžeme ohmatat nebo ochutnat.

Společenské a kulturní akce jsou zatím omezené, ale i při venčení psa nebo běžném nákupu můžete potkat spřízněnou osobou, která se záhy stane vaší životní láskou. Nejvíce k tomu mají nakročeno zemská znamení, především Býci. Klíčovým dnem je pak sobota, kdy snad dokážeme být milí a ohleduplní bez ohledu na věk, názory a všechny další okolnosti.

autor: Alena Bratková

12. týden,  16. – 22. března – Denní harmonogram výhrou! Vytvořte si strukturu svého prostoru a času!

Milí přátelé, máme před sebou náročný týden, a to zejména z hlediska psychické adaptace na současnou situaci. 4 planety v Kozorohu včetně Saturna a Pluta představují ony nařízení, omezení, zákazy a restrikce. Může chvíli trvat, než si většina z nás zvykne na nový přechodný režim. Nicméně vzhledem k vazbám na Slunce a Neptun nám může být podvědomě i vědomě tak nějak jasné, že je to nevyhnutelné, a že můžeme naopak díky tomu získat alespoň nějakou naději, že jsou to ta správná opatření. Pravděpodobně čas ukáže, že tomu tak je.

Pracovní týden může být těžkopádnější. Situace může mnohým jevit jako velmi stresová, což může mít za následek vyvolávaní obdobných psychických reakcí jako na stará traumata apod. Nenechte se tímto pohltit. Sdílejte. Jen vám to může ukázat, kde jsou vaše slabá místa a kde pak po odeznění celé situace můžete pracovat dál. Udělejte si každodenní plán, režim a rituály (Kozoroh), uzemnění pomůže. Je to jakási „soukromá jistota“ v nejistotě. Pomohou i jakékoli rukodělné činnosti, které mají praktický výsledek. Pomůže práce „s hmotou“.

Pracovní týden je vhodný pro vytvoření si každodenního rozvrhu, pro praktické aktivity. Klidně si je napište na papír pod sebe a odškrtávejte, co už jste udělali, byt by to mělo být jen třeba umytí nádobí. Uvidíte, co vše jste udělali a jak jste dobříííí!!!! A o to přeci jde. Můžete tyto nepříjemné chvíle využít na vytvoření si „struktury prostoru a času“ (Kozoroh), kterou pak můžete do budoucna velmi dobře využít v jakékoli další krizové soukromé situaci. Prostě vás tolik nevykolejí. Budete si více jisti sami sebou. Možná toto se můžeme ze současných konstelací naučit.

Pracovní týden klade důraz na rodinu, na tradice. Víkend si malinko oddychneme, budeme solidárnější, budeme více naslouchat. Ukazuje se potřeba sdílet, můžeme být aktivnější na internetu, v kurzu budou TV pořady či filmy (Luna Neptun v Rybách).

Buďte silní, držte se! Neztrácejte dobrou náladu!

autor: Jitka Pešková

 11. týden,  8. – 15. března – RozuzleníPondělní úplněk přináší  jasnější pohled na svět a schopnost vidět věci v reálnější světle.  V následujícím týdnu bychom již neměli podléhat tolik klamům a iluzím, ať už je před nám je před očima  malují druzí lidé nebo nechceme pravdu vidět my sami.

Úplňkem také končí obvyklé období virových infekcí, které pak budou s nástupem prvních jarních dnů definitivně slábnout.

To co však neskončí, je strach a ochota podřizovat se nově nastaveným pravidlům, ať už budou někoho sebevíc omezovat. Ale i když téma uvíznutí a omezení je  v určitém slova smyslu hvězdným plánem na celý rok, přesto je nejsilnější počátkem roku a s každým dalším měsícem se budou o něco málo uvolňovat.

Velké množství energie je toto období koncentrováno do jednoho bodu. Díky tomu se někteří mohou vznášet a mít sílu jako Herkules, zatímco jiní padat jako mouchy. Pokud právě cítíte, že nejste úplně fit, dopřejte si  více odpočinku s vědomím, že to není ztráta, ale naopak investice do budoucích měsíců! Není možné přesně vymezit všechny jedince, kterých se tento propad týká, každopádně však z velké míry postihnou Berany, Raky a Váhy narozené v poslední dekádě svého znamení.

Počátek týdne přeje radostným překvapením a láskám  na první pohled. Nejvíce tomu budou podléhat lidé narození na počátku býka nebo s planetami na tomto místě. Užijte si prvních náznaků radosti i jara, ale  nepočítejte raději s tím, že vaše láska pokvete i po zbytek roku.

Nejnáročnějším dnem  v týdnu je čtvrtek 12.   Tématem bude nestabilita a nespolehlivost včetně mnoha zvratů a výchylek. Snažte být v klidu a pružně zvládat nepředvídatelné situace i změny nálad jak své, tak druhých lidí.

V pátek a v sobotu máte dobré podmínky pro relax. Zejména poslech hudby, návštěvy kulturních akcí nebo jen pohodu ve vaně případně spojenou s klidnou meditaci.

Pro důležité rozhovory, ve kterých si můžete vyjasnit sporné otázky volte raději pátek,  v sobotu se budou city rozcházet s rozumem a tak můžete každý hovořit o něčem jiném. Neděle bude již méně emotivní a alespoň v dopoledních hodinách nám pomůže i schopnost nadhledu.

autor: Alena Bratková

 10. týden, 2. – 8. března – Odhoďte předsudky, buďte sví!

Slunce máme po celý týden v blízkosti Neptunu, takže můžeme mít větší sklon si věci idealizovat a podléhat iracionálnímu jednání. Okolí nás může více ovlivňovat nebo i využívat. Proto než něco slíbíte, dobře si to promyslete. Situace se může zdát růžovější než ve skutečnosti je. Procitnutí se může podobat studené sprše.
Naopak umělecky založeným lidem či lidem s velkou intuicí může tato „neptunovská“ konjunkce přinést neskutečné inspirace či vize, mohou se objevit zajímavá řešení dříve blokovaných situací.
Konjunkce je dobrá pro všechny v situaci, pokud budete potřebovat větší míru empatie a odosobnění. Může nastat propojení díky vyššímu neosobnímu cíli. Můžeme více soucítit, či přispívat na humanitární aktivity. Je vhodná i pro silný duchovní či umělecký zážitek, pro meditace či rozjímání. Otevírá naši duši, proto pozor, komu ji otevřete.
Druhým nosným tématem je potřeba se na chvíli vymanit s tvrdých a nelítostných pout Kozoroha, který straší pravidly, zákony, postupy, vyhláškami, a který přináší neustále nějaká omezení. Potřeba něčeho nového, nevšedního, originálního, nespoutané syrové radosti (Venuše konjunkce Uran). V rámci vztahů se tedy dá zažít ledacos, rozhodně se nebudete nudit. Možná zažijete s drahou polovičkou fantastický gurmánský zážitek (přeci jenom se konjunkce nachází ve znamení Býka a jak známo Býk má vytříbený jazýček a miluje pohodu těla). Nebo se ocitnete na nějakém úžasném místě v přírodě (Býk), třeba na nové vyhlídce z hor (Kozoroh), ale nejlépe s kvalitní restaurací (Býk). Proto vychutnávejte si tento týden život všemi smysly a zapomeňte na chvíli na předsudky z týdne minulého (Venuše kvadrát Saturn). Někdy je třeba žít tady a teď. Určitě si dokážete zorganizovat čas tak, abyste stihli práci a zbyl vám čas i na zábavu. U některých z vás není vyloučeno, že se jí bude účastnit i bůh lásky Amor a pořádně vám zamotá hlavu.
V pondělí a úterý se připravte na určité zmatky, či informační přešlapy, ještě stále se budete muset k něčemu vracet, povinnosti mohou dostat přednost před zábavou.
Středa může vnést do situace pomalu jasno.
Čtvrtek se jeví jako emočně konfliktní den, situaci pomůže vyřešit intuice a empatie.
Pátek se jeví jako emočně náročný den, plný nečekaných zvratů a zbrklých jednání. Opatrně zejména z financemi.
O víkendu si chvíli vydechneme, budeme velkorysejší a přátelštější.
Neděle přináší nečekané výzvy, ovšem jejich řešení může situaci pořádně zkomplikovat.
Buďte otevření novým neotřelým řešením, vše, co dříve leta letoucí fungovalo, nyní už nemusí. Život je změna. Nenechte se stále svazovat předsudky z minula. Rozpoznejte je a rozhodujte se sami za sebe. Prostě buďte sví!
Jitka Pešková
9. týden,  24. ledna – 1. února – Snít můžeme i s otevřenýma očima

Celý týden,  snad jen kromě pátku,  přeje teplému a vlhkému počasí,  ve kterém se nám bude zdát, že jaro už je na dosah. Můžeme  proto spřádat nejrůznější plány, jaké to bude za pár týdnů a čeho všeho si na jaře užijeme. Právě tento a příští týden přejí snění nejvíce z celého roku a je tu i velká šance, že se naše sny z větší části  splní.

Nemá cenu však jenom čekat na to, co snad bude, čas je nakloněný plnit si své sny už právě teď! Harmonické konstelace pomohou  využít nových příležitostí, které se v tyto dny otevírají, zejména před zemskými a vodními znameními. Úspěšné budou plány, které potřebují k realizaci delší čas a vytrvalou práci. Dařit by se mělo charitativním a hudebním projektům, záměrům spojeným se stavbami, zejména vodními.

Chcete-li mít výjimečný zážitek, navštivte tyto dny koncert, běžte na meditaci nebo do wellness. Zklidněte svoji mysl a naslouchejte intuici. Všechno podstatné vlastně  už dávno víme nebo tušíme, jen si to často bojíme přiznat. Planety však nyní nesou i téma smíření a pokory, která nám lidem většinou chybí.

Počátek týdne bude nejvíce snivý, ale také pasivní. Ve středu a ve čtvrtek chytneme nakrátko druhý dech a odvahu do něčeho nového se pustit. Čtvrtek navíc přeje něze a péči o druhé, zejména o děti. V pátek se připravte na změny na každém kroku. Po ránu buďte raději opatrnější, v chladnějších oblastech může být námraza. Víkend pak bude z celého týdne nejpohodovější. Užijte si odpočinku, dobrého jídla i lenošení. Kdo však potřebuje být aktivní, tomu přejí hvězdy opravdovou vytrvalost.

autor: Alena Bratková

8. kalendářní týden – 17.-23. února 2020 – Nový koncept

Celý týden budou všechny planety koncentrované pouze v 1/3 kruhové výseče horoskopu. Znamená to větší zaměření na cíl, řešení jen určitých témat. Snahu začít něco jinak, nově, svobodně (vazba Uran Mars Slunce), ale koncepčně a prakticky s vidinou reálného cíle (Býk, Kozoroh).

Díky silnému obsazení zemských znamení se můžeme setkat s tématy ochrany přírody, řešení globálních hrozeb, čelení přírodním živlům. Dokonce možnost spojení lidí či akcí ve větším měřítku.

Celý týden je Merkur retrográdní. Z pohledu Země jakoby „couval“ či šel „pozpátku“. Znamená to, že se budeme muset k některým činnostem či rozběhnutým akcím vracet, něco opravovat či měnit, pokud to nebylo proveden pořádně. Mohou se měnit data schůzek, nic nemusí jít podle plánu. V této době není úplně vhodné začínat něco nového, spíše se vracet k nedořešeným věcem. Může nečekaně nebo nepochopitelně kazit technika či elektronika. Takže buďte trpěliví, a když vás od přepážky na úřadě vyhodí, sveďte to prostě na retrográdní Merkur, usmějte se a přijďte prostě jindy.

Počátek týdne může být poněkud pomalejší a my můžeme být dezorientovaní a podléhat předsudkům. Nenechte se mást a chvíli počkejte, než se o něčem rozhodnete.

Úterý vybízí k akci, k činu, může být hodně pracovní s hmatatelným výsledkem

Středa může dát nečekaně proti sobě povinnosti, práci a vztah. Bude nutné si vybrat.

Ve čtvrtek se připravte opět na nepříjemnou emoční zkoušku. Opět jako každý měsíc můžeme řešit staré bolesti (Luna v Kozorohu v konjunkci se Saturne a Plutem). Bolesti či traumata hluboko ukrytá. Mohou nám ukázat svou podstatu, postavme se jim čelem. Jedině tak můžeme měnit naše jednání a kroky.

Pátek může být plný nečekaných zvratů a překvapení.

Ke konci týdne si malinko vydechneme. Nastává novoluní v Rybách harmonicky aspektované. Můžeme být vnímavější, otevřenější, naslouchající. Nechte věcem volný průběh, může se velmi rychle objevit nové elegantní řešení.

Po celý týden platí, čeho je moc, toho je příliš, takže to ani s množstvím práce nepřehánějte.

autor: Jitka Pešková

 7. kalendářní týden – 10.-16. února – Vyrovnávání

Jednostranný přístup k nejrůznějším otázkám, ať už se to týká vztahů, práce, hospodaření s penězi nebo postojům k budoucnosti nemůže nikdy dlouhodobě fungovat. Po nějakém čase pak nastane vyrovnávání, kdy začne převažovat zcela opačný přístup. Čím déle se držíme na jednom pólu, tím větší fičák to bude, až nastane změna! Podobný model nám předvádí i orkán Sabine, který jen vyrovnává mnohem krátkodobější odchylky, srovnává dvě místa s odlišným atmosférickým tlakem.

Letošní zima však posunuje vývoj z předchozích let k podobnému “vyrovnávání”, které bude pozvolnější, zato však dlouhodobější. Z užívání a plýtvání nás směřuje  do období šetření, utahování kohoutků i opasků.

V psychické rovině se u mnohých mohou objevovat obavy a strach, u jiných naopak popření a nepřijetí nové situace. Tak jako však neobrátíme směr otáčení naší planety, nezměníme ani náš další vývoj.

Počátek týdne tedy bude probíhat ve smyslu prudkého vyrovnávání napětí. Po něm nastoupí opět na nějakou dobu fáze uvolnění.

Úterý přinese ještě deštivé počasí. I v našich životech můžete trošku tápat a nemít v hlavě jasno. Počítejte i s horší domluvou s ostatními. Pomoci vám může intuice, která zejména u těch, kdo se ji naučili naslouchat, bude silná i po zbytek týdne.

Ani ve středu to nebude žádná hitparáda, musíme však ocenit klid a s ním i lepší spánek a odpočinek. V podobném duchu to bude pokračovat i ve čtvrtek. Jedince, kteří ale něco zanedbali a nesplnili, mohou dohnat jejich hříšky.

Od pátku do konce týdne to bude více o emocích. V noci na pátek a páteční ráno s mnohými pěkně hodí. Počítejte se nepředvídatelnými změnami, které ale můžete vyřešit domluvou.

V sobotu bychom měli mít více empatie a být schopni vyjádřit i hlubší pocity. Využijte toho k emočnímu i fyzickému očištění. Říci druhým, co nás trápí bez toho, abychom to házeli na ně,  bude úlevou pro všechny!

Neděle se ponese již v optimističtějších tónech, zvláště odpoledne.

Je to čas pro zábavu i kulturu. Neseďte doma jako peciválové a běžte se vzdělávat a obohacovat o radostné prožitky!

Pokud plánujete koupi elektrických přístrojů nebo i elektronických vychytávek a chcete, aby vám dlouho vydržely, tento týden je na to pravý čas.

autor: Alena Bratková

5. týden,  27. ledna – 2. února 2020  Vášeň, jiskření, podvod

Počátkem týdne se můžeme setkat s pomalejším výkonem. Něco nás může rozptylovat. Raději můžeme dávat přednost zábavě a spousta důležitých věcí či příležitostí nám může uniknout. Na druhou stranu nejsou vyloučeny příjemné zážitky, vášeň a jiskření mezi muži a ženami, zejména počátkem týdne. Na dlouhodobý vztah se nohou ale těšit pouze ti, kteří budou nohama na zemi a nenechají se vtáhnout do iluzí a sladkého mámení nereálného vztahu, založeného dokonce na nevěře.

Počátek týdne, zejména v úterý, přeje silným duchovním a uměleckým zážitkům, umělecké tvorbě nebo třeba návštěvě zajímavé cestovatelské přednášky.

Celý týden mohou konstelace oslabovat imunitu a zvyšovat riziko infekčního onemocnění. Proto je určitě vhodné nepodceňovat počasí ani naši imunitu.

Pokud se chystáte více investovat, počátku týdne se raději vyhněte, Vaše očekávané výnosy by mohly roztát jako jarní sníh.

Pátek se jeví jako emocionálně nejvypjatější den v týdnu. Proto malinko uberte, nikomu by se určitě nechtělo komunikovat s natlakovaným papiňákem, o kterém neví, kdy bouchne.

V neděli si konečně na chvilku oddychneme. Pohodička pohoda. Budeme v klidnějším rozpoložení a vrátíme zpět ka zaběhaným rituálům.

Dejte prostor lásce, ale jen té opravdové

autor: Jitka Pešková

4. týden,  20. – 26. ledna –  Změna je život a život je změna

Počátek týdne plyne v relativně optimistických konstelacích, které v vás budou evokovat vidinu pohodlí i tepla, zvláště pokud zalezeme do svých  teple vyhřátých domovů. Pracovní morálka však bere za své stejně jako novoroční předsevzetí. Disciplína a důslednost budou podpořeny snad jen v pátek,  jinak se budeme lehce rozkládat a slevovat ze svých nároků na sebe i na druhé.

Po celý týden  buďte raději ve střehu,  protože hodně lidí změní na poslední chvíli plány a tak se  budete muset umět rychle přizpůsobit nebo z mnoha věcí sejde. Klidné povahy to vezmou s úsměvem a ti,   kdo snadno podléhají stresu, by si měli připomínat osvědčené úsloví, že “Když nejde o život, nejde vlastně o nic”.

Koncem týdne a počátkem dalšího můžeme více  pociťovat únavu, nedostatek sil a odvahy. Opět je to krůček od toho,  aby selhal i lidský faktor, ať už jde o drobné úkoly jež dáte nejbližším členů domácnosti nebo zcela závažné věci,  které mohou mít na váš život negativní dopad. Zbytečně neriskujte a určitě nespoléhejte na šťastné náhody nebo výhry, které vás vytáhnou z průšvihu. Naopak skrze hazard se dostanete s větší  pravděpodobností až na dno.

Nehazardujte  ani se svým zdravím, protože v těchto dnech se budou více šířit viry a bacily,  které vás sice nevyzvou k otevřenému souboji, ale naopak záludně skolí v pomyslném ringu, takže budete K.O. Nedejte se!

Pátek a sobotu nás čeká novoluní na počátku Vodnáře.  Ne každý bude mít dost sil na větší výkyvy během noci a dne. O víkendu si ale můžete užít do sytosti společenských akcí nebo jen setkání se zajímavými lidmi, kteří do vašeho života vnesou nové impulsy. Sobota jako jediný den v týdnu přeje upřímnosti. Podvodníky tak snadno odhalíte.

Do příštího týdne nám pak sílí romantika. Těšte se na krásné umělecké, především hudební zážitky a nové lásky.

autor: Alena Bratková

 3. týden,  13. – 19. ledna –  Přežit!

Máme za sebou jeden z velmi náročných týdnů. Skoro „čtyřkonjunkce“ Slunce, Saturnu, Pluta a Merkuru okolo 22 až 23 stupně znamení Kozoroha nám všem mohla dát pěkně zabrat. Větší únava, zpomalenost, náročné úkoly, obavy, omezení, tvrdost, ale i dlouhodobé plány a trvalé strukturální změny. Zejména to mohli pocítit lidé narození okolo 11.-13. ledna, července, dubna a října nebo ti, jež mají na uvedených stupních v horoskopu nějakou planetu. Mohou se odstartovat klíčové události.

Ani tento týden nebude ještě pravděpodobně v rychlejším tempu. Počítejte s únavou, těžkopádností, opatrností, pomalým rozjezdem. Prostě Saturn a Pluto svírající Slunce nedovolí, abychom si příliš vyskakovali. Spíše můžeme cítit tlak na plnění povinnosti‘ a úkolů, mohou se dostavit stresy a deprese. I metabolismus je zpomalenější. Ještě stále jsou dny krátké a slunečního svitu málo. Takže stále je lépe nepřepínat své síly a doplňovat zejména vitamín D. Uspět mohou ti, kteří budou mít plán a zdravě zhodnotí své možnosti. Postupné pomalé kroky, nic navíc, jen strohá cesta k cíli a výsledku. Jedině tak přežijeme. Anebo zítra je taky den.

Nedělejte proto tento týden velké závěry, pokud řešíte něco dlouhodobě problematického a jsou v tom emoce. Pokud ovšem emoce nebudou hrát roli, naopak mnozí mohou dospět k zajímavým závěrům a strategickým rozhodnutím.

Na společenské rovině či chcete-li spíše na celosvětové rovině se můžeme setkat se sílícími protesty proti vládnoucím mocenským skupinám, proti režimům a proti tvrdosti vymáhání moci.

Konstelace evokují představu vytěžit ze situace maximum, ale mají velmi destruktivní charakter. Dávejte si proto pozor, aby po vás nezbyla měsíční krajina. Jestli to, co získáte, má skutečně cenu a stojí za devastaci něčeho jiného, co už bohužel nepůjde vrátit. Konstelace mají v sobě cosi definitivního, ultimativního, konečného.

V pondělí a úterý můžete pociťovat určité napětí, pokud budete nuceni dělat něco, co neladí s vaší filosofií.

Od poloviny týdne může růst i adrenalin, pokud budete cítit určitá omezení. Zejména v pátek. Do hry se začne zapojovat i Uran. Napěťová vazba na Merkur může přinést nečekané zvraty v jednání, zbrklost v řízení, obecně všechny procesy, u nichž se jedná o pohyb, ať už informací, zboří, lidí atd. nemusejí probíhat standardním způsobem. Občas se může něco pokazit. Pátek je zároveň nejrizikovějším dnem z hlediska dopravy. A protože je zapojen zemský živel díky Uranu v Býku se vzdušným , nejsou vyloučeny jak řádění přírodních živlů – sopky, tak ani protesty lidí většího charakteru. Nicméně ještě nemusejí mít takovou sílu jako v druhé polovině roku.

Ale aby to nebylo opět jen všechno chmurné, využijte tento čas spíše k odpočinku, ke zvolnění. Víkend je krásný čas např. pro návštěvu divadla nebo romantickou večeři.

Celý týden otevírá vrátka duchovnímu světu a lásce. Naše srdce jsou otevřená pomoci slabším. O víkendu to může dokonce začít i více jiskřit mezi opačnými pohlavími. Ale nemusí to mít dlouhodobé vyhlídky.

Příští týden vstoupí Slunce do znamení Vodnáře. Malinko si určitě oddychneme, bude se dýchat lehčeji, ale zpočátku ještě může být dost rušno a mnoho nečekaným zvratům. Větší úlevu pocítíme pravděpodobně až konci konci ledna. Už se to blíží! Vydržte!

autor: Jitka Pešková

 2. týden,  6. – 12. ledna –  Nebuďte tak zatraceně rezervovaní! 

Tento týden je někde na půl cesty mezi optimismem a pesimismem, teplem a mrazem,  radostí a nadšením v období Vánočních svátků a Silvestra a ponovoroční depresí se vstupem do běžných dnů. Je to podobná situace,  jako když se člověk vrátí z dovolené a musí si opět zvykat na nepříjemné povinnosti, zatím co by se nejraději ještě opaloval na sluníčku,  koupal v moři nebo podnikal dobrodružné výlety na neznámá místa.

Zatím  se pohybujeme v mezičase,  kdy opravdu zimní počasí ještě nedorazilo a máme tak možnost se na něj postupně aklimatizovat a také upravit své aktivity  ve smyslu zimního biorytmu. Odbýt si to, co je nutné a nezbytné a dopřát svému tělo více spánku a odpočinku. Nedostatek tepla a světla  nás uvádí do stavu podobného hybernaci medvědů a brzdí energii i nadšení.

Nyní proto není vhodný čas pouštět se do nových věcí, jako spíš mít jen uspokojení z toho,  že zvládáme ty běžné. Měli bychom být připraveni na to (a udělat si také určitou časovou rezervu),  že v následujících dvou týdnech půjdou některé věci stuha a ne všechno se bude odvíjet od našich plánů nebo předpokladů.

Nejbližší dny však ještě přejí komunikaci a plánování,  takže se můžeme domluvit na nejrůznějších otázkách bez zbytečných emocí a máme větší šanci na to, že tato domluva bude platit.

Aby však naše dny nebyly jen nudné a  bez úsměvů, nepodléhejte tomuto biorytmu beze zbytku, nebuďte tak zatraceně konzervativní a občas udělejte něco nepředvídatelného ba přímo bláznivého, čímž vnesete do všedních dnů prvek vzrušení a možná vykouzlíte i úsměv na tváři svých blízkých.

Pondělí přeje klidu a domácí pohodě, zvláště pak dobrému jídlu,  které nám bude chutnat dvojnásob. Využijte toho a klidně naservírujte i něco zcela obyčejného a v menším množství.

Úterý je pod vlivem napětí.  Zvláště Blíženci a Střelci se mohou chovat popudlivě a vyletět i kvůli bezvýznamným maličkostem.  Naveďte je preventivně na nějakou fyzickou aktivitu, Pokud půjdou štípat dříví nebo se unaví v posilovně,  doma pak budete mít klid!

Středa je ve znamení zmatků.   Nesnažte se dělat pět věcí současně, protože se do toho jen zamotáte.

Ve čtvrtek budeme mít více empatie a pochopení pro druhé. Svou péči a pozornost můžeme rozšířit i na lidi, kteří nepatří do našeho nejbližšího okruhu.

V pátek nás čeká úplněk mezi rakem a kozorohem.  Noc bude jasná, mrazivá a leckomu se nebude chtít spát. Pokud si nevezmete prášek na spaní, nebudete si číst nebo nepustíte televizi, můžete přemýšlet o důležitých věcech a mnohé se vám může v hlavě rozjasnit.

Víkend   bude veselejší a dynamičtější.  Netýká se to však mentální aktivity, která bude u mnohých na bodu mrazu.  Větší živost a podnikavost je ovšem relativní a na pozadí mnohem silnější vlny  směřující hned po víkendu k celkovému zamrznutí.

autor: Alena Bratková