Týdenní horoskopy – archív 2020

 

 

Archív týdenních horoskopů pro rok 2020
13. týden,  23. – 29. března – Zamrznutí

Mrazivá rána můžeme čekat nejen po celý tento týden,  ale lokálně budou teploty klesat minimálně až do dalšího úplňku 8. dubna. Zabrzdí tak nejenom posun k jaru, ale i další aktivity v přírodě, u zvířat a i u nás lidí.

Také nálada mnohých lidí  může poklesnout až k bodu mrazu,  ať už k tomu mají pádné důvody nebo ne. V někom může situace vyvolávat zlost a vztek, protože ve vzduchu jsou silné agresivní aspekty. Zkuste si proto držet odstup  a než něco podniknete, objektivně zhodnotit, zda je opravdu vhodné silové řešení nebo jestli by nebyla lepší vzájemná domluva.

Zaměřme se v následujícím týdnu především na ty pěkné stránky života,  jako je radost z počínajícího jara nebo přítomnost blízkých osob, které máme rádi.

Čas přeje i tvořivosti, zejména rukodělným pracem.  Ať už chcete vytvořit jarní dekorace, ušít si něco nového na sebe nebo vytvořit  dílo trvalejší hodnoty, hvězdy vám k tomu budou přát. Těšit nás bude vše co je krásné, příjemné a co si můžeme ohmatat nebo ochutnat.

Společenské a kulturní akce jsou zatím omezené, ale i při venčení psa nebo běžném nákupu můžete potkat spřízněnou osobou, která se záhy stane vaší životní láskou. Nejvíce k tomu mají nakročeno zemská znamení, především Býci. Klíčovým dnem je pak sobota, kdy snad dokážeme být milí a ohleduplní bez ohledu na věk, názory a všechny další okolnosti.

autor: Alena Bratková

12. týden,  16. – 22. března – Denní harmonogram výhrou! Vytvořte si strukturu svého prostoru a času!

Milí přátelé, máme před sebou náročný týden, a to zejména z hlediska psychické adaptace na současnou situaci. 4 planety v Kozorohu včetně Saturna a Pluta představují ony nařízení, omezení, zákazy a restrikce. Může chvíli trvat, než si většina z nás zvykne na nový přechodný režim. Nicméně vzhledem k vazbám na Slunce a Neptun nám může být podvědomě i vědomě tak nějak jasné, že je to nevyhnutelné, a že můžeme naopak díky tomu získat alespoň nějakou naději, že jsou to ta správná opatření. Pravděpodobně čas ukáže, že tomu tak je.

Pracovní týden může být těžkopádnější. Situace může mnohým jevit jako velmi stresová, což může mít za následek vyvolávaní obdobných psychických reakcí jako na stará traumata apod. Nenechte se tímto pohltit. Sdílejte. Jen vám to může ukázat, kde jsou vaše slabá místa a kde pak po odeznění celé situace můžete pracovat dál. Udělejte si každodenní plán, režim a rituály (Kozoroh), uzemnění pomůže. Je to jakási „soukromá jistota“ v nejistotě. Pomohou i jakékoli rukodělné činnosti, které mají praktický výsledek. Pomůže práce „s hmotou“.

Pracovní týden je vhodný pro vytvoření si každodenního rozvrhu, pro praktické aktivity. Klidně si je napište na papír pod sebe a odškrtávejte, co už jste udělali, byt by to mělo být jen třeba umytí nádobí. Uvidíte, co vše jste udělali a jak jste dobříííí!!!! A o to přeci jde. Můžete tyto nepříjemné chvíle využít na vytvoření si „struktury prostoru a času“ (Kozoroh), kterou pak můžete do budoucna velmi dobře využít v jakékoli další krizové soukromé situaci. Prostě vás tolik nevykolejí. Budete si více jisti sami sebou. Možná toto se můžeme ze současných konstelací naučit.

Pracovní týden klade důraz na rodinu, na tradice. Víkend si malinko oddychneme, budeme solidárnější, budeme více naslouchat. Ukazuje se potřeba sdílet, můžeme být aktivnější na internetu, v kurzu budou TV pořady či filmy (Luna Neptun v Rybách).

Buďte silní, držte se! Neztrácejte dobrou náladu!

autor: Jitka Pešková

 11. týden,  8. – 15. března – RozuzleníPondělní úplněk přináší  jasnější pohled na svět a schopnost vidět věci v reálnější světle.  V následujícím týdnu bychom již neměli podléhat tolik klamům a iluzím, ať už je před nám je před očima  malují druzí lidé nebo nechceme pravdu vidět my sami.

Úplňkem také končí obvyklé období virových infekcí, které pak budou s nástupem prvních jarních dnů definitivně slábnout.

To co však neskončí, je strach a ochota podřizovat se nově nastaveným pravidlům, ať už budou někoho sebevíc omezovat. Ale i když téma uvíznutí a omezení je  v určitém slova smyslu hvězdným plánem na celý rok, přesto je nejsilnější počátkem roku a s každým dalším měsícem se budou o něco málo uvolňovat.

Velké množství energie je toto období koncentrováno do jednoho bodu. Díky tomu se někteří mohou vznášet a mít sílu jako Herkules, zatímco jiní padat jako mouchy. Pokud právě cítíte, že nejste úplně fit, dopřejte si  více odpočinku s vědomím, že to není ztráta, ale naopak investice do budoucích měsíců! Není možné přesně vymezit všechny jedince, kterých se tento propad týká, každopádně však z velké míry postihnou Berany, Raky a Váhy narozené v poslední dekádě svého znamení.

Počátek týdne přeje radostným překvapením a láskám  na první pohled. Nejvíce tomu budou podléhat lidé narození na počátku býka nebo s planetami na tomto místě. Užijte si prvních náznaků radosti i jara, ale  nepočítejte raději s tím, že vaše láska pokvete i po zbytek roku.

Nejnáročnějším dnem  v týdnu je čtvrtek 12.   Tématem bude nestabilita a nespolehlivost včetně mnoha zvratů a výchylek. Snažte být v klidu a pružně zvládat nepředvídatelné situace i změny nálad jak své, tak druhých lidí.

V pátek a v sobotu máte dobré podmínky pro relax. Zejména poslech hudby, návštěvy kulturních akcí nebo jen pohodu ve vaně případně spojenou s klidnou meditaci.

Pro důležité rozhovory, ve kterých si můžete vyjasnit sporné otázky volte raději pátek,  v sobotu se budou city rozcházet s rozumem a tak můžete každý hovořit o něčem jiném. Neděle bude již méně emotivní a alespoň v dopoledních hodinách nám pomůže i schopnost nadhledu.

autor: Alena Bratková

 10. týden, 2. – 8. března – Odhoďte předsudky, buďte sví!

Slunce máme po celý týden v blízkosti Neptunu, takže můžeme mít větší sklon si věci idealizovat a podléhat iracionálnímu jednání. Okolí nás může více ovlivňovat nebo i využívat. Proto než něco slíbíte, dobře si to promyslete. Situace se může zdát růžovější než ve skutečnosti je. Procitnutí se může podobat studené sprše.
Naopak umělecky založeným lidem či lidem s velkou intuicí může tato „neptunovská“ konjunkce přinést neskutečné inspirace či vize, mohou se objevit zajímavá řešení dříve blokovaných situací.
Konjunkce je dobrá pro všechny v situaci, pokud budete potřebovat větší míru empatie a odosobnění. Může nastat propojení díky vyššímu neosobnímu cíli. Můžeme více soucítit, či přispívat na humanitární aktivity. Je vhodná i pro silný duchovní či umělecký zážitek, pro meditace či rozjímání. Otevírá naši duši, proto pozor, komu ji otevřete.
Druhým nosným tématem je potřeba se na chvíli vymanit s tvrdých a nelítostných pout Kozoroha, který straší pravidly, zákony, postupy, vyhláškami, a který přináší neustále nějaká omezení. Potřeba něčeho nového, nevšedního, originálního, nespoutané syrové radosti (Venuše konjunkce Uran). V rámci vztahů se tedy dá zažít ledacos, rozhodně se nebudete nudit. Možná zažijete s drahou polovičkou fantastický gurmánský zážitek (přeci jenom se konjunkce nachází ve znamení Býka a jak známo Býk má vytříbený jazýček a miluje pohodu těla). Nebo se ocitnete na nějakém úžasném místě v přírodě (Býk), třeba na nové vyhlídce z hor (Kozoroh), ale nejlépe s kvalitní restaurací (Býk). Proto vychutnávejte si tento týden život všemi smysly a zapomeňte na chvíli na předsudky z týdne minulého (Venuše kvadrát Saturn). Někdy je třeba žít tady a teď. Určitě si dokážete zorganizovat čas tak, abyste stihli práci a zbyl vám čas i na zábavu. U některých z vás není vyloučeno, že se jí bude účastnit i bůh lásky Amor a pořádně vám zamotá hlavu.
V pondělí a úterý se připravte na určité zmatky, či informační přešlapy, ještě stále se budete muset k něčemu vracet, povinnosti mohou dostat přednost před zábavou.
Středa může vnést do situace pomalu jasno.
Čtvrtek se jeví jako emočně konfliktní den, situaci pomůže vyřešit intuice a empatie.
Pátek se jeví jako emočně náročný den, plný nečekaných zvratů a zbrklých jednání. Opatrně zejména z financemi.
O víkendu si chvíli vydechneme, budeme velkorysejší a přátelštější.
Neděle přináší nečekané výzvy, ovšem jejich řešení může situaci pořádně zkomplikovat.
Buďte otevření novým neotřelým řešením, vše, co dříve leta letoucí fungovalo, nyní už nemusí. Život je změna. Nenechte se stále svazovat předsudky z minula. Rozpoznejte je a rozhodujte se sami za sebe. Prostě buďte sví!
Jitka Pešková
9. týden,  24. ledna – 1. února – Snít můžeme i s otevřenýma očima

Celý týden,  snad jen kromě pátku,  přeje teplému a vlhkému počasí,  ve kterém se nám bude zdát, že jaro už je na dosah. Můžeme  proto spřádat nejrůznější plány, jaké to bude za pár týdnů a čeho všeho si na jaře užijeme. Právě tento a příští týden přejí snění nejvíce z celého roku a je tu i velká šance, že se naše sny z větší části  splní.

Nemá cenu však jenom čekat na to, co snad bude, čas je nakloněný plnit si své sny už právě teď! Harmonické konstelace pomohou  využít nových příležitostí, které se v tyto dny otevírají, zejména před zemskými a vodními znameními. Úspěšné budou plány, které potřebují k realizaci delší čas a vytrvalou práci. Dařit by se mělo charitativním a hudebním projektům, záměrům spojeným se stavbami, zejména vodními.

Chcete-li mít výjimečný zážitek, navštivte tyto dny koncert, běžte na meditaci nebo do wellness. Zklidněte svoji mysl a naslouchejte intuici. Všechno podstatné vlastně  už dávno víme nebo tušíme, jen si to často bojíme přiznat. Planety však nyní nesou i téma smíření a pokory, která nám lidem většinou chybí.

Počátek týdne bude nejvíce snivý, ale také pasivní. Ve středu a ve čtvrtek chytneme nakrátko druhý dech a odvahu do něčeho nového se pustit. Čtvrtek navíc přeje něze a péči o druhé, zejména o děti. V pátek se připravte na změny na každém kroku. Po ránu buďte raději opatrnější, v chladnějších oblastech může být námraza. Víkend pak bude z celého týdne nejpohodovější. Užijte si odpočinku, dobrého jídla i lenošení. Kdo však potřebuje být aktivní, tomu přejí hvězdy opravdovou vytrvalost.

autor: Alena Bratková

8. kalendářní týden – 17.-23. února 2020 – Nový koncept

Celý týden budou všechny planety koncentrované pouze v 1/3 kruhové výseče horoskopu. Znamená to větší zaměření na cíl, řešení jen určitých témat. Snahu začít něco jinak, nově, svobodně (vazba Uran Mars Slunce), ale koncepčně a prakticky s vidinou reálného cíle (Býk, Kozoroh).

Díky silnému obsazení zemských znamení se můžeme setkat s tématy ochrany přírody, řešení globálních hrozeb, čelení přírodním živlům. Dokonce možnost spojení lidí či akcí ve větším měřítku.

Celý týden je Merkur retrográdní. Z pohledu Země jakoby „couval“ či šel „pozpátku“. Znamená to, že se budeme muset k některým činnostem či rozběhnutým akcím vracet, něco opravovat či měnit, pokud to nebylo proveden pořádně. Mohou se měnit data schůzek, nic nemusí jít podle plánu. V této době není úplně vhodné začínat něco nového, spíše se vracet k nedořešeným věcem. Může nečekaně nebo nepochopitelně kazit technika či elektronika. Takže buďte trpěliví, a když vás od přepážky na úřadě vyhodí, sveďte to prostě na retrográdní Merkur, usmějte se a přijďte prostě jindy.

Počátek týdne může být poněkud pomalejší a my můžeme být dezorientovaní a podléhat předsudkům. Nenechte se mást a chvíli počkejte, než se o něčem rozhodnete.

Úterý vybízí k akci, k činu, může být hodně pracovní s hmatatelným výsledkem

Středa může dát nečekaně proti sobě povinnosti, práci a vztah. Bude nutné si vybrat.

Ve čtvrtek se připravte opět na nepříjemnou emoční zkoušku. Opět jako každý měsíc můžeme řešit staré bolesti (Luna v Kozorohu v konjunkci se Saturne a Plutem). Bolesti či traumata hluboko ukrytá. Mohou nám ukázat svou podstatu, postavme se jim čelem. Jedině tak můžeme měnit naše jednání a kroky.

Pátek může být plný nečekaných zvratů a překvapení.

Ke konci týdne si malinko vydechneme. Nastává novoluní v Rybách harmonicky aspektované. Můžeme být vnímavější, otevřenější, naslouchající. Nechte věcem volný průběh, může se velmi rychle objevit nové elegantní řešení.

Po celý týden platí, čeho je moc, toho je příliš, takže to ani s množstvím práce nepřehánějte.

autor: Jitka Pešková

 7. kalendářní týden – 10.-16. února – Vyrovnávání

Jednostranný přístup k nejrůznějším otázkám, ať už se to týká vztahů, práce, hospodaření s penězi nebo postojům k budoucnosti nemůže nikdy dlouhodobě fungovat. Po nějakém čase pak nastane vyrovnávání, kdy začne převažovat zcela opačný přístup. Čím déle se držíme na jednom pólu, tím větší fičák to bude, až nastane změna! Podobný model nám předvádí i orkán Sabine, který jen vyrovnává mnohem krátkodobější odchylky, srovnává dvě místa s odlišným atmosférickým tlakem.

Letošní zima však posunuje vývoj z předchozích let k podobnému “vyrovnávání”, které bude pozvolnější, zato však dlouhodobější. Z užívání a plýtvání nás směřuje  do období šetření, utahování kohoutků i opasků.

V psychické rovině se u mnohých mohou objevovat obavy a strach, u jiných naopak popření a nepřijetí nové situace. Tak jako však neobrátíme směr otáčení naší planety, nezměníme ani náš další vývoj.

Počátek týdne tedy bude probíhat ve smyslu prudkého vyrovnávání napětí. Po něm nastoupí opět na nějakou dobu fáze uvolnění.

Úterý přinese ještě deštivé počasí. I v našich životech můžete trošku tápat a nemít v hlavě jasno. Počítejte i s horší domluvou s ostatními. Pomoci vám může intuice, která zejména u těch, kdo se ji naučili naslouchat, bude silná i po zbytek týdne.

Ani ve středu to nebude žádná hitparáda, musíme však ocenit klid a s ním i lepší spánek a odpočinek. V podobném duchu to bude pokračovat i ve čtvrtek. Jedince, kteří ale něco zanedbali a nesplnili, mohou dohnat jejich hříšky.

Od pátku do konce týdne to bude více o emocích. V noci na pátek a páteční ráno s mnohými pěkně hodí. Počítejte se nepředvídatelnými změnami, které ale můžete vyřešit domluvou.

V sobotu bychom měli mít více empatie a být schopni vyjádřit i hlubší pocity. Využijte toho k emočnímu i fyzickému očištění. Říci druhým, co nás trápí bez toho, abychom to házeli na ně,  bude úlevou pro všechny!

Neděle se ponese již v optimističtějších tónech, zvláště odpoledne.

Je to čas pro zábavu i kulturu. Neseďte doma jako peciválové a běžte se vzdělávat a obohacovat o radostné prožitky!

Pokud plánujete koupi elektrických přístrojů nebo i elektronických vychytávek a chcete, aby vám dlouho vydržely, tento týden je na to pravý čas.

autor: Alena Bratková

5. týden,  27. ledna – 2. února 2020  Vášeň, jiskření, podvod

Počátkem týdne se můžeme setkat s pomalejším výkonem. Něco nás může rozptylovat. Raději můžeme dávat přednost zábavě a spousta důležitých věcí či příležitostí nám může uniknout. Na druhou stranu nejsou vyloučeny příjemné zážitky, vášeň a jiskření mezi muži a ženami, zejména počátkem týdne. Na dlouhodobý vztah se nohou ale těšit pouze ti, kteří budou nohama na zemi a nenechají se vtáhnout do iluzí a sladkého mámení nereálného vztahu, založeného dokonce na nevěře.

Počátek týdne, zejména v úterý, přeje silným duchovním a uměleckým zážitkům, umělecké tvorbě nebo třeba návštěvě zajímavé cestovatelské přednášky.

Celý týden mohou konstelace oslabovat imunitu a zvyšovat riziko infekčního onemocnění. Proto je určitě vhodné nepodceňovat počasí ani naši imunitu.

Pokud se chystáte více investovat, počátku týdne se raději vyhněte, Vaše očekávané výnosy by mohly roztát jako jarní sníh.

Pátek se jeví jako emocionálně nejvypjatější den v týdnu. Proto malinko uberte, nikomu by se určitě nechtělo komunikovat s natlakovaným papiňákem, o kterém neví, kdy bouchne.

V neděli si konečně na chvilku oddychneme. Pohodička pohoda. Budeme v klidnějším rozpoložení a vrátíme zpět ka zaběhaným rituálům.

Dejte prostor lásce, ale jen té opravdové

autor: Jitka Pešková

4. týden,  20. – 26. ledna –  Změna je život a život je změna

Počátek týdne plyne v relativně optimistických konstelacích, které v vás budou evokovat vidinu pohodlí i tepla, zvláště pokud zalezeme do svých  teple vyhřátých domovů. Pracovní morálka však bere za své stejně jako novoroční předsevzetí. Disciplína a důslednost budou podpořeny snad jen v pátek,  jinak se budeme lehce rozkládat a slevovat ze svých nároků na sebe i na druhé.

Po celý týden  buďte raději ve střehu,  protože hodně lidí změní na poslední chvíli plány a tak se  budete muset umět rychle přizpůsobit nebo z mnoha věcí sejde. Klidné povahy to vezmou s úsměvem a ti,   kdo snadno podléhají stresu, by si měli připomínat osvědčené úsloví, že “Když nejde o život, nejde vlastně o nic”.

Koncem týdne a počátkem dalšího můžeme více  pociťovat únavu, nedostatek sil a odvahy. Opět je to krůček od toho,  aby selhal i lidský faktor, ať už jde o drobné úkoly jež dáte nejbližším členů domácnosti nebo zcela závažné věci,  které mohou mít na váš život negativní dopad. Zbytečně neriskujte a určitě nespoléhejte na šťastné náhody nebo výhry, které vás vytáhnou z průšvihu. Naopak skrze hazard se dostanete s větší  pravděpodobností až na dno.

Nehazardujte  ani se svým zdravím, protože v těchto dnech se budou více šířit viry a bacily,  které vás sice nevyzvou k otevřenému souboji, ale naopak záludně skolí v pomyslném ringu, takže budete K.O. Nedejte se!

Pátek a sobotu nás čeká novoluní na počátku Vodnáře.  Ne každý bude mít dost sil na větší výkyvy během noci a dne. O víkendu si ale můžete užít do sytosti společenských akcí nebo jen setkání se zajímavými lidmi, kteří do vašeho života vnesou nové impulsy. Sobota jako jediný den v týdnu přeje upřímnosti. Podvodníky tak snadno odhalíte.

Do příštího týdne nám pak sílí romantika. Těšte se na krásné umělecké, především hudební zážitky a nové lásky.

autor: Alena Bratková

 3. týden,  13. – 19. ledna –  Přežit!

Máme za sebou jeden z velmi náročných týdnů. Skoro „čtyřkonjunkce“ Slunce, Saturnu, Pluta a Merkuru okolo 22 až 23 stupně znamení Kozoroha nám všem mohla dát pěkně zabrat. Větší únava, zpomalenost, náročné úkoly, obavy, omezení, tvrdost, ale i dlouhodobé plány a trvalé strukturální změny. Zejména to mohli pocítit lidé narození okolo 11.-13. ledna, července, dubna a října nebo ti, jež mají na uvedených stupních v horoskopu nějakou planetu. Mohou se odstartovat klíčové události.

Ani tento týden nebude ještě pravděpodobně v rychlejším tempu. Počítejte s únavou, těžkopádností, opatrností, pomalým rozjezdem. Prostě Saturn a Pluto svírající Slunce nedovolí, abychom si příliš vyskakovali. Spíše můžeme cítit tlak na plnění povinnosti‘ a úkolů, mohou se dostavit stresy a deprese. I metabolismus je zpomalenější. Ještě stále jsou dny krátké a slunečního svitu málo. Takže stále je lépe nepřepínat své síly a doplňovat zejména vitamín D. Uspět mohou ti, kteří budou mít plán a zdravě zhodnotí své možnosti. Postupné pomalé kroky, nic navíc, jen strohá cesta k cíli a výsledku. Jedině tak přežijeme. Anebo zítra je taky den.

Nedělejte proto tento týden velké závěry, pokud řešíte něco dlouhodobě problematického a jsou v tom emoce. Pokud ovšem emoce nebudou hrát roli, naopak mnozí mohou dospět k zajímavým závěrům a strategickým rozhodnutím.

Na společenské rovině či chcete-li spíše na celosvětové rovině se můžeme setkat se sílícími protesty proti vládnoucím mocenským skupinám, proti režimům a proti tvrdosti vymáhání moci.

Konstelace evokují představu vytěžit ze situace maximum, ale mají velmi destruktivní charakter. Dávejte si proto pozor, aby po vás nezbyla měsíční krajina. Jestli to, co získáte, má skutečně cenu a stojí za devastaci něčeho jiného, co už bohužel nepůjde vrátit. Konstelace mají v sobě cosi definitivního, ultimativního, konečného.

V pondělí a úterý můžete pociťovat určité napětí, pokud budete nuceni dělat něco, co neladí s vaší filosofií.

Od poloviny týdne může růst i adrenalin, pokud budete cítit určitá omezení. Zejména v pátek. Do hry se začne zapojovat i Uran. Napěťová vazba na Merkur může přinést nečekané zvraty v jednání, zbrklost v řízení, obecně všechny procesy, u nichž se jedná o pohyb, ať už informací, zboří, lidí atd. nemusejí probíhat standardním způsobem. Občas se může něco pokazit. Pátek je zároveň nejrizikovějším dnem z hlediska dopravy. A protože je zapojen zemský živel díky Uranu v Býku se vzdušným , nejsou vyloučeny jak řádění přírodních živlů – sopky, tak ani protesty lidí většího charakteru. Nicméně ještě nemusejí mít takovou sílu jako v druhé polovině roku.

Ale aby to nebylo opět jen všechno chmurné, využijte tento čas spíše k odpočinku, ke zvolnění. Víkend je krásný čas např. pro návštěvu divadla nebo romantickou večeři.

Celý týden otevírá vrátka duchovnímu světu a lásce. Naše srdce jsou otevřená pomoci slabším. O víkendu to může dokonce začít i více jiskřit mezi opačnými pohlavími. Ale nemusí to mít dlouhodobé vyhlídky.

Příští týden vstoupí Slunce do znamení Vodnáře. Malinko si určitě oddychneme, bude se dýchat lehčeji, ale zpočátku ještě může být dost rušno a mnoho nečekaným zvratům. Větší úlevu pocítíme pravděpodobně až konci konci ledna. Už se to blíží! Vydržte!

autor: Jitka Pešková

 2. týden,  6. – 12. ledna –  Nebuďte tak zatraceně rezervovaní! 

Tento týden je někde na půl cesty mezi optimismem a pesimismem, teplem a mrazem,  radostí a nadšením v období Vánočních svátků a Silvestra a ponovoroční depresí se vstupem do běžných dnů. Je to podobná situace,  jako když se člověk vrátí z dovolené a musí si opět zvykat na nepříjemné povinnosti, zatím co by se nejraději ještě opaloval na sluníčku,  koupal v moři nebo podnikal dobrodružné výlety na neznámá místa.

Zatím  se pohybujeme v mezičase,  kdy opravdu zimní počasí ještě nedorazilo a máme tak možnost se na něj postupně aklimatizovat a také upravit své aktivity  ve smyslu zimního biorytmu. Odbýt si to, co je nutné a nezbytné a dopřát svému tělo více spánku a odpočinku. Nedostatek tepla a světla  nás uvádí do stavu podobného hybernaci medvědů a brzdí energii i nadšení.

Nyní proto není vhodný čas pouštět se do nových věcí, jako spíš mít jen uspokojení z toho,  že zvládáme ty běžné. Měli bychom být připraveni na to (a udělat si také určitou časovou rezervu),  že v následujících dvou týdnech půjdou některé věci stuha a ne všechno se bude odvíjet od našich plánů nebo předpokladů.

Nejbližší dny však ještě přejí komunikaci a plánování,  takže se můžeme domluvit na nejrůznějších otázkách bez zbytečných emocí a máme větší šanci na to, že tato domluva bude platit.

Aby však naše dny nebyly jen nudné a  bez úsměvů, nepodléhejte tomuto biorytmu beze zbytku, nebuďte tak zatraceně konzervativní a občas udělejte něco nepředvídatelného ba přímo bláznivého, čímž vnesete do všedních dnů prvek vzrušení a možná vykouzlíte i úsměv na tváři svých blízkých.

Pondělí přeje klidu a domácí pohodě, zvláště pak dobrému jídlu,  které nám bude chutnat dvojnásob. Využijte toho a klidně naservírujte i něco zcela obyčejného a v menším množství.

Úterý je pod vlivem napětí.  Zvláště Blíženci a Střelci se mohou chovat popudlivě a vyletět i kvůli bezvýznamným maličkostem.  Naveďte je preventivně na nějakou fyzickou aktivitu, Pokud půjdou štípat dříví nebo se unaví v posilovně,  doma pak budete mít klid!

Středa je ve znamení zmatků.   Nesnažte se dělat pět věcí současně, protože se do toho jen zamotáte.

Ve čtvrtek budeme mít více empatie a pochopení pro druhé. Svou péči a pozornost můžeme rozšířit i na lidi, kteří nepatří do našeho nejbližšího okruhu.

V pátek nás čeká úplněk mezi rakem a kozorohem.  Noc bude jasná, mrazivá a leckomu se nebude chtít spát. Pokud si nevezmete prášek na spaní, nebudete si číst nebo nepustíte televizi, můžete přemýšlet o důležitých věcech a mnohé se vám může v hlavě rozjasnit.

Víkend   bude veselejší a dynamičtější.  Netýká se to však mentální aktivity, která bude u mnohých na bodu mrazu.  Větší živost a podnikavost je ovšem relativní a na pozadí mnohem silnější vlny  směřující hned po víkendu k celkovému zamrznutí.

autor: Alena Bratková