Týdenní horoskopy – archív 2019

Archív týdenních horoskopů pro rok 2019
8. týden – 18. – 24. února –  Z pekla k nebeským výšinám a zase zpět
Osmý týden přináší dvě významné konjunkce planet. První z nich bude počátkem týdne setkání Venuše se Saturnem, které nás může uvést tak trochu do depresí. Celý svět bude vykreslen černými barvami a jen obtížně budeme nalézat důvody k radosti. Naštěstí to poněkud vylepší Luna ve znamení Lva, která přináší do našich zeměpisných šířek příliv tepla, jež zahřeje i naše frustrované duše.

Druhou velkou konjunkcí planet bude přechod Merkura přes Neptun, díky níž budeme mnohem intenzivněji vnímat duchovní anebo hudební zážitky. Vyplatí se proto v pondělí nebo úterý navštívit koncert, operní představení nebo meditaci, které nás pozvednou k nebesům rychleji než třeba týdenní půst.

V pátek a v sobotu bude dále Venuše přecházet přes planetku Pluto, pojmenovanou podle antického boha podsvětí. Ten věznil svoji ženu Persefonu vždy přes zimu ve svém temném království… I my můžeme podléhat více svodům a vášním, ale i temným pudům a žárlivosti.

Koneckonců jaro se nezadržitelně blíží, kočky už díky tomu mrouskají, ptáci začínají po ránu zpívat a po polích se prohánějí zajíci. Pokud tedy podlehnete živočišným pudům nemusíte si to vyčítat, máte na to celý víkend…

Pokud jde o fyzickou kondici, nejnáročnějším dnem bude zcela jistě sobota, kdy vzhledem k pěknému počasí lze očekávat i zvýšený ruch na našich silnicích. Místo rozčilování si pusťte pěknou hudbu, která vás přeladí na pozitivní notu nebo raději zůstaňte ve vyhřátém pelíšku…

autor: Alena Bratková

7. týden, 11. – 17. února –  Investice do budoucna

Po včerejším napětí můžete na situaci nahlížet už poněkud klidněji a konstruktivněji (Luna v Býku). Přesto však může zůstávat i tento týden atmosféra poněkud výbušnější, zejména o víkendu. Nálada může kolísat , i uvažování může být ovlivněno vaším momentálním emočním rozpoložením. Takže se emocemi nenechte unášet či pohltit, raději jim dejte volný průběh formou nějaké fyzické aktivity (nemyslím rychlou jízdu v autě). Ušetříte sebe, své srdce a ušetříte i své okolí. Pokud se budete cítit nespokojení, nehledejte problém u druhých, zaměřte se na sebe. Budete rychleji u cíle a podstaty problému.

Na vnější rovině se mohou vyskytovat nejrůznější nečekané problémy typu oprava kotle, porucha nějakého zařízení či zdroje tepla apod. (Mars konjunkce Uran).

Pokud budete zrovna někde na horách, riskujte v míře, kterou jste schopni kontrolovat. V opačném případě se můžete klidně projet na sněžném skútru, ovšem za asistence horské služby, a nebude to zrovna do luxusního hotelu all inclusive s vyhřívanou výřivkou a masážemi.

V pozitivním slova smyslu můžeme být tento týden spontánnější, akčnější a odvážnější, nápaditější, zejména Býci, Panny a Kozorohové narození na samém počátku znamení (na konci týdne Mars v Býku v blízkosti Uranu v Beranu). Mnohým se může podařit rozběhnout něco zajímavého.

V kurzu jsou spíše dlouhodobé projekty s perspektivou zajímavých výnosů nebo také investice do bydlení.

Někteří mohou být rozvážnější, plánovat dlouhodobě finance (Venuše v Kozorohu v konjunkci se Saturnem), někteří nemusí mít důvod k radosti. Nevěšte hlavu, jako vždy všechno přejde. Venuše se za chvíli vymaní ze sevření Saturna a vše budete vidět opět trošku růžověji, možná i na dovolenou třeba zbude. A kdyby ne, je spousta jiných aktivit, které vám udělají radost, aniž byste musela dávat horentní sumy. Co vy na to?

autor: Jitka Pešková

6. týden, 4. – 10. února –  V hlavní roli Zima

Únor je co se týče teplot nejstudenějším měsícem v roce a stejné to bude s naší energií i náladou. Až do neděle prochází také Luna studenými znameními a tak snad dokážeme být i emocemi alespoň trošku nad věcí.

Týden však začíná novoluním a to s námi většinou pěkně zamává. V úterý si již lépe dokážeme věci promyslet,  tento den je vhodný pro učení, komunikaci, různá vyřizování a pro cestování.

Od středy  do pátečního dopoledne vám intuice prozradí i to, co se druzí snaží marně zamlčet.. Ve čtvrtek bude nejsilnější a tak si dopřejte meditaci  nebo se alespoň zasněte.. Den je jako stvořený pro meditaci, poslech hudby nebo procházku přírodou.

I když v této chvíli vyznívá předpověď až velmi poklidně, není to tak úplně pravda.  Celý týden postupně sílí napětí, které vyvrcholí v neděli. Někteří dosud poklidní jedinci se tak mohou změnit  jako mávnutím kouzelného proutku v soptící vulkán. Dávejte si pozor na cestách, řidiči mohou jednat zkratové a řídit se bezhlavě i tam, kde by měli zpomalit.

Reagovat však mohou i různé přístroje a zdánlivě bez příčiny se kazit.  Dávejte zvláště pozor při manipulaci s otevřeným ohněm, plynem nebo elektřinou! Toto varování platí i po celý další týden.
autor: Alena Bratková

5. týden, 28. ledna – 3. února  Setkání s přáteli

Celý týden přeje přátelským setkáváním, společenským akcím či zimním radovánkám (Slunce ve znamení Vodnáře), takže směle do toho! Nebojte se nového, ve vzduchu je více tolerance i extravagance, chuti se něco nového dozvědět i zažít, plánovat daleké cesty do netypických míst nebo plánovat kulinářskou specialitu. Jak je libo!

Čtvrtek se jeví jako nejpohodovější den (Jupiter, Luna a Venuše v konjunkci), třeba pro gurmánský zážitek s přáteli spojený nejlépe s promítáním fantastických fotek z exotických cest.

Výjimkou může být víkend. Zde se nám až tak nemusí nikam chtít, můžeme být unavenější a pesimističtější. (Luna bude v Kozorohu ve vazbě na Saturn a Pluto) Je dobré tedy plánovat spíše odpočinkový režim v kruhu rodinném ale s tím, že raději nebudeme vytahovat staré křivdy a obavy, a kritiku si schováme na jindy.

Víkend může být i malinko rizikovější z hlediska dopravních nehod (Mars v neharmonii na Pluto). Někdo dokonce může i dostat pokutu za nedodržení rychlosti. Není vyloučen střet s autoritou či spíše s egoismem uplatňovaným v rámci mocenské pozice, ať už doma nebo na pracovišti. Ve světě můžeme sledovat rovněž vyostřený mocenský boj, takže vlastně nic nového, že?

Tento týden už nemusí být celkově tak emotivní jako ty předešlé. Slunce putuje ruku v ruce s Merkurem (myšlení, komunikace) racionálním znamením Vodnáře, takže můžeme víc věci řešit chladnou hlavou a rozumem.

Hlavním tématem dobíhajícím z minulého týdne je: Jak realizovat své plány, aby dopadly úspěšně (Mars v harmonii na Jupiter). Pokud jste to ještě nezjistili, velká inspirace může ještě přijít v půlce týdne. Nejde o to je realizovat, ale vidět cestu. Pozorujte, dívejte se dopředu.

Ke konci týdne můžeme prožít příjemný až adrenalinový zážitek, lidé narození na samém konci znamení Berana, Lva a Střelce se mohou i s někým nečekaně seznámit (Venuše v harmonii na Uran). Někomu daná konstelace naopak pomůže k snadnějšímu rozchodu.

autor: Jitka Pešková

4. týden, 21. – 27. ledna  – Zahrada rajských rozkoší

Tento týden bude jako čokoládový dort s velkou porcí šlehačky, do kterého se  chcete s chutí zakousnout, ale máte obavy, abyste si nezašpinili šaty.

Nejvýraznější konstelací je přechod Venuše přes Jupiter v trigonu na Mars. V pondělí odpoledne a v úterý se k nim ještě přidá v harmonických aspektech Luna ze Lva.  I obyčejné věci se nám v těchto dnech budou zdát výjimečné a mnohé zážitky si uchováme v paměti podobně jako krásný sen.

Neschovávejte se proto za pecí, ale přestože je třeskutá zima,  vyrazte vstříc novým zážitkům. Krásné věci se lépe prožívají ve dvou a právě tyto dny jsou nakloněny vztahům. Venuše jim dodá jemné erotické jiskření, jež pomůže ke sblížení nových párů, ale oživí  i rutinu dlouhodobých svazků. Stačí vyrazit za nečekaným překvapením, třeba do termálních lázní, na koncert rockové hudby nebo na hokejový zápas naší brněnské Komety.

Každá dobrá věc má i své stinné stránky a tak u mnohých lidí doznívají problémy a šoky z nenadálých událostí, rozchodů a odchodů z minulého týdne. Vaše nasazení, víra v budoucnost a osobní kouzlo pomůže překonat i tato  úskalí.

Napětí o víkendu a riziku  konfliktů se můžete vyhnout zvýšenou mírou vstřícnosti a  laskavosti k druhým. I když třeba nemají pravdu, někdy ten moudřejší ustoupí… Na silnicích si dávejte pozor nejen na zimní námrazu, ale také na ostatní nedůtklivé řidiče a účastníky silničního provozu.
autor: Alena Bratková

3. týden, 14. – 20. ledna  – Pestrý koktejl života!

V tomto týdnu bude koktejl namíchaný z několika témat, vážnějších a i veselejších. O tom je život ve své pestrosti a rozmanitosti. Vychutnávejte plnými doušky.

Nejprve téma vážnější (Slunce v Kozorohu):

Slunce nám běží stále ještě znamením Kozoroha, takže celkové naladění a podtex se nese v poněkud vážnějším a pragmatičtějším duchu. V lednových týdnech si více než kdy jindy můžeme uvědomovat podstatu věcí, tradice, kořeny, rodinu, ale i naše omezení, naše hranice.

Téma práce a odpovědnosti (Merkur, Saturn, Pluto, Slunce v Kozorohu):

Ať chcete nebo nechcete, neuniknete. Ať se budete bavit sebevíc, toto téma je v tomto týdne hmatatelného až zhmotněné, takže by se dalo balit a prodávat :D. Takže nějaký výkon a výsledek se po vás chtít bude a v podstatě by se vám měl i podařit.

Téma omezení svobody (Slunce kvadrát Uran):

Tento týden můžeme dokonce přijít na to, že bez radikálních změn nejde jít dál. Zejména počátkem a koncem tohoto týdne (Slunce bude v neharmonii s Uranem a Lunou) můžeme pociťovat omezování naší svobody a touhu se z těchto vazeb vymanit. Je to dobrá doba na to, abyste zjistili, kde a v čem se cítíte nesvobodní. Mnozí mohou chtít změny realizovat, nicméně je velké riziko, že je něco zastaví, a to doslova (Merkur konjunkce Saturn kvadrát Mars). Zejména koncem týdne, pokud by řešili situace „na sílu“. Proto je vhodný pragmatismus, než uděláte krok „A“, popřemýšlejte, jaký je krok „B“, a co toho pro vás plyne.

Téma názorové manipulace (Merkur konjunkce Pluto):

V druhé půli týdne se s tímto tématem můžete setkat ať už v pasivní nebo v aktivní formě. Snažte se odfiltrovat, co z toho je pravda, a co z toho už je manipulace a ego toho druhého či touha vaše. Jedině tak bude jednání konstruktivní a bez napětí a využívání, zejména při uzavírání smluv.

Téma vztahů (Venuše konjunkce Jupiter kvadrát Neptun):

Od druhé půli týdne se mohou některé vztahy jevit ideální a v podstatě lepší než jsou. Můžete mít tendenci si je idealizovat či hledat v nich duchovní naplnění. V pořádku. Možná i najdete, nicméně ještě chvíli pozorujte, abyste zjistili, zda to nebyla jen iluze. Stejně tak to platí v případ cestovatelských plánů či vztahů začínajících. Tyto konstelace mají tendenci ve všem přehánět, i v požitcích, takže pokud budete holdovat dobrému jídlu, je na vás, jak moc a jak vám z toho druhý den bude.

Nyní téma veselejší – radost, milostné hrátky (Mars trigon Venuše ve Střelci):

Tato konstelace přeje přátelským setkáváním, přeje tvůrčí činnosti a přeje i smyslnosti a přitažlivosti mezi mužem a ženou. Celý týden budou Venuše a Mars v harmonickém spojení, takže je můžeme alespoň v nějaké míře pocítit všichni. Endorfiny jsou zdravé, sportujte, veselte se, milujte, vykompenzujete tím tíhu znamení Kozoroha. 🙂

No a teď si vyberte, co z tohoto pestrého koktejlu na vás bude působit :D. Každopádně může to být zajímavý, poznávací, ale i dost vyčerpávající týden.

Celkově odpočívat by měli ještě zejména Raci a Váhy, Berani mohou naopak velmi zabodovat a překvapit svým výkonem po všech stránkách, užívat si a přehánět mohou Střelci a pracovat budou zejména Kozorohové, Býci a Panny.

Celý týden je určité riziko zpomalení dopravy (Merkur Saturn) a v pondělí a úterý a v neděli riziko rychlé jízdy a zbytečných nehod.

autor: Jitka Pešková

 2. týden, 7. – 13. ledna  – Jako sněhuláci

Zimní atmosféry si užijeme i v následujících 14 dnech. Teploměr bude klesat pod bod mrazu a příroda –  ale i my – se budeme o to více choulit sami do sebe. Pro mnohé bude obtížnější “normálně fungovat”, tedy zvládnout všechny běžné úkoly a povinnosti, které nám život přináší.  Starší z nás mohou začít bolet klouby nebo se zhoršit chronické potíže. Ale i psychicky budeme méně schopní se otevřít a užívat si každého dne. Sklon k depresím nebo pocit že “jsem pod tlakem” bude přetrvávat až do konce týdne a teprve ten příští pomale odezní.

I když více radosti a zábavy nás čeká až na vrcholu 2. lednové dekády, můžeme si zatím více užívat soukromí, zpytovat své niterné pocity a odhadovat, kam nás život posouvá…  Pro mnohé to budou opravdu velké změny!

V místech, kde napadl sníh –  nebo ještě napadne – a v tomto  ohledu by měl být tento týden opravdu bohatý –   bude více tepla, klidu i míru. Tak jako se rostlinám i drobným živočichům pod sněhovou peřinou lépe spí,  tak i my se můžeme tetelit ve svém soukromí, v teple u kamen, krbů nebo pod peřinou.

V první polovině týdne se snažte  při komunikaci s lidmi více o srozumitelnost,  při nepochopení hrozí drobné nepříjemnosti až hádky. Ke konci týdne bude každý o to více  trvat na svém a někde může vládnout i mrazivé mlčení.

Ve čtvrtek a pátek je lépe počítat se sněhovou nadílkou a tím i problémy na cestách.  Pokud můžete, naložte se raději do vany, pusťte si pěknou hudbu nebo film, můžete i meditovat.  Sklenička dobrého alkoholu vás uvolní, dvě vás mohou již dostat na kolena.

Víkend již  bude v dynamičtějším duchu,  takže přeje zejména zimním sportům, ať už pojedete do luxusního horského střediska nebo se vydáte na procházku zasněženou krajinou. Je tu však i zvýšené riziko úrazů,  proto svištěte opatrně!
autor: Alena Bratková

1. týden – 1. – 6. ledna 2019 – My sami jsme klíček … mějte odvahu!

 Následující týden nemusí být úplně procházka růžovým sadem. Slunce se setká v úterý a ve středu se Saturnem ve velmi náročném znamení Kozoroha. Vážnost, úkoly, odpovědnost, tíha, chlad. Tato konstelace chce systém, řád, plán. Je v ní mnoho tvrdého, je v ní strach. Ukazuje hranice. Můžeme zjistit, co nás tíží, kde jsou naše strachy popř. komu jsme dovolili, aby naše hranice překračoval. Jsou to chvíle, kdy se můžeme setkat sami se sebou na velmi hluboké úrovni, podívat se pravdě do očí. Pojmenovat své obavy a postavit se jim (Mars na začátku Berana). Mějte odvahu, my sami jsme klíčem k řešení situace.
 Ale nebojte, silvestr a Nový rok ještě bude v bujaré emoční zábavě, tak si ji užijte. Nenechte se poté v úterý a ve středu zastrašit těžkými energiemi Kozoroha. Možná ne vše je tak, jak byste chtěli, možná máte z něčeho obavy, ale kdo nemá. Možná se litujete, možná vám situace mohou přijít příliš složité a těžké. Možná. Nicméně je to jen pár dní. Můžeme být proto v půlce týdne pomalejší, vážnější a o víkendu více unavenější. Nepodléhejte však příliš tomuto tlaku. Ano, je spousta povinností, může být v novém roce více nařízení, příkazů, kontrol z nejrůznějších úřadů. To však není důvod, abychom ztratili radost, abychom měli své sny.
 Rozhodně tento týden nedělejte zbrklá rozhodnutí, protože byste mohli litovat. Dejte si čas. Pokud ovšem již nějakou dobu na něčem pracujete, může být tento týden naopak velmi dobrý pro strategické rozhodnutí, zejména pro Býky a Panny a pro některé Kozorohy.
 Náročné energie tohoto týdne se dají využít např. pro pořádek v něčem, co jste dlouho odkládali a co vyžaduje určitou trpělivost a čas, např. v určitých dokumentech.
 O víkendu doporučuji odpočinek, zejména Rakům a Vahám. Nejrizikovější z hlediska dopravy je nedělní odpoledne. Raději nohu z plynu!
 Veselého silvestra!

autor: Jitka Pešková