Týdenní horoskopy-archív 2018

11. týden,  12. -18. března  – Mrholí krásně!

Poslední týden před astronomickým začátkem jara bude ve znamení spíše vlhkých a ještě teplých dnů. Dělat si naděje na rozkvetlé jaro je sice opravdu předčasné, ale první náznaky jako rozkvetlé sněženky nebo tptačí zpěv po runu už tu dávno je. Zatím si  můžeme užít více klidu a rozjímání, jaké k  tomuto období patří. Letošní konstelace jsou dokonce ještě o něco pohodovější než tomu bývá v jiné roky v tento čas. Alespoň nakrátko nás tak bude provázet vyšší míra optimismu i tolerance a budeme mít pocit, že se nám v životě celkem daří.  Dopřejte si proto odpočinkové aktivity s velkou mírou fantazie, jako je relaxační pobyt, termální lázně, návštěvy kin a divadel či koncertů.

Největší romantika nás čeká v pátek a v sobotu,  kdy bude novoluní v Rybách. Se slabšími nebo citlivější jedinci  to však může během dne dosti zamávat a tak si naplánujte o to větší pohodu,  jako je procházka, meditaci nebo jen prosté “gaučování”.

Po celý týden přeje  vesmírná energie také našim mozkům. I když přiznejme to přece jen –  více těm, kdo mají v horoskopech obsazena ohnivá znamení. Ti mohou v nejbližších dnech přijít i nějaký geniální nápad  nebo budou alespoň hovořit, telefonovat a psát až do totálního vyčerpání. My ostatní proto – špunty do uší!

autor: Alena Bratková

10. týden, 5 března – 11. března  – Na emoční vlně
Celý týden se opět připravme na pořádnou porci emocí. To, co se počátkem týdne může jevit jak skvělý humánní plán, se koncem týdne můře bohužel proměnit skoro v nerealizovatelný problém se spoustou překážek.Udržte si své nadšení z počátku týdne až do klidnějších vod následujících týdnů, abyste byli schopni udržet svou loď na hladině, dokud se „moře“ neuklidní.Včerejší udílení Oskarů tak trochu uzavírá tu „neptunovskou“ až nostalgickou vlnu předešlého týdne, kdy jsme se uměli naladit na témata přesahující nás samotné. Kdy se nás např. více dotýkala témata jako ekologie, humanitární pomoc, migrace, solidarita…

Ovšem tento týden přichází na řadu realita (Merkur, Venuše už v Beranu v kvadrátu na Saturn). Sice nás tato konstelace může provokovat k akci, nicméně kvadrát Saturna nás hezky rychle zastaví s tím, zda to má smysl. Zda nás bude vůbec někdo poslouchat, nebo zda to bude jen další nesmyslný náraz na tvrdou zeď.

Co s takovými to energiemi? Nejít hlavou proti zdi, pozorovat resp. vnímat svět kolem, uchovat si v sobě témata, která vás napadají, a dělat každodenní činnosti jako obvykle. Pokud má váš plán v sobě přesah a nadčasovou myšlenku, jeho realizace si cestu najde. Pokud ne, možná časem uvidíte, že nakonec bylo lepší, že se neuskutečnil, a ušetřili jste si spoustu problémů.

Tento týden budou nejakčnější Střelci, Berani a Lvi narození na samém konci znamení. Unavení a vyčerpaní se mohou cítit Kozorohové narození v první třetině znamení. Těm je lépe se vyhnout, mohou být mrzutí.

Jinak na velmi příjemné vlně se mohou nést Štíři, Ryby a Raci narození v poslední třetině znamení. Těm tento čas vyloženě přeje. Mohou mít velké plány do budoucna, mohou být plní optimismu a víry v dobrý konec. Zapamatujte si toto rozpoložení, bude se vám v horších časech velmi hodit.

Dopravní situace může být poměrně vypjatá spíše až koncem týdne a o víkendu. Pokud se chystáte vyrazit, mohou se na cestě objevit překážky, které cestování prodlouží a zkomplikují. Dokonce i technika koncem týdne může občas vypovídat službu, zejména pokud je dlouho za hranicí své životnosti.  Připravte se i na to, že může celý týden váznou i komunikace celkově, zejména o víkendu. Tam raději nic důležitého neřešte.

Takže buďme otevření změnám, ale osvědčeného se držme!
autor: Jitka Pešková

9. týden,  26. února – 4. března  – Vše je na očích veřejnosti
S blížícím se úplňkem bude vše vidět mnohem lépe a to jak ve dne, tak v noci.  Neschováte se proto nikam,   na ulicích jste pod  drobnohledem  veřejného kamerového  systému, z okna pokukují sousedi a doma u počítače na vás číhá  webová kamera  (o zvídavých otázkách vašich rodičů, dětí nebo partnera raději pomlčím).  Tento týden se proto velmi snadno dostanete do řečí,  a to i v případě že budete zarputile mlčet jako ryba.Kdo má odvahu, může čas využít naopak pro svoji reklamu. Cokoliv dáte do novin, na internet nebo to  jen pošeptáte někomu do ouška,  během krátké doby to minimálně třikrát obletí zeměkouli.Čas je příhodný i pro filmování, fotografování,  produkování i poslech hudby a také pro duchovní zážitky.  Chcete-li prožít něco mimořádného, odpoutat se od reality a  povznést se až k nebesům,  máte mimořádnou příležitost jak toho dosáhnout!Před cestou ke hvězdám,  do dalekých krajin nebo ke spirituálním zážitkům  však nezapomeňte zavřít vodu, plyn  a dobře si na záda  připevnit padák.

autor: Alena Bratková

8. týden, 19. – 25. února 2018 –  Voda, voda a zase voda

Slunce v pondělí vstoupilo do znamení Ryb. Příjemněji se tedy budou celý týden cítit nejvíce vodní znamení – Raci, Štíři a Ryby, narození zejména v první třetině znamení. Ryby už mají nějakou dobu energii navíc, takže i tento týden se mohou těšit, že se konečně pustí do akce.

Výjimka platí pro Ryby narozené okolo 4.  března. Ty naopak nemusejí vědět, co dříve. Vyčerpání a únava si může ještě vybrat svou daň formou chřipky, přestože už by letošní chřipka měla mít jeden z vrcholů za sebou. A aby toho nebylo málo, měli by rovněž dávat pozor na to, kolik toho na oslavách vypijí a hlavně, kde co nechají. Už by to tam nemuseli najít.

Na co je potřeba se celý týden připravit? Na emoce. Budou kolísat nahoru a dolů jako na horské dráze, zejména u citlivějších jedinců. Nenechte se strhnout do nesmyslných vln emočního labyrintu a raději si udržujte jistý nadhled a odstup.

Doba je vhodná i  pro příjemné umělecké zážitky a čerpání tvůrčí inspirace. Pusťte si  film, zajděte do divadla či na výstavu. Dopřejte si i trošku romantiky, třeba v podobně společné večeře při svíčkách a sklenky dobrého vína.

V úterý a v sobotu se vyhněte důležitým jednáním, nemusely by dobře dopadnout. Stejně tak si v tyto dny dávejte větší pozor na řízení. Pro samou euforii z nových zážitků byste něco přehlédnout.

V milostné oblasti budou  nejvíce akční Střelci narození v druhé půli znamení, ale jako vždy to mohou přehnat a může proto jít o krátkodobou záležitost.

autor: Jitka Pešková

7. týden, 12. – 18. února 2018 –  chřipková sezóna

Ne, nelekejte se, i když nejrůznější virózy právě poletují kolem, neznamená to nutně, že každý z nás musí skončit s ucpaným nosem a mraky kapesníčků rozházených kolem.. Pravou chřipku má navíc jen malé procento lidí a obyčejné virózy  opravdu nejsou smrtelnou záležitostí, i když nás mohou dost nepříjemně potrápit.   Tyto řádky však nejsou prioritně o nemocích, ale o  typu energií. A ty jsou na tento týden značně pasivní.  Do velkých mrazů daleko ( teploty půjdou oproti průměru dolů až v dubnu),  venku je relativně vlhko a proto mají viry a často i bakterie dobré podmínky pro své šíření. Ve zbytku února a první půlce března se tak vlna  respiračních onemocnění může opravdu značně rozšířit.

V tomto čase jsme  všichni pasivní.  Sluníčka je málo a energie je stažená dolů. Málo se hýbáme a  ještě méně sportujeme. Spousty věcí raději odkládáme, protože se nám do nich nechce, nemáme na ně prostě energii. Ani aspekty planet nám žádnou  navíc nepřináší.  Prostě mrtvo, únava, neschopnost se do něčeho  pustit a tomu odpovídají i naše výsledky.

Pokud nám Vesmír právě nepomůže, musíme si pomoci sami.  Přepínat dlouhodobě síly by nebylo  moudré,  jeli bychom na úkor svých rezerv.  Tento čas si prostě žádá trošku zpomalit a zvolnit životní tempo.  Rostliny a někteří někteří živočichové spí zimním spánkem a  člověk potřebuje bez ohledu na své  vyhřáté domovy a kanceláře  více odpočívat.

Naproti tomu kdo se nehýbe,  kdo by jen celé dny klimbal u televize,  riskuje, že ho nakonec přepere i ten nejslabší bacil.  Proložme tedy své dny i  aktivními chvílemi,  kdy si půjdeme zacvičit,  vypravíme se na svižnou procházku nebo si dopřejeme jiný adrenalin. Jakmile rozproudí m svůj krevní oběh,  zvedne s námi energie,  odolnost proti bacilům i celková úspěšnost.  Zbytek dne už může být zas v pohodovém tempu.  Na lva, i když právě  dřímá,  si nikdo netroufne…

autor: Alena Bratková

6. týden, 5. – 11. února 2018 – Nic se nemá přehánět!

Tento týden stále ještě nahrává mnohým setkáváním s přáteli, vybízí k účasni na mnohých kulturních a společenských akcích, ale nic se nemá přehánět. Bude toho pravděpodobně víc než dost. Možná nebudete vědět, co si vybrat.

Mějte na paměti, že přílišný optimismus nás může vést i na scestí. Když budete někomu něco slibovat, tak zvažte, zda jste schopni svým slovům dostát, protože tento týden můžeme přehánět opravdu na všech frontách.

Celkově můžeme být tento týden malinko lenivější, až na Střelce narození v prvním dekanu (10 dní) znamení. Ti mohou být naopak velmi aktivní (tranzitující Mars).  Vzhledem k chřipkové epidemii, která bude pravděpodobně kulminovat bohužel až v druhé půlce února Mars teprve do kvadrátu s Neptunem nabíhá), by to ale ani oni neměli s hyperaktivitou přehánět.

Nejvíce by si měli dávat pozor Blíženci, Panny, Ryby a Střelci narození zhruba v prvním dekanu znamení. Na ně, resp jejich Slunce, totiž míří Neptun z Ryb a Mars ze Střelce a vytvářejí společně neharmonické aspekty, což efekt oslabení imunity a větší obranné reakce organismu ještě umocňují.

Vyhýbejte se akcím, kde je větší množství lidí, nenavštěvujte nemocné, posilujte imunitu a dostatečně odpočívejte.

Půlka týdne přeje rodinným záležitostem. V pátek může být malinko výbušnější atmosféra.

V druhé půlce týdne je větší riziko požáru. Budete-li potřebovat přitopit, protože může skutečně přituhnout, berte ohled na kotel, kamna … aby je plný výkon nevyřadil z provozu nebo, nedej bože, si dělaly, co chtějí.

Stejně tak ve vztazích může být poněkud přetlak a některé věci půjdou snadno ven. Proto zvažte, co říkáte, slova nejdou vrátit zpět, a mohlo by vás to mrzet.

autor: Jitka Pešková

5.týden, 29. ledna – 4. února 2018 – zklidnění

Po emočně vypjaté týdnu si  konečně na chvíli  odpočineme. Víceméně pasivní konstelace nás přimějí na chvilku k zastavení a ke smírnějšímu pohledu na ostatní.

Je sice možné, že nám mezitím něco uteče, na něco zapomeneme a jiné  věci necháme po chvilce úvahy tak nějak plynout sami..  Některá opomenutí se samozřejmě mohou vymstít, třeba nezaplacené složenky. Výhodou však je, že nám to tentokrát bude relativně jedno.

Dokonce i úplněk 31.1.,  kdy je současně i zatmění Měsíce, by v nás neměl vyvolat přehnanou reakci. Za zatměním bychom se ostatně museli vydat do vzdálených krajů.  Zatím si u nás užijeme relativně příjemného počasí i sluníčka, optimistické jsou ostatně i  vlivy planet uprostřed týdne.  Pokud plánujete vyrazit někam za zábavou,  užít si kino, divadlo,  tanec nebo jen posezení s přáteli, pak určitě využijte středy nebo čtvrtka.

V pátek uděláme lépe, když se před mrholením nebo před sněhem zachumláme do tepla a strávíme večer v rozjímání nebo při poslechu hudby.

Víkend pak bude pro mnohé pracovní. Kdo zůstává doma může dohnat nejrůznější resty a naplánovat si po ekonomické stránce tento rok nebo udělat vyúčtování za ten minulý.

autor: Alena Bratková

4.týden, 22. – 28. ledna 2018 – Radujte se, veselte se, ale zásad se držte!

Tento týden stejně jako minulý stále ještě přeje společenským událostem a příjemným setkáváním (Slunce i Venuše jsou ve Vodnáři).

S domluvami a komunikací to může být už o malinko horší. Můžeme se setkat s nátlakem plným nečekaných zvratů, mediálními „masážemi“ spojenými s aktuální volbou prezidenta, s kupou lží ve snaze za každou cenu ovlivnit výsledek ve svůj prospěch (Merkur konjunkce Pluto v Kozorohu v kvadrátu na Uran a Lunu). Zejména středa  se může nést v tomto duchu. Takže pokud plánujete důležitá jednání, zvažte, kdo sedí proti vám a zda vám tento tvrdý způsob vyjednávání stojí za to.

Máte-li už nějakou dobu problém s technikou či motorovým vozidlem, je vhodné je zkontrolovat. Není vyloučeno, že vám může v půlce týdne  vypovídat službu.

Podlamovat se mohou mnohým i kolena. V půlce týdne je zvýšené riziko přetržení vaziva i  trvalého poškození. Tento vzkaz je aktuální zejména pro lyžaře, kteří budou riskovat a jezdit za hranicí svých možností.

V podstatě tento i následující rok je větší pravděpodobnost, že ortopedové budou mít co dělat právě s „koleny“. Saturn tranzituje Kozorohem a na jaře v roce 2019 si podá ruku s Plutem, oba pak  mohou v oblasti kolen doslova řádit. Takže kdo milujete sport a již nyní má problém s koleny, začněte ihned s prevencí, posilováním stehenních svalů, nošení ortézy při velké zátěži nebo zkuste  tejpovací pásky. Jde o to nejít do věcí „na sílu“, jinak vás zranění může zastavit.

Energii navíc mají tento týden Štíři ze samého konce znamení.

Při volbě prezidenta přeji zdravý selský rozum. Ve vzduchu je  cítit potřeba změny (Merkur konjunkce Pluto). Říká se, že hlava státu je odrazem národa. Pak mě nenapadá nic jiného, než že se nám v současné době podlamují kolena a potřebujeme podržet. Ale je to skutečně tak? Jsme skutečně tak slabí či naivní, že se necháme ovlivnit a zmanipulovat lžemi? Co myslíte?

autor: Jitka Pešková

3.týden, 15. – 21. ledna 2018 – Nahoru a  zase dolů

Zjitřené emoce,  spousta špíny,  nenávisti a k tomu  neschopnost dohodnout se na kompromisech,  to bylo téma posledních dní.  Zatím se na něm příliš nemění, i když přece jen –  situace se o něco zklidňuje.  Věci, které stagnovaly, se mírně dávají do pohybu. V tomto týdnu budou lidé ochotnější ke konstruktivnímu jednání.  Pružnost však ve vzduchu stále chybí, je tu zarputilé trvání na vlastních názorech a ke konci týdne  porostou ještě pokusy o manipulaci.

Můžete-li,  vyhněte se zatím úřadům,  protože tam s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo vám kvůli háčku nad písmenkem vrátí k přepracování celý formulář.  Anebo běžte a  zvykejte si. S podobným přístupem se budete v následujících létech setkávat mnohem častěji.

V úterý a ve středu nás čeká novoluní  a tentokrát bude opravdu náročné.  Kromě přituhujícího počasí zmrzne mnohým na tváři i úsměv.  Oba dny to bude od rána až do večera série zvratových situací,  která zamává i s jindy odolnými jedinci.  Nespoléhejte se na nikoho a na nic,  nejméně pak už sami na sebe. Lidé s kardiovaskulárními chorobami  by měli tento den více odpočívat a místo televize si raději číst pohádky.

autor: Alena Bratková

2. týden, 8. – 14. ledna 2018 – Strategie

Když se dívám na konstelace pro tento týden, tak mě nenapadá nic jiného než práce, práce, práce a zase práce. Silně obsazené znamení Kozoroha velmi uzemňuje a když připočteme zataženo a pošmourno, pravděpodobně mnozí z vás máte pesimistickou náladu, uondanou s vědomím, že je nutné plnit své povinnosti a že bez práce nejsou koláče. Přesně tak to je. Vydržte ještě 2 týdny a tíživá atmosféra se uvolní.

K čemu jsou tyto konstelace dobré? Pro tvorbu celoroční strategie. Takže pokud něco takového potřebujete, nyní je ta správná doba (Slunce konjunkce Pluto konjunkce Venuše).

Období po Novém roce přeje Kozorohům, zatímco letní znamení prožívají svůj zimní spánek naplno. Toto je dobré respektovat. V létě se karta obrátí.

Mnohým Kozorohům se může doslova otočit život, zejména narozeným právě okolo 9.-12.1. Mohou konečně vzít situaci do svých rukou a udělat zásadní rozhodnutí, ať už se to týká práce, vztahů nebo osobnosti jako takové  (Slunce konjunkce Pluto a Venuše v kvadrátu na Uran).

Velká životní změna či nečekaná událost může tak trochu číhat i na Váhy či Raky, narozené na konci znamení. U Beranů se spíše očekává, že nějakou radikální změnu provedou sami (Uran). Ale pozor na unáhlená rozhodnutí. Tento týden je o strategii, nikoli o střelách naslepo!

Mnozí z vás mohou plánovat dlouhodobé projekty, které posílí vaši pozici, zejména Kozorohové, Panny nebo Býci narození v druhé půli znamení  (Slunce konjunkce Pluto v Kozorohu dělající trigon do Panny a Býka).

Poměrně dobře na tom mohou být tento týden Štíři, Ryby a Raci narození spíše v druhé polovině znamení (Jupiter). Energie a elán jim nemusí chybět a libido bude na maximu, tak si to užijte. A pokud je ve vašem okolí nějaká kráska či krasavec, po kterém toužíte, je ta správná doba.

Méně energie mohou mít Kozorohové, Raci, Váhy a Berani, narození na samém počátku znamení (Saturn). Jediná rada, odpočívejte, volte mírnější tempo a nečekejte, až vás něco zastaví, raději zpomalte sami. A pokud máte náběh náběh deprese, najděte si spřízněnou duši, se kterou vše proberete.

Pohoda a až skoro lenost je tento týden nachystána zejména pro Býky, Lvi, Vodnáře, ale také Štíry. Užijte si ji naplno, ale dávejte pozor na vyváženost přísunu a výdajů kalorií. Nyní byste se nabraných kil mohli obtížně zbavovat  (zastavující se Jupiter ve Štíru).

V pátek nás čeká první kolo voleb. Konstelace ukazují na tvrdý, často skrytý, mocenský boj (v blízkosti Slunce se nachází Pluto) a o rozhodování se pomoci zejména sympatií, ale i filosofie. Budeme kritičtí a nic nám neunikne. Nenechme se manipulovat. Můžeme se dočkat nečekaných zvratů a nečekané volby (Slunce kvadrát Uran). Každopádně konstelace přejí do určité míry  Topolánkovi, takép Drahošovi a méně pZemanovi a  Horáčkovi. Nyní ze zúročí to, co kdo dělal v prezidentské kampani (znamení Kozoroha). Jakou zvolil strategii. Volte i vy strategicky pro naši zem! 🙂

V dopravě nejsou vyloučeny celý týden větší neštěstí, zejména v úterý. Jezděte v klidu a nenechte se unést rychlou jízdou či emocemi!

autor: Jitka Pešková

1. týden, 1. – 7. ledna 2018 –  Jak na Nový rok, tak po celý rok

Toto staré přísloví může mít opět dost velkou platnost,  protože poslední roky mnoho zákonů a vyhlášek začíná platit právě od Nového roku  a to nejen v rámci naší republiky.

Na  v tomto místě  se však budeme věnovat pouze následujícímu týdnu, který je kromě postavení Luny víceméně za stejných konstelací. V následujícím týdnu bude tedy nadále – na leden – nezvyklé teplo, uprostřed týdne se možná ještě oteplí o trošku víc. Většina z nás se proto bude v tomto  týdnu  držet doma a užívat si tepla vytopených místnosti a přítomností lidí,  které máme rádi.

Hodně lidí si  ještě udělá  opožděnou radost, když budou něco nakupovat ve slevách,   vracet  nevhodné vánoční dárky a vyměnit je za něco, co jim udělá větší potšení. Hodně bude frčet oblečení, módní doplňky,  luxusní ale i sportovní zboží.

Konstelace jsou příznivé pro elektroniku,  minimálně první dny tohoto týdne,  takže se nemusíte obávat,  že  je vzápětí půjdete reklamovat.

Současně však tento týden sílí emocionální napětí a rozbroje  mezi lidmi i v celé společnosti.  Tento vliv samozřejmě můžeme promítnout na nadcházející volby nebo hlasování o důvěře. Jisté však je,  že společnost je rozdělena a hádat se mezi sebou budou nejen zastánci různých kandidátů nebo politických stran,  ale i nejbližší lidé v rodinách.

autor: Alena Bratková