Týdenní horoskopy-archív 2018

 20. týden,  14. – 20. května – ZklidněníPo napjatém týdnu s mnoha dramatickými situacemi se budeme pomalu přesouvat do klidnější fáze jara. Novoluní,  které bude v úterý 15. května, si ovšem s mnohými může ještě pěkně pohrát. Pocity, ale i fyzický stav těla se bude dramaticky měnit od rána k  poledni a zase k večeru. Lidé se zdravotními problémy by si na tento den měli naplánovat volnější program a více odpočívat.

Posezení na zahrádce se sklenicí bezové šťávy bude to pravé.  Kromě chuťových buněk si přijde na své i nos, protože krásně voní.  Bez má i ochlazující účinky, protože vyvolává pocení a má mírně močopudný efekt.  Trošku tak pomůže zchladit i jedince, kteří jsou v těchto dnech hodně napružení a které byste jinak museli obcházet obloukem.

I nadále platí zvýšená opatrnost při manipulaci s ohněm a elektřinou a  také při cestování zvolte raději pomalejší tempo, ať máte větší šanci dojet  bezpečně do cíle.

Středa a čtvrtek jsou více těkavé.  Hlavním tématem je nestálost, chaos a bloudění.  Než se do čehokoliv pustíte, ujistěte se, že vám okolí dobře rozumělo a udělejte si časový harmonogram.

Čtvrteční odpoledne a večer jsou nejlepším časem pro randění i posezení s přáteli.  Zážitky budou bohaté, ale kdoví jestli se ještě znova potkáte….

V pátek a  sobotu vás mohou přepadnout sentimentální pocity,  protože Luna se bude toulat znamením Raka. Pokud na vás půjdou i deprese,  zažeňte je pořádnou domácí stravou. Plný žaludek spolehlivě zažene všechny pochybnosti a stmelí rodinu.

Konec týdne bude doslova napraný energií,  takže se hodí pro různé sportovní aktivity ale i práce na domě nebo na zahradě. V neděli však bude zvýšené  napětí, které u některých lidí povede k podráždění a zbytečným dohadům. Zorganizujte si proto nedělní výlet nejpozději v sobotu a pak si už jenom užívejte radosti a zábavy.

autor: Alena Bratková

16. týden,  16. – 22. dubna  – Vychutnávejte život všemi smysly!

Máme za sebou poměrně velmi náročné období plné zvratů. Mnozí z vás jistě pocítili napětí mezi znamením Berana a Kozoroha a poslední dny i výbušnou energii konjunkce Slunce Uran, která se mimo jiné účastnila i bleskového útoku na Sýrii. Dnes v noci se k ní přidala i Luna a toto silné novoluní spolu s Uranem na konci Berana může předznamenávat nové možnosti, novou cestu, nový začátek, ženskou řečí vítr, co vítr, uragán v šatníku, pokud ještě přihlédneme k příjemné Venuši v Býku.

Co je dále pozitivní, že se konečně Merkur obrátil do přímého chodu. Ještě pár dní bude „skoro“ stacionární, takže věci se sice budou rozbíhat, ale pomalu. V druhé půlce týdne se dokonce znovu ocitne v kvadrátu na Saturn, takže opět budeme prověřováni, zda naše řešení, nad kterým jsme přemýšleli poslední 3 týdny, je to správné, zda si za názorem opravdu stojíme, i za cenu toho, že se například něčeho vzdáme nebo zda to bude znamenat i určité omezení (Saturn).

Nejpříjemnějším dnes se jeví úterý. Milé dámy, bude to velmi vhodný den pro nákup luxusních hadříků (Luna v konjunkci s Venuší v Býku!!!). Ale připravte se na to, že za ně možná pořádně zaplatíte (Venuše opozice Jupiter), nicméně budou stát určitě za to. Mohou být dokonce velmi sexy (Venuše trigon Pluto a Mars). Tak proč si neudělat radost! Nebo můžete jen vyrazit na dobrou večeři. Znamení Býka přísluší spodní části hlavy a krku, a máme-li tam Venuši a Lunu, tak prostě „rohlíčky budou obzvláště vypečené“ a kůrčička obzvláště křupavá. Prostě je zaděláno na skvělý gurmánský zážitek.

V pátek se Slunce přehoupne do Znamení Býka, takže se situace může poněkud zklidnit. Bude příjemnější atmosféra. Zvolníme tempo. Dostaneme se aspoň na chvíli s nechutně tvrdého sevření Kozoroha (Pluto, Saturn a Mars v Kozorohu). Nabírejte síly, užívejte všechny radosti a slasti, co příroda a život nabízí. Dokonce tento týden to může mezi oběma pohlavími více jiskřit, ve vzduchu je více smyslnosti a sexuality (Venuše v harmonii na Mars a Pluto), pokud ovšem váš miláček nedá přednost práci, což se s Marsem v Kozorohu může úplně klidně stát.

Vahám a Rakům se tento týden konečně uleví, dobře se mohou cítit Býci a Panny na počátku znamení. Berani, Lvi a Střelci mohou mít ještě dost energie z předchozího období, Štíři a Ryby se mohou ještě nést v příjemné klidné vlně odpočinku. Vodnáři mohou být pasivní a Blíženci by měli zvolnit.

Z hlediska dopravy se jeví tento týden nejnáročnější pondělí (novoluní s Uranem v Beranu) a sobota (Merkur kvadrát Saturn, kvadrát Luna, Mars konjunkce Černá Luna v Kozorohu) – tvrdý náraz z nepozornosti. Větší komplikace či zácpy apod. by se daly očekávat spíše až příští týden, kdy Merkur utvoří přesný kvadrát na Saturn, nicméně už to nemusí být tak fatální a náročné, jako když byl Merkur ve stejné vazbě k Saturnu retrográdní a navíc se do celé hra zapojilo Slunce z Berana v kvadrátu na Pluto, Mars a Saturn v Kozorohu (destrukce).

Takže hlavu vzhůru, užívejte jara a pohody v Býku!

autor: Jitka Pešková

15. týden,  9. – 15. dubna  – Silní se nevzdávají
Vytrvalost a ctižádostivost povede  tento týden některé lidi až do krajnosti. Nesnažte se jim stavět do cesty, smetli by vás ze silnice a ani se nezastavili.  Pokud jim na chvíli uhnete stranou, sami si za chvíli nabijí čumáček na nejbližší překážce..To platí samozřejmě obrazně v mezilidských vztazích,  ale metafora se silnicí není daleko od věci. Dopravních nehod může tento týden přibývat a to zvláště o víkendu, kdy se hodně věcí vyhrotí.Jedině ve čtvrtek a pátek si užijeme o něco klidnějších emocí a jarní tráva snad i závlahy.  Vyrazte na koncert nebo si doma pusťte melancholické cédéčko. Alkoholu se však raději vyhnete,  ten by vás položil na lopatky. Vyhraje naopak ten, kdo si po tyto dva dny dopřeje lymfatické thé..  Bude mít čisté tělo i dušičku.Jediné, čemu se bude tento týden opravdu dařit, je láska. Jarní a voňavá, Pod rozkvétajícími stromy i u šálku čokolády v  kavárně. Prostě mňam!

autor: Alena Bratková

14. týden,  2. – 8. dubna  – Hlavou proti zdi neprorazíte,  ale láskou ano

I tento týden je ještě ve znamení poměrně tvrdých konstelací, které nás budou často i velmi drsně konfrontovat s realitou. Pokud se pokusíte jít na věci silou,  celkem jistě narazíte do nejbližší zdi nebo jiné překážky.

U mnoha lidi se mohou vyskytnout i motorické problémy,  jejichž následkem si přivodí drobné boule a modřiny, ale u někoho to mohou být i vážnější poranění.  Proto zejména při sportech hodně uberte! Na silnicích neuškodí také zpomalit, zejména o víkendu, kdy se může na mnohých místech vyskytnout po ránu námraza.

 

Při řešení partnerských problémů spoléhejte tento týden více než na zdravý rozum na svůj úsměv, srdečnost a dobrou náladu,  kterou dosáhnete daleko víc, než kdybyste tlačili silou nebo něco sáhodlouze vysvětlovali.

Dobré jídlo  a na závěr ještě něco dobrého na zub vám připíší plusové body, o které vás nepřipraví ani silniční policie.   Vylepšit domácí atmosféru můžete i krásným stolováním s jarními prvky. Venku už to brzy začne kvést a vonět a tak kytičkou fialek nebo rozkvetlými kočičkami přenesete jaro do svých domovů i srdce. Venuše v Býku nám po celý týden otevře všechny smysly!

Jarní výhonky bylinek pak nejlépe zúročíte od pondělí do středy,  kdy jsou díky Luně ve Štíru nejlepší podmínky pro pročišťování těla.

autor: Alena Bratková

13.týden,  26. března –  1. dubna –  Alespoň jeden týden pro jaro!
I když se většina z nás  těší na jaro už nejmíň od Vánoc, to letos stávkuje a ne a ne přijít. To pravé, rozesmáté,  voňavé, se zářivými sluníčkem, rozkvetlými stromy, poletujícími včelami a možností vzít si na sebe konečně lehoučké šaty a střevíčky místo těžkého kabátu. Jaro a teplo totiž  znamená také možnosti mít i v sobě uvnitř jarní náladu a to bez ohledu na to, kolik jsme v životě už zažili jar či zim… Alespoň na pár týdnů se cítit opět mladý a svěží a být plný očekávání,  že nám život něco nového a krásného přichystá…Nejbližší týden co opravdu o něco oteplí a zlepší se taky naše nálada i odhodlání pustit se do něčeho nového. Využít bychom měli zejména  první polovině týdne, která je pod vlivem přibývajícího Měsíce protáhne naše dny déle do večera. Na zahrádkách už můžeme hrabat a připravovat záhonky.  Se sázením však zatím vyčkejte, Zima se ještě bude dlouho s Jarem přetahovat o žezlo a ranní mrazíky by sazenice spálily.Od Bílé soboty poněkud ubývá optimismu a následující dny budou drsnější nejen do počasí.  Zvláště na silnicích a při sportu buďte hodně opatrní! Také v mnohých vztazích to může zaskřípat… Vyhněte se konfrontacím s lidmi, o kterých víte, že mají agresivní sklony.  Raději místo toho utečte do přírody.31.3. a 1.4. by měli být na své zdraví opatrnější lidé s kardiovaskulárními chorobami.autor: Alena Bratková
12. týden,  19. -25. března  – Není vítězů, není poraženýchPo celý týden bude ve vzduchu cítit velmi napěťová atmosféra. Nedivme se. Slunce vstupuje zítra 20. 3. v 17:15 do znamení Berana. Začíná astronomické jaro, takže bychom to měli minimálně energeticky, když už ne na počasí, pocítit. Připojí se k dalším planetám – Venuši, Merkuru a Uranu, které ve znamení Berana již nějakou dobu pobývají a snaží se věci rozhýbávat.

Máme tedy obrovský přetlak energie v ohnivém a netrpělivém znamení Beran, která však bude brzděna statickou, pomalou, tvrdou a nekompromisní energii Saturna a Marsu ve znamení Kozoroha. Je to jako v ringu 2 soupeřů, kde k ujmě přijdou oba. Je to jako když přivážete 100 párů anglických plnokrevníků na obrovské ocelové lano, které ukotvíte minimálně u betonové zdi protiatomového krytu a zařvete „hijé“. Kdo z koho. Prostě „Svěží vítr nezastavíš, a zastavíš-li, jedině ku pláči“, jak by řekl klasik Jára Cimrman.

Není divu, že to občas někde „natvrdo“ narazí, ať už doslova nebo obrazně, protože znamení Kozoroha neustoupí. Nenechte se však nárazy odradit, je to jen zkouška „materiálu“. Spíše se jim vyhněte. Neplánujte si na tuto dobu nějaké důležité schůzky nebo strategická rozhodnutí. Sportovci si tento týden dají povinně pozor na přetížení kolen, rozhodně se to vyplatí. Je větší pravděpodobnost úrazů právě v této oblasti.

Naopak nabití energií se mohou cítit Lvi a Střelci. Štíři se ponesou ještě stále v pohodové vlně. Blíženci, až na malé výjimky, mají nyní klid. Váhy by měly raději zvolnit. Panny se dostanou z předchozího napětí a budou spolu z Býky plánovat větší věci.

Chvilkové uvolnění můžeme očekávat ke konci týdne, spíše až v neděli. Luna se ocitne v pohodovém znamení Lva a my se budeme schopni na chvíli pobavit, třeba s přáteli. Nedělejme si však iluze. Bojovná nálady vydrží až do 7. dubna. Raději si tedy běžte zasportovat, abyste eliminovali napětí a předešli obtížným konfrontacím.

Tento týden můžete tedy začít chápat, kde se cítíte nesvobodní, kde vás něco omezuje, kde jste příliš svázaní (Slunce kvadrát Saturn). Není vhodné to však řešit, pokud zrovna nechcete něco ukončit či zničit. Pozorujte a pojmenujte bariéry, které vás brzdí. Brzy přijde příležitost se jich zbavit.

Dobře se tento týden bude dařit Beranům v druhé půlce znamení. Berani v první půlce znamení mohou doslova narážet hlavou proti zdi. „Na koni“ budou také Kozorohové z počátku znamení, vstoupil tam Mars. Nebudou však akční jako Berani, ale budu se snažit dávat energii do něčeho smysluplného, co jim budoucnu přinese nějaký prospěch. Svou důslednosti a důkladností mohou však okolí doslova dusit. Krásný příklad můžete pozorovat i v TV, premiér Babiš má Mars na 3. stupni Kozoroha. Bude ve svém živlu, jak co kde utáhnout, omezit, usměrnit, kritizovat a využít.

Jupiter, tranzitující znamení Štíra, se nám 9. března otočil do zpětného chodu a bude v něm pokračovat čas do 11. července. Je to čas pro introspekci do svého nitra. Již nyní můžete zjišťovat, kde jsou vaše bolístky, kde jsou neřešené problémy. Pojmenujte je a zkuste se na ně podívat pozitivně, abyste do nového období vkročili z vyčištěnou duší. Všechno špatné je k něčemu dobré. abyste do nového období vkročili z vyčištěnou duší. Přeji hodně štěstí !

autor: Jitka Pešková

11. týden,  12. -18. března  – Mrholí krásně!

Poslední týden před astronomickým začátkem jara bude ve znamení spíše vlhkých a ještě teplých dnů. Dělat si naděje na rozkvetlé jaro je sice opravdu předčasné, ale první náznaky jako rozkvetlé sněženky nebo tptačí zpěv po runu už tu dávno je. Zatím si  můžeme užít více klidu a rozjímání, jaké k  tomuto období patří. Letošní konstelace jsou dokonce ještě o něco pohodovější než tomu bývá v jiné roky v tento čas. Alespoň nakrátko nás tak bude provázet vyšší míra optimismu i tolerance a budeme mít pocit, že se nám v životě celkem daří.  Dopřejte si proto odpočinkové aktivity s velkou mírou fantazie, jako je relaxační pobyt, termální lázně, návštěvy kin a divadel či koncertů.

Největší romantika nás čeká v pátek a v sobotu,  kdy bude novoluní v Rybách. Se slabšími nebo citlivější jedinci  to však může během dne dosti zamávat a tak si naplánujte o to větší pohodu,  jako je procházka, meditaci nebo jen prosté “gaučování”.

Po celý týden přeje  vesmírná energie také našim mozkům. I když přiznejme to přece jen –  více těm, kdo mají v horoskopech obsazena ohnivá znamení. Ti mohou v nejbližších dnech přijít i nějaký geniální nápad  nebo budou alespoň hovořit, telefonovat a psát až do totálního vyčerpání. My ostatní proto – špunty do uší!

autor: Alena Bratková

10. týden, 5 března – 11. března  – Na emoční vlně
Celý týden se opět připravme na pořádnou porci emocí. To, co se počátkem týdne může jevit jak skvělý humánní plán, se koncem týdne můře bohužel proměnit skoro v nerealizovatelný problém se spoustou překážek.Udržte si své nadšení z počátku týdne až do klidnějších vod následujících týdnů, abyste byli schopni udržet svou loď na hladině, dokud se „moře“ neuklidní.Včerejší udílení Oskarů tak trochu uzavírá tu „neptunovskou“ až nostalgickou vlnu předešlého týdne, kdy jsme se uměli naladit na témata přesahující nás samotné. Kdy se nás např. více dotýkala témata jako ekologie, humanitární pomoc, migrace, solidarita…Ovšem tento týden přichází na řadu realita (Merkur, Venuše už v Beranu v kvadrátu na Saturn). Sice nás tato konstelace může provokovat k akci, nicméně kvadrát Saturna nás hezky rychle zastaví s tím, zda to má smysl. Zda nás bude vůbec někdo poslouchat, nebo zda to bude jen další nesmyslný náraz na tvrdou zeď.Co s takovými to energiemi? Nejít hlavou proti zdi, pozorovat resp. vnímat svět kolem, uchovat si v sobě témata, která vás napadají, a dělat každodenní činnosti jako obvykle. Pokud má váš plán v sobě přesah a nadčasovou myšlenku, jeho realizace si cestu najde. Pokud ne, možná časem uvidíte, že nakonec bylo lepší, že se neuskutečnil, a ušetřili jste si spoustu problémů.Tento týden budou nejakčnější Střelci, Berani a Lvi narození na samém konci znamení. Unavení a vyčerpaní se mohou cítit Kozorohové narození v první třetině znamení. Těm je lépe se vyhnout, mohou být mrzutí.Jinak na velmi příjemné vlně se mohou nést Štíři, Ryby a Raci narození v poslední třetině znamení. Těm tento čas vyloženě přeje. Mohou mít velké plány do budoucna, mohou být plní optimismu a víry v dobrý konec. Zapamatujte si toto rozpoložení, bude se vám v horších časech velmi hodit.Dopravní situace může být poměrně vypjatá spíše až koncem týdne a o víkendu. Pokud se chystáte vyrazit, mohou se na cestě objevit překážky, které cestování prodlouží a zkomplikují. Dokonce i technika koncem týdne může občas vypovídat službu, zejména pokud je dlouho za hranicí své životnosti.  Připravte se i na to, že může celý týden váznou i komunikace celkově, zejména o víkendu. Tam raději nic důležitého neřešte.Takže buďme otevření změnám, ale osvědčeného se držme!
autor: Jitka Pešková
9. týden,  26. února – 4. března  – Vše je na očích veřejnosti
S blížícím se úplňkem bude vše vidět mnohem lépe a to jak ve dne, tak v noci.  Neschováte se proto nikam,   na ulicích jste pod  drobnohledem  veřejného kamerového  systému, z okna pokukují sousedi a doma u počítače na vás číhá  webová kamera  (o zvídavých otázkách vašich rodičů, dětí nebo partnera raději pomlčím).  Tento týden se proto velmi snadno dostanete do řečí,  a to i v případě že budete zarputile mlčet jako ryba.Kdo má odvahu, může čas využít naopak pro svoji reklamu. Cokoliv dáte do novin, na internet nebo to  jen pošeptáte někomu do ouška,  během krátké doby to minimálně třikrát obletí zeměkouli.Čas je příhodný i pro filmování, fotografování,  produkování i poslech hudby a také pro duchovní zážitky.  Chcete-li prožít něco mimořádného, odpoutat se od reality a  povznést se až k nebesům,  máte mimořádnou příležitost jak toho dosáhnout!Před cestou ke hvězdám,  do dalekých krajin nebo ke spirituálním zážitkům  však nezapomeňte zavřít vodu, plyn  a dobře si na záda  připevnit padák.autor: Alena Bratková
8. týden, 19. – 25. února 2018 –  Voda, voda a zase voda

Slunce v pondělí vstoupilo do znamení Ryb. Příjemněji se tedy budou celý týden cítit nejvíce vodní znamení – Raci, Štíři a Ryby, narození zejména v první třetině znamení. Ryby už mají nějakou dobu energii navíc, takže i tento týden se mohou těšit, že se konečně pustí do akce.

Výjimka platí pro Ryby narozené okolo 4.  března. Ty naopak nemusejí vědět, co dříve. Vyčerpání a únava si může ještě vybrat svou daň formou chřipky, přestože už by letošní chřipka měla mít jeden z vrcholů za sebou. A aby toho nebylo málo, měli by rovněž dávat pozor na to, kolik toho na oslavách vypijí a hlavně, kde co nechají. Už by to tam nemuseli najít.

Na co je potřeba se celý týden připravit? Na emoce. Budou kolísat nahoru a dolů jako na horské dráze, zejména u citlivějších jedinců. Nenechte se strhnout do nesmyslných vln emočního labyrintu a raději si udržujte jistý nadhled a odstup.

Doba je vhodná i  pro příjemné umělecké zážitky a čerpání tvůrčí inspirace. Pusťte si  film, zajděte do divadla či na výstavu. Dopřejte si i trošku romantiky, třeba v podobně společné večeře při svíčkách a sklenky dobrého vína.

V úterý a v sobotu se vyhněte důležitým jednáním, nemusely by dobře dopadnout. Stejně tak si v tyto dny dávejte větší pozor na řízení. Pro samou euforii z nových zážitků byste něco přehlédnout.

V milostné oblasti budou  nejvíce akční Střelci narození v druhé půli znamení, ale jako vždy to mohou přehnat a může proto jít o krátkodobou záležitost.

autor: Jitka Pešková

7. týden, 12. – 18. února 2018 –  chřipková sezóna

Ne, nelekejte se, i když nejrůznější virózy právě poletují kolem, neznamená to nutně, že každý z nás musí skončit s ucpaným nosem a mraky kapesníčků rozházených kolem.. Pravou chřipku má navíc jen malé procento lidí a obyčejné virózy  opravdu nejsou smrtelnou záležitostí, i když nás mohou dost nepříjemně potrápit.   Tyto řádky však nejsou prioritně o nemocích, ale o  typu energií. A ty jsou na tento týden značně pasivní.  Do velkých mrazů daleko ( teploty půjdou oproti průměru dolů až v dubnu),  venku je relativně vlhko a proto mají viry a často i bakterie dobré podmínky pro své šíření. Ve zbytku února a první půlce března se tak vlna  respiračních onemocnění může opravdu značně rozšířit.

V tomto čase jsme  všichni pasivní.  Sluníčka je málo a energie je stažená dolů. Málo se hýbáme a  ještě méně sportujeme. Spousty věcí raději odkládáme, protože se nám do nich nechce, nemáme na ně prostě energii. Ani aspekty planet nám žádnou  navíc nepřináší.  Prostě mrtvo, únava, neschopnost se do něčeho  pustit a tomu odpovídají i naše výsledky.

Pokud nám Vesmír právě nepomůže, musíme si pomoci sami.  Přepínat dlouhodobě síly by nebylo  moudré,  jeli bychom na úkor svých rezerv.  Tento čas si prostě žádá trošku zpomalit a zvolnit životní tempo.  Rostliny a někteří někteří živočichové spí zimním spánkem a  člověk potřebuje bez ohledu na své  vyhřáté domovy a kanceláře  více odpočívat.

Naproti tomu kdo se nehýbe,  kdo by jen celé dny klimbal u televize,  riskuje, že ho nakonec přepere i ten nejslabší bacil.  Proložme tedy své dny i  aktivními chvílemi,  kdy si půjdeme zacvičit,  vypravíme se na svižnou procházku nebo si dopřejeme jiný adrenalin. Jakmile rozproudí m svůj krevní oběh,  zvedne s námi energie,  odolnost proti bacilům i celková úspěšnost.  Zbytek dne už může být zas v pohodovém tempu.  Na lva, i když právě  dřímá,  si nikdo netroufne…

autor: Alena Bratková

6. týden, 5. – 11. února 2018 – Nic se nemá přehánět!

Tento týden stále ještě nahrává mnohým setkáváním s přáteli, vybízí k účasni na mnohých kulturních a společenských akcích, ale nic se nemá přehánět. Bude toho pravděpodobně víc než dost. Možná nebudete vědět, co si vybrat.

Mějte na paměti, že přílišný optimismus nás může vést i na scestí. Když budete někomu něco slibovat, tak zvažte, zda jste schopni svým slovům dostát, protože tento týden můžeme přehánět opravdu na všech frontách.

Celkově můžeme být tento týden malinko lenivější, až na Střelce narození v prvním dekanu (10 dní) znamení. Ti mohou být naopak velmi aktivní (tranzitující Mars).  Vzhledem k chřipkové epidemii, která bude pravděpodobně kulminovat bohužel až v druhé půlce února Mars teprve do kvadrátu s Neptunem nabíhá), by to ale ani oni neměli s hyperaktivitou přehánět.

Nejvíce by si měli dávat pozor Blíženci, Panny, Ryby a Střelci narození zhruba v prvním dekanu znamení. Na ně, resp jejich Slunce, totiž míří Neptun z Ryb a Mars ze Střelce a vytvářejí společně neharmonické aspekty, což efekt oslabení imunity a větší obranné reakce organismu ještě umocňují.

Vyhýbejte se akcím, kde je větší množství lidí, nenavštěvujte nemocné, posilujte imunitu a dostatečně odpočívejte.

Půlka týdne přeje rodinným záležitostem. V pátek může být malinko výbušnější atmosféra.

V druhé půlce týdne je větší riziko požáru. Budete-li potřebovat přitopit, protože může skutečně přituhnout, berte ohled na kotel, kamna … aby je plný výkon nevyřadil z provozu nebo, nedej bože, si dělaly, co chtějí.

Stejně tak ve vztazích může být poněkud přetlak a některé věci půjdou snadno ven. Proto zvažte, co říkáte, slova nejdou vrátit zpět, a mohlo by vás to mrzet.

autor: Jitka Pešková

5.týden, 29. ledna – 4. února 2018 – zklidnění

Po emočně vypjaté týdnu si  konečně na chvíli  odpočineme. Víceméně pasivní konstelace nás přimějí na chvilku k zastavení a ke smírnějšímu pohledu na ostatní.

Je sice možné, že nám mezitím něco uteče, na něco zapomeneme a jiné  věci necháme po chvilce úvahy tak nějak plynout sami..  Některá opomenutí se samozřejmě mohou vymstít, třeba nezaplacené složenky. Výhodou však je, že nám to tentokrát bude relativně jedno.

Dokonce i úplněk 31.1.,  kdy je současně i zatmění Měsíce, by v nás neměl vyvolat přehnanou reakci. Za zatměním bychom se ostatně museli vydat do vzdálených krajů.  Zatím si u nás užijeme relativně příjemného počasí i sluníčka, optimistické jsou ostatně i  vlivy planet uprostřed týdne.  Pokud plánujete vyrazit někam za zábavou,  užít si kino, divadlo,  tanec nebo jen posezení s přáteli, pak určitě využijte středy nebo čtvrtka.

V pátek uděláme lépe, když se před mrholením nebo před sněhem zachumláme do tepla a strávíme večer v rozjímání nebo při poslechu hudby.

Víkend pak bude pro mnohé pracovní. Kdo zůstává doma může dohnat nejrůznější resty a naplánovat si po ekonomické stránce tento rok nebo udělat vyúčtování za ten minulý.

autor: Alena Bratková

4.týden, 22. – 28. ledna 2018 – Radujte se, veselte se, ale zásad se držte!

Tento týden stejně jako minulý stále ještě přeje společenským událostem a příjemným setkáváním (Slunce i Venuše jsou ve Vodnáři).

S domluvami a komunikací to může být už o malinko horší. Můžeme se setkat s nátlakem plným nečekaných zvratů, mediálními „masážemi“ spojenými s aktuální volbou prezidenta, s kupou lží ve snaze za každou cenu ovlivnit výsledek ve svůj prospěch (Merkur konjunkce Pluto v Kozorohu v kvadrátu na Uran a Lunu). Zejména středa  se může nést v tomto duchu. Takže pokud plánujete důležitá jednání, zvažte, kdo sedí proti vám a zda vám tento tvrdý způsob vyjednávání stojí za to.

Máte-li už nějakou dobu problém s technikou či motorovým vozidlem, je vhodné je zkontrolovat. Není vyloučeno, že vám může v půlce týdne  vypovídat službu.

Podlamovat se mohou mnohým i kolena. V půlce týdne je zvýšené riziko přetržení vaziva i  trvalého poškození. Tento vzkaz je aktuální zejména pro lyžaře, kteří budou riskovat a jezdit za hranicí svých možností.

V podstatě tento i následující rok je větší pravděpodobnost, že ortopedové budou mít co dělat právě s „koleny“. Saturn tranzituje Kozorohem a na jaře v roce 2019 si podá ruku s Plutem, oba pak  mohou v oblasti kolen doslova řádit. Takže kdo milujete sport a již nyní má problém s koleny, začněte ihned s prevencí, posilováním stehenních svalů, nošení ortézy při velké zátěži nebo zkuste  tejpovací pásky. Jde o to nejít do věcí „na sílu“, jinak vás zranění může zastavit.

Energii navíc mají tento týden Štíři ze samého konce znamení.

Při volbě prezidenta přeji zdravý selský rozum. Ve vzduchu je  cítit potřeba změny (Merkur konjunkce Pluto). Říká se, že hlava státu je odrazem národa. Pak mě nenapadá nic jiného, než že se nám v současné době podlamují kolena a potřebujeme podržet. Ale je to skutečně tak? Jsme skutečně tak slabí či naivní, že se necháme ovlivnit a zmanipulovat lžemi? Co myslíte?

autor: Jitka Pešková

3.týden, 15. – 21. ledna 2018 – Nahoru a  zase dolů

Zjitřené emoce,  spousta špíny,  nenávisti a k tomu  neschopnost dohodnout se na kompromisech,  to bylo téma posledních dní.  Zatím se na něm příliš nemění, i když přece jen –  situace se o něco zklidňuje.  Věci, které stagnovaly, se mírně dávají do pohybu. V tomto týdnu budou lidé ochotnější ke konstruktivnímu jednání.  Pružnost však ve vzduchu stále chybí, je tu zarputilé trvání na vlastních názorech a ke konci týdne  porostou ještě pokusy o manipulaci.

Můžete-li,  vyhněte se zatím úřadům,  protože tam s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo vám kvůli háčku nad písmenkem vrátí k přepracování celý formulář.  Anebo běžte a  zvykejte si. S podobným přístupem se budete v následujících létech setkávat mnohem častěji.

V úterý a ve středu nás čeká novoluní  a tentokrát bude opravdu náročné.  Kromě přituhujícího počasí zmrzne mnohým na tváři i úsměv.  Oba dny to bude od rána až do večera série zvratových situací,  která zamává i s jindy odolnými jedinci.  Nespoléhejte se na nikoho a na nic,  nejméně pak už sami na sebe. Lidé s kardiovaskulárními chorobami  by měli tento den více odpočívat a místo televize si raději číst pohádky.

autor: Alena Bratková

2. týden, 8. – 14. ledna 2018 – Strategie

Když se dívám na konstelace pro tento týden, tak mě nenapadá nic jiného než práce, práce, práce a zase práce. Silně obsazené znamení Kozoroha velmi uzemňuje a když připočteme zataženo a pošmourno, pravděpodobně mnozí z vás máte pesimistickou náladu, uondanou s vědomím, že je nutné plnit své povinnosti a že bez práce nejsou koláče. Přesně tak to je. Vydržte ještě 2 týdny a tíživá atmosféra se uvolní.

K čemu jsou tyto konstelace dobré? Pro tvorbu celoroční strategie. Takže pokud něco takového potřebujete, nyní je ta správná doba (Slunce konjunkce Pluto konjunkce Venuše).

Období po Novém roce přeje Kozorohům, zatímco letní znamení prožívají svůj zimní spánek naplno. Toto je dobré respektovat. V létě se karta obrátí.

Mnohým Kozorohům se může doslova otočit život, zejména narozeným právě okolo 9.-12.1. Mohou konečně vzít situaci do svých rukou a udělat zásadní rozhodnutí, ať už se to týká práce, vztahů nebo osobnosti jako takové  (Slunce konjunkce Pluto a Venuše v kvadrátu na Uran).

Velká životní změna či nečekaná událost může tak trochu číhat i na Váhy či Raky, narozené na konci znamení. U Beranů se spíše očekává, že nějakou radikální změnu provedou sami (Uran). Ale pozor na unáhlená rozhodnutí. Tento týden je o strategii, nikoli o střelách naslepo!

Mnozí z vás mohou plánovat dlouhodobé projekty, které posílí vaši pozici, zejména Kozorohové, Panny nebo Býci narození v druhé půli znamení  (Slunce konjunkce Pluto v Kozorohu dělající trigon do Panny a Býka).

Poměrně dobře na tom mohou být tento týden Štíři, Ryby a Raci narození spíše v druhé polovině znamení (Jupiter). Energie a elán jim nemusí chybět a libido bude na maximu, tak si to užijte. A pokud je ve vašem okolí nějaká kráska či krasavec, po kterém toužíte, je ta správná doba.

Méně energie mohou mít Kozorohové, Raci, Váhy a Berani, narození na samém počátku znamení (Saturn). Jediná rada, odpočívejte, volte mírnější tempo a nečekejte, až vás něco zastaví, raději zpomalte sami. A pokud máte náběh náběh deprese, najděte si spřízněnou duši, se kterou vše proberete.

Pohoda a až skoro lenost je tento týden nachystána zejména pro Býky, Lvi, Vodnáře, ale také Štíry. Užijte si ji naplno, ale dávejte pozor na vyváženost přísunu a výdajů kalorií. Nyní byste se nabraných kil mohli obtížně zbavovat  (zastavující se Jupiter ve Štíru).

V pátek nás čeká první kolo voleb. Konstelace ukazují na tvrdý, často skrytý, mocenský boj (v blízkosti Slunce se nachází Pluto) a o rozhodování se pomoci zejména sympatií, ale i filosofie. Budeme kritičtí a nic nám neunikne. Nenechme se manipulovat. Můžeme se dočkat nečekaných zvratů a nečekané volby (Slunce kvadrát Uran). Každopádně konstelace přejí do určité míry  Topolánkovi, takép Drahošovi a méně pZemanovi a  Horáčkovi. Nyní ze zúročí to, co kdo dělal v prezidentské kampani (znamení Kozoroha). Jakou zvolil strategii. Volte i vy strategicky pro naši zem! 🙂

V dopravě nejsou vyloučeny celý týden větší neštěstí, zejména v úterý. Jezděte v klidu a nenechte se unést rychlou jízdou či emocemi!

autor: Jitka Pešková

1. týden, 1. – 7. ledna 2018 –  Jak na Nový rok, tak po celý rok

Toto staré přísloví může mít opět dost velkou platnost,  protože poslední roky mnoho zákonů a vyhlášek začíná platit právě od Nového roku  a to nejen v rámci naší republiky.

Na  v tomto místě  se však budeme věnovat pouze následujícímu týdnu, který je kromě postavení Luny víceméně za stejných konstelací. V následujícím týdnu bude tedy nadále – na leden – nezvyklé teplo, uprostřed týdne se možná ještě oteplí o trošku víc. Většina z nás se proto bude v tomto  týdnu  držet doma a užívat si tepla vytopených místnosti a přítomností lidí,  které máme rádi.

Hodně lidí si  ještě udělá  opožděnou radost, když budou něco nakupovat ve slevách,   vracet  nevhodné vánoční dárky a vyměnit je za něco, co jim udělá větší potšení. Hodně bude frčet oblečení, módní doplňky,  luxusní ale i sportovní zboží.

Konstelace jsou příznivé pro elektroniku,  minimálně první dny tohoto týdne,  takže se nemusíte obávat,  že  je vzápětí půjdete reklamovat.

Současně však tento týden sílí emocionální napětí a rozbroje  mezi lidmi i v celé společnosti.  Tento vliv samozřejmě můžeme promítnout na nadcházející volby nebo hlasování o důvěře. Jisté však je,  že společnost je rozdělena a hádat se mezi sebou budou nejen zastánci různých kandidátů nebo politických stran,  ale i nejbližší lidé v rodinách.

autor: Alena Bratková