Týdenní horoskopy – archív 2021

 

Archív týdenních horoskopů pro rok 2021
 23. týden,  7. -14. června – Zatmění

Název týdne je tentokrát dvojznačný,  protože nechce upozornit pouze na čtvrteční částečné zatmění Slunce, ale také na rozpoložení,  které v nás  konstelace planet v těchto dnech vyvolává. Čtvrteční nov je jen zesílí, k čemuž by došlo i bez zatmění, díky zatmění však bude může být naše “částečné pominutí smyslů” ještě o něco větší.

Celý týden bude ve znamení  mnoha omylů,  chaosu, neschopnosti správně vyhodnotit danou situaci. Mírně nám poklesne tlak a budeme  více pasivní, neschopni správně rychle zareagovat na novou situaci,  budeme mít sklon věci nechat déle “vyhnívat”.

Malovat si věci na růžovo a někdy třeba i druhé  nechat záměrně v omylu, aby se zakryly naše   prohřešky a slabosti,  budou mít nejvíce Ryby, Střelci a Panny, částečně ovšem také Blíženci a koneckonců i všechna ostatní znamení… Věřte proto mnohem více své intuici než tomu, co vám v těchto dnech lidé slibují!

Na počátku týdne si ještě užijeme optimistické  nálady a velkorysému přístupu k druhým.  Partnerské vztahy budou harmonické.

Celý týden je také ještě poznamenán odeznívající agresivní konstelací,  která mimo jiné  vyvolává bouřky. Nesnažte se proto věci hrotit a pokud něco děláte silou, buďte opatrní. Na cestách se snažte být ohleduplní a mějte oči na stopkách zejména ve čtvrtek,  kdy mohou řidiči více zmatkovat  a v neděli,  kdy hodně lidí dupne na pedál nebo jim povolí nervy.

Pondělí bude proměnlivé,  ale při troše štěstí vám  náhody budou přát.

V úterý si dopřejte více pohody také něco dobrého na zub. Pracovní morálka bude stejně mizerná, tak proč si den  alespoň trošku nevylepšit!

Ve středu budeme o něco činnorodější, ale  také těkaví.  Kondice i pocity budou během dne velmi proměnlivé, asi jako na houpačce.

Čtvrteční zatmění patrně kvůli narůstající oblačnosti všude perfektně neuvidíme. Mnozí však pochopí nějaký svůj omyl nebo i naivitu, se kterou se nechali v předchozím období klamat. Tento den je také krizový ve vztazích, zejména tam, kde už je jeden z partnerů dlouhodobě nespokojený.

V pátek nám umožní vnést do života více  klidu a radostí. Páteční večer a  sobota jsou jako stvořené pro milostné schůzky, rodinné oslavy i posezení s přáteli u dobrého jídla a skleničky.

Neděle již bude aktivnější,  zejména v odpoledních hodinách.  “Prskavějším”  povahám však mohou trošku ujíždět nervy.  Kdo má problémy s trávením, měl by tento den zvolit raději lehčí jídlo.

autor: Alena Bratková

22. týden,   31. května  –  6. června Rovnováha s příchutí romantiky

Týden plný protikladů. Záleží na tom, jak jste založení.

Každopádně téma, která se táhne celým týdnem, je nesoustředěnost (retrográdní Merkur kvadrát Neptun). Mnoho věcí nás může rozptylovat a odvádět naši pozornost. Můžeme být zasnění a zapomnětliví. Snadněji můžeme „naletět“ nebo být oklamáni. O něco obtížněji můžeme vyřizovat nejrůznější schůzky, zprávy, emaily, celkově komunikace nemusí být vždy zcela jasná (Neptun). Pokud si budete nejisti, raději si ověřte, zda jste byli správně pochopeni, nebo zda druzí správně pochopili Vaše sdělení. Pracujte s fakty. Celý týden není úplně vhodné pořizovat věci dlouhodobé spotřeby, zejména elektroniku, může se na nich časem objevit skrytá vada. Napěťová konstelace bude nejsilněji působit zejména ve středu.

Retrográdní (jakoby zdánlivě ve zpětném chodu) Merkur některé z nás může vracet k nedořešeným či odloženým věcem. Což není špatné, jen možná za pár dní se nám bude zdát situace přehlednější. Nicméně malinko může zlobit i technika. Aktualizace firewallu určitě nezaškodí.

Ale abychom byli i pozitivní. A hned několikrát.

Na své si přijdou romanticky založené duše. Pro ně je připravena porce splněných přání, harmonických zážitků s rodinou, nejlépe u dobrého jídla nebo na příjemné procházce v přírodě (Venuše trigon Jupiter). Zamilovat se či prožívat romantické chvíle mohou zejména Raci, Štíří a Ryby narozené na samém počátku znamení.

Tato harmonická kombinace dvou „dobrodějů“ – Venuše a Jupitera, přeje oslavám, přátelským setkáváním, citovému pochopení, a také dobrému jídlu a péči o rodinu.

Venuše vstoupí ve středu z upovídaného znamení Blíženců do citlivého znamení Raka. Můžeme mít tendence hledat pochopení a oporu u nejbližších, u rodiny.

Kreativním jedincům může múza vnuknout nejednu inspiraci. Fantazie poběží na plné obrátky.

Úzkostnější jedinci si mohou najít nějakou relaxační techniku, aby zastavili případně proud fantazie a domněnek, jinak jim s toho může „prasknout“ hlava.

Ovšem pozor. Tento týden nezapomněl ani na výbušné povahy. Zejména v druhé polovině týdne se ocitá v opozici akční Mars s mocenským Plutem. Takže sáhnete-li někomu na jeho „citlivý zoubek“, může prskat. Samozřejmě v tom lepším případě. Horší si raději domyslete.

V obecné rovině nejsou vyloučeny střety s policií, násilí, protesty apod. Je tedy dobré neprovokovat zejména animálně založené jedince.

Nervozita, spojená s tímto aspektem, může přinést i větší riziko poranění. Mars v Raku může aktivně pomáhat ve zvelebování svého domova či kohokoli jiného z rodiny. Narazí-li na poučování a manipulaci, ozve se a se zlou se potážete.

Nad touto celou pestrou mozaikou vlivů tento týden naštěstí dohlíží Slunce v harmonické vazbě na Saturn. Přesný aspekt nastává v pátek. Pomůže najít to správné řešení situace díky zpomalování, zklidnění a pragmatismu. Bude ovšem třeba, abychom dodržovali určitá pravidla a šli situaci naproti. Bez naší aktivity se nebude dít nic světoborného. Aspekt se hodí se pro dlouhodobé plánování a vize.

Tento týden je tedy nastolena určitá rovnováha a přeji vám, ať z ní dokážete čerpat to nejlepší! Se sluníčkem v zádech to půjde určitě snadněji!

autor: Jitka Pešková

 21. týden,  24. – 30. května  –  Rozčarování 
Velká očekávání, která jsme do své nedaleké budoucnosti vkládaly, nám přinesou následující asi tři týdny spíše řadu zklamání. Budoucnost je stále zamlžená a tak se mnozí ocitají ve slepé uličce.  Rozhodně nejde jen o to, zda a kam jedeme na dovolenou.  Pro mnohé lidi není ujasněno, jak se bude jejich pracovní situace vyvíjet na podzim nebo  po další roky.  To samozřejmě ovlivňuje i jejich další soukromé nebo rodinné plány.  Nejistota a tápání však přivedou mnohé jedince k chybným  řešením nebo omylům. Dobře udělá ten, kdo bude věřit vlastní intuici a hlavně odedávna ji používá, takže ji dokáže rozeznat.  Schopnost nechat se doslova “nést”  na vlně osudu jako ryby využívají proudu řeky,  je nejsilnější právě počátkem tohoto týdne. Následně až do poloviny června budeme již mnohem více podléhat různým pochybnostem nebo našeptávačům,  kteří nás mohou svést na nepravou cestu.Zklamání a rozčarování však zažívají lidé i ve vztazích,  zvláště pokud svůj protějšek zatím neznali dostatečnou dobu.  Na světlo mohu přijít různá nepříjemná zjištění, která odhalí  jak moc jste byli zklamáni, podvedeni nebo že jsem si prostě jenom sami malovali realitu na narůžovo.Nám přinese i řadu setkání, jednání a je také dobrý pro výuku nebo zkoušky. Někteří studenti však mohou zkoušenou látku poplést nebo mít “dočasně výpadek paměti”.Pondělí a úterý jsou hodně o emocích.  Neberte však tak úplně doslova, co se dozvíte,  může zatím stát jen  neobjektivní počet křivdy.

U nás čeká úplněk, ve kterém bude Měsíc zatraceně blízko naší Zemi.  Připravte se proto na aktivní noc, kratší spánek a větší bdělost.

Čtvrtek bude plný zmatků a omylů,  na cestách buďte obezřetní a nespoléhejte se jen na navigaci, řada objížděk tam vůbec nemusí být.

V pátek a sobotu budeme mít o něco lepší odhad.  Dokážeme také situace posoudit s lepším nadhledem a nepodléhat tolik pochybnostem.

V  sobotní odpoledne mohou být lidé o něco popudlivější. S jídlem dávejte větší pozor, kdo má citlivější žaludek, mohou se vyskytnout trávicí problémy.

Neděle přinese  ještě větší odstup a racionální pohled na svět. Vřelost a pohoda nejen  ve vztazích však bude trošku scházet.

autor: Alena Bratková

 20. týden,  17. – 23. května  – Přílišný optimismus může znamenat jen nedostatek informací

Týden plný energie, přílišného optimismu, ale i zmatků!

Počátkem týdne můžeme zaznamenat nárůst energie, chuť zažít něco nového, příliv sil, potřebu se realizovat. Zásadní rozhodnutí. Slunce z Býka vytváří trigon na Pluto v Kozorohu. Jedinci narození na samém konci zemských znamení (Býk, Panna, Kozoroh) si mohou být jistější, lépe se prosazovat, i něco důležitého začít nebo rozhodnout, co jim přinese určitý vliv.

V úterý se připravte na emocionální napětí, nečekané zvraty, věci nemusí běžet, jak by měly. Ještě stále téma svoboda versus omezení. V globálním měřítku to může znamenat protesty či demonstrace.

Od poloviny týdne a zejména pak ve čtvrtek 20.5. dochází k řadě změn najednou. Jednak Slunce z klidnějšího znamení Býka přechází do znamení Blíženců. Těžkopádnost a zištnost přechází do větší lehkosti bytí. Problémy se mohou zdát o něco menší. Vše poběží ještě rychleji než nyní, byt máme v Blížencích už Merkur a Venuši. Můžeme být otevřenější, komunikativnější, snadněji se přizpůsobovat.

Nicméně protože se do hry zapojí i neharmonické propojení Merkura v Blížencích s Neptunem v Rybách a bude úřadovat až do samého konce týdne. Můžeme často rozhodovat až příliš lehkovážně. Slíbit, co nezvládneme splnit. Mohou se objevit nepodložené zprávy, lži, snadněji se dáme oklamat nebo podvést, nebo k něčemu nesmyslnému přesvědčit. Může zlobit technika ve smyslu nepochopitelného fungování. Můžeme být nesoustředění. Mohou se objevit iracionální obavy či úzkosti. Nádech, výdech, stop technika. Prověřujte informace a držte se faktů. Dále je i mírně zvýšené riziko onemocnění cest dýchacích.

A aby toho nebylo málo, od čtvrtka vstoupí Slunce do kvadrátu s Jupiterem a Lunou. Takže v batůžku nesoustředěnosti si můžeme nést ještě kapku lenosti, chuti si užívat, smělé plánovat. Můžeme být přehnaně optimističtí, zejména co se týče cestování a setkávání. Nemusíme si být zdravě vědomi míry rizika našich aktivit. Můžeme více utrácet, být velkorysejší, nebo si dopřávat apod. Jenže čeho je moc, toho je příliš.

Vše může vykompenzovávat v polovině týdne trigon Venuše z Blíženců na Saturn ve Vodnáři. Můžeme si uvědomovat, co má pro nás hodnotu. Zejména jakých přátelství si ceníme. Alespoň trochu budeme odpovědní vůči druhým. Je to dobrá doba pro nákup něčeho, co nám udělá radost a co má trvalou hodnotu.

Ale přátelé po dlouhých týdnech omezení, proč nebýt chvíli „naivní“ a nechat věci prostě „být“. Jen si u toho hlídejte, kde jste co nechali. Takové nezamčené kolo vedle předzahrádky restaurace a bujaré setkání s přáteli nemusí být úplně ideální kombinace. 🙂

autor: Jitka Pešková

 19. týden,  10. – 16. května  –  Zrození jara 

Podle kalendáře je jaro sice už dávno tady,  ale teprve po novoluní tohoto týdne si ho budeme moci užít plnými doušky! Nastává čas růstu i zrození.  Stromy se obalují listy, tráva žene nahoru a ptáci zahnizďují.  Najděte si čas každý den strávit alespoň hodinu v přírodě, abyste do sebe nasáli tuhle esenci růstu a mládí,  která je v podstatě  oním  marně hledaným elixírem života, na kterém se vylámali zuby i ti nejlepší alchymisté.

Také v lidské společnosti to začne ožívat, tvořit, budovat a obchodovat. Téměř až do konce června nás čeká největší růst v tomto roce.

Pondělí je nestabilní a s náladou  ale i fyzickým stavem mnohých lidí může značně zamávat. Naštěstí proběhnou ty nejnáročnější konstelace uprostřed noci, ve které bude většina lidí bezpečně ležet ve svých postelích.

V úterý nás čeká novoluní. Připravte se na velké změny od rána do večera.  Nejvíce aktivní budeme dopoledne a v brzkých odpoledních hodinách,  večer bude nejlepší brzo padnout do peřin a pořádně si odpočinout. Čeká nás dlouhý hluboký spánek.

Ve středu můžeme zažít něco opravdu pěkného. Vypravte se  za kulturou, na krásnou procházku  nebo si smluvte milostnou schůzku.  Šíp Amora se zabodne do srdce mnohých Býků a Blíženců, zejména ve večerních hodinách, tak buďte obezřetní!

I když čtvrtek není obvyklý úřední den, pokud mají někde otevřeno, určitě toho využijte.  Teď máte šanci domluvit se třeba i s čertem. Také cestování, zkoušky a studium budou mít zelenou.

V pátek bude velmi rušno a to nejen na silnicích. Výjimečně se ani nemusíme příliš bát havárií nebo dopravní zácpy. Sem tam sice někdo zabloudí a zazmatkuje,  ale  většinou vše dobře dopadne. Také páteční večer bude společenský,  prostě pohoda.

O víkendu hodně lidí vyrazí za sportem nebo jinou aktivní činností. Většinou v rodinném uskupení. Také budovatelské aktivity v domácnostech budou tentokrát značně výrazné. Nesnažte se  vyvléci z jarního úklidu, sečení trávy nebo jiných lahůdek,  rodinným typům by na chvíli mohli rupnout nervy. Ovšem jenom v dobrém. Za odměnu vás bude čekat něco dobrého. Mňam! Tento den totiž bude hlavně ve znamení jídla.

autor: Alena Bratková

17. týden,  26. dubna – 2. května Obrana svobody i za cenu ztrát

Milí přátelé, máme před sebou opět jeden z dynamických a silně napěťových týdnů. Dokonce až tak napěťových, že nahromaděná energie a hněv si dokonce může najít tak nečekanou cestu pro uvolnění, že se nebudeme stačit divit. Možná sami sebe překvapíme, jak se budeme umět ozvat, je-li nám upíráno něco, na co máme právo. A zejména něco, co je spojeno s materiálním světem a požitky – jídlo, péče o tělo, obchod, finance (Býk). Slunce v Býku, jež si chce užívat příjemného a věnovat se něčemu konkrétnímu, hmotnému, se spojí uprostřed týdne s Uranem, planetou svobodného projevu, revoluce, inspirace, odvahy a chuti něco změnit či něco nového začít. Takže na startovní čáře je nachystána obrovská energie a síla pro začátek nové etapy. Nicméně zpoza rohu ji zadrží neméně silný a nekompromisní Saturn ze znamení Vodnáře- pravidla, jež respektují celek, potřeby společnosti, nepsané morální zákony solidarity. Může dojít k obrovskému konfrontaci jedince a společnosti, svobody a omezení. Třaskavá a výbušná to konstelace. Napětí nemá než si zákonitě vybrat jednu nebo druhou stranu.

U konzervativně založených jedinců, jež mají dlouhodobý plán a jednou na úsporný režim, či skoro „na páry“ se dá očekávat, že opět „zatnou zuby“ a ještě chvíli omezení vydrží. Co tě nezabije, to tě posílí! Co bych revoltou získal, že? Škoda se namáhat. Lepší je se přizpůsobit či hledat novou cestu.

Nicméně svobodomyslně smýšlející už mohou mít dost překážek a nespravedlností! Mohou protestovat, demonstrovat, nebo náhle ukončit činnost, protože omezení už se nedají snést a ztráty by byly větší než zisk. Ať tak či tak, zvažte, co za to stojí a co ne, a případnou nevyhnutelnou změnu vezměte do svých rukou! Nečekejte, až to někdo udělá za vás. Škody by mohly být větší.

Vyhrají ti, kteří dokáží i v situaci „omezení“ najít správnou cestu, dokáží využít příležitosti a dokáží dělat věci jinak, třeba s využitím jiné technologie či postupu. Prostě překvapí svou originalitou a nápaditostí (Uran)..

Mimochodem v jiných obdobách se s touto třaskavou kombinací budeme setkávat opět po čtvrt roce. Uvidíme, co přinese. Již jsme o ní začátkem roku hovořili, když bylo Slunce ve Vodnáři a zastalo se Saturna. Zvítězily restrikce a omezení. Nyní Slunce podpoří Uran v Býku, tedy potřebu uvolnění. Ovšem na něj si budeme muset ještě chvíli počkat. Minimálně ještě týden, dokud Slunce nepřestane brzdit tvrdý a pochybující Saturn v podobě pravidel.

V globální rovině můžeme očekávat obchodní turbulence, demonstrace a protesty. Je větší pravděpodobnost, že se mohou ozvat i přírodní živly – sopky, zemětřesení, sesuvy půdy. Nejsou vyloučeny i problémy ve vzduchu.

Nejvíce napěťovým je úterní ranní úplněk ve Štíru. Citlivější jedinci jej mohou cítit už nyní v pondělí večer. Luna ve Štíru je sice velmi emocionální a vztahovačná, ale protože se do hry mezi Býkem – materiální svět, požitky a Štírem – smyslnost, sexualita zapojí jako soudce Saturn, budou pravděpodobné emocionální výbuchy mírněny a můžete očekávat spíše tvrdost a nekompromisnost než labilitu. Jinými slovy situace se vás mohou dotknout, ale můžete být natolik v realitě (4 planety v Býku), že prostě uvidíte, jak dál, jaké zásady přijmout (Saturn), aby se podobně napěťová situace neopakovala. Abyste chránili svou svobodu, své „já“ (Uran u Slunce). Důležité je ovšem důsledně poznané hranice respektovat. Nejen u druhých, ale zejména u sebe. Pak se vyhnete omezením. Úplněk může být jakousi zkouškou, co je ještě snesitelné, a co ne. Kde vám není příjemné poučování a kde máte právo se rozhodnout svobodně a dospěle. Přeji co nejméně nárazů.

Velmi emocionální jedinci ať se raději nepouštějí v tuto dobu do komplikovaných akcí, zejména pokud se budou týkat něčeho konkrétního a hmatatelného. Mohly by se při spolupráci se zlou potázat a udělat více škody než užitku. Počkejte raději, až vychladnete.

Pokud jste využili předchozí dny, kdy Venuše s Merkurem objímaly Uran v Býku, k vylepšení bydlení, či nákupu něčeho originálního a přitom užitečného nebo neodolatelně lahodného, můžete si koncem týdne a počátkem příštího těchto libůstek užívat k plné spokojenosti a blahu. Pokud něco objednávat teprve chcete, je dobré počkat na počátek příštího týdne, až se napětí zmírní. Do té doby je větší riziko vadného kusu či nutné výměny, nebo toho, že to nebude přesně ono, co jste chtěli a nechali jste se unést. Nebo na to prostě nemáte dostatek financí.

Celý tento týden je podpořena pohyblivost, starostlivost, péče, akce.

V pondělí a úterý nastává výše popisovaný úplněk ve Štíru.

V úterý je tedy dobré ještě zvolnit.

Středa se nese v o něco příjemnějším duchu. Na pořadu dne bude pomoc potřebným, obětavost, hlubší vnímání souvislostí, otevření duchovního světa, inspirace a trošku i zasněnost.

Ve čtvrtek téma svobody a odstranění pout podpoří rozhodnost a naše myšlení se bude opírat o fakta. Můžete vidět, jak se věci mají.

V pátek nás mohou provázet zmatky a nedorozumění. Pozor na idealismus a využití druhými.

Svátek práce pro mnohé může být pracovní doslova, ale nejen v práci, ale i doma. Připravme se na emocionální napětí a tlak, abychom něco udělali, vykonali, zejména pro blaho rodiny. Může to hodně jiskřit, nenechme se vyprovokovat. Každá trampota má svou mez a s klidnou hlavou se vše řeší lépe.

Víkend je doba, kdy můžeme narážet více na omezení (Slunce v neharmonii na Saturn). Kdy můžeme více vnímat téma svobody a potřeby začít si konečně užívat požitků, jež jaro nabízí. Najít křehkou rovnováhu mezi osobní svobodou a omezeními nebude lehké. Méně je více, ale vy jste jedineční a jedině vy sami rozhodujete o tom, co chcete a co ne.

autor: Jitka Pešková

 17. týden,  19.-25. dubna –  Čas petrklíčů 

Tyto týden se můžeme radovat konečně z o něco optimističtějších konstelací,  i když samozřejmě nebudou ideální úplně ve všem. Nejdůležitější je energetičtější posun,  který nám dodá větší schopnost účinně jednat.  Kdo se  ještě neprobral z jarní únavy, má šanci nastartovat své tělo sportem a pohybem. A i když nejvíc energie budou mít Vodnáři z konce znamení a Raci narození v červnu,  malou procházku na čerstvém vzduchu zvládne každý. Vesmírná energie se projeví samozřejmě i na vzestupu venkovní teploty a tak se až do konce dubna můžeme radovat  ze zvýšené teploty. Následné ochlazení bude pak jen stejně nakrátko, abychom v květnu přivítali konečně to opravdové jaro, spojené už s vyšší mírou svobody.

Celý týden je spojený s větším množstvím informací a diskuzí. Zatímco o uplynulém víkendu šlo spíše o účelové manipulace, nyní se postupně na povrch dostanou nová a překvapivá fakta.  Čas přeje také novým nápadům a geniálním objevům.  Žákům a studentům může jít učivo lépe do hlavy, zvláště pokud se jedná o Býky, Panny a Kozorohy narozené na počátku znamení.

S technikou zacházejte opatrně, především v druhé půlce týdne. Také na cestách mějte raději oči na stopkách,  častěji se vyskytnou nepředvídatelné situace, které budete muset bleskově řešit.

Teplejší jaro nám probouzí nejenom kytky na zahrádce ale mnohým přinese i novou lásku. Ti nejšťastnější nebo nejatraktivnější,  kteří podlehnou jarním svodům budou tentokráte Býci,  a to ať už jsou volní nebo zadaní.  Pokud už tady máte nějakého Býka či Býčici doma a chcete si ho zatím ponechat,  připravte mu na každý den nějaké překvapení, ať se zbytečně nekouká do sousedovy zahrádky.

V pondělí až do úterního poledne budou mnozí přecitlivělí.

Úterý je problematické na všechny strany, city budou v rozporu se zdravým rozumem a tak bude těžké dobrat se pozitivních výsledků.

Také středa bude ještě ve znamení změn, pochybností a nejrůznějších problémů.

Ve čtvrtek nás čekají emoce, harmonie i schopnost užít si toho pěkného, co nám život přináší alespoň na chvíli.

Pátek je patrně nejlepším dnem v týdnu. Klid a rovnováha, v práci budeme navíc velmi pečliví.

Sobota bude mírně zamžená, zvláště po ránu.  Kdo však vytrvá, může vlastní vůlí zvládnout všechny překážky a nejasnosti.

V neděli pak budeme navzájem k sobě tolerantnější. Mír a pohoda nakrátko zavládnou světem.

autor: Alena Bratková

18. týden,  12.-18. dubna – Pod tlakem, hlídejte si srdce!Slunce, Merkur i Venuše putují znamením Berana. Motivují k akci, odvaze něco začít, z čeho budeme mít radost. Co nás může sice stát nemalý peníz, ale co mnohé změní.

Celý týden můžeme být pod nepříjemným tlakem na náš výkon (Slunce vstupuje do kvadrátu s Plutem). Konstelace vybízí k zásadní změně, pokud tento tlak a kontrolu budete pociťovat. Konstelace „vytahuje na světlo boží“ i skryté, podvědomé vzorce chování, naše pudové reakce. Zejména pokud jste museli v minulosti čelit tlaku nějaké autority a ustoupili před ním. Pak vám aktuální konstelace mohou znepříjemňovat život. Mohou zrcadlit, kde se vám nedaří se prosadit, a kde narážíte. Kde nerespektujete především sebe sama. Je třeba postavit se situaci čelem. Zvážit, zda tlak vyváží vaši sebeúctu. Zda snášet vliv od osob, jež využívají své moci a postavení.

Můžete-li, změňte váš soukromý systém, který dané situace umožňuje. V každodenní rutině můžete změnit plánování, množství zátěže, dostatečně informovat o změnách, obhájit svůj názor či zdravě vymezovat hranice např. s využitím techniky vlídné asertivity. V opačném případě je v sázce v i zdraví.

Pustit se do boje s „mocí“ má nyní smysl pouze tehdy, nežene-li vás kupředu pouze ego.

Máte-li slabší srdíčko, nebo snášíte-li hůře stres, hlídejte si v těchto konstelacích tlak. Vyhýbejte se konfliktním situacím, pokud je to možné.

Nicméně celý týden je Slunce velmi podporováno z jedné strany Jupiterem (moudrost, rozvoj) a z druhé Marsem (aktivita, obrana). Takže by se vám mělo dařit odolat i náročnému tlaku okolí a vnější podmínek. Naopak vaše práce může mít velmi pěkné výsledky. Konstelace se hodí i na plánování, zejména pokud potřebujete něco rozběhnout či změnit. Má v sobě potenciál úspěchu za podmínky, že se něčeho vzdáte, abyste mohli získat.

Opatrnější by měli být pouze Berani, Raci, Váhy a Kozorohové narození na samém konci znamení. Mohou je čekat zásadní, a možná i velmi nepříjemné změny, které mohou vyžadovat i konec něčeho v zájmu zachování své osobnosti. Změny se mohou týkat nejrůznějších oblastí – bydlení, vztahu, práce, podnikání apod. Jděte změnám naproti! Budete-li je jim bránit, mohou se obrátit ve váš neprospěch. Na každém konci je krásné, že něco začíná.

Rovněž je dobré se tento týden nepřepínat, i lidský organismus má své limity a dá vám to velmi brzo najevo.

Celý týden přeje pohybu, komunikaci, setkávání se, zejména o víkendu. Využijte tuto dobu moudře.

Emocionálně napěťovými dny se ukazují úterý a sobota. Při extrémní fyzické zátěži je větší riziko úrazu kolenou a hlavy. Není vyloučeno, že koncem týdne se pokazí i nějaká technika nebo její elektronická část.

Jinak celý týden platí obezřetnost v případě, že vám někdo bude něco vnucovat, přesvědčovat o jeho správném názoru. Koncem týdne může být obecně větší napětí v komunikaci. Bez názorové tolerance se pravděpodobně neobejdeme. Pokud se budete cítit pod tlakem, vezměte si diplomaticky čas na rozmyšlenou, tím nic nepokazíte.

autor: Jitka Pešková

 15. týden,  5.-11. dubna – Těsně před startovní  čarou 

Jaro má letos mírné zpoždění. Tráva neroste, petrklíče se krčí u země a pro stromy bude ostatně daleko lepší, když zatím budou držet své květy ukryté, aby je  nespálil mráz. Suché počasí a více větrů jsou ovšem v prognóze celého roku 2021. Zemědělci a zahrádkáři tuší, že podobné podmínky neslibují bohatou úrodu, ale  spíš starosti navíc.

Také u lidí je to podobné. Momentálně chladnější počasí nás zatím drží v šachu,  nikomu se nechce do něčeho nového, když pomineme i ten fakt, že vlastně spousta lidí ani nic  dělat nemůže… Čas do novoluní, tedy až do konce tohoto týdne,  je zatím pasivní a nese sebou nedostatek energie a skleslou náladu. Doufejme že i pár kapek deště nebo někde sněhu, protože bez vláhy se pravého jara nedočkáme, ani až bude tepleji.

Od příštího týdne začne energie zvolna nabíhat a přinese nám více aktivity, nadějí i optimismu. Zatím  můžeme ještě odpočívat, protahovat se a protřepávat  končetiny, jako když stojíme před startovní drahou, ale není už radno odbíhat, protože tušíme,  že za chvíli  zazní výstřel ze startovní pistole.

Velikonoční pondělí má letos do pravých Velikonoc hodně daleko. Oslava mládí, jara a  namlouvání se nám smrskla maximálně do bohatého oběda v užším rodinném kruhu.  Pluto v konjunkci  s Lunou v kozorohu je toho přesným obrazem. Ať žije strach a restrikce!

Také úterý má přímo depresivní podtext. Hledejte jakékoliv způsoby, které vás alespoň na chvilku vyvedou ze smutné nálady.  Vsaďte na jistotu  dlouhodobých přátel, můžete s nimi být alespoň ve virtuálním kontaktu.

Středa nám alespoň na chvíli zvedne náladu. Energii však jen částečně, většina lidí dá přednost pohodlí, případně dobrému jídlu.

Čtvrtek bude ve znamení mírné letargie a snad většího pochopení lidí k sobě navzájem.

V pátek nám  opět klesne  tlak a s ním i schopnost cokoliv udělat.  I dobře mířené šípy dnes  minou cíl. Nenechte se také zlákat vidinou úžasného obchodu nebo nabídky, zvláště pokud budou trošku “na hraně”.

V sobotu se začneme probouzet. Ráno je aktivnější večera. Ten si včetně nedělního rána nechejte pro duševní práci nebo smysluplné rozhovory. Teď máte šanci se domluvit a hlavně – pochopit sami sebe!

autor: Alena Bratková

13. týden,  29.března – 4. dubna 2021 Hledejte duhu, hlídejte míru rizika

Zpočátku týdne můžeme být méně soustředění, praktický úsudek může být narušován nejrůznějšími vnějšími vlivy (Merkur konjunkce Neptun v Rybách). U jedinců s velkou fantazií očekávejte přibarvování reality, ať už vědomé či nevědomé. Citlivější a důvěřivější z nás mohou být dokonce oklamání či podvedeni. Naopak duším umělecky či filosoficky založeným může přijít inspirace. Ať tak či onak, v kontaktu s realitou, zejména počátkem týdne, bude zabírat nejlépe zdravý selský rozum. A když se hned nedostaví, jděte ho hledat na procházce, dejte mu čas.

Celý týden nás bude provázet zároveň i alespoň trochu optimismu, chuti do života, očekávání, že už to jaro konečně přijde se vší parádou (Slunce konjunkce Venuše v Beranu).

Máte tedy velkou energii OHNĚ (Beran) proti nepřehlédnutelné studené energii VODY (Ryby). Takže se nedivme, že i naše nálada může tento týden kolísat jako aprílové počasí – slunce, déšť. Nadšení, energie a rozhodnost může být rychle střídána pochybnostmi a pasivitou. Nicméně budete-li pozorní, uvidíte duhu. Přeloženo – ke konci týdne můžete pochopit, co vás rozlaďuje, rozčiluje, rozlítostňuje a kdoví co všechno ještě. Ke konci týdne můžete najít dokonce i klidný bod, kotvu, jež zažene alespoň na chvíli obavy či chmury.

V úterý odpoledne a zejména navečer je větší riziko nejen emočních nehod. Může přijít něco překvapivého, ale také i něco, co vás může zaskočit či dokonce zastavit.

Ve středu bude podpořena naše intuice, fantazie a schopnost sdílet či svěřovat se s prožitky ukrytými hluboko v nás. Můžeme být vnímavější a citlivější. V našem emocionálním světě může i sprchnout.

Ale protože máme jaro, hned ve čtvrtek už může opět svítit slunce a to se vší parádou. Vnitřní tenze nás mohou velmi motivovat k zásadní změně nějakých principů, k tomu, něco začít, ideálně detoxikační kůru nebo pohybové aktivity.

Velmi silnými dny jsou tedy čtvrtek a zejména pátek. Do řady věcí mohou přinést stabilitu. Pokud plánujete opravdu něco začít, pak nyní. Konec dubna a začátek května už může být o něco komplikovanější vzhledem k vazbám na Uran a Saturn, jež tento rok mezi sebou vytvářejí napětí z Býka (Uran) do Vodnáře (Saturn).

Mimochodem přesně tato napěťová vazba sehrála nemalou roli v sobotním pádu vrtulníku na Aljašce. Uran a Saturn, propojení tradice s novým. Pan Kellner má ve svém horoskopu opozici Uranu a Saturnu. Mohla významně přispívat spolu s dalšími silnými konstelacemi v horoskopu k tomu, aby šel „novou“ cestou ve vazbě na realitu, zejména v byznyse (Uran a Saturn v harmonických vazbách na silnou konjunkci Merkur, Jupiter a Mars v Býku). V tomto je mimochodem obrovský výkon. Zde našla praktickou půdu a proměnila nápady a v činy, majetek. Nicméně v slabé neharmonické vazbě na jeho Slunce mohla způsobovat i špatný odhad míry rizika a překračování hranic, zejména ve vazbě k jeho osobě. V onu osudnou sobotu tranzitující Uran zaúřadoval se vší nečekanou parádou. V konjunkci s Marsem přinesl, nadšení, adrenalin, odvahu jít do něčeho rizikového. Na stejné místo však současně mířila i neharmonická vazba od Saturnu ze znamení – překážka, hranice, porucha motoru apod. Vazba Uran Saturn v horoskopu narození se zopakovala v jiné kvalitě v době nehody.

Proč to píšu. Opatrnější by měli být zejména ti, jež mají významné planety na konci první dekády Býka a Vodnáře, ale i Lva a Štíra. Je dobré vždy vyhodnotit míru rizika, pokud budete holdovat zejména adrenalinovým aktivitám.

Ale pojďme raději k veselejšímu závěru týdne. Mohou jej provázet nejrůznější aktivity, zejména pohyb na čerstvém vzduchu. Zároveň se však opět o něco málo zvyšuje míra riziko přenosu infekčních chorob, takže se jeví vhodnější letošní velikonoce oslavit spíše virtuálně.

Jaro je tu! Už jej opravdu nic nezastaví, už se konečně ohřejeme a energie za sluníčka nám pomůže alespoň o něco lépe přežít aktuální blokující situaci.

Přejme si, abychom dokázali na tom všedním občas zahlédnout i nějakou tu duhu!

autor: Jitka Pešková

 12. týden,  22. – 28. března – Láska je jaro a Jaro je láska

Po celý další týden se můžeme těšit z láskyplného spojení Venuše se Sluncem. Ve skutečnosti to bude  ještě minimálně dalších 14 dnů,  ale nyní je toto spojení nejtěsnější. Na obloze bohužel neuvidíme nic, protože sluneční paprsky  malou a v této chvíli velmi vzdálenou Venuši zcela zastíní. Přesto tam někde daleko určitě putuje vzdáleným Vesmírem a probouzí v nás větší potřebu po lásce a teplém  objetí,  jiskřivém svádění nebo alespoň úsměvu sympatického člověka, kterého potkáte na ulici.

Když se začínají zajíci honit na polích a ptáci pomalu  vracet z teplých krajin do svých hnízdišť, probouzí se i v lidech bez ohledu na věk jarní vábení a touha skončit někomu v náručí.

Dnešní milenci nebo dokonce i řádní partneři ovšem často nemohou překročit hranice okresu a tak mají k dispozici jen chytré telefony, které jí možná zprostředkují alespoň duševní kontakt. Nezadaní do sebe mohou narazit snad jedině při vracení košíku v supermarketu, ovšem obličej skrytý za rouškou vám už neprozradí,  jestli ten druhý náhodou není  vaše životní láska, kterou jste právě navždy minuly… A tak ulicemi bloudí jen spousta osamělých lidí, kteří nemohou dát druhým najevo  své sympatie nebo dík úsměvem, jak je to mezi lidmi obvyklé,  protože to ztrácí za náhubky jakýkoliv smysl.

V čase, kdy nastupuje obvykle jarní únava,  protože po zimě vzduch obsahuje mnohem méně kyslíku, se obíráme i o ty poslední zbytky,  které naše tělo potřebuje ke zdraví.

Vlna marnosti a odcizení tak zatím válcuje obvyklou jarní náladu,  schopnost radovat se a  užívat si života. Frustrace a zima ovšem znamenají smrt, zatím co jaro a láska představují život a naději.

Než přejde na konci dubna Slunce přes Uran a objeví se tolik toužená svoboda, pojďme si zatím zcela vědomě vymýšlet sobě i druhým malé radosti a pozornosti, které nám vykouzlí na tvář úsměv a  pomohou přežít i tam, kde se jinak jen pomale dusíme.

autor: Alena Bratková

11. týden,  15.- 22. března – Čerpejte energii, je tu jaro!!!!!

Milí přátelé, jaro ťuká na dveře. A otevře je přesně v sobotu 20. března 2021 v 10:38. Slunce vstoupí do znamení Berana, začíná astrologické JARO!!!! Buďte u toho! Vnímejte! Nastává jarní rovnodennost. Větší teplo pocítíme, protože sluneční paprsky začnou dopadat na naše zeměpisné šířky pod jiným úhlem doslova ze dne na den.

Ať se zdá situace jakkoli náročná, věřte, že energie těchto dní pomůže, je léčivá a nabíjející. Vlije vám notnou dávku optimismu do žil. Užijte si ji třeba na procházce, můžete-li! Čerpejte! Budete mít větší odvahu věci řešit.

Slunce celý týden stíhá Venuše, planeta, lásky, radosti, vztahů, ale i sebehodnoty. Můžeme si uvědomovat, co nám osobně dělá radost, co má pro nás hodnotu, můžeme být sdílnější ve vztazích, můžeme více projevovat náklonnost a užívat si příjemného. Do konce týdne to může být ještě v romantickém až idealistickém nádechu, kdy Venuše bude ještě ve znamení Ryb, ale od neděle vstoupí také do znamení Berana a projevy lásky mohou být spontánnější, srdečnější, veselejší, mohou jít snadněji ven. Můžeme být hravější, naše „vnitřní dítě“ může snadněji promlouvat a tvořit.

Venuše má vztah i k financím, takže mnozí mohou zabodovat i v tomto směru. Každopádně toto postavení Slunce a Venuše nejvíce přeje Beranům narozeným na samém počátku znamení, nebo těm, kteří mají na počátku znamení Berana např. Lunu, Venuši, Mars či Jupiter. Dále posílá velmi příznivou energii Lvům a Střelcům z počátku jejich znamení.

Počátkem týdne může řídit naše aktivity síla vůle. Mohou přijít i zajímavé výsledky zejména těm, kteří se hned tak nevzdávají. Ve vzduchu je i trocha vášně, jež určitě okoření nejeden vztah.

Tento týden, stejně jako minulý, je podpořena aktivita a intelektuální činnost, plán a výsledek. Mars z pohyblivých Blíženců stále pozitivně spolupracuje se Saturnem ve Vodnáři. Činnosti a jednání tedy mohou být až na pátek poměrně konstruktivní a věcná, méně těžkopádná. Napětí a nedorozumění čekejte spíše až počátkem příštího týdne.

Emocionálně náročným obdobím se doba od úterního večera do středečního odpoledne. Připravte se na nečekaná překvapení, zejména v souvislosti s aktuálními omezeními.

Čtvrtek může být naopak neplodnějším a nejvýkonnějším dnem, který může mnohé rozhýbat či změnit.

Na mírnou nervozitu se připravte v pátek. Při řízení motorových vozidel, a zejména při jednáních či vyřizování je dobré tzv. „držet jazyk za zuby“, nejprve zhluboka dýchat a až teprve mluvit. Chytnout se na lep této energie mohou zejména někteří Blíženci, Panny, Střelci a Ryby, a zejména ti, kteří neventilují pravidelně přetlak emocionální energie a kteří potřebují mít vše pod kontrolou. Asi si umíte představit, co udělá papiňák bez pojistného ventilu. Naštěstí v tomto případě je riziko pouze slovního vybouchnutí. Mnohem horší by to bylo v případě jiných znamení. Pragmatismus a tolerance jsou lepší cestou. A taková procházka na čerstvém vzduchu dovede divy!

Konec týdne přeje vztahům a je to ten správný čas udělat druhým, ale i sobě radost. Uvolnit teplo ze srdíčka, aby jej cítili ti, kterým jej chcete věnovat. Hřejte a projevujte a lásku, v pozitivním se vám vrátí!

autor: Jitka Pešková

 9. a 10. týden,  1. – 14. března – Mír

Nejbližší dva týdny jsou ve znamení klidných, mírumilovných konstelací, které můžeme označit jako dočasný klid zbraní. Jsou však poznamenané i větší pasivitou, odevzdanějším přijímáním skutečností a menší schopností se bránit. Mezníkem ke změně bude až novoluní v sobotu 13. března a to jak v tom dobrém, tak  v tom špatném slova smyslu.

Na co se tedy můžeme těšit? Poslední období klidu před začátkem jara nám umožní více odpočívat a nikam nespěchat,  protože nám nic neuteče. I když na sluníčko chvílemi láká ven, teploty se budou ještě po další dva týdny držet dole a tak opravdové jaro zatím nepropukne. Studené vlhko nás spíše  přiměje schoulit se do sebe  nebo zalézt zpátky do svých domovů a nechat zatím topení zapnuté.

V dané situaci ani  spěchat není kam.  Je nutné nechat čas plynout a  věnovat se tomu, co pro nás dává smysl.  Pro někoho to bude četba a studium, které se v těchto dnech daří především vzdušným typům.  Vodnářům, Blížencům a Vahám tak  můžeme  slíbit, že jim informace polezou lépe do hlavy a pokud by měli v první polovině března skládat nějaké zkoušky nebo testy, mají větší naději k úspěchu. Studovat a vzdělávat se ovšem budou téměř po celý rok!

Konec 9. týdne však slibuje lepší schopnost domluvy a alespoň na chvíli i větší názorovou toleranci téměř pro každého. Současně s tím bude po oba týdny zesílená  intuice a schopnost podprahového  vnímání věcí kolem nás a to dokonce v maximální možné míře,  jaká je vždy jen jedenkrát do roka.  Citlivější osoby však mohou být až příliš ovlivňovány svým okolím a ztrácet tak svůj vlastní názor nebo identitu.

Po celé období je vhodné dávat si pozor na alkohol a také dávkování léků. Dočasně může pro mnohé stačit menší množství,  aby se projevil silný účinek!  Opatrnost by měli mít na mysli zejména lidé ve znamení Ryb, Blíženců,  Panny a Střelce, narození kolem 10. dne v  příslušném měsíci.

Vlhčí počasí následujících dnů však dá také větší prostor virózám  a bakteriálním infekcím.  Vyvarujte se proto prochlazení a posilněte tělo vitamíny, především D.

Hvězdy však tentokrát přejí i snění a lásce  a to dokonce i na větší vzdálenost. Nejromantičtějším dnem z  celého roku bude patrně sobota 13. března, ve které podlehne touze po vztahu nebo momentálnímu okouzlení hodně lidí, zejména z vodních znamení…  Nové lásky  pak mají šanci v následujících týdnech i zdárně pokračovat. Časem se však patrně provalí, že ten váš ideální protějšek není zdaleka tak úžasný,  jak se sám vykreslil na sociální síti nebo jak jste ho viděli vlivem mlžného  oparu.

Nejnáročnějšími dny budou tentokrát v pondělí a úterý  8. a  9.3, avšak spíše ve večerních a nočních hodinách,  což nám může paradoxně pomoci k hlubšímu spánku.

Středa 10.  je pak klíčovým termínem pro domluvy a úspěšná jednání.

autor: Alena Bratková

8.  týden,  2. – 28. února – Na vlně porozumění

Po dlouhé době máme před sebou o něco klidnější a pohodovější týden. Ne že bychom nebyly svědky rozporů či naprosto nesmyslných až bizarních rozhodnutí, ale už nás nemusejí tolik rozčilovat. Neboť celková energie se nese v duchu jemnějšího, pasivnějšího a intuitivního znamení Ryb, do něhož Slunce před pár dny (přesně 18.2.) vstoupilo.

Máme právo nyní alespoň na chvíli snít, oddat se fantazii. Umělecky založeným jedincům může přicházet inspirace skoro sama, jen ji nepropásnout. Podaří-li se jim to, mají šanci ji na samém konci týdne doslova zhmotnit. Ten přeje praktickým činům a realizaci plánů. V tomto směru mají největší podporu zemská znamení – Býk, Panna a Kozoroh na samém konci znamení.

Hloubka vnímání je tento týden větší, můžeme slyšet své nitro, můžeme být laskavější, smířlivější. Můžeme nyní o něco lépe pochopit druhé. Nechte zářit to dobré ve vás, projevte lásku a porozumění. Najděte společnou příjemnou vlnu alespoň nyní, zakopejte válečnou sekeru. Prožívejte společné chvíle třeba procházkou v přírodě, poslechem hudby či shlédnutím filmu.

I procesy už mohou běžet o něco lépe. Merkur je opět v přímém chodu ve společnosti Saturna a Jupitera a přímo vybízí k tomu, abychom se konstruktivně domluvili. Věcně, otevřeně, pragmaticky, s nadhledem a s tolerancí vůči druhým a vůči celku. Využijme tuto možnost!

Celý týden můžeme počítat s větší ochotou pomoci, obětovat se, uvědomit si, že nejsme sami, že jsme součástí celku. Že jsme bytosti, jež mají duši a bolesti a potřebují občas pochopení a naslouchání. Proto naslouchejte a prostě jen potřebným buďte na blízku. Pocit, že nejsou sami, dokáže zázraky. A tento týden je týden zázraků!

Ke konci týdne si přijdou na své zejména romantické duše a a také vodní znamení (Rak, Štír a Ryby), kdy do znamení Ryb vstoupí i planeta Venuše, planeta lásky a vztahů. V Rybách je povznesena na duchovní lásku a souznění, na spojení v hlubších rovinách naší duše. Můžeme tedy zažít nádherné chvíle.

Pondělí a úterý se nese na citlivější emocionální vlně v kruhu rodinném. Středa ráno může odkrýt nejednu rodinnou bolístku, jež může být ale nakonec vyřešena docela rychle a prakticky. Středeční večer se vyhněte rozhovorům se vznětlivějšími osobami a zejména těmi, u kterých byste mohly poškádlit jejich ego. Mohly byste se se zlou potázat. I čtvrteční ráno se nese v určitém napětí nebo v duchu překážek, takže trpělivost růže přináší. Nicméně mnozí mohou být rozčílení z aktuálních nových omezení. Ve čtvrtek navečer už si malinko oddychneme a na chvíli nám může být všechno jedno. Pátek otevírá romantickou vlnu, Venuše už bude putovat znamením Ryb. Citlivější a jemnější jedinci si mohu přijít na své. Méně romantické duše však mohou cítit napětí až rozčilení.

Sobotní úplněk ve znamení Panny nám může ukázat, jak prakticky můžeme dát druhým najevo, co cítíme, co je v nás. Propojuje vnější a vnitřní svět, svět ducha a hmoty. Můžeme přijít na to, jak do svého každodenního života zapojit i duchovní rozměr, co konkrétně a prakticky změnit, co nového začít, jaké činnosti přidat. Můžeme léčit duši i tělo.

V neděli můžeme být překvapení, jak jsme výkonní a jak nám jde práce od ruky, škoda že není pracovní týden, to by bylo pochval!!

Otevřeme se tedy tomu krásnému uvnitř, vnímejme, neorganizujme příliš a prostě třeba nechme jen některé věci plynout. Možná uvidíme i něco víc, co jsme před tím pro samou práci a shon neviděli nebo necítili.

autor: Jitka Pešková

7.  týden,  15. – 21. února – Jeden kotrmelec za druhým

Omezující aspekty nadále drží a v tomto týdnu budou ve své podstatě nejsilnější, teprve v osmém kalendářním týdnu začnou nepatrně povolovat.  Přes usilovná jednání a někdy i sblížení názorů zatím nebudou žádné úspěchy vidět (Jupiter je v tomto týdnu v těsné konjunkci s Merkurem,  který je však zatím stále retrográdní). Pokud tedy potřebujete domluvit něco opravdu důležitého, smluvte si termín až na začátek března.

Také co se týče zábavy nebo  nových vztahů, nebude to zatím nic moc. Radovat se můžeme alespoň z toho, že něco pěkného je ještě před námi a že to nejdepresivnější období roku je letos definitivně pryč.

Tento týden bude přesto alespoň o něco méně konfliktní, než tomu bylo koncem ledna a počátkem února. Nudit se však nebudete, zejména od středy do pátku, kdy se dočkáme nejednoho kotrmelce.

Od pondělí až do středečního poledne nabírá energie a aktivita na síle. Středa zejména v odpoledních hodinách nás v mnohém překvapí, bohužel často nikoliv jen příjemně. Tento den nedejte příliš na sliby nebo domluvené věci, život je změna a tak je potřeba reagovat na nové okolnosti.  S lidmi, kteří mají zdravotní problémy, může tento den nepříjemně zamávat.

Čtvrteční večer a páteční dopoledne budou pro mnohé hodně hektické.  Na silnicích raději uberte plyn a stejnou radou se řiďte i v soukromí, ať si zbytečně nenaběhnete do nějakého konfliktu. Energii navíc však ze sebe můžete dostat sportem,  ideálně na čerstvém vzduchu, takže máte na výběr:  chůze nebo běh. A protože stupeň teploty navíc může posléze přinést i i další vrstvu námrazy, bude volba zřejmě ještě o dost snazší: chůze nebo jen otevřít okno…

Víkend bude již více v uvolněném duchu. Mluvení zatím zakázáno není a tak hodně lidí bude mít potřebu alespoň na chvíli se provětrat a prohodit s někým méně či více slov.

autor: Alena Bratková

6.  týden,  8. – 14. února – Smích léčí

Milí přátelé, máme před sebou další poměrně dynamický týden, plný výzev, překážek a občasných zvratů. Jedeme na vlně „kdo z koho“ mezi znamením Vodnáře a znamením Býka. Do střetu se stále dostávají nutná opatření, omezení, zákazy nutné pro zachování soudržnosti, solidarity a fungování společnosti (Saturn ve Vodnáři) s potřebami jednotlivců, s jejich materiálním a finančním zabezpečením, s jejich ohrožením svobody a praktické existence (Uran v Býku).

Celý týden můžeme tedy cítit jakési napětí v jednání, nespokojenost s opatřeními, jež nemají konkrétní praktický smysl a nejsou motivační. Můžeme cítit odpor a nechuť. Proboha už ať se něco smysluplného děje!

Ovšem tento týden se jednoznačného východiska s největší pravděpodobností nedočkáme. Hektické tempo může rychle střídat pasivita, a místo dokončování práce se můžeme přistihnout, jak bodře tlacháme s kolegy či kamarády, protože to v tuto chvíli potřebujeme. Závan normálnosti a laskavosti v těžších časech. Je fajn nebýt alespoň na chvíli sám a opřít se o lidi kolem sebe. Jedeme v tom přece všichni společně. Proto se nenechte vtáhnout do napěťové bitvy s rychlými a radikálními kroky. Najděte si svoji cestu, svůj přístup. Ideální ventilem pro napětí je fyzický pohyb. Rozlišujte mezi omezeními, která jsou nezbytná a solidární a mezi omezeními, která vás ohrožují.

Pro někoho může být polovina týdne rozhodující pro zásadní životní a existenční kroky, zda něco ukončit či přerušit. Někoho může zvednout ze židle a vyhnat ven protestovat. Ať už to bude jakkoli, všichni již delší dobu čekáme, jaký ventil si narůstající napětí najde. Co všechno se musí stát, abychom našli odvahu ke změně ať už vnějších podmínek nebo vnitřních postojů tak, abychom dokázali situaci zvládat, aby nás neomezovala. Bez kompromisů to ještě na nějakou dobu nepůjde.

Merkur běží stále retrográdně, ale už větší rychlostí, takže procesy nemusejí už tak váznout, nicméně stále je vhodné spíše dokončovat započaté, než začínat nové.

Pondělí může mnohé odstartovat, můžeme být pragmatičtí a přizpůsobivější. Úterý je nejvýkonnějším dnem. Dobrým ukazatelem nám bude intuice. Hodně energie se tedy může pozitivně promítnout do tvorby, do obětavosti druhým, do vizí a nápadů. Doba od úterního večera po celou středu se jeví jako emocionálně nejnáročnější z celého týdne. Můžeme se dočkat i dalším restrikcí či doporučení, jež nám optimismu nepřidají a jež mohou být nekonstruktivní. Případné osobní obavy a strachy, jež mohou vyplouvat na povrch, nám mohou pomoci „vydýchat“ přátelé. Čtvrtek a pátek je o něco málo optimističtější, můžeme být tolerantnější a otevřenější. Ideální doba pro kontakt s přáteli alespoň na dálku. Na víkend je připravená romantika, chuť vyrazit do přírody a na chvíli se jen tak kochat tím, co nás přesahuje. Oceníme ticho v nás v této překotné době, Naslouchejte sobě a svému nitru. Budeme i vnímavější, zejména k problémům druhých. Budeme soucitnější, takže pokud budete sledovat nějaký doják a jste citlivá duše, připravte si dostatek kapesníků. Kdo slaví Valentýna, ten si ho náležitě užije, nejedno srdce bude potěšeno. Ovšem konec příštího týdne přináší napětí mezi Marsem a Venuší, takže užívejte nyní, dokud je v tomto týdnu Venuše objímána Jupiterem. Toto souznění ve Vodnáři nabádá k větší chuti se bavit, užívat si toho příjemného, sdílet s druhými prožitky, společně se zasmát i třeba sobě. I těžké věci se lépe řeší s humorem a s druhými. A proto sdílejme, smějme se společně, smích léčí!

autor: Jitka Pešková

 2. a 3.   týden,  11. – 24. ledna  – Velký třesk

Konstelace druhého a třetího  lednového týdne jsou ve znamení narůstajícího napětí, které v  mnohých lidech  vyvolá bouři emocí. Podobně jako se před bouřkou nedá často ani dýchat, můžeme mít často pocit, že už nedokážeme v dané situaci žít. Bouřky ostatně někdy přichází i v zimě a ty jsou zvláště hrozivé. Napětí vyvolá řadu konflitků, často zcela zvytečných. Raději nikoho nedrážděte a nespokojeným lidem se zdaleka vyhýbejte, někdy prostě legrace končí a kdo to nepochopí, riskuje,  že skončí v nemocnici nebo dokonce v márnici.

Napětí ovlivní i naše reflexy a tím i šikovnost. Při sportu buďte hodně opatrní, zvláště na lyžích a na silnicích zpomalte a mějte stále oči na “šťopkách”. Samozřejmě i počasí si přisadí  a tak můžeme nejbližší dny častěji očekávat námrazy a náledí.

Všechno vyvrcholí Velkým třeskem ve čtvrtek 21. ledna, kdy se i ti opatrnější často rozhodnou k důležitým krokům, třeba rozetnout dlouho udržovaný špatný vztah, odejít ze zaměstnání, které je spíše dusí..

Po každé bouřce ale přichází uvolnění a dýchá se nám mnohem líp. Dobrá zpráva je, 21. 1  bude pomyslnou tečkou za loňským špatný rokem, po které se začne  pomale rozbíhat normální život…

Také průběhy nemocí po tomto datu budou již mírnější a tím nemám na mysli jen covid.  Poslední rok by i ve znamení rychlých průběhů u onkologických onemocnění a lednu se dá očekávat enormní počet  mozkových příhod, případně i srdečních infarktů. Proto se nerozčilujte a berte i katastrofické záležitosti ve svém životě jako dar, vždycky to může být daleko horší…

Měli bychom však ve hvězdách najít i nějaká pozitiva, mít na co se těšit je vždycky  skoro to nejdůležitější..

Počátek druhého týdne  přeje ještě vzniku nových lásek, často na první pohled. Dny kolem novu a po něm přejí jednáním  a studentům u zkoušek. Popravdě – některým, jiní vyletí..

Víkend bude romantický.. a to nejen na horách. Vypravte se alespoň na procházku a raději počítejte i s dalším sněhem.. Po víkendu dostanou  věci spád a zastaví se až o dalším víkendu.. Tam přijde konečně zastavení, pro jiné tvrdý náraz. Na delší dobu naštěstí poslední. Ve 4. lednovém týdnu nás pak čeká již lepší prognoza s optimismem a časem i mírným oteplením..

autor: Alena Bratková

1.týden 2021 – Napětí a zpomalení

Tento týden může patřit k náročnějším. Počítejte s nejednou komplikací či překážkou. Ideální je udržovat pomalejší tempo a nenechat se vyprovokovat k unáhleným činům. Mohli byste narazit, a to doslova.V komunikaci očekávejte celý určité napětí. Na počátku týdne se můžete setkat s manipulací či vnucováním názoru, ke konci týdne i k výraznějším názorovým střetům. Je vhodné nepouštět se do náročnější diskuze či debaty a vyhnout se výbušným tématům. Zejména pokud máte citlivější srdce a vyšší krevní tlak.

V úterý vám pomůže diplomacie a racionální přístup.

Sešlápnete-li ve středu a ve čtvrtek pořádně plyn, kde se vzali, tu se vzali, může se objevit hlídka policie, a ani nebudete vědět jak, a vaše peněženka bude o nějaký ten peníz lehčí. Je dobré si to rozmyslet. V středu a ve čtvrtek je zároveň zvýšené riziko závažnějších nehod z rychlosti a nepozornosti, a to nejen na silnici.

Nejnáročnějšími chvilkami může být středa navečer čtvrtek ráno. Nečekané zvraty a třaskavé emoce. Z globálního hlediska mohou řádit i přírodní živly.

Od čtvrtka do neděle budou Mars a Venuše putovat v harmonickém aspektu. Přitažlivost mezi mužem a ženou, spolupráce, vášeň. Užívejte!  Ovšem pokud tuto idylu nezkříží povinnosti, práce či překážky.

Druhá polovina čtvrtka je nejpříjemnější doba tohoto týdne, plná romantiky a duchovní inspirace. Nejedna křivda může být odpuštěna, budete-li upřímní.

Ke konci týdne očekávejte spíše zpomalení tempa a procesů obecně, a možné komplikace na všech frontách. Riziko „nárazů“ opět stoupá. Není lépe být na chvíli želvou a mít své nezávislé tempo a ochranný krunýř před možnými blesky? 😀

autor: Jitka Pešková