Týdenní horoskopy – archív 2021

v

Archív týdenních horoskopů pro rok 2021
7.  týden,  15. – 21. února – Jeden kotrmelec za druhým

Omezující aspekty nadále drží a v tomto týdnu budou ve své podstatě nejsilnější, teprve v osmém kalendářním týdnu začnou nepatrně povolovat.  Přes usilovná jednání a někdy i sblížení názorů zatím nebudou žádné úspěchy vidět (Jupiter je v tomto týdnu v těsné konjunkci s Merkurem,  který je však zatím stále retrográdní). Pokud tedy potřebujete domluvit něco opravdu důležitého, smluvte si termín až na začátek března.

Také co se týče zábavy nebo  nových vztahů, nebude to zatím nic moc. Radovat se můžeme alespoň z toho, že něco pěkného je ještě před námi a že to nejdepresivnější období roku je letos definitivně pryč.

Tento týden bude přesto alespoň o něco méně konfliktní, než tomu bylo koncem ledna a počátkem února. Nudit se však nebudete, zejména od středy do pátku, kdy se dočkáme nejednoho kotrmelce.

Od pondělí až do středečního poledne nabírá energie a aktivita na síle. Středa zejména v odpoledních hodinách nás v mnohém překvapí, bohužel často nikoliv jen příjemně. Tento den nedejte příliš na sliby nebo domluvené věci, život je změna a tak je potřeba reagovat na nové okolnosti.  S lidmi, kteří mají zdravotní problémy, může tento den nepříjemně zamávat.

Čtvrteční večer a páteční dopoledne budou pro mnohé hodně hektické.  Na silnicích raději uberte plyn a stejnou radou se řiďte i v soukromí, ať si zbytečně nenaběhnete do nějakého konfliktu. Energii navíc však ze sebe můžete dostat sportem,  ideálně na čerstvém vzduchu, takže máte na výběr:  chůze nebo běh. A protože stupeň teploty navíc může posléze přinést i i další vrstvu námrazy, bude volba zřejmě ještě o dost snazší: chůze nebo jen otevřít okno…

Víkend bude již více v uvolněném duchu. Mluvení zatím zakázáno není a tak hodně lidí bude mít potřebu alespoň na chvíli se provětrat a prohodit s někým méně či více slov.

autor: Alena Bratková

6.  týden,  8. – 14. února – Smích léčí

Milí přátelé, máme před sebou další poměrně dynamický týden, plný výzev, překážek a občasných zvratů. Jedeme na vlně „kdo z koho“ mezi znamením Vodnáře a znamením Býka. Do střetu se stále dostávají nutná opatření, omezení, zákazy nutné pro zachování soudržnosti, solidarity a fungování společnosti (Saturn ve Vodnáři) s potřebami jednotlivců, s jejich materiálním a finančním zabezpečením, s jejich ohrožením svobody a praktické existence (Uran v Býku).

Celý týden můžeme tedy cítit jakési napětí v jednání, nespokojenost s opatřeními, jež nemají konkrétní praktický smysl a nejsou motivační. Můžeme cítit odpor a nechuť. Proboha už ať se něco smysluplného děje!

Ovšem tento týden se jednoznačného východiska s největší pravděpodobností nedočkáme. Hektické tempo může rychle střídat pasivita, a místo dokončování práce se můžeme přistihnout, jak bodře tlacháme s kolegy či kamarády, protože to v tuto chvíli potřebujeme. Závan normálnosti a laskavosti v těžších časech. Je fajn nebýt alespoň na chvíli sám a opřít se o lidi kolem sebe. Jedeme v tom přece všichni společně. Proto se nenechte vtáhnout do napěťové bitvy s rychlými a radikálními kroky. Najděte si svoji cestu, svůj přístup. Ideální ventilem pro napětí je fyzický pohyb. Rozlišujte mezi omezeními, která jsou nezbytná a solidární a mezi omezeními, která vás ohrožují.

Pro někoho může být polovina týdne rozhodující pro zásadní životní a existenční kroky, zda něco ukončit či přerušit. Někoho může zvednout ze židle a vyhnat ven protestovat. Ať už to bude jakkoli, všichni již delší dobu čekáme, jaký ventil si narůstající napětí najde. Co všechno se musí stát, abychom našli odvahu ke změně ať už vnějších podmínek nebo vnitřních postojů tak, abychom dokázali situaci zvládat, aby nás neomezovala. Bez kompromisů to ještě na nějakou dobu nepůjde.

Merkur běží stále retrográdně, ale už větší rychlostí, takže procesy nemusejí už tak váznout, nicméně stále je vhodné spíše dokončovat započaté, než začínat nové.

Pondělí může mnohé odstartovat, můžeme být pragmatičtí a přizpůsobivější. Úterý je nejvýkonnějším dnem. Dobrým ukazatelem nám bude intuice. Hodně energie se tedy může pozitivně promítnout do tvorby, do obětavosti druhým, do vizí a nápadů. Doba od úterního večera po celou středu se jeví jako emocionálně nejnáročnější z celého týdne. Můžeme se dočkat i dalším restrikcí či doporučení, jež nám optimismu nepřidají a jež mohou být nekonstruktivní. Případné osobní obavy a strachy, jež mohou vyplouvat na povrch, nám mohou pomoci „vydýchat“ přátelé. Čtvrtek a pátek je o něco málo optimističtější, můžeme být tolerantnější a otevřenější. Ideální doba pro kontakt s přáteli alespoň na dálku. Na víkend je připravená romantika, chuť vyrazit do přírody a na chvíli se jen tak kochat tím, co nás přesahuje. Oceníme ticho v nás v této překotné době, Naslouchejte sobě a svému nitru. Budeme i vnímavější, zejména k problémům druhých. Budeme soucitnější, takže pokud budete sledovat nějaký doják a jste citlivá duše, připravte si dostatek kapesníků. Kdo slaví Valentýna, ten si ho náležitě užije, nejedno srdce bude potěšeno. Ovšem konec příštího týdne přináší napětí mezi Marsem a Venuší, takže užívejte nyní, dokud je v tomto týdnu Venuše objímána Jupiterem. Toto souznění ve Vodnáři nabádá k větší chuti se bavit, užívat si toho příjemného, sdílet s druhými prožitky, společně se zasmát i třeba sobě. I těžké věci se lépe řeší s humorem a s druhými. A proto sdílejme, smějme se společně, smích léčí!

autor: Jitka Pešková

 2. a 3.   týden,  11. – 24. ledna  – Velký třesk

Konstelace druhého a třetího  lednového týdne jsou ve znamení narůstajícího napětí, které v  mnohých lidech  vyvolá bouři emocí. Podobně jako se před bouřkou nedá často ani dýchat, můžeme mít často pocit, že už nedokážeme v dané situaci žít. Bouřky ostatně někdy přichází i v zimě a ty jsou zvláště hrozivé. Napětí vyvolá řadu konflitků, často zcela zvytečných. Raději nikoho nedrážděte a nespokojeným lidem se zdaleka vyhýbejte, někdy prostě legrace končí a kdo to nepochopí, riskuje,  že skončí v nemocnici nebo dokonce v márnici.

Napětí ovlivní i naše reflexy a tím i šikovnost. Při sportu buďte hodně opatrní, zvláště na lyžích a na silnicích zpomalte a mějte stále oči na “šťopkách”. Samozřejmě i počasí si přisadí  a tak můžeme nejbližší dny častěji očekávat námrazy a náledí.

Všechno vyvrcholí Velkým třeskem ve čtvrtek 21. ledna, kdy se i ti opatrnější často rozhodnou k důležitým krokům, třeba rozetnout dlouho udržovaný špatný vztah, odejít ze zaměstnání, které je spíše dusí..

Po každé bouřce ale přichází uvolnění a dýchá se nám mnohem líp. Dobrá zpráva je, 21. 1  bude pomyslnou tečkou za loňským špatný rokem, po které se začne  pomale rozbíhat normální život…

Také průběhy nemocí po tomto datu budou již mírnější a tím nemám na mysli jen covid.  Poslední rok by i ve znamení rychlých průběhů u onkologických onemocnění a lednu se dá očekávat enormní počet  mozkových příhod, případně i srdečních infarktů. Proto se nerozčilujte a berte i katastrofické záležitosti ve svém životě jako dar, vždycky to může být daleko horší…

Měli bychom však ve hvězdách najít i nějaká pozitiva, mít na co se těšit je vždycky  skoro to nejdůležitější..

Počátek druhého týdne  přeje ještě vzniku nových lásek, často na první pohled. Dny kolem novu a po něm přejí jednáním  a studentům u zkoušek. Popravdě – některým, jiní vyletí..

Víkend bude romantický.. a to nejen na horách. Vypravte se alespoň na procházku a raději počítejte i s dalším sněhem.. Po víkendu dostanou  věci spád a zastaví se až o dalším víkendu.. Tam přijde konečně zastavení, pro jiné tvrdý náraz. Na delší dobu naštěstí poslední. Ve 4. lednovém týdnu nás pak čeká již lepší prognoza s optimismem a časem i mírným oteplením..

autor: Alena Bratková

1.týden 2021 – Napětí a zpomalení

Tento týden může patřit k náročnějším. Počítejte s nejednou komplikací či překážkou. Ideální je udržovat pomalejší tempo a nenechat se vyprovokovat k unáhleným činům. Mohli byste narazit, a to doslova.V komunikaci očekávejte celý určité napětí. Na počátku týdne se můžete setkat s manipulací či vnucováním názoru, ke konci týdne i k výraznějším názorovým střetům. Je vhodné nepouštět se do náročnější diskuze či debaty a vyhnout se výbušným tématům. Zejména pokud máte citlivější srdce a vyšší krevní tlak.

V úterý vám pomůže diplomacie a racionální přístup.

Sešlápnete-li ve středu a ve čtvrtek pořádně plyn, kde se vzali, tu se vzali, může se objevit hlídka policie, a ani nebudete vědět jak, a vaše peněženka bude o nějaký ten peníz lehčí. Je dobré si to rozmyslet. V středu a ve čtvrtek je zároveň zvýšené riziko závažnějších nehod z rychlosti a nepozornosti, a to nejen na silnici.

Nejnáročnějšími chvilkami může být středa navečer čtvrtek ráno. Nečekané zvraty a třaskavé emoce. Z globálního hlediska mohou řádit i přírodní živly.

Od čtvrtka do neděle budou Mars a Venuše putovat v harmonickém aspektu. Přitažlivost mezi mužem a ženou, spolupráce, vášeň. Užívejte!  Ovšem pokud tuto idylu nezkříží povinnosti, práce či překážky.

Druhá polovina čtvrtka je nejpříjemnější doba tohoto týdne, plná romantiky a duchovní inspirace. Nejedna křivda může být odpuštěna, budete-li upřímní.

Ke konci týdne očekávejte spíše zpomalení tempa a procesů obecně, a možné komplikace na všech frontách. Riziko „nárazů“ opět stoupá. Není lépe být na chvíli želvou a mít své nezávislé tempo a ochranný krunýř před možnými blesky? 😀

autor: Jitka Pešková