Týdenní horoskopy – archív 2019

 

 

Archív týdenních horoskopů pro rok 2019

53. týden,  30.-31.12.2019  a 1. týden 2020  – Připravte se na zdolávání hor a neztrácejte víru v sebe sama!

Tento týden se ještě může nést v malinko zpomaleném tempu s lehkým nádechem optimismu (Slunce je ještě v blízkosti Jupitera, ale už se od něj vzdaluje). Nicméně 5 planet máme Kozorohu, takže myslet si, že vše půjde úplně hladce by bylo spíše naivní. Kozoroh vám nedá nic zadarmo. Je v něm důslednost, tvrdost a systém. Saturn v Kozorohu bude příští týden přecházet přes Pluto v Kozorohu (umocněno společností Slunce a Merkuru), což mnohým může přinést zásadní rozhodnutí v životě. Vše se zpřísňuje, utahuje, kontroluje více než před tím.

Mnozí, zejména zemská znamení v poslední třetině znamení, mohou začít něco zajímavého a do budoucna mohou očekávat hmatatelný výsledek. Ostatní mohou bohužel pocítit tlak a tvrdost systému, protože Saturn a Pluto v Kozorohu podporují změny zákonů, větší pravomoc z hlediska kontroly jejich dodržování. Takže celkově můžeme být hodně uzemňováni jak okolnostmi, které nemůžeme změnit, doslova nám mohou „tuhnout“ kolena, protože znamení Kozoroha této oblasti vládne, a naše jednání může být poněkud těžkopádné a dost konzervativní. Najednou můžeme více myslet na zadní vrátka. Ta tam je žoviálnost Jupitera ve Střelci. Jupiter v Kozorohu nás může nutit více pracovat a šetřit. A protože tyto energie jsou ve vzduchu i 1.1. 2020, lze očekávat, že i následující rok 2020 se ponese v tomto duchu a ovlivní mnoho lidí. Už si přeci jen můžeme více rozmýšlet, než budeme do něčeho investovat, ať už peníze nebo drahocenný čas. Příští rok můžeme být více uzavřenější, hledat kořeny v rodině a zejména u sebe. Můžeme se setkat s hluboko ukrytými zákoutími sebe sama. Na druhou stranu, „co tě nezabije, to tě posílí!“, toto přesně znamená konjunkce Slunce, Saturn a Pluta v Kozorohu. Měňte! Najděte odvahu měnit sebe, své postoje, zbavte se minulosti. Pravděpodobně se mohou objevit zejména komplikované a dlouho neřešená rodinná témata. Už S. Freud kdysi napsal, že „Lidé nepřestávají hledat sílu a jistotu mimo sebe. Hledat je však třeba v sobě. Vždycky jsou ukryté v nás samotných.“ A to přesně je to, co nám konstelace říkají. Věřte sami sobě, síla je uvnitř vás!

Mohou se objevit i celospolečenská témata a potřeba něco změnit. Můžeme si i více semknout.

Ten, kdo bude opravdu „makat“, toho „Kozoroh“ na konci útrap přeci jen odmění úspěchem. Může to být ale dost upachtěné, bez lehkosti bytí. Něco jako kdybychom zdolávali vysoké hory.

Ale pojďme opět odstoupit od vážného tónu, protože toho si užijeme příští rok dosytosti.

Počátek tohoto týdne může být poněkud emocionálnější. Může nás cokoli dojmout, emoce jsou rozjitřené. To platí i na Silvestra. Nicméně Silvestr se nese příjemné přátelském duchu a přeje setkávání a uvolnění se. Budeme ještě velkorysí. Opatrně však s alkoholem, může stoupat do hlavy více než obvykle (Luna konjunkce Neptun) a pak můžeme snadno udělat chybu z nesoustředěnosti.

Počátek roku přináší velkolepé plány a předsevzetí, bude však nutné vymyslet i konkrétní postup, jak je realizovat.

Pátek a sobota jsou poměrně emocionálně napjaté dny, povinnosti nás mohou brzdit, pozor při řízení.

Každopádně celý týden může přinést zajímavé a originální nápady, takže buďte připraveni je zachytit a rozpracovat.

Do nového roku 2020 sílu, odvahu a víru v sebe sama!

autor: Jitka Pešková

 52. týden,  23. – 29. prosince  – Těšíme se na Ježíška

Tento týden nás konečně čekají optimistické konstalace, které by měly  do našich duší vnést větší pohodu, radost a víru v lepší zítřky. Mnohým tento čas –  třebaže se u většiny lidí nejedná o pracovní dny – může přinést nenadálou příležitost k dobré práci nebo obchodu, do ruky šťastný los nebo jiný způsob k osobnímu rozvoji, který vás posune o stupínek výš.

V pondělí ještě odeznívají dramatické emoce z víkendu. Vánoce budou ve znamení více zmatků. Podrobněji se na ně podíváme až zítra.

Ve středu budeme všichni více cestovat nebo chodit na návštěvy. Tentokrát by měl v rozhovorech panovat soulad a lidé se více zaměří na povídání o své budoucnosti.

Čtvrteční novoluní bude více o domácí pohodě a také o dobrém  jídlu. Možná dokonce ještě o něco víc než na Vánoce. Pátek nás překvapí mrazivým počasím i atmosférou. někteří půjdou do práce a jiní dají přednost různým povinnostem. Ve vzduchu může vládnout trošku frustrace i napětí.

Od soboty až do Nového roku můžeme více cestovat. Nejpovedenější na celé sobotě bude až večer,  kdy budou mít lidé pro sebe více pochopení, něhy a péče.

Větší míra tolerance bude vládnout i v neděli. Tento den dají mnozí přednost procházkám  po městě a různým kulturnímu akcím před rodinným krbem.

autor: Alena Bratková

51. týden,  16. – 22. prosince  – Pečujte o svůj vnitřní chrámTento týden má v sobě hodně zajímavého potenciálu a přináší alespoň trochu optimismu a pohody do těchto málo slunečných dní (Slunce se blíží k Jupiteru).

Mnohým může přijít příležitost pro dobrou investici, skvělý a obohacující zážitek či zajímavé a inspirativní seznámení. Nemusí to být až tak velkorysé a optimistické, jako kdybychom měli Slunce a Jupiter ve Lvu. Bude to spíše skromnější, opatrnější a pragmatičtější. Nezapomínejme, že se jedná o znamení Kozoroha, do kterého Slunce v neděli vstoupí. A znamení Kozoroha neplýtvá energií, obtížněji se uvolňuje, je uzavřené, potřebuje vnitřní klid, což jde tak trochu proti velkorysé a optimistické konjunkci Slunce a Jupitera. Každopádně takto konstelace vnese alespoň trochu naděje a víry do těchto dní a přeci jen můžeme vidět konec roku lépe než předchozí vánoce.

Lidé, kteří snadno podléhají reklamám, by si měli dávat pozor na unáhlená rozhodnutí, zda koupit to či ono a proč si rovnou nevzít půjčku, že? Jupiter může někdy přehánět a ukazovat nám věci v lepším světle, než jsou. Proto se nenechte unést a pořizujte věci, na které skutečně máte. Abyste se příští rok nedostali do dluhových pastí.

V pondělí se připravme přes den na výbušnější emoce, večer přinese zklidnění a větší pohodu.

V úterý je velmi dobrý čas pro začátek dlouhodobého projektu nebo pro zajímavou investici. Je velká šance i na výhru.

Druhá polovina týdne (zejména středa až sobota) se nese v duchu menší soustředěnosti (Merkur v neharmonii na Neptun). Obtížnější může být tedy vyřizování a komunikace. Můžeme být špatně pochopeni, mohou vznikat zmatky i v dopravě. Můžeme být zapomnětlivější. Citlivější jedinci mohou zbytečně podléhat iracionálním obavám či iluzím. Je dobré si vždy ověřit fakta a s nimi pracovat.

Ve středu se raději vyhněte složitějším jednáním.

V sobotu může být cítit ve vzduchu flirt a prahnutí po vzrušujícím zážitku, nicméně povinnosti mohou být velkou brzdou. Zároveň emoce mohou být náročnější. Je lépe se vyhnout vyhroceným situacím.

O víkendu nás čeká nejkratší den v roce. Proto může náš organismus a naše duše poněkud trpět. Prostě za zábavou může být vždy tak trochu obava či pragmatismus. Do zábavy se nenuťme.  Nemusí se nám dařit se úplně uvolnit. Spíše můžeme uvažovat o velkých plánech do budoucna. V dřívějších dobách bychom měli na mysli sakrální stavby, které vydrží věky a které mají hlubší duchovní podtext. Možná stačí, když budete pečovat o svůj vnitřní chrám sebeúcty a sebelásky. Dostaví se vaše vnitřní síla, pochopíte… a překonáte i nemožné!

Hodně štěstí!.

autor: Jitka Pešková

50. týden,  9. – 15. prosince  – Běžte za svým snem

Další adventní týden nám pomůže najít správný směr a jít  v souladu s intuicí. Dlouhodobé štěstí může nalézt jedině ten,  kdo umí kráčet životem tak, aby nepošlapal duši druhých lidí, neublížil živým bytostem, zvířatům, rostlinám ani přírodě.

Mars  se nyní pohybuje ve Štíru a  dokáže v nás vzbudit hodně dravé emoce,  které mohou poranit nejen druhé lidi, ale i naše nitro.  Přesto máme následující dny šanci vycítit co je správné, co cítí ostatní a jak bychom měli postupovat, abychom si vyjasnili vzájemné třecí body a nezabili něco, co má ještě šanci na pokračování.

Pro mnohé budou následující dva týdny plné překvapivých šťastných náhod a okolností, které jim mohou přehodit  nenadálou příležitost vedoucí k dobrému obchodu, skvělému zaměstnání nebo dokonce k výhře. Dívejte se proto kolem sebe a chyťte se možností, které se vám naskytnou.

Pondělí přináší pro mnohé klid a dobrou pohodu, u jiných může zvyšovat jejich podrážděnost.

V úterý může být větší problém dorozumět se, zejména s lidmi, s kterými nekomunikuje  pravidelně.

Úterý i středu můžeme být skleslejší a cítit se v depresi. Někteří budou uvažovat i o tom, že je život nebo vztah netěší a dumat o rozchodu.

Středa bude plná zmatků, nejasností  a také klamu. Nevěřte nikomu a ničemu,  dokonce ani sami sobě.

Čtvrteční den i noc přináší úplněk a tak se mnohé,  co bylo zamlžené nebo skryté, vyjasní. Pravda ovšem nebývá tak krásná jako lež.

Pátek a sobota přeje vášním, ale také podezíravosti a žárlivosti. Kdo je přecitlivělý, měl by být opatrnější s jídlem, stres a žaludek nejdou dohromady.

Neděle je vhodná pro cestování, ale i zábavu a návštěvy kulturních akcí. Čas spěje opět k radosti a optimismu.

autor: Alena Bratková

49. týden – 2. – 8. prosince  – Hloubka nebo  mýdlová bublina?

Máme před sebou nesmírně zajímavý týden. Mohou vznikat nové věci či projekty trvalé hodnoty. Mohou mít hloubku a potenciál mnohé změnit.

Zejména zpočátku týdne se nám může dařit řešit a vyřešit jednu věc za druhou. Není čas se zastavit.

Úterý a středa přinese do světa trochu romantiky, ovšem pozor pro snílky. Diskuse o hvězdách a nekonečnosti vesmíru je krásná, nicméně být nohama na zemi také neuškodí. Jinak nás naše přehlédnutí, nepozornost či zapomenutí může stát nemalý peníz. Obchodníci mohou vytušit naše sváteční naladění a nějaká ta korunka navíc se na účtence přeci ztratí. Takže pozor na podvodníky všeho druhu, zejména v půli týdne. To si raději vyberte konkrétní možnost, jak pomoci potřebným a všichni budou spokojeni (Slunce ve Střelci v kvadrátu na Neptun, silně obsazený Kozoroh).

V těchto konstelacích je ve vzduchu stále řešení globálních problémů, ať už ekonomických, či z hlediska našeho přírodního bohatství. Takže možná bude rovněž příležitost, jak se zapojit. Mohou vznikat i nová pravidla a normy, na nichž se větší společenství dohodnou a budou striktně vyžadovat jejich plnění.

Pragmatičtí lidé mohou vidět zajímavé příležitosti pro finanční investice.

Vnímavé osůbky mohou v polovině týdne prožívat nádherné chvíle inspirace, ať už díky hudbě, procházce v přírodě či meditaci. Obecně nás mohou napadat výjimečné věci, jen si ověřme, zda nejsou jen pouhá mýdlová bublina, která za chvíli praskne.

Na konci týdne budeme velkorysí, ale můžeme být také tlačeni k velkému výkonu. Bude vhodné si vybrat, protože čeho je moc, toho je příliš a není dobré se před vánočními svátky a koncem roku zbytečně uhnat. Vybírejte, co opravdu potřebujete a je pro vás důležité a co ne.

Víkend může přinést nečekaný zvrat a určité krátkodobé emoční napětí v souvislosti se zákony, normami či autoritami. Počátek dalšího týdne může celou situaci projasnit.

autor: Jitka Pešková

 48. týden – 25. listopadu – 1. prosince  – Sladký čtvrtekPovídková kniha Sladký čtvrtek Johna Steinbecka  je o lidech, kteří dokáží být šťastní ve zcela nuzných podmínkách,  neusilují o kariéru nebo peníze a netrápí se budoucností.

Tento týden máme i my šanci prožít nejen šťastný čtvrtek,  ale pod vlivem “sladkých konstelací” i celý týden. Na mnohé čekají příjemná překvapení,  nenadálé štěstí, výhry nebo dokonce jejich životní obchod.

Pokud se někdo zamiluje, bude to také jeho šťastná výhra. Nekonečné dobrodružství, láska veliká jako moře a přitom pevná jako skála. Možná je pak na společné cestě čekají i zrádné útesy a dramatické zásahy osudu, ale bez hrozby a vědomí možné ztráty si stejně lidé obvykle svého štěstí příliš neváží…

Týden směřující k prvnímu adventu bude tedy již o poznání klidnější než ten předchozí, doplněný srdečnou atmosférou,  úsměvy prodávajících i lidí vybírajících pro své blízké vánoční dárky. Bude to týden plný kýčovitých zdobení, pečení vánočního cukroví, které bude zcela jistě všem chutnat ,ale také plný porozumění a empatie, se kterou lidé dokáží naslouchat druhým nebo odhadnout jejich skrytá přání.

Zajděte si do divadla nebo na koncert, hudební zážitky budou po celý týden intenzivnější než v jiný čas. Neprohloupíte ani koupí cédéček nebo hudebních přehrávačů.

Pondělí přeje cestování, zejména návratům  tam, kde vám dobře.
Úterní nov může s některými trošku zamávat a také se nám bude chtít dříve jít spát.
Ve středu můžeme trošku tápat, do čeho se pustit dříve.
Udělejte si proto jasný plán ať nepromarníte svůj drahocenný čas.

Čtvrtek bude sladký..  Jako veliký dort se šlehačkou politý ještě čokoládou..  Stejně tak si budeme užívat všeho krásného a příjemného.  Večeři o třech chodech v luxusní restauraci vám však snadno nahradí i čas strávený lenošením doma s lidmi, které máte rádi. Od pátečního večera až do sobotního oběda budou na nebi vážnější konstelace, nutící k zamyšlení a serióznímu přístupu. Pokud na vás dýchne splín, vězte že  je to jen na malou chvilinku.

V neděli jděte  mezi lidi nebo alespoň zavolejte přátelům. Připravte se však i na zapeklitější situace, kdy budete muset na poslední chvíli měnit program.

autor: Alena Bratková

 

47. týden – 18. – 24. listopadu  2019 – Co dokáže jiskra!

Počátek týdne je v duchu pohody, radosti, návštěvy nějaké příjemné kulturní akce. Vyřizování může jít relativně v pohodě, i vzhledem ke stále retrográdnímu Merkuru (zpomaluje procesy či souvisí s problémy s technikou). Můžeme být velkorysí, přátelští. Takže pokud se potřebujete s někým setkat, není to vůbec špatná doba, ale … Neměl by to být někdo, s kým máte dlouhodobě spory, protože celý týden visí ve vzduchu velmi nebezpečná a jiskřivá konstelace Mars ve Štíru v opozici na Uran v Býku.

Toto je nejobtížnější konstelace celého týdne. Napětí a tendence rychle konat. Blesk z čistého nebe, překvapení. Přináší sklon ke zbrklému jednání, konfliktům, neklidu, může rozbouřit vášně natolik, že mohou ublížit, mohou vést k nepříznivým zvratům ve vztazích jak doma, tak na pracovišti. Může se jednat o unáhlené rozhodnutí z důvodů ohrožení svobody či vlastního ega. Zvyšuje se i riziko úrazů, nehod s ohněm, s elektrickým proudem či automobilových nehod, zejména o víkendu. Proto doporučuji větší opatrnost a koncentraci. Budete-li nervózní, raději náročnější práci odložte na příští týden.

Opatrní by měli být Býci, Štíři, Vodnáři a Lvi narození na samém počátku znamení. Nebo všichni ostatní, co jsou majiteli nějakých planet v těchto oblastech. Tyto konstelace je mohou zvednout ze židle. Je v nich tendence konat, rychle a zběsile :D. Máte-li tedy někdo temperamentnější povahu, vězte, že to bude vzrůšo. Můžete chtít více riskovat, vzbouřit se proti všem. Pomůže jedině obrnit se trpělivostí nebo svou energii vybít třeba ve sportu. Na druhou stranu potřebujete-li odvahu k radikálním změnám, či ukončení něčeho, možná vám tyto konstelace pomohou stojaté vody konečně rozvířit. Jen si dávejte pozor, aby vás nestrhly s sebou.

Snažte se, aby to nebyl „blesk“, co vás zasáhne, zkuste jej přetavit v příjemnou jiskru něčeho nového, vzrušujícího a inspirativního. Když už nebudete vědět, kudy kam, aspoň se usmějte nebo i zasmějte sami sobě, smích uvolňuje atmosféru. V každém konfliktu je cosi komického. 😀

autor: Jitka Pešková

46. týden – 11. – 17. listopadu  2019 – Dozvíte se i to, co jste se dozvědět nechtěli

Celý týden nám umožňuje Vesmír žít ve větším souladu s okolím, intuitivně číst mezi řádky a všímat si věcí, které jindy spíše přehlížíme. Díky tomu nám mohou náhle „docvaknout“ v hlavě fakta a pochopit širší souvislosti v překvapivém kontextu. Zajásat mohou studenti, protože budou lépe chápat učivo. Vědci mohou přijít s novými poznatky a detektivové rozluštit případy, jež jim i delší dobu ležely na stole nebo v archívu. Pokud však odhalíte, co váš partner(a) dělal(a) když jste nebyli doma nebo za co utratil(a) prémie, může vám to způsobit nepříjemný šok. Zvláště v pondělí buďte proto připraveni na to, že se může stát cokoliv a berte věci s klidným vědomím, že následující dny přejí stabilitě a proto s rozvahou a za pomocí domluvy dokážete vyřešit i velmi problematické situace.

Doufejme že překvapení, které nám přinese hned první den v týdnu budou spíše příjemná.

S blížícím se úplňkem počítejte i s ranními mrazíky a na silnicích zvolněte tempo nebo dejte přednost veřejné dopravě.

Na cestách až do 24.11. budou řidiči více riskovat a méně zvládat kolizní situace. Větší opatrnost dodržujte i při práci s technikou, elektřinou a plynem.

Úterní úplněk by měl být opravdu jasný a vnese tak světlo i do různých záležitostí které jsou jinak zametány pod koberec.

Následující období (až do konce dalšího týdne, tj. do 24. listopadu) bude pro mnohé stresující a plné dramatických situací, které vás mohou vytočit do běla. Pokud cítíte, že vám nekontrolovaně stoupá tlak, běžte raději se psem (nebo sami, s kamarádkou..) na procházku. Stejnou taktiku zvolte, jestliže se přestává kontrolovat vás partner(ka). Protože výbušná atmosféra bude trvat delší dobu, možná bude příjemnější odstěhovat se na nějaký čas ke kamarádce, odjet na krátkou dovolenou nebo poslat na relaxační pobyt k tchyni svého partnera. Může to být pro něj dobrá léčebná terapie…

Uprostřed týdne uvidíme věci více v mlžném oparu. Mlhy nebo srážky se mohou vyskytovat i v éteru, zvláště ve čtvrtek 14. 11. Pusťte si třeba romantický film, ale nebuďte přitom zklamaní, že podobný příběh neprožíváte sami. Vždyť ani herci, ani hrdinové filmového plátna nemají život plný sladkostí a šťastných konců… O víkendu budeme potřebovat mít ve své blízkosti ty, se kterými nás pojí citové pouto nebo rodinné vazby. Společné aktivity a návštěvy nám umožní dosáhnout větší vyrovnanosti a také spokojenosti. Sobota je vhodná i pro cestování a řešení rodinných otázek.

autor: Alena Bratková

45. týden –  4. – 10. listopadu  2019 – Ochrana duše i planety

Celý týden je plný tlaku na výkon, na práci, na soustředění a dokončování. Zpočátku týdne můžete u některých lidí zaznamenat větší nervozitu a chuť se hádat, zejména o princip. Konflikty mohou být nejen na pracovišti, a zejména z pohledu pravomocí.
Ve společenském a globálním měřítku to může znamenat protesty většího charakteru, u kterých jsme ostatně v posledních týdnech svědky.
U některých lidí se může naopak projevit větší fyzická únava. Proto si dopřejte dostatek spánku a odpočinku. Když se budete snažit řešit věci „na sílu“, unavení stejně neuděláte tolik jako odpočatí.
V průběhu týdne bude napětí postupně ustupovat. Druhá polovina týdne už může být právě naopak v duchu sounáležitosti, v intuitivním řešení situací, v naplňování vizí, v duchu umělecké tvořivosti a větší empatie, v chápání problémů i z globálního hlediska. Na pořadu dne mohou být témata ochrany přírody a skutečně konkrétní návrhy či dokonce i pozitivní výsledky z hlediska zlepšení celkové situice. Třeba i vy se budete moci nějakým způsobem zapojit nebo třeba udělat jen u sebe doma drobnou změnu, kterou kdyby udělal každý, tak by to naší planetě velmi prospělo.
Tento týden si můžeme uvědomovat pravou podstatu věcí i nás samotných, naše směřování. Můžeme slyšet hlas z našeho nitra a najít způsob, jak žít v souladu sami se sebou, zjistit, co chceme a proč a jakou cestou toho chceme dosáhnout.

Merkur je celý týden retrográdní (jakoby se z pohledu Země vrací zpět), takže drobné příhody s technikou mohou být častější než obvykle. Na silnicích si dávejte pozor zejména na samém konci týdne.

Ke konci týdne jsou pro jemné duše připraveny romantické chvíle plné něhy, uměleckých zážitků či umělecké inspirace. Můžete zažít i duchovně naplňující setkání s člověkem, kterého jste již dlouho neviděli, ale který tak nějak žije na stejné vlně jako vy a bude vám fajn. Pouze „pozemské“ každodenní povinnosti vás mohou vytrhnout z tohoto příjemného světa obecných pravd a duchovního poznání.
Hledejte, objevujte, přijímejte a užívejte si sebe sama ve své ryzí podstatě! 🙂

autor: Jitka Pešková

44. týden –  28. října –  3. listopadu – Přituhuje

Náročnější novoluní přinese hned v pondělí změny na mnoha úrovních. V přírodě začíná přituhovat a podobně jako opadávají poslední lístky stromů, i  my se budeme mít tendenci se zbavovat některých úkolů a povinností, abychom získali více času a prostoru pro odpočinek a svoje soukromí. Něco končí a nové něco nového tak začíná.

Po celý týden bychom měli být opatrnější, abychom nešli hlavou proti zdi, ty bývají totiž z daleko tvrdšího materiálu než naše hlavy. V některých lidech budou konstelace tohoto a příštího týdne vzbuzovat agresivitu. Na silnicích buďte raději opatrnější a nespěchejte za každou cenu.

Úterý bude ve znamení romantiky, intuice a láskyplného souznění. Nebojte se vyjádřit své emoce zvláště kdy jsou pozitivní! Obdarovat  druhé pěkným slovem nebo úsměvem vám nepřinese ztrátu, ale naopak bude ziskové pro všechny.

Středa ale zejména čtvrtek přinesou více radosti i optimismu. Těžká pohoda bude především tam, kde se lidé spolu dobře baví.

Víkend pak bude ve znamení vážnějších konstelací, takže se tentokrát ponese opravdu v dušičkovém  tónu, kdy budeme vzpomínat na své předky a uvědomíme si i pomíjivost svého vlastního bytí.

autor: Alena Bratková

43. týden –   21. – 27. října  – Romantika, tvůrčí inspirace, nečekané jiskření!

První polovina týdne se může nést v poměrně přátelské atmosféře. I když můžete současně pociťovat tlak na výsledek, výkon či systémové řešení, zejména vodní znamení – Rak Štír a Ryby. Přijde i tvůrčí inspirace. Mnozí mohou zažít i romantické chvíle v něčí náručí (Venuše – Neptun) nebo hluboký duchovní či umělecký zážitek.

Ve středu vstoupí Slunce do znamení Štíra. Celková atmosféra může být více emocionálnější, prožitky mohou být silnější a hlubší než když Slunce putovalo ve znamení Vah. Vše může být poněkud „černobílejší“. Bude více poznat, jak to kdo myslí. Upřednostňována bude opravdovost a upřímnost.

Čtvrtek a pátek může být ve znamení práce a náročných úkolů. Nervozita může poněkud stoupat. Slunce se bude přibližovat do opozice na Uran. Přesně bude v pondělí 28. října. Jinými slovy věci se mohou náhle nečekaně změnit, reakce mohou být nevypočitatelné. Dokonce i přírodní živly o sobě mohou dát více znát, zejména o víkendu. Chuť osvobodit se, utéct, něco rychle změnit mohou pociťovat zejména Býci, Štíři, Lvi a Vodnáři narození na samém počátku znamení. Vše může být rázem naruby. Takže než uděláte rychlé rozhodnutí, dejte se aspoň chvíli na rozmyšlenou. Anebo přijde uhrančivé elektrizující jiskření, inspirace, vzrušení, nápad. Každopádně ale nemusí mít dlouhodobé trvání. I když někdy stačí jen okamžik :-).

O víkendu buďte ostražitější na cestách, jsou to nejrizikovější konstelace z celého týdne z hlediska pravděpodobnosti dopravních nehod.

Příští úterý 29. října začne být Merkur retrográdní (jakoby jde zpětně). Nicméně zpomaluje už tento týden a ke konci týdne bude téměř stát, takže už nyní můžete zaznamenávat problémy s technikou, s vyřizováním, prostě obecně standardní procesy se mohou zpomalovat nebo se budete muset k něčemu vracet. Vyhrát mohou ti, kteří dlouhodobě něco odkládali a nyní se k dané práci vrátí. Mohou rychleji dohnat to, co celé měsíce stálo.

Hodně štěstí!

autor: Jitka Pešková

42. týden –   14. – 20. října  – Změna je život a život je změna 

Pondělí a částečně i úterý –  minimálně v dopoledních hodinách –  bude ještě značně nestabilní se spoustou změn a nepředvídatelných situací, na které budeme muset rychle reagovat.  Pro někoho může být osvobozující, že z některých věcí sejde a tak se uvolní více prostoru pro odpočinek a soukromé aktivity.

V úterý a ve středu si můžete vychutnat intenzivnější hudební zážitky, meditaci nebo jen tak naslouchat své vlastní intuici, která nám může přinášet informace, po nichž  jinak marně pátráme na internetu nebo se doptáváme věštců či jasnovidců.

Destruktivní aspekty z minulého týdne během úterka odeznívají a tak se opět nakrátko ocitneme na tvořivější vlně.  Bohužel postavením planet je také dáno, že pokud začneme něco nového, trvanlivost těchto věcí může být omezená délkou jednoho roku nebo se naše dílo během prvního roku nezasekne.

Středa a čtvrtek budou o mnoho klidnější než počátek týdne. Ve čtvrtek a v pátek si můžeme vychutnat i sportovní aktivity a také budeme pobíhat a vyřizovat věci s daleko větší rychlostí a úspěšností. V pátek bychom se však měli  vyvarovat zmatkům a pochybnostem, které nám vše mohou se o něco prodloužit.

Víkend bude více ve znamení rodinných  záležitostí a také schopnosti vyjádřit svoje pocity nebo skryté bolístky. V  neděli můžeme být až nepříjemně upřímní. Neberte však smrtelně vážně, pokud na vás někdo vychrstne křivdy a ublížení,  které na něm údajně druzí páchali za posledních 20 let. Je to jenom jeho subjektivní pocit a možná ze všeho nejvíc potřebuje právě vaše pohlazení,  jen si o ně neumí říct.

autor: Alena Bratková

Možná bude třeba něco zbourat, aby mohlo vzniknout něco nového!

Milí přátelé, jak se cítíte po víkendu?

Byly to poměrně emočně náročné konstelace, zejména v sobotu (Luna konjunkce Saturn na sestupném uzlu v Kozorohu). Periodicky se opakující téma v tomto roce – pokusím se rozebrat v jiném článku. Strach, bolest, lítost, a všelijaké jiné náročné emoce namíchané do nejrůznějších koktejlů zejména v souvislosti s rodinou a vztahy. Byly to rizikové konstelace i pro úraz z nepozornosti. Působit mohly zejména tam, kde již dlouho není něco v pořádku. Naopak tam, kde jste silní ve svých postojích a dodržujete pravidla a zásady, mohly pomoci situaci vyjasnit a zklidnit. Nicméně byly to konstelace, které vás mohly držet spíše v soukromí, doma, nemuselo se vám chtít nikam chodit, nic oslavovat, a naopak jste mohli řešit dlouho odkládané věci, jež vás omezují nebo blokují.

A bohužel, nebo bohudík, celý týden může pokračovat ještě v duchu odpovědnosti a plnění povinností a potřeby dostát svým slibům (Slunce kvadrát Saturn). Takže opět práce, práce, práce a výsledek! Možná se nadřete, ale možná to bude stát za to! Saturn vám nedá nic zadarmo. Možná pocítíte své hranice, své možnosti, což je na druhou stranu velmi dobré vědět a obhájit. Pokud byste je překročily, Saturn vás může zastavit. I odpočívat je třeba! V konstelacích je určitá destrukce, takže pokud potřebujete něco zbourat, směle do toho!

Pro někoho tyto konstelace mohou znamenat určitou nesvobodu, přísného šéfa, náročného partnera/ku, či únavu a vyčerpání. I to se může stát. Můžete vidět věci, tak jak jsou, a pokud vás vyčerpávají, je čas na změnu postojů, postupů, ale rozhodně ne hned a zbrkle a unáhleně (Merkur opozice Uran) . Příští týden bude mnohem lépe a už se vám dané věci nebudou zdát tak „černé“.

Takže nosnou myšlenkou tohoto týdne je : „Méně je více!“ „Věřte si, nepodceňujte se, vytrvejte!“.

Pondělí se situace malinko uvolní přechodem Luny do Vodnáře. Přeci jen můžete získat větší odstup od situace, ale buďte opatrní, a nenechte se unést. Luna propojí planetu myšlení, pohybu či chcete-li jízdy s planetou nečekaných zvratů a překvapení – Uranem. No a to se pak dějí věci! Řeknete zbrkle něco, co už nejde vrátit, odbočíte autem někam, kde to může způsobit komplikace nebo se třeba šéf nechtěně rozčílí, a vy nebudete vědět proč. Nádech, výdech a dopřejte sobě i jiným čas. I oni mohou vidět věci černěji, než jsou. I oni mohou řešit, proč něco nejde, když má, nebo proč něco není, když už mělo být! Všechno se vysvětlí.

V úterý středu se už začne atmosféra pomalinku uvolňovat a vaše zpomalení může ustupovat.

Čtvrtek i pátek mohou být plný pozitivních emocí, třeba u pěkného filmu nebo otevírání výstavy. Ovšem v pátek si dejte pozor na přehánění a štědrost. Může ji využít někdo, kdo to nemusí až tak potřebovat. Naopak vaši velkorysost ocení nejedna charitativní organizace.

V sobotu a neděli se můžete snadněji rozčílit, takže fyzický pohyb bude dobrý ventil. Nicméně v neděli si hlídejte, zda to, co jste si naplánovali, je ve vašich silách. Je větší riziko úrazu.

Celkově celý týden se mohou prověřovat vztahy, na jak moc pevných základech stojí. Je větší pravděpodobnost neshod a trvalých rozchodů, takže pokud budete chtít situaci probírat a řešit, možná by bylo lepší načasování až příští týden, až se situace nebude jevit tak černobíle.

Nicméně aby to nebylo stále tak negativní, počátkem týdne mohou přijít inspirativní nápady a myšlenky, a ke konci týdne i nějaké to vzrušení v souvislosti s opačným pohlavím. 🙂

Choďte na procházky, dokud sluníčko svítí a čerpejte energii na dobu, kdy už se budou dny krátit!

autor: Jitka Pešková

40. týden,  30. září – 6. října  – Tesklivý podzim 

První říjnový týden je již ve znamení nastupujícího podzimu. Pomalu ale jistě bude v každém nádechu cítit,  že léto už definitivně skončilo a sluníčko, které se na nás usmívá stále z větší dálky už nám nemůže dát tolik tepla a radosti jako v předchozích měsících.  Na mnohé proto dolehne podzimní splín, který vyvrcholí o víkendu. Méně tepla zastaví i naše kroky a aktivitu a tak mnohé věci můžeme odkládat nebo narazíme na překážky, které můžeme zdolávat i po delší dobu.

Skomírající  nálada se může projevit i ve vztazích.  Pokud aktuálně uvažujete o rozchodu, posečkejte s definitivním rozhodnutím na mírnější konstelace, ať nejste jenom loutkou ve hře planet!

Pondělí až do ranních úterních hodin bude ve znamení změn. Náhlé výchylky tlaku i teploty  mohou mnohých rozhodit fyzickou kondici i psychické rozpoložení. Neplánujte si proto nic smrtelně důležitého, z mnoha věcí může nenadále sejít.

Úterý a středa nám pomohou vyjádřit emoce a to i ty, které  jinak považujeme společensky za nepřijatelné. Nezapomeňte ani na fyzickou očistu,   nejenom pokožky, ale i tlustého střeva a močových cest. Díky Luně ve Štíru to půjde  doslova samo.

Čtvrtek a pátek budou více na pohodu. Mnohé zachvátí ta nejpříjemnější nemoc na světě a to je lenost.  Ostatním snad nebude tolik vadit, že něco trvá delší dobu a užijí si každé volné chviličky.

V sobotu bude panovat chladnější teplota i rezervovanější přístup druhých lidí.  Pokud vás počasí odradí od výletu, nelitujte, můžete si udělat alespoň pořádek ve svých věcech. V neděli i pondělí budou  také o něco horší podmínky pro cestování nebo vyřizování úředních záležitostí, zejména pro různé poruchy přístrojů nebo techniky.

autor: Alena Bratková

Slunce vstoupilo do znamení Vah. Pravděpodobně budeme celé toto období tolerantnější, s větší ochotou spolupracovat a dělat kompromisy.

Ovšem tento týden ještě ne úplně naplno. V úterý naše hezké plány s druhou polovičkou mohou zhatit nějaké překážky (Venuše v neharmonii na Saturn), a ve čtvrtek se zase příjemnému a hovornému Merkuru (komunikace), postaví do cesty nekompromisní a manipulativní Pluto, takže respektování našich názorů může být poněkud komplikovanější, pokud neuznáme jako jediný a správný názor protistrany. 😀 Ale dívejme se na to i z druhé strany. Pluto může prověřovat, jak moc se dokážeme asertivně prosadit a neocitnout se v manipulativní hře ať už v aktivní nebo pasivní formě.

V pátek se ještě můžeme dostat k nedořešeným úkolům a úklidu a sobota konečně přeje kulturním akcím, přátelským setkáváním, takže klidně naplánujte třeba rodinnou oslavu.

Ovšem neděle bohužel posvítí na to, jak reálné či nereálné jsou možná milostná vzplanutí a jak moc nás emoce ovládají. Každopádně sobota i neděle mohou být zajímavé dny pro nákup elegantního oblečení (Venuše a luna v konjunkci ve Vahách) nebo pro zajímavý kulturní nebo společenský zážitek. Jen si dejte pozor, abyste šli pouze tam, kam chcete jít, ne tam kam vás povinnosti nebo ostatní nutí. A pokud už tam skutečně půjdete, tak si to i tak užijte, možná změníte úplně názor. Prostě se bavte! 🙂

autor: Jitka Pešková

39. týden,  23.- 29. září  – Bavte se a oslavujte!

Slunce vstoupilo do znamení Vah. Pravděpodobně budeme celé toto období tolerantnější, s větší ochotou spolupracovat a dělat kompromisy.

Ovšem tento týden ještě ne úplně naplno. V úterý naše hezké plány s druhou polovičkou mohou zhatit nějaké překážky (Venuše v neharmonii na Saturn), a ve čtvrtek se zase příjemnému a hovornému Merkuru (komunikace), postaví do cesty nekompromisní a manipulativní Pluto, takže respektování našich názorů může být poněkud komplikovanější, pokud neuznáme jako jediný a správný názor protistrany. 😀 Ale dívejme se na to i z druhé strany. Pluto může prověřovat, jak moc se dokážeme asertivně prosadit a neocitnout se v manipulativní hře ať už v aktivní nebo pasivní formě.

V pátek se ještě můžeme dostat k nedořešeným úkolům a úklidu a sobota konečně přeje kulturním akcím, přátelským setkáváním, takže klidně naplánujte třeba rodinnou oslavu.

Ovšem neděle bohužel posvítí na to, jak reálné či nereálné jsou možná milostná vzplanutí a jak moc nás emoce ovládají. Každopádně sobota i neděle mohou být zajímavé dny pro nákup elegantního oblečení (Venuše a luna v konjunkci ve Vahách) nebo pro zajímavý kulturní nebo společenský zážitek. Jen si dejte pozor, abyste šli pouze tam, kam chcete jít, ne tam kam vás povinnosti nebo ostatní nutí. A pokud už tam skutečně půjdete, tak si to i tak užijte, možná změníte úplně názor. Prostě se bavte! 🙂

autor: Jitka Pešková

38. týden,  16.- 22. září  – Dostáváme se z potíží

Mírná stagnace pomíjí,  náš vlak se opět rozjíždí a tak má  cenu zabrat a rozjet se (raději jen pomyslně) opět na plný plyn. Tento týden se   vlastní vůlí můžeme dostat z problémů, abychom brzy spadli do jiných…

Teplé počasí nás až do konce září bude lákat do přírody nebo na zahrádku. Sklizené plodiny mají tento týden lepší šanci vydržet uskladněné i po delší dobu. Energie přeje lepším výkonům při fyzických činnostech, ať už se to bude týkat práce nebo sportu. Schopnost dorozumět se s druhými a zvolit ta správná slova nám pomůže ve vztazích, na  školách i při různých jednáních.

Počátek týdne přeje překvapením. V úterý a ve středu sice nepůjdou věci úplně podle plánu, ale přes mnohé kotrmelce se můžete dobrat pozitivního konce. Čtvrteční den si většina z nás užije. Klid, rozvaha a dobré jídlo zajistí celkovou spokojenost. Ve vztazích bude vládnout důvěra a jistota.

Pátek podpoří naši zvídavost.  Využijte tento den ke studiu i pro cestování!   Když budete potřebovat, domluvíte se i s čertem.

Zato sobota bude nejnáročnějším dnem z celého týdne. Zmatek, chaos, netrpělivost,  u někoho zlost nebo i špatná nálada. Pusťte si pěknou hudbu, film nebo otevřte svou oblíbenou knihu,  pomohou vám odreagovat se a přijít na jiné myšlenky.

Neděli prožijte raději beze slov a svou náklonnost vyjádřete  péčí, láskou nebo objetím. Luna ve znamení raka podpoří rodinnou jsou sounáležitost. zajdete na oběd k rodičům nebo na návštěvu k prarodičům, potěšíte jejich srdce a zajistíte si tak i do budoucna jejich velkorysost.

autor: Alena Bratková

37. týden  – 9. – 15. září  – Sny versus realita

Máme před sebou rozporuplný týden. Na jednu stranu mnoho věcí půjde snadno, budeme mít výkon i výdrž, bystrou mysl i konstruktivní řešení (silné vazby mezi znamením Panny a Kozoroha), ale na druhou stranu některé skutečnosti nás mohou velmi zasáhnout, mást a dezorientovat. Můžeme podléhat iluzím, uzavřít se do pasivity nebo doufat, že se stane zázrak (Slunce opozice Neptun kvadrát Jupiter). Ale nestane. Nenechte se proto zaplést do lží, klamů a podvodů, hledejte správnou míru všeho. Nic není tak velké, jak se zdá. Jedině tak se věci podaří. Cesta povede přes opravdovost. Musí vás to oslovit. Nestavte vzdušné zámky, buďte nohama na zemi. Pokud hledáte řešení dlouhodobého problému, který vás trápí, počkejte na druhou polovinu září, kdy Saturn přestává být retrográdní a přestane tolik upozorňovat na minulost (konjunkce se sestupným uzlem).

Emocionální přetlak zkuste ventilovat pohybem, procházkou, neutápějte ho v alkoholu.

Citlivějším osobám může přijít umělecká inspirace, uchopte ji. 🙂

Pokud budete chtít začínat vetší projekty, může se jednat zejména o zemská znamení, zkontrolujte, s kým spolupracujete. Může se z něj vyklubat pěkný podvodník.

Je vhodné si tento týden dávat větší pozor na respirační onemocnění, je větší riziko infekčních onemocnění.

V úterý může přijít překvapení. Ve středu a ve čtvrtek si si na chvíli malinko oddychneme, abychom nabrali sily na pátek. Nastává úplněk v Panně. Sny versus realita, my a ti druzí, očekávání a skutečnost. Může odhalit slabá místa našich vztahů. Uvidíme, které vztahy jsou opravdové a které ne. Může prověřovat, na čem stavíme, v co věříme a jak dokážeme plnit sliby.

Můžeme být i soucitnější a nezištně někomu pomoci, zejména němé tváří.

Víkend přinese malinko uvolnění, Merkur i Venuše vstupují ze znamení Panny do znamení Vah. Komunikace už nemusí být plná kritiky, ale naopak se může objevit větší kultivovanost a chuť se domluvit. Nádech, výdech, držím palce :-). Nic nemusí být takové, jak se zdá! 🙂

autor: Jitka Pešková

 36. týden  – 2.-8. září  – Císařovy nové šaty

To nové a atraktivní v těchto dnech pomíjí a vzdaluje se stejnou rychlostí jako krajina,  na kterou se díváme z okénka rychle jedoucího vlaku. Šance, které se vám předchozích dnech nebo ještě na počátku tohoto týdne nabídly,  proto rychle chytněte za pačesy, jen tak se nevrátí.. Ten, kdo bude mít štěstí je možná ještě dohoní příští rok touto dobou.

Čas se zpomaluje a tempo zklidňuje. V následujícím týdnu tak budeme méně výkonní, dříve unavení a častěji si budeme  rozespale protírat oči. Naše pozornost a ostražitost mohou upadat a viditelnost pod mraky bude daleko menší. Leccos nám proto unikne a ochotněji  přikývneme i tomu, kdo to s námi nemyslí upřímně a snaží se ze lží udělat pravdu.

Jedním z témat nejbližších dnů je i rozmařilost a zbytečné výdaje.  Tak jako v Andersenově příběhu mohou někteří lidé dávat na odiv to, co mají nebo co pro druhé údajně udělali. Nahlédneme-li však do královské pokladnice, zjistíme  je stejně prázdná jako jejich slova. Jedině ten, kdo má čisté srdce jako malé dítě, dokáže říci nahlas: Král je nahý.

V pondělí klesne tlak i nálada, stejně jako naše výkonnost.

Úterý je dnem nečekaných zvratů, jisté je jedině to,  že je vše nejisté..

Středa nám pomůže vyjádřit ale i prožít naplno emoce,  tentokrát nejen ty destruktivní.

Koncem  pracovního týdne značně poklesne i pracovní morálka.  Výkonné snad budou pouze Panny, ti ostatní si své lenošení nemusí ani zdůvodňovat. Omezte  zbytečné nákupy, hodně věcí se vám stejně brzy pokazí nebo je ani nebudete potřebovat.

Sobota přece jen o něco podpoří naši činorodost a pracovitost. Oba víkendové dny můžeme potkat zajímavé a pro budoucnost i užitečné lidi,  v sobotu však budeme o něco otevřenější zábavě.
autor: Alena Bratková

 35. týden –   26. – 1. září   – Účel světí prostředky

Období znamení Panny, období sklizně. Zejména zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh) pocítí energii, odvahu a průbojnost. Mnozí mohou sklízet „plody“ své práce jak obrazně, tak i doslova, zejména milovníci zahrádek. Každopádně energie nyní vynakládaná bude mít svůj účel, cíl, užitečnost, nebude to jen tak (Mars v Panně).

Celý týden je vhodná doba pro péči o zdraví a tělo.

Ve vzduchu je po celý týden pracovní aktivita (Slunce konjunkce Mars v Panně), práce půjde od ruky. V mnohých případech může být spojená se silnou konstruktivní strategickou či chcete-li systémovou změnou (Slunce, Mars v harmonii na Saturn), jež potvrdí správnost rozhodnutí v dlouhodobém horizontu. Nutná je ovšem důslednost a dodržování pravidel.

Pondělí a úterý se může ještě nést v silném emocionálním duchu. Nenechte se emocemi strhnout, obvykle nejsou úplně ideálními rádci. Počkejte do čtvrtka, situace se vyjasní.

Ve středu počítejte s překvapením či nečekanou organizační změnou, jež v konečném důsledku bude pozitivní.

Od čtvrtka vstupuje do znamení Panny i Merkur a setrvá tam do 14. září, takže může přijít mírná nervozita, potřeba vše plánovat a organizovat do posledního detailu. Ve vzduchu může být větší kritičnost a snadnost hádky. Pomůže nadhled.

Ale tak nějak v nás může ještě tento týden doznívat pohoda léta, takže do plného pracovního tempa můžeme naběhnout spíše až po pátečním novoluní v Panně.

Na konci týdne platí, že nic se nemá přehánět! Snaha získat více než je reálné může nakonec přinést i ztrátu (Venuše v Panně v neharmonii na Jupiter a Neptun). Všeho s mírou, nikoli s Mírou :D.

Pohodový týden!

autor: Jitka Pešková

 34. týden –   19. – 25. srpna   – Týden pro mé vášně

Léto vrcholí a také energie na nebi se kumuluje až do novoluní 30:8., po kterém přijde zlom. Neznamená ovšem začátek podzimu a plískanic, jen tiše přejdeme do fáze zklidnění a větší vyrovnanosti, které sebou závěr léta vždy přináší. Babí léto a teplo bojující o svoji nadvládu s přeprškami a bouřkami  bude totiž pokračovat ještě po celé září.

V tomto týdnu vrcholí konjunkce Slunce s Venuší a současně s Marsem. Je to konstelace rytířů, takže nově narozené děti dostanou do vínku zdravou míru odvahy, přímosti i galantního jednání.  I naše skutky by měly být vedeny upřímnými motivy a dobrou vůlí druhým pomáhat. Příznivé aspekty k Uranu nám dodají rychlost i zaujetí, naše souboje budou ve většině případů zakončené vítěznými fanfárami. Svět se může zdát alespoň na chvíli krásnější, lidé dokáží být srdečnější a ukazovat své lepší já.

Celý týden přeje také láskám a vášnivému zaujetí v čemkoliv, do čeho se pustíte.

Před mnohými se tento týden otevřou nové životní osudy, které je povedou dlouhou a povětšině úspěšnou cestou. To se týká nejvíce lidí narozených na počátku znamení panny, býka a kozoroha. Nově navázané vztahy (opět nejvíce pro zmiňovaná znamení ) mají šanci na dlouhodobou perspektivu a budou mít v sobě vzrušující náboj.

Pondělí přeje zejména duševním aktivitám. S takovou výmluvností a duševní inspirací se jen tak nesetkáte! Kdo se vydá na cesty, zažije velké dobrodružství se šťastným koncem.

Úterý podporuje odvahu,  fyzickou aktivitu i obchodní záměry.

Pro sport i fyzickou práci využijte i středu. Jen osoby s kardiovaskulárními potížemi by si měli dát odpočinek. Pro mnohé to bude především den  plný překvapení…

Čtvrtek nás uvede do většího klidu a rozvahy, zejména v odpoledních hodinách. Pozor na domluvu, pořádně si ujasněte, co přesně jste měli na mysli. Nepřehánějte to s dobrým jídlem a pamlsky, dobrého pomálu!

V pátek mohou někteří trošku zazmatkovat, nervní povahy se i mírně vzteknou. Dobře jim tak!

Sobota může být nejnáročnějším dnem v týdnu z hlediska množství podnětů a následného chaosu. Zhluboka se nadechněte, ale nejdříve típněte cigaretu, kterou máte v ústech!

V neděli se vše začne vyjasňovat a naberete správný směr. Následující dny už vše poběží samospádem.
autor: Alena Bratková

33. týden –  12. -18. srpna – Buďte spontánní!

Celý týden se ještě ponese v optimistickém a jiskřivém duchu minulých dní, avšak letní idylka už může ze svého lesku a „růžové“ barvy pomalu ztrácet.

Počátek týdne na sebe upozorní povinnostmi, které hravě zvládneme. Energie by mělo být dostatek (Slunce, Venuše ve Lvu ve vazbě na Jupiter). Na některé ještě může vykouknout dlouhodobý problém či náročné zejména rodinné téma (Luna v Kozorohu ve vazbách na Saturn a Pluto). Věci se mohou zdát již méně náročné a tíživé. Konečně můžeme dýchat. Konečně je vše jasnější. Konečně můžeme udělat nějaké kroky a uvolnit napětí. Udělat, co jsme vždy chtěli.

Ve středu si dejte pozor na unáhlené kroky a rozhodnutí (Merkur ve vazbě na Uran a Lunu). Nervozita může stoupat. Vyslovená slova nejdou vrátit a mohla by vás mrzet. Větší soustředění a klid se vyplatí i při řízení, není kam spěchat.

Čtvrtek a pátek je o hledání rovnováhy a tolerance (čt úplněk na ose Lev a Vodnář). I když budete chtít prosazovat svou, přeci jen je dobré se podívat na ty druhé a jejich názor. Mnohonásobně se vám to vrátí třeba pochvalou, dárečkem nebo i jiným projevem uznání a náklonnosti.

O víkendu můžeme být zasněnější (Luna v Rybách ve vazbě na Neptun a Jupiter). Pro některé může přijít duchovní inspirace a povznesení, někteří mohou podléhat iluzím. Je dobré počkat do počátku příštího týdne, než uděláte nějaké zásadnější kroky. Věci budete vidět v reálnějším světle.

Konec týdne a počátek dalšího již přináší více odvahy k novým řešením (Slunce, Venuše a Mars ve vazbě na Uran). Rychlá akce s dlouhodobým pozitivním výsledkem. Vše může běžet skoro samo. Pokud jste již v minulosti rozjeli „vlak“, nyní můžete spokojeně koukat, jak si to pěkně frčí.

Usmívejte se, prožívejte radost, dávejte lásku, oceňujte, užívejte příjemného, čerpejte hřejivou energii letního slunce (Slunce Venuše ve Lvu). Co vyzařujete se vám vrátí! :-)))

autor:  Jitka Pešková

32. týden –  5. -11. srpna – Velké srdce, velká láska 

Ten, kdo má velké srdce, umí se smát, bavit se a žít celý život naplno. My ostatní si to můžeme vyzkoušet tento týden, kdy se Slunce po nebi toulá ruku v ruce s Venuší a v pěkných aspektech s Jupiterem mám bude posílat samé sladké pocity, krásné zážitky a optimističtější pohled na svět. Ať máte dovolenou nebo se na ni teprve chystáte, můžete si užít jedno z nejkrásnějších období v celém roce. Nejvíce to ocení ohnivá znamení, kterých se to dotkne nejvíce, především Lvi a Střelci, troška nebeských sladkostí se ale dostane jistě i na nás ostatní smrtelníky.

Zajděte si alespon na něco dobrého s přáteli, ať už je to jídlo, vínko nebo dortík v oblíbené kavárně. Večírky, koncerty i jiné kulturní akce budou obzvláť v noblesním duchu. Nejlépe na tom budou ovšem milenci a nové páry, zvláště pokud se seznámí v tyto dny. Láska s velkým L totiž neprší z nebe každý týden…

Good bye – krásnou dovolenou!

autor:  Alena Bratková

31. týden – 29. – 4. srpna Pohoda léta, i když možná překvapením!

Zpomalili jste tempo? V pořádku. Nic jiného se za těchto pohodových konstelací dělat prostě nedá (Slunce nabíhá do trigonu s Jupiterem). Konečně si oddychneme s toho ustavičného napětí. Merkur se ve čtvrtek obrátí do „přímého“ chodu, takže věci se konečně začnou hýbat, řešit, i když pár dní ještě pomaleji, ale přece. Co dříve vázlo, nyní najde řešení.

Připravte se však na nečekaná překvapení, zejména v půlce týdne (Slunce kvadrát Uran). Nejvíce se mohou týkat Býků, Lvů, Štírů a Vodnářů narozených v první třetině znamení. Může přijít nečekaný nápad, zvrat v obchodních jednáních či ukvapená reakce. Bude dobré, když to nebude ta vaše. Určitě se najdou lidé, kteří vás mohou vytočit a kteří vám mohou brát vaši osobní svobodu. Nicméně než se pustíte do boje, podívejte se na situaci s odstupem, abyste nezjistili, že bojujete jen proti větrným mlýnům a vaše šance na úspěch není příliš velká.

Pro méně odvážné naopak okolnosti mohou zařídit, že se něco změní, o něco přijdete apod. V konečném důsledku plus pro vás. Stejně jste v takovýchto situacích nebyli sami sebou a cítili jste se nesvobodně.

Pro ostatní tato konstelace přináší výzvu, aby se podívali na situaci z jiného úhlu, hledali kompromisy a naučili se naslouchat a respektovat jeden druhého. Mluvili o svých potřebách a hranicích, nejednali impulsivně a unáhleně.

Celkově je tento týden o pohodě, o plánech do budoucna, o cestování, zejména do zahraničí (Slunce trigon Jupiter) a o vracení s dřívějším plánům, jež mohou přinést posun, rozvoj našich schopností, dovedností, ale i zajímavé finanční ohodnocení.

Tento týden budeme rovněž otevření nevšedním možnostem zábavy a originálním zážitkům a výstřednostem (Venuše kvadrát Uran). Ve vzduchu je hmatatelný i flirt a jiskření. Je na vás, jak s tím naložíte. Každopádně můžeme být mnohem uvolněnější a otevření k bláznivým akcím. Třeba si koupíte na sebe věc, kterou byste si za jiných okolností nekoupili, a doslova budete své okolí šokovat. Proč ne? Vše nemusí jít podle pravidel.

Z hlediska dopravy jsou náročnější středa a čtvrtek, a to zejména v důsledku rychlosti a nepozornosti řidičů. Z globálního pohledu se jedná i o konstelace s větší pravděpodobností k řádění živlů jako bouřky, požáry, sesuvy půdy nebo sopky. Ale věřme v pozitivní vazbu Slunce -Jupiter, kdy by mohly být ztráty minimální.

Dobře se bavte! Objevujte nové krajiny! Příjemné léto!

Jitka Pešková

 30. týden  -23. – 28. července- Akce!
Napěťové konstelace alespoň na čas pomíjejí a tak se můžeme těšit na poklidnější dny a v širším horizontu i teplejší počasí. Sluníčko by tak mělo v závěru července a hlavně v srpnu mnohem častěji vykouzlit úsměv i na našich tvářích a zlepšit naši fyzickou i duševní aktivitu.Hned první dva dny bude naše energie i odvaha stoupat a dostaneme nový impuls  k práci i zábavě. Také hlava by na tom měla být o něco lépe, snad se to odrazí i na množství a plodnosti našich myšlenek. Zvláště úterý mohou brát lidé narození  uprostřed ohnivých znamení jako pobídku pustit se do něčeho náročnějšího, co vyžaduje větší výkon i sílu a šanci dokončit tuto věc úspěšně buď během dvou týdnů nebo maximálně v horizontu několika měsíců. Diskuze a boje zájmových skupin a politických uskupení mohou v těchto dnech vrcholit.Uprostřed pracovního týdne se na obloze míjí  Venuše s Merkurem. Můžeme je však zahlédnout pouze krátce před východem Slunce a to pouze v případě, že máme na východním obzoru dobré pozorovací podmínky. Jejich setkání na nebi však i leccos zamotá a tak zvláště ve středu si při domluvě dejte velký pozor,  aby vás druhá strana správně pochopila.Čtvrtek může být náročnější ve smyslu mnoha nenadálých změn. Buďte k druhým tolerantní, každý má právo občas přehodnotit  názor nebo své plány, nikdy nevíte, co vše ovlivňuje rozhodnutí jiných lidí.V pátek si vychutnáme více klidu a pohody, včetně dobrého jídla. Nenajedení mohou být naopak podráždění. Zajděte proto na dobrý oběd nebo večeři a pokud dáte přednost domácí pohodně, nezapomeňte dát na stůl také předkrm a zákusek!Víkend bude tentokrát jako stvořený na cesty. Pokud vás sluníčko vytáhne za uši ven z domova, zažijete  za dva dny víc než za celý týden. V neděli odpoledne si jen dejte pozor na zmatky a bloudění, kterou mohou váš návrat domů zkomplikovat.autor: Alena Bratková

29. týden –  15. – 21. července –  Zatmění, co může rozsvítit!

Jaký byl váš minulý týden? Pokud celkem OK, tak si gratulujte! Pro mnohé byl opravdu náročný, plný nečekaných zvratů, událostí, nátlaků a problémů. Na konci tohoto týdne si už konečně oddychneme od jedněch z emočně nejnáročnějších konstelací v roce (silné napětí v ose Rak-Kozoroh, napětí Slunce – Saturn, Pluto, uzly). Na dlouho neřešená a tabuizovaná rodinná témata se mohlo konečně posvítit a mohly se najít reálná a konstruktivní řešení, byť mohly spočívat i v ukončení něčeho. Něčeho, co omezuje, co destruuje. Pravděpodobně to ve vašem životě nemělo být.

Nicméně než si budeme moci opravdu pohodově užívat léta, ještě nás z úterý 16.7. na středu čeká poslední zatmění měsíce v tomto roce, tentokrát částečné. Bude-li čistá obloha, můžete se kochat i v našich zeměpisných šířkách.

Znáte to. Magický, přitažlivý, fascinující načervenalý měsíc. Na internetu zával fotek v nejrůznějších kompozicích, ve všech fázích a velikostech. Jak je libo. Ale co to může přinést z pohledu astrologie a psychologie?

Ještě jednou si můžeme hluboce uvědomit, co nás trápí, tíží, omezuje, kdo nebo co nás blokuje, kde je na nás vytvářen nátlak, kde nesouhlasíme s nějakými pravidly či systémem, kde jsou naše hranice, za které nepůjdeme a kde jsme ochotni udělat kompromis. Může se nám ukázat řešení dlouhodobých problémů, ukázat cesta, po které jít, jaké nevratné a nezbytné systémové změny přijmout. Nejsilnějšími tématy jsou opět rodina, děti, výchova, rodiče, finance a hodnoty, popř. změna hodnotového žebříčku. Mnohým se může otočit život doslova naruby. Je dobré se na věci dívat i realisticky, nikoli pouze emocionálně. V každém z nás je sice „vnitřní dítě“, ale také i „vnitřní dospělý“. Tyto konstelace jsou ideální proto, aby se tito dva spolu „domluvili“. V tomto týdnu můžete vidět, jak to vše je, ve své podstatě, ve svých základech. „Měsíc posvítí do všech uliček vašeho nitra.“

Na společenské či světové rovině se mohou probudit silné protestující emoce vůči nejrůznějším režimům a státním strukturám, které by sice mohli vyhnat lidi do ulic. Nemusí však být dostatečná síla na nějakou změnu.

Takže po výživném úterku a středě bude již více klid a pohodička. Sice se pravděpodobně budeme ještě k některým věcem muset vracet (od 7.7. je retrográdní Merkur) a pravděpodobně zaznamenáme problémy z technikou či ve vyřizování na úřadech, nebo přesuny ve schůzkách apod., ale je léto. Sluníčko svítí na plný pecky, takže přizpůsobit se zvládneme hravě. A nenechte se od soboty rozkolísat ani návratem Merkura opět do znamení Raka. Bude tam sice až do 2. srpna, ale bude i spousta „sebevědomé“ energie ve znamení Lva (Slunce, Venuše, Mars), takže si přeci nenecháte letní pohodičku ničím a nikým zkazit. 😀 Než budete na nějaká slova či komentáře reagovat, doporučuji několikrát nádech-výdech. Získáte čas, kdy si rozmyslíte, zda vám nějak reagovat vůbec stojí za to. 😀 Máte přeci svoji hrdost a nebudete se nějakými malichernostmi vůbec zabývat!

Pohodové léto plné sluníčka a prima zážitků!!!

Jitka Pešková

 26. týden –  24. – 30. června  Multifunkční jako chobotnice Nový týden nám alespoň na chvíli přináší tolik potřebné uvolnění a zklidnění. Téma soucitu, empatie a sociálního cítění nás bude provázet i nadále. Také příroda na chvíli odloží bouřlivé počasí a napětí mezi různými skupinami obyvatel bude odsunuto pro jiné důležitější věci. Činorodost, množství úkolů a horečná aktivita budou tématem celého tohoto týdne, a to nikoliv jenom proto, že se blíží konec školního roku.

V pondělí nás může provázet ještě mnoho zmatků. K úspěchu dospějete spíše smířlivým postojem a shovívavostí. Pokud se necháte vést svou intuicí, máte šanci doslova na zázraky. Třeba projet bez velkého zdržení i D1…

Od úterního poledne budeme o něco akčnější. Pohotová rozhodnutí a následná akce přinesou mnohým úspěch, zejména v obchodních záležitostech. Ve čtvrtek odpoledne však raději zabrzděte a neřiďte se jen momentálním hnutím svojí mysli, mohli byste toho litovat. Také na silnicích, při manipulaci s ohněm, plynem a technickými zařízeními dodržujte bedlivě bezpečnostní opatření.

V pátek a v sobotu již sázejte na jistotu. Klid a pohoda se rozhostí ve velké části populace, zejména tam, kde dají přednost domácímu zázemí, rodinné pohodě a stravě. Ti ostatní budou nadále spěchat a v neděli shánět další páry rukou v naději, že budou multifunkční jako chobotnice.

autor: Alena Bratková

 25. týden – 17. – 23. června  Hledejte rovnováhu!

Tento týden se ukazuje jako pracovně celkem náročný. Napěťová a manipulativní konverzace, kontrola splněných úkolů, tlak na výkon, nepříjemné papírování, kritika, jak by se co mělo dělat, vysoké nároky, prostě nádech a výdech a jedno po druhém. Hledejte rovnováhu. Snažte se sice vyhovět, ale nezapomínejte při to na sebe. Pomůže intuice. Je to ukazatel cesty s temné Kyklopovy jeskyně. Věřte jí, věřte sobě a v sebe. Vyvede vás z temnoty ven. Než budete na kritiku reagovat, zjistěte, zda je konstruktivní nebo ne a do jaké míry jsou vaše emoce vyšroubované do běla.

Nenechte se vtáhnout do vlny emocí a zlosti. Celý týden platí: „Co na srdci, to na jazyku!“ Na jednu stranu vás mohou některá slova mrzet a nepůjdou vzít zpět, ale „když to v té situaci jinak nešlo…“, ale na druhou stranu méně průbojní mohou být vyprovokování a řeknou konečně to, co už chtěli říci dávno a konečně s věci pohnou. Ať tak či tak, nuda rozhodně nebude.

Tento týden je i větší riziko policejních kontrol a také dopravních nehod, zejména z rychlosti. Situaci pak nemusí mít všichni pod kontrolou a může přijít doslova „tvrdý“ náraz, ať už v autě nebo na kole. Nepřeceňujte své síly. Nejrizikovější se ukazuje úterní podvečer, takže přátelé nohu z plynu.

O víkendu si můžete konečně odpočinout, příjemná setkání, možná až příliš zábavy a potřeby být opečováván. Romantika, duchovní souznění, ale co, někdy proč ne, že? 😀

autor: Jitka Pešková

 24. týden – 10. – 16. června  Období deziluzí

Hned na počátku tohoto týdne vrcholí období deziluzí,  omylů, ale i záměrných lží nebo jen zmatků. Nevěřte nikomu, ničemu a nevěřte ani sami sobě. Mnoho věcí si zatím nepohne a v některých vztazích může být pěkně dusno, podobně jako vzduch  venku, který signalizuje čas před bouří.

Bouřek si pak v následujících dnech můžeme opravdu užít, zvláště koncem týdne nebo na počátku toho dalšího.  Leckdo také bude spolu křížit zbraně a tentokrát to nemusí být jen lehké cvičení na kordy, ale často půjde o to druhého hluboce zasáhnout a zranit.

Při sportu, fyzické práci i na silnicích si proto dávejte koncem týdne opravdu velký pozor. Riziko úrazu a dopravních nehod bude stoupat vlivem neopatrnosti, nadměrné rychlosti a zbytečného riskování.

Po pondělku bude dalším náročnějším dnem čtvrtek.  Velké citové výkyvy způsobí u mnohých rychlou změnu nálady a mohou vést k unáhleným rozhodnutím. Při plánování dne počítejte raději se změnami, které bude těžko dopředu odhadnout.

V pátek si  trošku oddychneme.  Vyjádření emocí bude pro mnohé snadnější a tak dejte najevo to, co k druhým cítíte, zejména pokud jsou to pozitivní energie. Neděle pak bude ve znamení pohodlí. Užijte si jídlo a příjemné společnosti a dejte také pozor na zmatky, které se opět ale naštěstí jen krátkodobě vyskytnou.

autor: Alena Bratková

 23. týden – 3. – 9. června  Pomáhejme potřebným!

Konečně jsme se dočkali! Po chladných a deštivých dnech na nás bohatými korunami stromů škádlivě pomrkává sluníčko a vlahým vzduchem se nese vůně kvetoucích lip a okrasných stromů. V podvečer se mladí lidí vykrádají ze svých domovů a táhne je to do ulic za zřejmým nebo dosud nejasným účelem, podléhajíc mámení přírody a jara… Zamilované páry se vodí v parku za ruky nebo líbají na lavičkách a dosud nezadaní jedinci bloumají o samotě nebo v menších skupinkách v naději, že potkají toho osudového člověka na toto jaro, tento rok nebo na celý život. ..

Hvězdy nemlčí, ale vyprávějí příběhy o lidských touhách, marných nadějích, splněných snech a spojení dvou duší. Tento týden vrcholí aspekty, které dávají mnohým lidem reálnou naději na novou lásku, jež dokáže překonávat překážky, vydržet odloučení a odolávat nástrahám osudu.

Nejreálnější předpoklady pro začátek nového vztahu mají zemská znamení, především Býci. Nenechte se však odradit ani v případě, že jste slunečním znamením vodní, vzdušný nebo ohnivý typ. Konec konců, pokud nepotkáte toho pravého člověka, můžete novou lásku získat v podobě vnoučka, štěněte nebo toulavého kotěte, které vám za vaši pozornost a misku jídla daruje svoje srdce a oddanost doslova až za hrob.

Počátek týdne přeje romantice a snění. Pusťte si pěkný film, oblíbenou hudbu nebo běžte na procházku i kdyby z nebe padal májový deštík. Potřebné uvolnění vám může přinést i modlitba nebo meditace, stejně jako napuštěná vana se sklenkou vína.. Nejlépe samozřejmě ve dvou…

Středa a čtvrtek jsou mírně napěťové. Probudí však ve vás aktivitu a tak se z vás bude hrdina, který může zachránit svět nebo vykonat dobrý skutek ať velkých nebo jen nepatrných rozměrů…

Čtvrtek a pátek svádějí k výmluvnosti. Mnoho vět však bude zbytečných. Slova jen zkreslují realitu a nepopíší pravdivě nastalou situaci. Vyhýbejte se mluvkům, nevěřte médiím a čtěte raději sami mezi řádky nebo odhadněte pravdu stiskem ruky, jež vám někdo podává…

Pátek přináší neklid a nejistotu. Pokud si něco plánujete, buďte připraveni, že se situace každým okamžikem mění a že jedinou jistotou je nutnost pohotově reagovat i na opakovanou změnu plánů. Neberte do ruky skleničky, zrcátka a nejlépe ani mobilní telefony.. Pokud si tedy neplánujete právě pořídit nový..

Víkend pak bude ve znamení požitků a lenošení. Vyrazte do cukrárny, lepší restaurace nebo oblíbené kavárničky, kde při sklence limonády nebo voňavého expressa narazíme dost možná na lásku svého života… A pokud, ne, budete mít alespoň plná bříška, namlsané jazyky a o 100% lepší náladu…

autor: Jitka Pešková

22. týden – 27.května – 2. června  Láska májová
Konečně jsme se dočkali! Po chladných a deštivých dnech na nás bohatými korunami stromů škádlivě pomrkává sluníčko a vlahým vzduchem se nese vůně kvetoucích lip a okrasných stromů. V podvečer se mladí lidí vykrádají ze svých domovů a táhne je to do ulic za zřejmým nebo dosud nejasným účelem, podléhajíc mámení přírody a jara… Zamilované páry se vodí v parku za ruky nebo líbají na lavičkách a dosud nezadaní jedinci bloumají o samotě nebo v menších skupinkách v naději, že potkají toho osudového člověka na toto jaro, tento rok nebo na celý život. ..Hvězdy nemlčí, ale vyprávějí příběhy o lidských touhách, marných nadějích, splněných snech a spojení dvou duší. Tento týden vrcholí aspekty, které dávají mnohým lidem reálnou naději na novou lásku, jež dokáže překonávat překážky, vydržet odloučení a odolávat nástrahám osudu.Nejreálnější předpoklady pro začátek nového vztahu mají zemská znamení, především Býci. Nenechte se však odradit ani v případě, že jste slunečním znamením vodní, vzdušný nebo ohnivý typ. Konec konců, pokud nepotkáte toho pravého člověka, můžete novou lásku získat v podobě vnoučka, štěněte nebo toulavého kotěte, které vám za vaši pozornost a misku jídla daruje svoje srdce a oddanost doslova až za hrob.Počátek týdne přeje romantice a snění. Pusťte si pěkný film, oblíbenou hudbu nebo běžte na procházku i kdyby z nebe padal májový deštík. Potřebné uvolnění vám může přinést i modlitba nebo meditace, stejně jako napuštěná vana se sklenkou vína.. Nejlépe samozřejmě ve dvou…Středa a čtvrtek jsou mírně napěťové. Probudí však ve vás aktivitu a tak se z vás bude hrdina, který může zachránit svět nebo vykonat dobrý skutek ať velkých nebo jen nepatrných rozměrů…Čtvrtek a pátek svádějí k výmluvnosti. Mnoho vět však bude zbytečných. Slova jen zkreslují realitu a nepopíší pravdivě nastalou situaci. Vyhýbejte se mluvkům, nevěřte médiím a čtěte raději sami mezi řádky nebo odhadněte pravdu stiskem ruky, jež vám někdo podává…Pátek přináší neklid a nejistotu. Pokud si něco plánujete, buďte připraveni, že se situace každým okamžikem mění a že jedinou jistotou je nutnost pohotově reagovat i na opakovanou změnu plánů. Neberte do ruky skleničky, zrcátka a nejlépe ani mobilní telefony.. Pokud si tedy neplánujete právě pořídit nový..Víkend pak bude ve znamení požitků a lenošení. Vyrazte do cukrárny, lepší restaurace nebo oblíbené kavárničky, kde při sklence limonády nebo voňavého expressa narazíme dost možná na lásku svého života… A pokud, ne, budete mít alespoň plná bříška, namlsané jazyky a o 100% lepší náladu…
autor: Alena Bratková
 21. týden – 20.- 26.5. 2019 Komunikace, přátelstvíPo emocionálně náročném víkendu s dramatickou Lunou ve Štírů a úplňkem ve Štírů můžete už dnes pociťovat velké uvolnění. Luna se dostala do Střelce poblíž Jupitera, takže vše může probíhat v přátelské atmosféře dokonce až tak, že můžete na chvíli zapomenout na každodenní povinnosti a drobné přestupky vám dnes mohou projít.

Základním nosným tématem tohoto týdne je však stále ještě práce a povinnosti (Býk, Kozoroh). Můžeme tedy očekávat poměrně silný a stabilní pracovní výkon a nasazení.

Zítra vstupuje Slunce do znamení přátelských a intelektuálních Blíženců, takže se atmosféra může malinko uvolnit. Můžeme být komunikativnější a přizpůsobivější. Můžeme snadněji dělat dohody a kompromisy. Budeme možná ale potřebovat vysvětlení.

V úterý se připravte na drobná příjemné setkání nebo na zajímavou inspiraci co se týče oblečení, gurmánského zážitku či finančních investic.

Ve středu se může opět malinko emocionálně přitížit, protože Luna bude v Kozorohu v blízkosti Saturna a Pluta. Opět se mohou dostat na povrch nedořešené rodinné události či traumata či nějaké hluboké bolesti a křivdy uvnitř v nás. Nebojme se vlka nic, i bolest patří k životu. Budete-li smutní, přečte, nebo se vypovídejte, nebo se podívejte na věci tak jak jsou aktuální „optikou“, kterou máte k dispozici, Třeba se posunete zase o něco dále. Nenechávejte dlouho nic v sobě. Tato konstelace může rovněž znamenat nějaké povinnosti vůči dětem nebo rodičům nebo obecně povinnosti vůči rodině a bydlení. Může se jednat o strategické plánování například přestavby domů nebo přístavby něčeho nového. Někteří mohou řešit ještě daňové přiznání.

V pátek už bude velmi přátelská atmosféra. Opět budeme mít větší nadhled a povinnosti už nemusíme vnímat tak tíživě.

O víkendu si naopak můžeme užít příjemných kratochvílí na kole, na procházce, s přáteli nebo s rodinnou.

autor: Jitka Pešková

20. týden, 13.-19. května – stabilita a jistota

Hned na počátku týdne vrcholí stabilní konstelace, zaručující dobrý průběh událostí a dlouhodobou trvanlivost věcí, které se zakoupíte nebo které právě vyrobíte. Pokud plánujete zasadit strom nebo započít dílo, které jednou předáte vnoučatům, nastal ten správný okamžik. Dalo by se i říci, že “lepší už to nebude”, alespoň v letošním roce. Jistota dlouhodobého růstu se týká i financí, což potěší zejména strádaly. Uložíte-li si zlaťák, můžete doufat jako Pinokio,  že se vám rozmnoží jako v důlku brambory.

Nejstabilnější  dnem je úterý, i když  v nás také posílí zmatky, pochybnosti a v některých lidech i rozhořčení.  Inu, snadnější než hledat vinu sám u sebe je házet ji na druhé..

Ve středu budeme o něco klidnější, možná i nerozhodnější a  proto pro nás bude snadnější druhým vyhovět.

Čtvrtek již posílí naši akčnost a schopnost vyjádřit pocity, zejména v odpoledních a večerních hodinách.

Páteční dopoledne bude dynamické.  Pozor na zbytečný risk, ne každému se vyplatí. Také zbytek víkendu bude o emocích.  Úplněk mezi Býkem a Štírem se pokusí udržet rovnováhu mezi klidem a vyrovnaností, keré projevujeme navenek a emocemi, jež v nás uvnitř hlodají. Většina lidí se dokáže  v těchto dnech kontrolovat. Pokud však někoho opravdu vytočíte, raděj mu jděte z cesty.

autor: Alena Bratková

18. týden, 29. dubna – 5. května Stopka

Únava? Nechuť? Pomalé tempo? I takovéto pocity jsou tento týden na místě. Plány by byly, jenže … Jenže něco může stát v cestě. Nařízení, zákonné postupy, názorové neshody, každý si může dosadit sám to, o čem si myslí, že ho nyní zastavuje nebo blokuje. Merkur, planeta pohybu, komunikace a průběhu dějů je nyní silovým způsobem bržděna mocným a přísným Saturnem v Kozorohu. „Co že to vlastně chceš udělat? A máš na to? A nechybí ti k tomu něco? Jsi si tím jistý? Co když se to nepovede? Co když dostaneš pokutu? Jednání se odkládá pro nedostatek důkazů! Nemáte ještě tento dokument! Nedodělal jste to! Nemám na vás čas! ….“ Nic moc že? Jako bychom slyšeli přísného rodiče, který nám nevěří.

Proto můžete týden můžete o svých názorech pochybovat. V pořádku, to je zdravé. Nicméně, pokud jste si jimi jistí, nenechte se odradit, a už vůbec ne tichými a „chytrými“ našeptávači kolem. Pokud věci nepoběží, jak mají, nedá se nic dělat, obrňte se trpělivostí. Spousta událostí či schůzek může mít zpoždění. K některým věcem se budete muset i vracet. Není vyloučeno, že budete muset například déle čekat na svůj let nebo ho dokonce zruší. Připravte se na diskomfort na cestách a větší dopravní zácpy celý týden. Zvýšené je i riziko dopravních nehod, zejména v pátek. Stejně tak pozor při fyzickém přetížení, zejména dolních končetin a kolenou. Není kam spěchat, prostě se přizpůsobte tempu.

A protože se k Saturnu přidává i mocné Pluto, jež myslí vše doopravdy a nic mu neunikne, při nerespektování hranic nás může zastavit, dávat ultimata, může něco trvale ukončit. Proto berte náznaky vážně než uděláte ukvapené rozhodnutí. Smlouvy a dohody odsuňte na příští týden, to už nebude takové napětí a „dusno“, taková tvrdost a neústupnost.

Jinak tento čas se spíše hodí pro systémová a strategická rozhodnutí, pokud nás něco omezuje nebo něco nefunguje a my jsme nuceni to pod tlakem okolností zásadně změnit či ukončit.

Nevyřídili jste, co jste potřebovali? Příští týden bude opět příležitost.

V sobotu by se měla situace již uvolňovat. Vaše plány začnou mít lepší obrysy. Konečně pochopíte, jak na to, co je reálné a co ne. Doteď jste mohli vidět vše růžověji než bylo potřeba.

Víken a zejména neděle se může nést už v přátelském duchu rodinných oslav či návštěv, a zejména většího klidu a pohody.

autor: Jitka Pešková

16. týden, 15. – 21. dubna  – Nové začátky, svoboda! Buďte jedineční, buďte sví!

Nové začátky, svoboda! Buďte jedineční, buďte sví!

Jak na vás působily konstelace minulého týdne? Únava? Komplikace? Stagnace? V pořádku! Patřily k těm náročnějším v tomto roce. Mohly ukazovat, kde jsou naše hranice, kde už bychom neměli být, kde se můžeme cítit pod nepřiměřeným tlakem a kde je čas na zásadní změnu. Tento týden by se napětí mělo postupně uvolňovat. Měli bychom vidět i náznak řešení případných problémů.

Počátek týdne se může nést v poněkud pracovní atmosféře. Vyřizování starých restů a povinností může jít snadněji.

Po celý týden mohou přijít zajímavé příležitosti či nápady k něčemu novému. Jak k pohybovým aktivitám, tak v souvislosti se vzděláním či cestováním, tak i v souvislosti s rozvojem osobnosti či firmy. (Slunce propojuje volný trigon Jupiter Uran) Pokud splníte náležité povinnosti a dodržíte pravidla a nepůjdete za hranu a proti sobě nebo na úkor něčeho druhého (rozbíhající se kvadrát Slunce Pluto Saturn), může se vám váš originální plán podařit úspěšně realizovat.

Odvážnému štěstí přeje! A tak trochu riskovat se přeci jen někdy vyplatí (Uran ve vazbě na Jupiter).

Osvoboďte se! Začněte jinak! Podporujte svou jedinečnost! Nebojte se být sví!

V úterý a ve středu můžeme být malinko nesoustředění a emotivní. Středa přinese větší rozhodnost a chuť věci rychle řešit (Merkur vstupuje do znamení Berana). Všechny procesy by se měly začít už více rozbíhat. Ve středu ale ještě platí: „Čeho je moc, toho je příliš!“ nebo také „Méně je více!“. Takže se nesnažte zase dohnat úplně všechno, co se dá. Zítra je taky den.

Čtvrtek už se nese v přátelštější atmosféře.

V pátek nastává úplněk na konci Berana. Vzhledem k blízkosti Uranu u Slunce to v nás tentokrát může vyvolávat potřebu radikálních řešení či nových cest. Mohou přijít náhlá vnuknutí či nové inspirace, které na jednu stranu mohou obohatit náš duchovní život a respektovat naši filosofii (Jupiter), nicméně mohou narážet na zaběhané struktury a na obtížnou realizovatelnost v reálném světě (Saturn, Pluto). Pokud najdete zdravý kompromis, je to to správná cesta.

Pátek není vhodný den pro žádná jednání. Naštěstí je státní svátek. Pokud budete vyrážet na prodloužený víkend, nenechte se unést jarní atmosférou. Mohou vznikat kolize z přílišné rychlé jízdy a z nepozornosti či spíše z nepřízně počasí.

Sobota už je v tomto směru méně riziková. Slunce sice vstupuje do klidnějšího a pomalejšího znamení Býka, nicméně na opravdový klid si budeme muset nejméně týden počkat, dokud se Slunce nevymaní z područí Uranu. Spojení Slunce a Uranu na počátku Býka může rozhýbávat věci, bořit „skály“, dělat změny v rámci větších celků. Nejvíce je mohou pocítit právě Býci narození na samém počátku znamení. V této době bývá i větší pravděpodobnost zemětřesení v rizikových lokalitách a také větší riziko nehod ze zbrklosti. Na druhou stranu pozitivní na tomto spojení je, že můžeme zaznamenat např. úspěch v souvislosti s výzkumem kosmu či v použítí nových technologií apod.

Víkend se může nést v duchu opravdových a hlubších emocí (Luna ve Štíru) a intenzivního prožívání a vnímání. V sobotu můžete mít příjemný duchovní prožitek (Luna Neptun), a je vhodná doba např. na meditace či procházky v přírodě. V neděli můžeme prožít něco radostného v partnerství (Luna Venuše) nebo v souvislosti s řešením finanční situace.

Příjemný týden!

autor: Jitka Pešková

15. týden, 8. – 14. dubna  – pasivita a snění

Ani v 15. týdnu se k vášnivému jaru mílovými kroky neposuneme. Venuše ze znamení Ryb nás zatím trošku brzdí a tak vlivem oblačnosti nemohou sluneční paprsky pořádně prohřát ani půdu,  ani naše srdce. Většinou se proto spokojíme jen s očekáváním, sněním a pro uskutečnění svých snů toho mnoho neuděláme.

Nejoptimističtějším a  možná i nejteplejším dnem v týdnu bude až neděle 14.  Luna ve Lvu doplní velký ohnivý trigon a tak najdeme více důvodu k radosti i zábavě. můžeme se odvázat a užívat si spontánně jako malé děti.

Na co kdo sáhne, to se mu bude pod rukama dařit,  i když nejvíce to přece jenom platí o ohnivých znameních narozených v posledním dekanu. Den je to jako stvořený pro zábavu,  ať už se rozhodnete pro výlet, návštěvu kulturních akcí nebo jen prosté posezení s přáteli nebo rodinou.

Ten kdo je ochoten pracovat i o víkendech,  může konstelace využít k uzavírání výhodných obchodů a smluv,  které mu často přinesou nejen finanční profit, ale díky kterým se může také zviditelnit ve společnosti.

autor: Alena Bratková

14. týden, 1. – 7. dubna – Něha, láska, tvůrčí inspirace

Tento týden se už procesy pěkně rozbíhají. Merkur se před pár dny otočil do „přímého chodu“, nicméně ještě chvíli přešlapoval na místě. Nyní už je v běhu. Pro nás to znamená, že vyřizování půjde rychleji, nebudeme se muset k věcem znovu vracet, nebude se tolik kazit technika, prostě už se zase pomalu vracíme do starých kolejí.

Tento týden můžeme být však ještě malinko nepozorní (Merkur konjunkce Neptun), zejména na cestách. Snadno můžeme přehlédnout odbočku. Za chvíli bude jiná, no ne? 😀 Příroda je přeci tak krásná … Takto nám to může připadat, neboť máme tento týden silně obsazené znamení Ryb (3 planety a Luna) a my se můžeme snadno zasnít. Proč ne? Lepší to ale bude na procházce než v autě.

Rovněž můžeme naletět slibům, jež nejsou reálné. Takže vše berte raději s rezervou a počkejte, jak se situace vyvine.

K čemu by mohla být dobrá aktuální Venuše, Merkur, Neptun a Luna v Rybách? Třeba k umělecké inspiraci. Fantazie poběží na plné obrátky. Nenechte si jí však příliš strhnout, do vztahů může naopak vnášet až příliš velké iluze a vy můžete vidět vše růžovými brýlemi. Udržujte si odstup, aby procitnutí nebylo tak tvrdé.

Naopak pokud jste citlivé a jemné duše, můžete v první polovině týdne vyjádřit to, co k druhým cítíte, třeba při romantické večeři. Můžete se zamilovat. Ven se může dostat to, co je v nás ukryto hluboko. První polovina týdne nás může velmi zcitlivovat. Zvyšuje empatii. Nebudeme lhostejní ani k němé tváři. Témata ekologie a záchrany planety budou na prvních místech. Může ukápnut i slza dojetí.

První polovina týdne bude tedy spíše o vnímání, cítění a tak trochu pasivitě, ale druhá polovina týdne přinese naopak spoustu energie a elánu. V pátek nastává novoluní v Beranu, takže spousta z vás může odstartovat ve svém životě změny, malé i velké. Ovšem nemusí to jít úplně snadno (Slunce kvadrát Saturn a Pluto). Připravte se na nějaké překážky nebo na to, že vás mohou zastavovat zaběhaná pravidla, vyhlášky, zákony, či strach vystoupit z něčeho, co vám dává jistotu. Opět je na místě kompromis. Nebraňte naplňování svých potřeb, ale zároveň neignorujte určité mantinely, které vám budou naznačovány.

Víkend se ukazuje jako vhodný pro nové,vzrušující zážitky, ale zároveň také jako malinko rizikový pro úrazy ze zbrklosti či nepozornosti. Takže například sportovní aktivita je určitě na místě, ale pokud jste celou zimu spíše odpočívali, nepřepalte začátek.

autor: Jitka Pešková

13. týden, 25. – 31. března – Pokračování příště
Rady z minulého týdne můžeme směle protáhnout i do tohoto. Konstelace totiž zůstávají téměř shodné, jen sluníčko se o málo posunulo ve znamení Berana. Na počasí to ale zatím nepoznáme, protože planety a hlavně Luna přejí  teplíčku mnohem více někde v Austrálii. Bude to však mít i svoje výhody, protože s jarními pracemi na zahrádkách nebo na polích nemusíme pospíchat.Ohnivá znamení  z posledního dekanu mají dlouhodobě dveře otevřené dokořán a mohou přivolávat štěstí… Zemská znamení,  opět převážně ty z posledního dekanu budou pokračovat v intenzivních pracovních výkonech se silou a nezdolností rozjetého vlaku..No a vodní znamení,  zájmena lidé narození uprostřed,  budou nadále snít, vzpomínat a malovat si růžové zámky…Pro nás všechny pak platí o něco zvýšená míra sentimentu a  touha po něčem, co mít nemůžeme, protože neuděláme ani nic proto, abychom to získali…Také na jarní lásky si zatím musíme počkat.  Nová seznámení totiž vyvolají spíše napětí nebo  zklamání….Pondělí se bude vyznačovat relativní stabilitou, zato úterý nám přinese mnoho zmatků a pochybností.. Středa bude nejoptimističtějším dnem z celého týdne.  Dopřejte si pohodu hned od rána. I v náročnějších otázkách vám druzí lidé vyjdou vstříc.Čtvrtek a především pátek do našich duší může vkrást tak trošku deprese..  Zesilte si topení a uvařte teplý čaj. To by mohlo ty nejhorší chmury zaplašit.O víkendu, hlavně v sobotu odpoledne a v neděli  budou budou lidé k sobě tolerantnější, proto nebuďte doma sami a jděte někam, kde je rušno.autor: Alena Bratková
 12. týden, 18. – 24. března – Nesmělé jaro
V polovině pracovního týdne nechoďte  spát, protože tichými krůčky půl hodiny před půlnocí přijde do Brna astronomické jaro.  Musíte se spokojit s naším tvrzením, protože venku zatím nebude mnoho jeho projevů vidět.Příroda se pomalu a téměř  neznatelně probouzí ze zimního spánku a prvním klíčícím semínkům můžeme pomoci na  cestu k životodárnému slunci a opřít se do rýče na své zahrádce. Šanci mají i sportovci, protože planety podporují i sílu a vytrvalost, jež zaručí dobrý výkon při tréningu i na závodech.  Nejvíce to pocítí zemská znamení a lidé s planetami ve druhé polovině Býka a Panny.Celý týden je vhodný nejen pro fyzickou, ale i pro duševní práci. Ten, kdo  nemá zahrádku se může věnovat meditacím, poslechu hudby nebo naladit kytaru  a složit své milované sonet, kdy zvukomalebná slova vyznání a úcty mohou posloužit  jako originální milostná předehra. Konstelace planet některým zesílí jejich intuici, kterou budeme potřebovat, protože  ve veřejném prostoru, a to nejen ve sdělovacích prostředcích, číhají mystifikátorští predátoři, aby nám vsugerovali, že šedá  je vlastně zelená. Děti, ale i někteří dospělci mohu být více zasnění, roztěkaní a ztrácet se v prostoru i čase, proto buďte shovívavější k omylům vlastním i těm cizím.Marek KrejčíAelna Bratková
11. týden, 11. – 17. března – Inspirace, výkon a retrográdní Merkur, půjde to dohromady? Žijte přítomností! Vnímejte duši!

Tento týden se může nést v duchu pohodovější atmosféry (Slunce stále putuje znamením Ryb). Nebudete tolik startovat proti druhým, budeme mít více pochopení a empatie. Je to týden plný tvůrčí inspirace.

A co víc, ještě celý tento týden jde ruku v ruce Mars, Saturn a Pluto v zemských znameních, to znamená, že je pro nás nachystána velká porce výkonu, systémových řešení, efektivity a účelnosti našeho snažení, za které v budoucnu přijde náležitá odměna. Měly by být tentokrát za námi vidět výsledky, naplnění našich vizí, zhmotnění našich představ, neboť Slunce spoluhráčům v zemských znameních podává od počátku týdne pomocnou ruku a má radost z konkrétních řešení.

Protože je celý tento týden retrográdní Merkur (z pohledu Země jakoby „couvá“), můžeme se vracet k některým dlouho neuzavřeným věcem a dokončovat je. Minusovou stránkou tohoto aspektu jsou možné určité problémy v komunikaci nebo stechnikou. Něco vyřídíte a zjistíte, že se to nepodařilo úplně, že tam budete muset ještě jednou a vyplnit ještě jeden papír. Prostě vás to může vracet zpět. Obrňte se trpělivostí, aspoň budete mít jistotu, že to bude nakonec vyřešeno opravdu pořádně. Stejně tak půjdete-li do své oblíbené restaurace a zjistíte, že zrovna dnes mají mimořádně zavřeno. Zítra je taky den! Aspoň dnes vyzkoušíte jinou a můžete být příjemně překvapeni.

Pondělí a úterý se nese přesně v tomto duchu. Jen dnes můžeme být malinko netrpěliví a vznětliví (Mars v Býku v konjunkci s Lunou), v úterý a ve středu už bude vše opět v poklidu plynout k cíli.

Čtvrtek může potrápit zejména některé Blížence či Panny, protože nervozita či chaos bude tak trochu na pořadu dne. Nicméně drobných zmatků či přešlapů se mohou dočkat všichni. Pro čtvrtek platí heslo : „Dvakrát měř a jednou řež!“. Kontrola se určitě vyplatí, jinak se můžete ocitnout ve stejné situaci jako byla scéna ve filmu Marie Poledňákové S tebou mě baví svět : „Ale maminka mi ven přezouvá bačkůrky.“

Ve středu a ve čtvrtek můžeme malinko polevovat ve výkonu, můžeme chtít více lenošit a budeme uvolněnější (Slunce kvadrát Jupiter). Ideální doba na nějakou společenskou akci.

Můžeme mít ale i přehnaná očekávání a malovat si vše pastelovými barvami. Iluze jsou někdy dobrá věc, nicméně chcete-li se správně rozhodovat, nedělejte to ve čtvrtek ani v pátek, mohli byste přecenit své síly. Počkejte si pár dní, až uvidíte opět vše realisticky.

Sobota sice patří ke konstelačně velmi silným dnům, kdy si můžete být jisti tím, co děláte, nicméně někteří, zejména Raci a Kozorohové, se mohou podívat svým podvědomým strachům tváří v tvář. Nebojte se vlka nic, aspoň to jednou pro vždy zrovna tento týden uzavřete. A to za to stojí!

Ostatním přeji pohodový týden! Žijte přítomností! Vnímejte duši!

autor: Jitka Pešková

10. týden, 4. – 10. března –  Vzhůru k nebesům

10. kalendářní týden bude ovlivněn konjunkcí Slunce s Neptunem, která vyvrcholí ve středu 6.  března. Tyto tělesa se na obloze setkávají jen jednou do roka a pouze jednou za několik let je umocněn novoluním  a podporou dalších planet, jako právě letos. Co tedy můžeme očekávat?

Spojení nám přináší větší vzdušnou vlhkost a někdy i srážky.  Počasí by však mělo být příjemně teplé. Při vyšší oblačnosti budeme mírně utlumení a náš fyzický i psychický výkon může být nižší.  Pak dáme přednost odpočinku nebo relaxačnímu programu. Pobyt v sauně, ve vířivce nebo termálních lázních nás příjemně uvolní. Postačí však i vana s bylinkami nebo vonnými solemi. Neočekávejte příliš od svého duševního výkonu,  naše hlavy budou spíše jako v mlžném oparu a s logikou to bude hodně slabé… Pokud však budete více naslouchat své intuici, projdete těmito dny i se zavřenými očima a dokážete se přitom vyhnout všem překážkám.

Vlivem nepozornosti můžeme leccos ztratit nebo se i někde sami zatoulat a také snáze uvěříme lákavým slibům a svodů těch, kteří to s námi nemyslí zrovna upřímně…

Kolem novu se energie bude během dne měnit doslova z hodiny na hodinu. Pokud na chvíli vykoukne sluníčko,  uvidíme vše optimisticky a jenom z té lepší stránky. Budou nám jasné i věci, v kterých jsme dříve tápali.

Empatie nebo pomoc druhým nebudou jen prázdná slova,  ale mohou se zhmotnit i v reálné skutky. Naše sny se v těchto dnech mohou plnit na počkání,  proto vyšlete své prosby vzhůru k nebesům, váš strážný Anděl je určitě někde nablízku!

Poslední den v týdnu bude plný překvapení.  Po dramatických předpovědích v posledních týdnu nás planety budou naopak hýčkat.   I nebezpečně vyhlížející situace se většinou překlopí v šťastný konec a někteří zažijí doslova  malé zázraky.

autor: Alena Bratková

9. týden – 25. února – 3. března Buďte originální!

Tento týden můžeme citlivější a vnímavější (Slunce v Rybách spolu s Neptunem a Merkurem), mnohým může přijít umělecká inspirace nebo se mohou ponořit do svého snového světa. Takže neváhejte a tvořte! A buďte originální, buďte sví!

Tento týden se u nás mohou projevit charitativní i sklony (Luna ve středu propojí opět Jupitera s Neptunem). Můžeme být i důvěřivější. Prověřte si, s kým máte tu čest, než někomu něco věnujete nebo pro někoho nezištně něco uděláte.

I alkohol může tento týden působit více než obvykle (Slunce Neptun v Rybách).

Celý týden je nastavený na menší, ale stabilní výkon (Mars v Býku v sextilu na Slunce a ke konci týdne bude nabíhat do trigonu na Saturn). Vzhledem k dalším konstelacím a vazbách můžete dokončovat dlouhodobé projekty, ve kterých může hrát významnou roli internet, design či oblast umění a kultury. Mohou probíhat zajímavé velkolepé kulturní akce. V menším měřítku můžete zkrášlovat například vaše obydlí.

Víkend se může nést v duchu flirtu (Venuše ve Vodnáři v kvadrátu na Uran). Je jen na vás, zda vám chvilka vzrušení a adrenalinu stojí za to. Co ji třeba prožít raději v balónu nebo na nákupu originálního oblečení nebo v kině u sci-fi filmu?

Každopádně počítejte s tím, že se o víkendu nebudete nudit. Sice mnoho z nás bude muset řešit rodinné záležitosti, nebo se účastnit nějaké rodinné oslavy, povinnosti nepočkají, nicméně přeci jen by mohl zbýt čas na nějakou romantickou procházku v přírodě čí návštěvu galerie umění. A pokud ne, je na vás, jestli si ho uděláte.

autor: Jitka Pešková

8. týden – 18. – 24. února –  Z pekla k nebeským výšinám a zase zpět
Osmý týden přináší dvě významné konjunkce planet. První z nich bude počátkem týdne setkání Venuše se Saturnem, které nás může uvést tak trochu do depresí. Celý svět bude vykreslen černými barvami a jen obtížně budeme nalézat důvody k radosti. Naštěstí to poněkud vylepší Luna ve znamení Lva, která přináší do našich zeměpisných šířek příliv tepla, jež zahřeje i naše frustrované duše.Druhou velkou konjunkcí planet bude přechod Merkura přes Neptun, díky níž budeme mnohem intenzivněji vnímat duchovní anebo hudební zážitky. Vyplatí se proto v pondělí nebo úterý navštívit koncert, operní představení nebo meditaci, které nás pozvednou k nebesům rychleji než třeba týdenní půst.V pátek a v sobotu bude dále Venuše přecházet přes planetku Pluto, pojmenovanou podle antického boha podsvětí. Ten věznil svoji ženu Persefonu vždy přes zimu ve svém temném království… I my můžeme podléhat více svodům a vášním, ale i temným pudům a žárlivosti.Koneckonců jaro se nezadržitelně blíží, kočky už díky tomu mrouskají, ptáci začínají po ránu zpívat a po polích se prohánějí zajíci. Pokud tedy podlehnete živočišným pudům nemusíte si to vyčítat, máte na to celý víkend…Pokud jde o fyzickou kondici, nejnáročnějším dnem bude zcela jistě sobota, kdy vzhledem k pěknému počasí lze očekávat i zvýšený ruch na našich silnicích. Místo rozčilování si pusťte pěknou hudbu, která vás přeladí na pozitivní notu nebo raději zůstaňte ve vyhřátém pelíšku…autor: Alena Bratková
7. týden, 11. – 17. února –  Investice do budoucna

Po včerejším napětí můžete na situaci nahlížet už poněkud klidněji a konstruktivněji (Luna v Býku). Přesto však může zůstávat i tento týden atmosféra poněkud výbušnější, zejména o víkendu. Nálada může kolísat , i uvažování může být ovlivněno vaším momentálním emočním rozpoložením. Takže se emocemi nenechte unášet či pohltit, raději jim dejte volný průběh formou nějaké fyzické aktivity (nemyslím rychlou jízdu v autě). Ušetříte sebe, své srdce a ušetříte i své okolí. Pokud se budete cítit nespokojení, nehledejte problém u druhých, zaměřte se na sebe. Budete rychleji u cíle a podstaty problému.

Na vnější rovině se mohou vyskytovat nejrůznější nečekané problémy typu oprava kotle, porucha nějakého zařízení či zdroje tepla apod. (Mars konjunkce Uran).

Pokud budete zrovna někde na horách, riskujte v míře, kterou jste schopni kontrolovat. V opačném případě se můžete klidně projet na sněžném skútru, ovšem za asistence horské služby, a nebude to zrovna do luxusního hotelu all inclusive s vyhřívanou výřivkou a masážemi.

V pozitivním slova smyslu můžeme být tento týden spontánnější, akčnější a odvážnější, nápaditější, zejména Býci, Panny a Kozorohové narození na samém počátku znamení (na konci týdne Mars v Býku v blízkosti Uranu v Beranu). Mnohým se může podařit rozběhnout něco zajímavého.

V kurzu jsou spíše dlouhodobé projekty s perspektivou zajímavých výnosů nebo také investice do bydlení.

Někteří mohou být rozvážnější, plánovat dlouhodobě finance (Venuše v Kozorohu v konjunkci se Saturnem), někteří nemusí mít důvod k radosti. Nevěšte hlavu, jako vždy všechno přejde. Venuše se za chvíli vymaní ze sevření Saturna a vše budete vidět opět trošku růžověji, možná i na dovolenou třeba zbude. A kdyby ne, je spousta jiných aktivit, které vám udělají radost, aniž byste musela dávat horentní sumy. Co vy na to?

autor: Jitka Pešková

6. týden, 4. – 10. února –  V hlavní roli Zima

Únor je co se týče teplot nejstudenějším měsícem v roce a stejné to bude s naší energií i náladou. Až do neděle prochází také Luna studenými znameními a tak snad dokážeme být i emocemi alespoň trošku nad věcí.

Týden však začíná novoluním a to s námi většinou pěkně zamává. V úterý si již lépe dokážeme věci promyslet,  tento den je vhodný pro učení, komunikaci, různá vyřizování a pro cestování.

Od středy  do pátečního dopoledne vám intuice prozradí i to, co se druzí snaží marně zamlčet.. Ve čtvrtek bude nejsilnější a tak si dopřejte meditaci  nebo se alespoň zasněte.. Den je jako stvořený pro meditaci, poslech hudby nebo procházku přírodou.

I když v této chvíli vyznívá předpověď až velmi poklidně, není to tak úplně pravda.  Celý týden postupně sílí napětí, které vyvrcholí v neděli. Někteří dosud poklidní jedinci se tak mohou změnit  jako mávnutím kouzelného proutku v soptící vulkán. Dávejte si pozor na cestách, řidiči mohou jednat zkratové a řídit se bezhlavě i tam, kde by měli zpomalit.

Reagovat však mohou i různé přístroje a zdánlivě bez příčiny se kazit.  Dávejte zvláště pozor při manipulaci s otevřeným ohněm, plynem nebo elektřinou! Toto varování platí i po celý další týden.
autor: Alena Bratková

5. týden, 28. ledna – 3. února  Setkání s přáteli

Celý týden přeje přátelským setkáváním, společenským akcím či zimním radovánkám (Slunce ve znamení Vodnáře), takže směle do toho! Nebojte se nového, ve vzduchu je více tolerance i extravagance, chuti se něco nového dozvědět i zažít, plánovat daleké cesty do netypických míst nebo plánovat kulinářskou specialitu. Jak je libo!

Čtvrtek se jeví jako nejpohodovější den (Jupiter, Luna a Venuše v konjunkci), třeba pro gurmánský zážitek s přáteli spojený nejlépe s promítáním fantastických fotek z exotických cest.

Výjimkou může být víkend. Zde se nám až tak nemusí nikam chtít, můžeme být unavenější a pesimističtější. (Luna bude v Kozorohu ve vazbě na Saturn a Pluto) Je dobré tedy plánovat spíše odpočinkový režim v kruhu rodinném ale s tím, že raději nebudeme vytahovat staré křivdy a obavy, a kritiku si schováme na jindy.

Víkend může být i malinko rizikovější z hlediska dopravních nehod (Mars v neharmonii na Pluto). Někdo dokonce může i dostat pokutu za nedodržení rychlosti. Není vyloučen střet s autoritou či spíše s egoismem uplatňovaným v rámci mocenské pozice, ať už doma nebo na pracovišti. Ve světě můžeme sledovat rovněž vyostřený mocenský boj, takže vlastně nic nového, že?

Tento týden už nemusí být celkově tak emotivní jako ty předešlé. Slunce putuje ruku v ruce s Merkurem (myšlení, komunikace) racionálním znamením Vodnáře, takže můžeme víc věci řešit chladnou hlavou a rozumem.

Hlavním tématem dobíhajícím z minulého týdne je: Jak realizovat své plány, aby dopadly úspěšně (Mars v harmonii na Jupiter). Pokud jste to ještě nezjistili, velká inspirace může ještě přijít v půlce týdne. Nejde o to je realizovat, ale vidět cestu. Pozorujte, dívejte se dopředu.

Ke konci týdne můžeme prožít příjemný až adrenalinový zážitek, lidé narození na samém konci znamení Berana, Lva a Střelce se mohou i s někým nečekaně seznámit (Venuše v harmonii na Uran). Někomu daná konstelace naopak pomůže k snadnějšímu rozchodu.

autor: Jitka Pešková

4. týden, 21. – 27. ledna  – Zahrada rajských rozkoší

Tento týden bude jako čokoládový dort s velkou porcí šlehačky, do kterého se  chcete s chutí zakousnout, ale máte obavy, abyste si nezašpinili šaty.

Nejvýraznější konstelací je přechod Venuše přes Jupiter v trigonu na Mars. V pondělí odpoledne a v úterý se k nim ještě přidá v harmonických aspektech Luna ze Lva.  I obyčejné věci se nám v těchto dnech budou zdát výjimečné a mnohé zážitky si uchováme v paměti podobně jako krásný sen.

Neschovávejte se proto za pecí, ale přestože je třeskutá zima,  vyrazte vstříc novým zážitkům. Krásné věci se lépe prožívají ve dvou a právě tyto dny jsou nakloněny vztahům. Venuše jim dodá jemné erotické jiskření, jež pomůže ke sblížení nových párů, ale oživí  i rutinu dlouhodobých svazků. Stačí vyrazit za nečekaným překvapením, třeba do termálních lázní, na koncert rockové hudby nebo na hokejový zápas naší brněnské Komety.

Každá dobrá věc má i své stinné stránky a tak u mnohých lidí doznívají problémy a šoky z nenadálých událostí, rozchodů a odchodů z minulého týdne. Vaše nasazení, víra v budoucnost a osobní kouzlo pomůže překonat i tato  úskalí.

Napětí o víkendu a riziku  konfliktů se můžete vyhnout zvýšenou mírou vstřícnosti a  laskavosti k druhým. I když třeba nemají pravdu, někdy ten moudřejší ustoupí… Na silnicích si dávejte pozor nejen na zimní námrazu, ale také na ostatní nedůtklivé řidiče a účastníky silničního provozu.
autor: Alena Bratková

3. týden, 14. – 20. ledna  – Pestrý koktejl života!

V tomto týdnu bude koktejl namíchaný z několika témat, vážnějších a i veselejších. O tom je život ve své pestrosti a rozmanitosti. Vychutnávejte plnými doušky.

Nejprve téma vážnější (Slunce v Kozorohu):

Slunce nám běží stále ještě znamením Kozoroha, takže celkové naladění a podtex se nese v poněkud vážnějším a pragmatičtějším duchu. V lednových týdnech si více než kdy jindy můžeme uvědomovat podstatu věcí, tradice, kořeny, rodinu, ale i naše omezení, naše hranice.

Téma práce a odpovědnosti (Merkur, Saturn, Pluto, Slunce v Kozorohu):

Ať chcete nebo nechcete, neuniknete. Ať se budete bavit sebevíc, toto téma je v tomto týdne hmatatelného až zhmotněné, takže by se dalo balit a prodávat :D. Takže nějaký výkon a výsledek se po vás chtít bude a v podstatě by se vám měl i podařit.

Téma omezení svobody (Slunce kvadrát Uran):

Tento týden můžeme dokonce přijít na to, že bez radikálních změn nejde jít dál. Zejména počátkem a koncem tohoto týdne (Slunce bude v neharmonii s Uranem a Lunou) můžeme pociťovat omezování naší svobody a touhu se z těchto vazeb vymanit. Je to dobrá doba na to, abyste zjistili, kde a v čem se cítíte nesvobodní. Mnozí mohou chtít změny realizovat, nicméně je velké riziko, že je něco zastaví, a to doslova (Merkur konjunkce Saturn kvadrát Mars). Zejména koncem týdne, pokud by řešili situace „na sílu“. Proto je vhodný pragmatismus, než uděláte krok „A“, popřemýšlejte, jaký je krok „B“, a co toho pro vás plyne.

Téma názorové manipulace (Merkur konjunkce Pluto):

V druhé půli týdne se s tímto tématem můžete setkat ať už v pasivní nebo v aktivní formě. Snažte se odfiltrovat, co z toho je pravda, a co z toho už je manipulace a ego toho druhého či touha vaše. Jedině tak bude jednání konstruktivní a bez napětí a využívání, zejména při uzavírání smluv.

Téma vztahů (Venuše konjunkce Jupiter kvadrát Neptun):

Od druhé půli týdne se mohou některé vztahy jevit ideální a v podstatě lepší než jsou. Můžete mít tendenci si je idealizovat či hledat v nich duchovní naplnění. V pořádku. Možná i najdete, nicméně ještě chvíli pozorujte, abyste zjistili, zda to nebyla jen iluze. Stejně tak to platí v případ cestovatelských plánů či vztahů začínajících. Tyto konstelace mají tendenci ve všem přehánět, i v požitcích, takže pokud budete holdovat dobrému jídlu, je na vás, jak moc a jak vám z toho druhý den bude.

Nyní téma veselejší – radost, milostné hrátky (Mars trigon Venuše ve Střelci):

Tato konstelace přeje přátelským setkáváním, přeje tvůrčí činnosti a přeje i smyslnosti a přitažlivosti mezi mužem a ženou. Celý týden budou Venuše a Mars v harmonickém spojení, takže je můžeme alespoň v nějaké míře pocítit všichni. Endorfiny jsou zdravé, sportujte, veselte se, milujte, vykompenzujete tím tíhu znamení Kozoroha. 🙂

No a teď si vyberte, co z tohoto pestrého koktejlu na vás bude působit :D. Každopádně může to být zajímavý, poznávací, ale i dost vyčerpávající týden.

Celkově odpočívat by měli ještě zejména Raci a Váhy, Berani mohou naopak velmi zabodovat a překvapit svým výkonem po všech stránkách, užívat si a přehánět mohou Střelci a pracovat budou zejména Kozorohové, Býci a Panny.

Celý týden je určité riziko zpomalení dopravy (Merkur Saturn) a v pondělí a úterý a v neděli riziko rychlé jízdy a zbytečných nehod.

autor: Jitka Pešková

 2. týden, 7. – 13. ledna  – Jako sněhuláci

Zimní atmosféry si užijeme i v následujících 14 dnech. Teploměr bude klesat pod bod mrazu a příroda –  ale i my – se budeme o to více choulit sami do sebe. Pro mnohé bude obtížnější “normálně fungovat”, tedy zvládnout všechny běžné úkoly a povinnosti, které nám život přináší.  Starší z nás mohou začít bolet klouby nebo se zhoršit chronické potíže. Ale i psychicky budeme méně schopní se otevřít a užívat si každého dne. Sklon k depresím nebo pocit že “jsem pod tlakem” bude přetrvávat až do konce týdne a teprve ten příští pomale odezní.

I když více radosti a zábavy nás čeká až na vrcholu 2. lednové dekády, můžeme si zatím více užívat soukromí, zpytovat své niterné pocity a odhadovat, kam nás život posouvá…  Pro mnohé to budou opravdu velké změny!

V místech, kde napadl sníh –  nebo ještě napadne – a v tomto  ohledu by měl být tento týden opravdu bohatý –   bude více tepla, klidu i míru. Tak jako se rostlinám i drobným živočichům pod sněhovou peřinou lépe spí,  tak i my se můžeme tetelit ve svém soukromí, v teple u kamen, krbů nebo pod peřinou.

V první polovině týdne se snažte  při komunikaci s lidmi více o srozumitelnost,  při nepochopení hrozí drobné nepříjemnosti až hádky. Ke konci týdne bude každý o to více  trvat na svém a někde může vládnout i mrazivé mlčení.

Ve čtvrtek a pátek je lépe počítat se sněhovou nadílkou a tím i problémy na cestách.  Pokud můžete, naložte se raději do vany, pusťte si pěknou hudbu nebo film, můžete i meditovat.  Sklenička dobrého alkoholu vás uvolní, dvě vás mohou již dostat na kolena.

Víkend již  bude v dynamičtějším duchu,  takže přeje zejména zimním sportům, ať už pojedete do luxusního horského střediska nebo se vydáte na procházku zasněženou krajinou. Je tu však i zvýšené riziko úrazů,  proto svištěte opatrně!
autor: Alena Bratková

1. týden – 1. – 6. ledna 2019 – My sami jsme klíček … mějte odvahu!

 Následující týden nemusí být úplně procházka růžovým sadem. Slunce se setká v úterý a ve středu se Saturnem ve velmi náročném znamení Kozoroha. Vážnost, úkoly, odpovědnost, tíha, chlad. Tato konstelace chce systém, řád, plán. Je v ní mnoho tvrdého, je v ní strach. Ukazuje hranice. Můžeme zjistit, co nás tíží, kde jsou naše strachy popř. komu jsme dovolili, aby naše hranice překračoval. Jsou to chvíle, kdy se můžeme setkat sami se sebou na velmi hluboké úrovni, podívat se pravdě do očí. Pojmenovat své obavy a postavit se jim (Mars na začátku Berana). Mějte odvahu, my sami jsme klíčem k řešení situace.
 Ale nebojte, silvestr a Nový rok ještě bude v bujaré emoční zábavě, tak si ji užijte. Nenechte se poté v úterý a ve středu zastrašit těžkými energiemi Kozoroha. Možná ne vše je tak, jak byste chtěli, možná máte z něčeho obavy, ale kdo nemá. Možná se litujete, možná vám situace mohou přijít příliš složité a těžké. Možná. Nicméně je to jen pár dní. Můžeme být proto v půlce týdne pomalejší, vážnější a o víkendu více unavenější. Nepodléhejte však příliš tomuto tlaku. Ano, je spousta povinností, může být v novém roce více nařízení, příkazů, kontrol z nejrůznějších úřadů. To však není důvod, abychom ztratili radost, abychom měli své sny.
 Rozhodně tento týden nedělejte zbrklá rozhodnutí, protože byste mohli litovat. Dejte si čas. Pokud ovšem již nějakou dobu na něčem pracujete, může být tento týden naopak velmi dobrý pro strategické rozhodnutí, zejména pro Býky a Panny a pro některé Kozorohy.
 Náročné energie tohoto týdne se dají využít např. pro pořádek v něčem, co jste dlouho odkládali a co vyžaduje určitou trpělivost a čas, např. v určitých dokumentech.
 O víkendu doporučuji odpočinek, zejména Rakům a Vahám. Nejrizikovější z hlediska dopravy je nedělní odpoledne. Raději nohu z plynu!
 Veselého silvestra!

autor: Jitka Pešková