Týdenní horoskopy – archív 2018

Archív týdenních horoskopů pro rok 2018
52. týden –  24. – 30. prosince –  Naivní pohled seriózního pozorovatele

Ve svátečním týdnu se nám setkávají na nebi dva  téměř protichůdné vlivy. První z nich ukazuje na nastupující vážnost,  serióznost, uvědomění si odpovědnosti a respektování zákonů i pravidel.  Tento vliv sice vyvrcholí až těsně po Novém roce, ale už nyní můžeme pocítit,  že život není jen o zábavě a každý večer nebude silvestrovský večírek. Na některé jedince dolehne tíha jejich samoty nebo pocit osamění, který může zažínat i člověk uprostřed velkého davu,  pokud se cítí sám se svými starosti a není pochopen či podpořen blízkými.

Druhý z vlivů nám naopak umožňuje zapojit se do společnosti a hovořit otevřeně o našich slabých stránkách a přiznat nebo naopak naopak zatajit  to, že se nám v něčem nedaří, že jsme slabí nebo dokonce potřebujeme pomoc. Ke slovu se mohou dostat obě skupiny. Ti, kteří podporu hledají a naopak ti,  kteří nabízejí pomoc, například prostřednictvím charitativních organizací a sdružení.

Samotné vánoční stránky svátky budou ještě spíše klidné a pohodové.

Čtvrteční den může být protkán vícero nedorozuměními a zmatky,  kdy se s někým domluvit nebo dorazit někam přímou cestou bude pro mnohé pěkný oříšek.

V pátek se častěji setkáme s popudlivostí a netrpělivostí lidí spěchajících odnikud nikam.

V sobotu bude obtížné dosáhnout rovnováhy a vztahy budou napjaté.

V neděli nás pak čekají výkyvy nálad a nepředvídatelné situace,  na něž nedokážeme vždy včas zareagovat.

Během týdne se může postupně ochlazovat a s postupujícími dny tak může klesat i naše nálada. Na cestách buďte opatrní především v neděli a do pondělního rána.

autor: Alena Bratková

Vánoce od rána až do noci

Letošní Vánoce začnou s opravdu plným nasazením  romantiky, sentimentu i lákavých vůní, linoucích se z kuchyně.

Kdo si přivstane,  může být už v šest hodin čiperný  jak rybička a čile komunikovat prostřednictvím mobilu nebo internetových sítí se svými blízkými i vzdálenými  známými a příbuznými.

Po osmé hodině zavládne mrazivá atmosféra a pro některé i nucené buzení. Slzičky snad nepotečou  a od desáté hodiny bude již zvládnou čilá aktivita a spolupráce.

Žaludky většiny lidí budou tento den mnohem přístupnější nejrůznějšími dobrotám  a spořádají toho více než v jiné dny. Kdo je však citlivější nebo trpí na stresy,  může ho složit žaludeční neuróza. Zejména u malých dětí dávejte větší pozor a držte je od všech mlsků  a jiných pokušení, raději ať se přejedí pohádek.

Kolem jedenácté můžeme propadnout sentimentu a pasivitě. Kdo bude právě na cestách, snadno  překročí bludný kořen a zabloudí. Kolem půl dvanácté však chytneme druhý dech. Po poledni budeme již mnohem více toužit po přítomnosti blízkých a užívat si s nimi pěkné chvíle.

Kolem půl jedné můžeme na chvíli zmatkovat,  pak se již atmosféra uklidní.

Polední doba je  také nejvhodnější pro cestování, zejména čeká-li vás více kilometrů.

Kolem třinácté hodiny je tu velká šance, že nás někdo potěší nebo potkáme  spřízněnou duši. Návštěvy příbuzných a známých nebo zprávy od nich očekávejte kolem čtrnácté.

Od patnácti hodin to budou spíše už jen  setkání v úzkém rodinném kruhu.

Neusedejte  ke společnému stolu kolem čtvrté odpoledne,  vládla by mrazivá atmosféra nebo by někdo chyběl.

O půl šesté večer je ten správný čas na to, aby všem chutnalo a vzájemně se snažili pečovat jeden o druhého. Děti však mohou být kolem šesté večer přecitlivělé a ubrečené.

Od  čtvrt na sedm  nás už jídlo nebude tolik lákat. Kdo chce  tedy o Vánocích držet dietu nebo ušetřit, měl by strávníky pozvat až na tuto hodinu.

Od půl sedmé se atmosféra uvolní a budeme si více užívat zábavy.

Čas od osmi večer až do půlnoci bude vyhrazený v rodinném kruhu. Od půl desáté až  do jedenácté se však vyhněte ožehavým tématům, mohly by se zvrhnout v hádku.

Kdo nepůjde spát ani po půlnoci,   užije si vstřícnosti svých protějšků a  diskuzí na zajímavá témata. Zamilované dvojice se pak budou věnovat sami sobě často až do půl čtvrté ráno. Kdo by ostatně pospíchal do říše  Hádovy, když tak krásně svítí Luna a na obzoru po čtvrté vychází Venuše? Těm ostatním se v tuto dobu budou zdát jenom růžové sny…

autor: Alena Bratková

51. týden,  17. – 23. prosince –  Uzavírejte, rozjímejte, dělejte plány do budoucna

Celý týden se může nést v duchu hlubšího vnímání, duchovní a tvůrčí inspirace (Venuše ve Štíru trigon Neptun v Rybách). Mohou vzniknout romantické vztahy, hluboké a plné vášně.

Začátek týdne stále ještě přeje příjemným setkáváním s přáteli (Slunce, Jupiter a Merkur ve Střelci). Dokonce můžete být překvapeni z náhodných a nečekaných setkání plných filosofování a vzájemné upřímnosti.

Úterý a středa může přinést jiskru a odvahu do našeho konání, přát rozběhu něčeho nového, co vyžaduje vytrvalost a systém.

Nicméně pomalu se vše zklidňuje, neboť nám Slunce pozvolna a nevyhnutelně vpluje v pátek 21. prosince do znamení Kozoroha. Budeme mít nejkratší den v roce. Zimní slunovrat. Je to čas uzavírání, čas vnitřního klidu a rozjímání. Proto i Vy si zkuste najít v tom konzumním světě plném přetvářky a vnucujících se reklam o tom, co nezbytně potřebujeme a bez čeho se určitě neobejdeme, chvilku klidu pro sebe sama. Nechte se nést v rytmu přírody, v rytmu cyklu ročních období.

Je to však také i čas očekávání a naděje, protože přeci jen se konečně už zase den bude prodlužovat a jaro a sluníčko už je zase o něco blíž. Těšme se!

Jedním z pohanských zvyků či rituálů, chcete-li, bylo věšení malých pytlíčků z plátna naplněných tabákem na větvičky stromu. Jeden pytlíček za jedno přání do dalšího roku. Klid. Bytí se sebou sama. Vnitřní melodie a píseň. Ukončování starého a plán do dalšího roku. Zkuste si i vy pomyslně pověsit pár pytlíčků. Jaká v nich budou přání? Už to víte? Anebo se zkuste třeba jen na chvíli vypravit na procházku a srovnat si myšlenky. Spojit se se sebou, se svým nitrem. Uvědomit si, co skutečně chcete vy, ne to, co se od vás očekává nebo co byste měli dělat.

Konec roku a málo sluníčka mnohým zhoršuje náladu a přivádí deprese. Může se otevřít pandořina skříňka vnitřních bolestí, strachů, úzkostí či šrámů na duši. Zejména, když máme ve znamení Kozoroha letos i Saturn. Více se to může týkat Kozorohů, Raků a Vah narozených na přelomu prvního a druhého týdne daného znamení. Nicméně nezoufejte, nedělejte žádné závěry. V této době můžete vše vidět černěji, než to pak ve skutečnosti je. Žádná kaše se nejí horká. Po tmavé noci vždy nakonec vyjde Slunce, a i v zimě se nakonec někdy za hustými mraky ukáže.

A pokud byste přeci jen měli chmurné myšlenky, nebuďte sami, jděte za přáteli nebo někam mezi lidi. Nebojte se říct o pomoc! Přijde. Nebo jen prostě něco dělejte, co vyžaduje trpělivost a čas. Třeba pořádek v něčem, na co nebyl v průběhu roku prostor. Temnější vlna odezní a bude zase dobře. Budete-li mít vůli, cesta se nakonec vždy ukáže. 🙂

Hezké svátky a příjemný konec roku!

autor: Jitka Pešková

50. týden,  10. – 16. prosince –  Získáváme odstup

V průběhu tohoto týdne povolují některé konstelace, jež v uplynulých dnech způsobovaly napětí,   ale i zmatek, chaos a četné poruchy přístrojů nebo dopravních prostředků. Emoce se nyní zklidní, budeme uvažovat reálněji a dokážeme si nad věcmi zachovat zdravý odstup. Pouze od pátku do neděle nás mohou častěji ovládnout pocity,  které však budou více ve smyslu sentimentální nálady a samozřejmě i v očekávání Vánoc. Možná, že nám k tomu z nebes pustí dolů i pár sněhových vloček…

Mezi vítanými vánočními dárky zakoupenými tento a příští týden budou především knihy, audionosiče a výukové programy,  stejně jao poukázky na výlety nebo dovolenou, především za poznáním.

Počátkem týdne se do něčeho často zamilujeme na první pohled a koupíme věci jenom podle designu nebo proto, že se jedná o výkřik poslední módy.  Není však jisté, že se obdarovanému budou opravdu líbit a často budou za pár týdnů zastaralé..

Od druhé  poloviny týdne až do Vánoc  nám padnou do oka více nadčasové kousky, který  také déle vydrží a oceníme je i po letech.

Výrobky, které potřebují motor nebo  jiný zdroj, zakoupené tento nebo i příští týden mohou mít slabší výkon nebo se jejich funkčnost bude  s časem značně snižovat.

autor: Alena Bratková

49. týden,   3. – 9. prosince – Méně je více, vychutnávejte předvánoční čas!

Celý týden je provázen hektickým tempem, spoustou povinností a nutností vše zvládnout nejlépe hned (Slunce kvadrát Mars), a přitom můžeme být zpomalenější (retrográdní Merkur). Protichůdná kombinace, že?

Může toho být až příliš (Slunce Jupiter) a spousta věcí nás může rozptylovat, můžeme díky tomu na něco zapomenout a či přehlédnout nebo vyplnit špatně budeme se muset k daným věcem znovu vracet (retrográdní Merkur). Proto tento týden platí, méně je více a pomalu a v klidu je lépe než rychle a zbrkle.

Určitě si dávejte pozor na výkyvy počasí a zejména na přechody teplo-zima, protože současné konstelace (Mars konjunkce Neptun) přejí ne nám, ale virům, bakteriím a infekcím. A to bychom před vánocemi určitě nechtěli. Opatrnější by měli být zejména Ryby, Střelci, Panny a Blíženci narození okolo 3.-4. v daném znamení. Raději nějakou práci posunout na další den a večer si v klidu vychutnat teplý svařáček třeba na vánočních trzích nebo u dobrého filmu, než pracovat do noci bez valného efektu.

Na tomto týdnu je příjemné možné vnitřní duchovní naladění na přicházející svátky, na potřebu vzájemnosti, na vnímání atmosféry. „Pijte“ plnými doušky, protože konec prosince bude spíše o zklidnění, rozjímání a z hlediska psychiky pro mnohé nemusí být vůbec jednoduchý, spíše depresivní, tak ať máte nějakou zásobu optimismu k dobru (Slunce doputuje k Saturnu v Kozorohu).

Počátek týdne může být v duchu vzrušujících okamžiků ve vztazích a v milostném životě. V půlce týdne budeme naladění spíše na přátelská setkání. Konec týdne nás opět vrátí nohama na zem a k povinnostem a novým možnostem jejich řešení.

Celý týden stále platí, že můžete narazit na podvodníka a naletíte mu (Slunce kvadrát Neptun). Ve městě si určitě hlídejte peněženku.

V důsledku špatné viditelnosti (Slunce kvadrát Neptun, Neptun konjunkce Mars), nepozornosti a přeceňování sil (Slunce kvadrát Mars) je celý týden větší riziko dopravních nehod.

V sobotu se začnou pomalu opět věci rozbíhat (Merkur přestává být retrográdní), takže vše půjde o malinko lépe, jednání, cestování, výměna informací. Už nebude tolik selhávat technika či zlobit internet.

Takže i když nám sluníčko moc nesvítí, zkuste si uchovat aspoň jedno malinké někde uvnitř v sobě :-).

autor: Jitka Pešková

48. týden –  27.  listopadu – 2. prosince –   S optimismem spějme k průšvihům

Také další kalendářní týden bude probíhat v optimistickém duchu.  Snadno podlehneme lákavým svodům těch kteří tvrdí, že život je vlastně jeden velký mejdan a že problémy je nutné nechat vyhnít. Je pravda,  že to některým lidem takto může procházet i dlouhé roky, ale většinou jednoho dne smlouva s peklem nakonec přece jenom vyprší…. A pro mnohé to může být právě  následujících čtrnáct dní…

Celý týden bude poznamenám rozporem mezi tím, jaké ideály člověk hlásí a a mezi skutky, které pak jasně dokládají,  jaký že je to jeho charakter. Mnohem více si proto dávejte pozor na podvody a klamy těch slabých nebo úskočných, kteří rádi využívají lidských slabin nebo se pomyslně vezou na jejich zádech.

Teplé a současně vlhké počasí nám přinese mlhy,  déšť nebo sníh a současně o něco zamlží i náš úsudek. Jediné, komu se v následujícím týdnu a v podstatě  minimálně až do půlky prosince bude opravdu dařit, jsou různé bacily, jež si plánuji skolit nás do peřin, popíjet s námi horký čaj a válet se v peřinách. Ale i pro mnohé lidi to může být dosti lákavý program…

Celý týden bude také nadále poznamenaný nepříjemnými překvapeními,  zejména ve vztazích a větším rizikem ztráty peněz, ale také větším rizikem omylů a okradení.  V tramvajích si proto hlídejte svou peněženku a na vánočních trzích brzděte se svařákem a medovinou,  poleze vám totiž do hlavy mnohem více než v jiné období!

autor: Alena Bratková

47. týden – 19. – 26. listopadu – Vzhůru k nebesům

Mrazivý začátek týdne přináší ochlazení i ve vztazích. Zejména úterní večer se ponese v duchu více hádek a rozchodů nebo o nich budou partneři alespoň uvažovat. Stále se však ve vzduchu udržuje i erotické napětí, které definitivnímu rozchodu většinou zabrání. Je však nutné si vyjasnit, v čem leží příčiny nespokojenosti a udělat něco pro jejich odstranění. To však bude v nejbližší dny obtížné. Nadměrný optimismus a špatný odhad jsou u mnoha lidí doplněny neschopností vidět věci v reálném světle, takže rozumová domluva bude velmi často selhávat. Každá ze stran – a to nejen ve vztazích mezi partnery – bude hájit právě jen to své jedině správné stanovisko. Přizvěte si proto mediátora – nezúčastněnou osobu, která vás zná oba a objektivně rozhodne.

Kritickým dnem je pak pátek a částečně i sobota.

autor: Alena Bratková

46. týden   12. – 18. listopadu –  Zdá se mi to nebo je to fakt?

Tuto otázku si můžete tento týden klást častěji. Dominantou horoskopu je pro tento týden neharmonická vazba (kvadratura) Merkur – Neptun.

Merkur, planeta logického racionálního myšlení NARÁŽÍ na Neptun, planetu naší intuice a fantazie. Takže se klidně může stát, že budete poměrně nerozhodní, že nebudete vědět, čemu máte věřit, zda rozumu či intuici. Chaos. Že si klidně budete o sobě myslet, že už jste se opravdu zbláznili.

Nezbláznili!

Prostě všemu dejte chvíli čas a přijměte, že můžete mít nyní o sobě pochybnosti, které za pár dní přejdou. Naopak se mochou chvílemi objevit záblesky intuice, a vy pochopíte. Pochopíte, co jste dlouho nedokázali pochopit. Můžete být vnímavější a předvídavější. Ale také citlivější na to, kdo vám co říká. Možná to může být i určité vodítko, jak dál.

Merkur se navíc v sobotu z pohledu Země jakoby zastavuje, a bude putovat zdánlivě „zpět“, bude tzv. retrográdní až do 7 prosince. V těchto dnech se může stát, že může vyřizování váznout, že se budete k rozběhnutým věcem stále vracet, nebo vás to donutí vrátit se k něčemu, co jste dávno nedodělali apod. Od opětovné opravy odpadových trubek v kuchyni až po kabelové rozvody v autě.

Protože se Slunce blíží k Jupiteru, můžeme být už tento týden optimističtěji ladění, něco nás zaujme natolik, že si nevšimneme, jak nám kapesní zloděj krade v šalině peněženku. Sněte, radujte se, veselte se, ale „kabelku si hlídejte“. Samozřejmě platí to všeobecně i v jiných oblastech. Dobře si prostudujte, než něco podepíšete a neskočte na lep kdejakému obchodníkovi.

Týden sice mohl začít pochmurně, nicméně postupně se může dostavit spíše hektičnost. Zejména ve čtvrtek a v pátek počítejte s malinko emočně napěťovější situací. Mezi muži a ženami to může trochu jiskřit. Máte-li v okolí toto téma, např. nahněvanou tchýni, raději se jí v těchto dnech vyhněte.

Sobota neděle přeje meditacím, návštěvě galerie či tvůrčí inspiraci.

autor: Jitka Pešková

45. týden – 5. – 11. listopadu –  dejte průchod emocím

Nejbližší týden bude značně emotivní, ale může v nás vyvolávat subjektivní pocity, které mají hodně daleko do objektivní skutečnosti. Pocity křivdy a nespravedlnosti se v nohou mnohých lidech množit a cloumat jimi  až do neskutečných rozměrů. Málokdo si však uvědomuje, jak subjektivní může být jeho hodnocení situace a zkreslené vnímání postoje lidí v jeho okolí.

Než  začněte  obviňovat druhé a vinit je ze svých vlastních neúspěchů,  pátrejte a ptejte se nezaujatých účastníků, jak vidí danou situaci oni.  Možná zjistíte, že vše bylo ve skutečnosti jinak a že svými obviněnými byste se před druhými pouze ztrapnili.

Pondělí může být pro mnohé mírně deprimující. Strach nebo  stres nám mohou zabránit vidět věci objektivně.

Úterý nás naopak naladí velmi příjemně.  Vztahy budou plné něhy i vzájemné touhy a porozumění.  Mnohé situace nás však mohou překvapit nenadálým vývojem.

Středeční novoluní  ve Štírů bude velmi emotivní. Intuice  však většině lidí pomůže správně zmapovat okolí a nenechat se unášet pouze vlastními pocity.  Tento den je výborný pro duchovní zážitky i pro hudbu.

Čtvrtek nás naladí do pohody, ale probudí v nás i lenost  a pohodlí. Teplá vana navečer bude tím správným řešením. Pozor na dietní prohřešky, pokud nebudete respektovat pravidla zdravé výživy, váš žlučník může úpět!

Pátek posílí rozum na úkor  intuice. Nažhavte drátky a vypravte se vyřídit vše, co potřebujete.

Sobota bude dnem kompromisu i rozvahy. Zmatky po ránu se v průběhu dne vyřeší.

Neděle přeje střízlivosti. Držte se pravidel, ale buďte připraveni využít i nové příležitosti, které se se vám naskytnou.

autor: Alena Bratková

44. týden – 29. října – 4. listopadu Týden hlubokého nitra, pravdy a rozjímání
Slunce si už nějakou chvíli, a chtěla jsem teď napsat, „vesele“ putuje znamením Štíra, ale ono to tak ve Štíru úplně veselé není. Zejména pokud se nedíváte na věci tak, jak jsou. Pak můžete zažít bolestné chvíle. Jako třeba hned začátkem tohoto týdne (Luna v opozici na Saturn). Pomůže střídmost, nohy na zem a reálný plán. Plán i třeba na menší akce. (Slunce trigon Saturn). Sice to může být malinko s námahou, ale se Sluncem ve Štíru jsme nachystaní zvládnout mnoho. Hned tak se nevzdáme.Slunce spolu s ostatními planetami může ve znamení Štíra vytáhnout na světlo i témata dávno zapomenutá, ukrytá a bolestná. Bude chtít, abychom se podívali se pravdě do očí, nestrkali hlavu do písku. Máme šanci je konečně pochopit nebo doprožít, přijmout. Nebo prostě jen říci:“Ano, je (bylo) to tak.“ Jedině tak nás mohou přestat strašit a jedině tak s nimi můžeme něco udělat. Přeji odvahu.Ke konci týdne vám bude nápomocna intuice (Slunce trigon Neptun), takže jí zkuste naslouchat. Může vám dobře poradit. Nebo prostě nechte věci jen tak plynout. Podle zákonů univerza mají tendenci se sami dokončovat.Ústředním tématem tohoto týdne se ukazují zejména vztahy (retrográdní Venuše v opozici na Uran). Mohou se dít nečekané věci. Může se objevit i láska z minula, z dřívějška, může být odhalen dávno zapomenutý flirt a až teprve nyní páchat nepříjemnosti. Nebo se někteří z vás můžete neustále, možná jen v nitru, vracet k někomu, s kým jste si mysleli, že už to máte vyřešené. Nenechte se vtáhnout do těchto divných vášnivých turbulencí, pokud máte závazky. Mohly byste více zbořit než získat. Konstelace nejsou vhodné pro dlouhodobý vztah. Raději třeba naplánujte něco originálního pro svou drahou polovičku a zkuste navázat tam, kde to bylo fajn. Vy, kdo si naopak chcete užít něco nevšedního a nemáte závazky, vám se to může podařit.Tento týden doporučuji celkově spíše zklidnit mysl a ohlídat si finance. Můžete podlehnout lákavé nabídce, která se nakonec může ukázat jako špatná investice.A když toho všeho bude na vás moc, jděte se prostě jen tak projít ven, možná třeba na nějaké místo, odkud budete mít výhled a prostě jen ta buďte. Nic neřešte, dýchejte, vnímejte, získejte odstup. Těšte na něco příjemného, třeba na sluníčko. 🙂autor: Jitka Pešková
43. týden – 22.- 28. říjen – Co se může pokazit, to se pokazí…
a doufejme,  že i opraví…
Celý týden bude probíhat ve smyslu nenadálých změn a nepředvídatelných událostí.  Buďte ve střehu minimálně 25 hodin denně, protože ke změně plánů může dojít prakticky kdykoliv. Hodně z naplánovaných věcí se ani neuskuteční nebo z nich sejde na poslední chvíli. Věřit můžete více starým lidem i starším a osvědčeným výrobkům. Ty novější mohou mít větší poruchovost.Spoléhejte na svůj rozum i komunikaci.  Pokud se dostanete k těm správným informacím (a to přesto že nebudou dostupné úplně pro každého),  můžete vyřešit téměř jakoukoliv situaci.Kritickým dnem bude středa. Úplněk v aspektu s Uranem nám může nadělit nejenom ranní mrazíky,  ale i spoustu překvapení, která nás potěší jen částečně. Na silnicích buďte tento den opatrnější,  leckdo bude zmatkovat.Lidé se zdravotními problémy zvláště  s vyšším krevním tlakem by si měli tento den rozhodně dopřát více odpočinku.Problémy s dopravou se objeví i v pátek 26, zejména ve formě zpomalení nebo objížděk.  V sobotu mohou lidé bloudit a to nejen na cestách.Zato  neděle i pondělí slibují rychlejší průběh věcí a hladké vyřešení zapeklitých situací.autor: Alena Bratková
42. týden, 15. -21. října – Živo v komunikaci i na cestách

Tento týden je to stěžejní téma. Názorové diskuse, výměna znalostí a zkušeností, kousavé rozhovory. Merkur ve Štíru odhalí každou pravdu a slovem vás klidně bodně. Řekne věci bez obalu a kdy to nejméně čekáte. A přidá-li se k němu do kvadrátu ještě Mars, který už tam od počátku týdne visí a bude nejsilnější v pátek, protože se k němu přidá i Luna, vaše rozčílení může být na maximum. Asi jako když před býkem zamáváte červeným hadrem. Je to nesmírně akční konstelace. Nicméně zbrklá, ukvapená, plná emocí. Takže až se uklidníte, rozhlédněte se kolem, co ještě zůstalo po slovní vichřici. Naštěstí bude ve čtvrtek nápomocen i Neptun v trigonu na Merkur, který tak trochu zjemní tvrdost případné hádky, neboť díky němu nám může intuice sem tam napovědět, že existuje i jiná cesta, jiná alternativa a že nemusíme lpět na svém názoru a za každou cenu jej prosazovat. Že nakonec možná přijdeme na něco lepšího, co nebude až tak problematické. Takže čekejte na další možná řešení, pokud se dostanete do konfliktu. Neházejte flintu do žita a nevzdávejte se.

Tak jako bude rušno v komunikaci, bude rušno i co se týče nejrůznějších aktivit. Můžete horečně dohánět to, co jste v minulosti ještě nestihli. Jen nepřehnat tempo, můžete snadno přijít k drobným úrazům.

V pondělí to může být ještě malinko napjaté ve vztazích, není vyloučena nejedna žárlivá scéna, možná často oprávněná. V kvadrátu Venuše a Marsu se není čemu divit.

Celý týden za volantem platí rovněž, rozčilování nestojí za to.

Slunce plyne ještě stále v poklidných vodách znamení Vah, takže užívejte přátelských setkání a babího léta. Dopřejte si pohyb na čerstvém vzduchu, brněnská přehrada přímo vybízí k procházce, či pikniku. 🙂

autor: Jitka Pešková

 

 41. týden, 8. -14. října – z extrémů do extrémů

Nový týden začíná novem a tak se budeme od pondělí až do středy cítit každou chvíli jinak. Váhy to posílí,   Beranům možná na chvíli srazí sebevědomí, s Kozorohy a Raky zacloumá nov ještě o něco víc. Krevní tlak se nám může během dne značně měnit a s ním kolísat i naše nálada a pocity.  Nedělejte proto závažná rozhodnutí, za pár dnů byste možná litovali.

V první v polovině týdne si můžeme méně věřit nebo se snažit věci protlačit silou. Čas má destruktivní podtext.  Nevzdávejte věci dopředu, zakolísání je vždy jen pomíjivé. Ten kdo vytrvá a pevně se zapře v kolenou, má v budoucnosti  šanci na úspěch.

Ledviny mohou až do středečního rána pracovat o něco intenzivněji, tak si je hýčkejte třeba ledvinovým čajem. Pijte pravidelně, ale nepřidávejte jim práci navíc!

Ve středu se mohou projevit problémy s technikou a dopravními prostředky.  Zdá se, že všichni musí něco vyřizovat a tak jsou linky přetížené a na ulicích rušno.  Po ránu může nižší teplota změnit jízdní podmínky, tak buďte prostě opatrnější a to po celý den.

Středeční večer a čtvrteční ráno budou ve znamení lásky a romantických zážitků.  Noc k tomu patří také, to je přece samozřejmé… Dopřejte si koupel, poslech hudby nebo si sami něco zazpívejte.  To je odedávna velmi účinný způsob, jak ze své duše uvolnit napětí, zklamání, bolest ale i velkou radost!

Od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne přejí planety pohodě a dobrému jídlu.   Po celý den se budete se cítit jako v peřince nebo jako ve vaně s teplou vodou.

I když uprostřed týdne může v některých vztazích vládnout napětí,  příjemné konstelace většinu nesrovnalostí zamáznou.

Od soboty až do poloviny příštího týdne přeje čas  setkávání a zvídavým rozhovorům na nejrůznější témata.  Ve vědeckých kruzích, ale i ve školách, kavárna nebo poslanecké sněmovně se bude diskutovat a dokazovat, kdo má lepší znalosti.

Sobota bude relativně poklidná, ovšem až na ty zmatky! Zapletete se  do vlastních kliček jako do pavučin, ani nebudete vědět jak…

Neděle bude chladná a to se netýká jen teploty.  V některých duších zavládne tíseň, protože povinnosti a odpovědnost se na nás valí ze všech stran.  Vylezte v poledne na sluníčko, to vytáhne splín a rozpustí ho jako mlhu nad lesy. Přítomnost blízkých lidí vám pak dodá pocit jistoty,  že všechno se dá zvládnout, zvláště když nás někdo další podpoří…

autor: Alena Bratková

40. týden –  1. – 7. října  – Nenechte se manipulovat!

Tento týden sice už nejsou tak náročné konstelace jako před dvěma týdny, nicméně už od úterý se můžete trénovat v komunikaci a rozhodování pod nátlakem (Merkur kvadrát Pluto), resp. jak se nerozhodovat pod nátlakem. Zde vám však diplomacie Merkuru ve Vahách nepostačí. Silnější a mocensky orientovaní jedinci to na vás budou zkoušet, kam až jim to dovolíte. Jak to poznáte? Nebude vám v jejich přítomnosti dobře, nebo vás začne bolet břicho či hlava, prostě se budete cítit diskomfortně. Zde platí: přestaňte s nimi sdílet informace, vezmete jim náboje do jejich pušky. A získejte čas. Použijte jakoukoli záchranou větu, třeba: „Musím si to rozmyslet“ nebo „Zajímavé, dám to co nejdříve vědět“ nebo jakoukoli vaši osvědčenou větu. Je to pro vás výzva, jak ustát svůj postoj a ubránit si svůj názor.

Čtvrtek je den jako stvořený pro večírek či flirt, jen si dávejte pozor, zda vám to stojí za to. Romanticky ladění jedinci mohou od pátku o vztahu pouze snít (Venuše začíná být retrográdní a tvoří slabší trigon na Mars), akčnější jedinci toho mohou naopak využít a o něco se pokusit, zejména počátkem příštího týdne. Z nezávazné kávy se může vyvinout něco tak rychle, že si ani nestihnete všimnout, že už to skončilo, ovšem následky mohou být fatální (Venuše ve Štíru vytvoří počátkem týdne kvadrát na Mars ve Vodnáři, Slunce se blíží do kvadrátu se Sluncem).

Raději si vyberte nějakou bezpečnější aktivitu, třeba výlet nebo lehčí sport s kamarády. Za klid v duši to stojí.

autor: Jitka Pešková

 

39. týden,  24. – 30. září  – dozrávání

Začátek dalšího týdne začne jako v mlhách. Ty se však v dalších dnech rychle rozplynou. Využijte pondělku k rozjímání a odpočinku.  Poslech hudby, teplá vana nebo meditace vám nakopnou energii do dalších dnů. Poslouchejte také svoji intuici, v neděli a v pondělí můžete pochopit věci,  na kterými již dlouho marně přemýšlíte, jasně skoro jako v zrcadle.

Po většinu týdne stihnete dvojnásob věcí a práce.  Přes překážky i výmoly se dostanete kodrcáním k cíli. Kritickým dnem je  čtvrtek, bude však přece jen mírumilovnější, než byl ten v minulém týdnu.  Dlouhodobé napětí posledního půl roku se totiž rozplývá a tak se nám bude o něco lépe dýchat a žít.

V některých vztazích to ovšem bude nadále skřípat.  Hádky, žárlivé scény a také uvažování o rozchodu. Většina párů však tyhle úvahy nenechá dojít až do úplného konce,  protože to co je k sobě poutá, je mnohem silnější než to, co je rozděluje.

Pokud si chcete někoho od čtvrtka do sobotního poledne naklonit,  vsaďte na dobré jídlo se sladkou tečkou na závěr. Hladina cukru v tyto dny kolísá, nicméně vám to pomůže nahrát do karet.

Víkend bude již  mnohem harmoničtější.  Schopnost domluvit se a udělat kompromis pomůže stmelit páry, rodiny ale i pracovní týmy, které snad pracují o víkendech.  Je také ideální doba na cestování a výlety za poznáním ještě dřív, než se před námi zavřou brány všech památek.

autor: Alena Bratková

38. týden,  17. – 23. září – Zkouška vytrvalosti

Po extrémním výkonu z minulého týdne může přijít tento týden malinko únava a zvolnění. Nicméně svým povinnostem a rozběhnutým projektům neuniknete. Budete však muset vynaložit trošku větší úsilí. Cesta povede směrem nahoru, nicméně může být „kamenitá“, takže se na ní i dost zapotíte (Slunce nabíhá do kvadrátu se Saturnem). Vyplatí se vytrvat, protože na konci týdne se vše začne rozbíhat a naše tempo bude přidávat na obrátkách (Slunce trigon Mars).

Až do středy můžete mít poněkud chmurnou náladu. Luna prochází znamením Kozoroha a vytváří konjunkci se Saturnem (po-út) a pak konjunkci s Plutem (út-st). Plány z dřívějška se nyní mohou zdát velmi obtížně realizovatelní, situace v rodině se může jevit komplikovaná. Ovšem vaše houževnatost překoná všechny obtíže.

První polovina týdne se ještě může nést i v duchu napětí ve vztazích, v riziku flirtování či nevěry (Mars, Venuše a Uran v napětí). Je na vás zda se budete jen nečinně dívat, nebo včas zasáhnete tak, aby vaše osobnost neutrpěla. Dobrou příležitost budete mít zejména ve čtvrtek, kdy se k Marsu přidá Luna. Musíte si však uhlídat své emoce, protože mohou být jak na horské dráze a mohli byste si spíše přitížit než aby vám to pomohlo. Přidá vám to odvahy a aktivity, takže zvažte, jak ji využijete.

Není vyloučeno, že je to nějaký pozůstatek minulosti (Mars konjunkce Černá Luna a Sestupný uzel). Možná se vám situace opakuje a vy nyní máte možnost reagovat jinak, zabojovat za sebe.

Od pátku už přijde uvolnění.

S dopravou to může být malinko jinak. Celý týden lze očekávat kolony či nepříjemnosti na cestách, ve čtrtek i nervozitu a rychlou jízdu.

Neděle přeje umělecké tvorbě a romantickým procházkám v přírodě, či příjemně stráveném večeru třeba na koncertě či u filmu. Mohou vás sice opět trápit povinnosti a úkoly, ale nekažte si neděli!

autor: Jitka Pešková

27.týden,  10.-17. září – Z oblak zpátky na zem
Nedělní novoluní katapultovalo mnohé z oblak na tvrdou zem. Rozpor mezi iluzí a realitou se ukázal v celé nahotě. Krásné sny a představy o budoucnosti se mohou v tyto dny rozplynout jak ranní mlha v poledním slunci (Slunce a do pondělí i Luna v opozici s Neptunem). Dostanete ale i šanci přehodnotit situaci a vzít vše do vlastních rukou (Slunce trigon Pluto i Mars).
Tento týden přeje tvrdé a často i namáhavé práce, která však může přinést reálné a často i hmatatelné výsledky. Sportovci, zahrádkáři i všichni, kdo pracují fyzicky, pocítí radost z dobrých výsledků.
V první polovině  týdne jsou vztahy v napětí a lecocs vás může dosti šokovat. Odhalíte-li partnerovu nevěru nebo snad, že vám zpronevěřil peníze, budete v pokušení vztah rychle ukončit a postavit mu kufry za dveře. U mnohých zvítězí přesto láska, jako mocná čarodějka a jako droga, která způsobuje největší závislost. Ostatní mohou ve stejný čas (středa a zejména ve  čtvrtek) prožívat hluboké zážitky v hudbě, při meditaci nebo jen na procházce v přírodě.
Pátek a sobota už budou jen o pohodě, dobrém jídle a také cestování. Leccos zajímavého se dozvíte. Nepíchejte však zbytečně do vosího hnízda, za úsměvem a dobrou náladou se mohou ukrývat staré křivdy a nevyřešené vztahy. Snadno pak na vás vypadne nějaký kostlivec ze skříně a vaše rodinná idylka se změní v drama.
V neděli zavládne chaos. Při cestování si dejte pozor na bloudění a pokud se potřebujete na něčem důležitém domluvit, počkejte raději do pondělka..
autor: Alena Bratková

35. týden,  27. srpna –  2. září – Lehká letní nostalgie

Po úplňku ve znamení Panny se nám léto chýlí ke konci a bez ohledu na kalendář je ve vzduchu je cítit příchuť podzimu. Tématem těchto dní je klid a vyrovnanost,  protože nemá již cenu někam spěchat, něco očekávat, je naopak nutné vychutnat si každý okamžik končícího léta.

Některé stromy již naplnily po okraj své kořeny cukrem  a protože mají dostatek zásob na zimu, jenom čekají na okamžik, kdy mohou začít shazovat své listy. I my  bychom měli v tyto dny odhodit zbytečné problémy a starosti a najít si čas prožít pár dnů jenom sami pro sebe.

Počátkem týdne se také mnozí lidé uvědomí, že nemají radost ze života ani ze svých vztahů a mohou a  mohou se cítit zranění. Nepátrejte po tom kdo, kdy a jakým způsobem vám někdo ublížil nebo vás podvedl, zbytečně se jen sami trápíte.

Pondělí bude patřit k jenom z poslední romantických, ale i senzitivních dnů nejen v tomto roce, ale i v širším období.  Udělejte si pár chvil na meditaci, výlet do přírody nebo poslech hudby. Podaří se vám mnohem více zharmonizovat svou mysl, ale i tělo,  očistit od toxinů a rozproudit lymfatický systém.

V úterý můžete mít problém najít ta správná slova pro vyjádření svých myšlenek.  Držte se podstaty a pak vám mohou lidé lépe porozumět. Úřadům se raději obloukem vyhněte, je malá pravděpodobnost, že tam vyřídíte vše potřebné.

Čtvrteční večer a pátek budou plné překvapení.  I když se v žádném případě nemůžete spolehnout na to, že vaše původní plány vyjdou,  rozhodně nezoufejte a sáhněte po příležitosti, která se vám naskytne. Může být mnohem lepší než to, co jste očekávali.

Sobotu podpoří konzumní způsob života.  Nakupování, dělání zásob a především dobré jídlo bude vyhovovat všem. Nezapomínejte ani na pohyb.  Fyzické aktivity půjdou mnohem snáz až v sobotu ve večerních hodinách nebo v neděli dopoledne.

Nedělní odpoledne pak bude plné zmatků a rozporů. Nenechte se stresovat počátkem školního roku  a netahejte předčasně své děti za uči, že nemají aktovku připravenou. Známky nejsou všechno, pro jejich život je mnohem důležitější, nakolik oceníte jejich přirozený intelekt.

autor: Alena Bratková

 

34. týden,  20. – 27. srpna – Konečně uvolnění

Pocítili jste ho aspoň trošku? V neděli přestal být Merkur retrográdní a začíná se opět pomalu rozbíhat dopředu. Takže ještě tak 2-3 dny a bude lépe. Domluvy, schůzky a komunikace už nebude tolik tak váznout, už se nebudou překládat termíny a věci poběží snadněji. Už nás tolik nebude zlobit technika, i když … ještě lze přeci jen předpokládat občasné nečekané problémy např. se zdroji, motory apod. dokud Mars nevystoupí z napěťové vazby na Uran. U lidí s kardiovaskulárními problémy je stále malinko vyšší riziko infarktů. V globálním měřítku stále ještě platí i větší riziko katastrof typu požárů, záplav, zemětřesení, výbuchů sopek apod. zkrátka něčeho náhlého, rychlého, co „boří a ničí“. Zvažte tedy termín, pokud budete cestovat do rizikovějších oblastí. To bude od poloviny září. Pak už si skutečně můžeme více oddychnout.

Tento týden by měli být opatrnější zejména ve čtvrtek a pátek lidé narození na samém konci znamení Raka, Berana, Vah, díky určité vyčerpanosti. Je vhodné „ubrat plyn“ a spíše odpočívat.

Vzhledem k tomu, že Mars je nyní nejblíže k Zemi, je tedy v blízkosti Sestupného uzlu a Černé Luny, je dobré o tom vědět a dávat si pozor při práci s ohněm či hlídat míru rizika zejména u adrenalinových věcí. Méně je někdy více. To ostatně můžete už nyní pociťovat.

Slunce vstoupí do poněkud pracovitějšího a realističtějšího znamení Panny ve čtvrtek, což se sebou může přinést rovněž zklidnění a pragmatismus. Může to zmírnit naše horké hlavy. Už budeme mít přeci jen větší chuť do práce, už nás bude více zajímat výsledek. Řemeslo půjde více od ruky.

Slunce si podá ke konci týdne ruku do harmonické vazby se Saturnem a Uranem. Budeme schopni propojit nové možnosti se zaběhanými, naše projekty mohou přinést osvěžení. Jen je vhodné dávat pozor na zbrklost a unáhlenost v jednání, zejména ve čtvrtek a pátek. Mohlo by to perfektní vize do budoucna poněkud narušit.

Celý týden filtrujte množství informací nebo aktivit, co děláte (Merkur kvadrát Jupiter). Nabídek na setkání bude možná více, než budete schopni zvládnout. Zítra je taky den.

autor: Jitka Pešková

 

33. týden,  13. – 19. srpna –  Zklidnění
Další týden bude již pod klidnějšími konstelacemi, které slibují i do budoucna vstřícnější postoje lidí a pozitivní vývoj  dějů i různých situací.V pondělí nás mohou provázet zmatky a pochybnosti. I ve spletitých situaci však máme šanci do večera najít východisko.V úterý můžete zažít dotek křídel anděla. Nechte se jím vést,  pak harmonie a láska prozáří celé vaše okolí. Pokud vás něco zamrzí,  rychle to pomine.Středa pak mnohé rozhodí a nebude se líbit těm, kteří nemají rádi kompromisy.  Jedině těmi totiž dosáhnete svého cíle.Čtvrtek bude z celého týdne nejnáročnější.  Změny tlaku a nálad s námi mohou pěkně zamávat.  Mějte na paměti, že vše se odvíjí od nás a proto je v tom dnes naše okolí nevinně!Pátek bude ve znamení silných emocí.  Touha po sdílení a splynutí těl i duší  bude daleko od jakékoliv kontroly rozumem.  Prostě má to tak být. Pomodlete se nebo vzdejte poctu Vesmíru a nebesům. Není nutné být vždy tím nejmoudřejším tvorem.Sobotní ráno bude ještě plné pohody a ve znamení dobrého jídla. Během dne nám však někdo může udělat i peklo na zemi. Nenechte se strhnout a nechte ho, ať se emoce vybouří.V neděli můžete řešit i zapeklité problémy, protože intelektuální schopnosti budou u většiny lidí na výši.  Je to i vhodný den pro cestování, zejména do zahraničních destinací.
autor: Alena Bratková
32. týden,  6. – 12. srpna – Jako na horské dráze

Tento týden nás čeká řada témat. Emocionálně můžeme být jako na horské dráze. Luna střídavě vytváří trigony a střídavě kvadráty. Obrňte se proto trpělivostí a nenechte, aby Vás emoce ovládaly.. Situace se nakonec může ukázat v úplně jiném světle, než jak na Vás působila.

Dalším velkým tématem je pohodlnost, lenost, pasivita, velkorysost, přehánění, marnotratnost, zejména počátkem týdne (Slunce ve Lvu kvadrát Jupiter). Můžete tedy více utrácet za něco, co nepotřebujeme, nebo budete lehkovážně více času věnovat zábavě a pak nemusíme stihnout své pracovní povinnosti. Volte zdravý kompromis a své plány vydělte rovnou dvakrát nebo třikrát a budete zase nohama na zemi. To stejné platí i na dovolené, pokud budete chtít vyzkoušet nejrůznější adrenalinové zážitky. Můžete přecenit své síly. Volte dobře.

Nejrizikovější se jeví středa a pátek, zejména z hlediska nejrůznějších úrazů – nůž, oheň, zřícení ze skály, tonutí, havárií z rychlosti a nepozornosti apod. neboť ve vzduchu je celý týden i napěťová vazba Mars Uran. Ta nás sice žene do adrenalinových situací, nicméně nemusíme uhlídat správné hranice. Proto je na místě mít rizika co nejvíce pod kontrolou, na kole přilbu, nohu z plynu a raději chvíli odpočinout než si hrát na hrdinu. Totéž platí i v práci. Určitě se najde někdo, kdo vás vytočí „do běla“, ale bojovat s ním by nyní nemělo smyl.

V sobotu nastává významné novoluní ve Lvu v blízkosti Lunárních uzlů. Můžeme ho tedy vnímat silněji a intenzivněji. Nové začátky, jak sjednotit mužský a ženský princip v nás, jak se prosazovat. Ale pozor, opět na novoluní vytváří kvadrát Jupiter, takže opět můžeme přeceňovat své síly nebo lépe řečeno je vidět nereálně. Takže milí a drazí, odstup i tentokrát. Nenechte se vtáhnout do pohádky „O štěstí a bohatství bez práce“.

Celkově by měli být nejvíce ostražití Lvi, Vodnáři, Býci a Štíři narození na samém počátku znamení. Mohou být akčnější a samým nadšením mohou něco přehlédnout a problém je na světě.V neděli si konečně trošku vydechneme.

autor: Jitka Pešková

 

31. týden,  30. července  – 5. srpna – Letní dusná stagnace

Další týden nebude již tak vypjatý jako ten předchozí, ale  nedočkáme se v něm žádného pokroku nebo změn k lepšímu. Bouřkové aspekty pokračují a ke konci týdne může dojít i ke zvýšení hodnot geomagnetické pole Země. Pro mnoho lidí bude proto tento týden dosti náročný a budou rádi, že ho vůbec  přečkají.

Ochota k jakékoliv aktivitě je proto téměř nulová a podle toho budou vypadat i výsledky.  Povalování se a odpočinek budou nejen častější, ale i rozumnější než sportovní aktivity nebo práce nad rámec nezbytných povinností.

Finanční výdaje převýší náš průměrný standard a u někoho i příjmy. Pokud nemůžete sáhnout hluboko do  svých finančních rezerv, držte se tentokrát vědomě zkrátka.

Dařit se bude naopak v mezilidských vztazích a to zejména partnerských. Nejbližších 14. dnů prostě bude ve vzduchu i erotické dusno a  kdekdo zatouží mít ten svůj vyvolený protějšek tak blízko u sebe, jak jen to jen možné…

Nejvýznačnějšími dny v týdnu budou  pátek a sobota, které přeji překvapením, ale i mnoha zvratovým  situacím. Pokud máte rádi dobrodružství, naplánujte si na prodloužený víkend cokoliv od výletů po gurmánský zážitek a budete spokojeni. Slabší  a nemocný jedinci by se ovšem měli spíše šetřit. Také na silnicích buďte o něco opatrnější.

autor: Alena Bratková

30. týden,  23.- 29. července  – Možná půjde do tuhého..

Po romantických konstelacích nás  čeká náročnější týden. Na dovolené se hodí  jedině pro otrlejší osoby, které vyhledávají dobrodružství na každém kroku. Pokud tedy chcete zažít něco ve stylu Indiana Jones,  hurá do toho!

My ostatní budeme o něco opatrnější, zvláště na silnicích  a nebudeme se pouštět do oprav elektrospotřebičů, rozdělávat ohýnky na vyprahlých stráních ani se pokoušet slézt příkrou skalní stěnu bez horolezeckého jištění ( já tedy ani s jištěním…).

Po celý týden budeme silně toužit po přítomnosti a fyzické blízkosti těch, které máme rádi,  ať už nás od nich bude dělit jen pár kroků nebo celá zeměkoule.

Ve středu 25.  se o nás může pokoušet  bezdůvodný smutek a deprese.  Dopřejte si pár chvil na sluníčku –  pokud na nás tedy vůbec tento den vykoukne. Stejnou službu vám udělá pohyb a také přítomnost  druhých lidí.

Ve čtvrtek 26.7. se vyvarujte  majetnickosti a žárlivost, jež mohou mít ve skutečnosti původ ve vaší nejistotě a  zbytečných obavách, kterých je potřeba se zbavit.

Kritickými dny zejména ve smyslu 1. odstavce jsou pátek a sobota,  kdy by slabší jedinci a osoby s kardiovaskulárními problémy měli raději odpočívat ve stínu a popíjet chladivý bezinkový drink.

Večer z pátka na sobotu můžeme také  při úplňku sledovat úplné zatmění Luny a to nad východním obzorem již kolem desáté hodiny večer.   Ve chvíli, kdy Luna potemní, možná v tomto místě uvidíte i Mars, která se v těchto dnech nachází nejblíže Zemi.

Celý týden nám dává osamělý Merkur ve Lvu  středně dobré vyhlídky při cestování a schopnost suverénně vyjednávat s dalšími osobami.  Domluva nebo cestování se mohou trošku zkomplikovat pouze v neděli, kdy se vám podaří z problémů vybruslit díky kompromisům nebo větší toleranci druhých lidí.

Ten, kdo  se domnívá, že rady astrologa jsou jenom pro kočku  a na něj že hvězdy nedosáhnou, nechť prosím zavčas nezapomene doplnit závěť ve prospěch svých příbuzných,  přátel, toulavých koček, psího útulku nebo nadace novodobých astrologů…

autor: Alena Bratková

29. týden,  16.- 22. července – Užívejte klidu a pohody!
autor: Jitka Pešková
28. týden,  9.- 15. července  – Téměř dokonalé…
I další týden proběhne ještě vesměs pod mírumilovnými konstelacemi, které jsou příznivé pro prázdniny,  zábavu i dovolené.Čas přeje také novým vztahům.  Lásky na první pohled se tento týden mohou změnit v životní pouto, které bude partnerům přinášet stále nové příležitosti k společným zážitkům,  ale i záruku stability a věrnosti.Empatie tento týden není jen cizí slovo, které se omylem ocitlo v českém slovníku.Pohoda a klid možná jen trošku vylučují pracovní výkonnost a manuální šikovnost,  které mohou být o něco nižší a to zvláště o víkendu.Nejnáročnějšími dny bude čtvrtek a pátek, kdy novoluní v Raku probudí v mnohých  přecitlivělost i silné emoce. 13.7. ráno bude i částečné zatmění Slunce, to však uvidí pouze tučňáci v Antarktidě.  V našich končinách však mohou být někteří lidé po ránu “žaludek na vodě”. Osoby, které mají problémy s trávením nebo s nestřídmostí v jídle,  by měli po oba dny obezřetně volit svůj jídelníček.Víkend je nakloněn cestování i zábavě.  V sobotu více věcí vstřebáte hlavou a tak se vyplatí navštívit památky nebo se projít po naučné stezce.Nedělní podvečer a pondělí přejí  více romantice i souznění duší. Naplánujte si proto kulturní zážitky nebo milostné dostaveníčko. Všechno by ovšem mělo být na 100% tip ťop.  Venuše už se nachází ve znamení panny a tak vám neodpustí ani smítko…autor: Alena Bratková
27. týden,  2.- 8. července  – Což takhle alespoň chvíli vůbec nic nedělat?
Pokud nejste na dovolené, minimálně se tak budete potřebovat cítit. Čas nicnedělání a pohody je prostě ve vzduchu. Slunce nabíhá do trigonu s Jupiterem a Neptunem. Můžete být proto zpomalení, spousta věcí vám může být tento týden tak nějak jedno, kromě středy, čtvrtka a pátku. Tam vás občas něco  – nebo spíše někdo a jeho nesmyslný názor či příkaz může zvednout ze židle. Je ale velmi pravděpodobné, že si svůj klid a pohodu stejně nenecháte vzít!Ve zmiňované dny o  středy do pátku si dávejte pozor, kam šlapete, nebo jak razantně řídíte kolo, auto … Mohli byste něco přehlédnout a ve zbrklosti může dojít snadno k úrazu. Mít v létě vyvrknutý kotník není nic příjemného ani  vyřizovat doklady o dopravní nehodě kvůli škrábancům na autě. Nejvíce to platí pro Lvi, Štíry, Vodnáře a Býky narozené okolo 1. v příslušném měsíci.Tento týden tedy přeje výletům, dovoleným, cestování do zahraničí, setkávání s přáteli a  rodinou. Užijte si toho naplno a dopřejte si i něco, co jste si předtím odpírali nebo na co jste neměli náladu a  prostor. Je ten pravý čas pro duchovní zážitky, cesty do přírody nebo do světa hudby a umění. Je čas na plánování do budoucna, na filosofování.  Tak ať se vám dobře filosofuje, nejlépe nad sklenkou dobrého vína!
autor: Jitka Pešková
26. týden,  25. června – 1. července –  Těšíme se na prázdniny!
Dva největší energetické vlivy tohoto týdne jdou zcela proti sobě. Ten první všichni v této chvíli již cítíme doslova na vlastní kůži. Ochlazení teploty sebou nese i celkovou skleslost,  energie a nálada je o několik stupňů nižší. Dohánějí nás různé starosti, před kterými není úniku.Kulminačním bodem v tomto smyslu bude středa a čtvrtek.  Problémy na nás dolehnou naplno a v dané chvíli vše uvidíme v spíše v těch ponurejších  barvách.  Uprostřed týdne se mohou objevit i různé technické potíže, poruchy přístrojů nebo dopravních prostředků a domluvit se s druhými může být zcela nemožné.Víkend bude již dynamičtější,  spliny odplynou a mnoho lidí se rozjede na dovolenou nebo alespoň na víkend. Spěch a stres s tím spojené však hrozí i hádkami. Berte proto věci s nadhledem,  Luna ve Vodnáři naštěstí přeje i toleranci.Na druhé straně prázdniny jsou již před dveřmi a tak se mnozí z nás nemohou dočkat,  až se za nimi naposledy zavřou dveře školy nebo až začne dovolená. Nejpozději od konce příštího týdne nastane opět vlna veder spojená s velkou euforií a optimistickou náladou.Berme proto tento týden jako nutný čas k odpočinku a dořešení věcí, které by nás pak během prázdnin mohly brzdit a obtěžovat. Nenechme se ani odradit různými výpadky či technickými problémy. Pokud se nám podaří překonat prvotní bariéru, úspěch bude zaručen.autor: Alena Bratková
25. týden,  18.- 14. června – Užijte si jiskření naplno!
Připravte se na týden plný romantiky, radosti, zábavy a vzrušení (Venuše ve Lvu v aspektu s Marsem a Jupiterem). Mnozí mohou zabodovat v milostných vztazích. Nenechte se ale zmást, vaše vzplanutí nemusí mít dlouhé trvání. Pokud tedy hledáte dlouhodobý vztah, zkuste lovit v jiných vodách než obvykle.Tento týden budeme velkorysejší, optimističtější a můžeme mít sklon i přehánět, zejména se zábavou či utrácením. Takže pokud chcete noc plnou vášně, vraťte se domů včas. 🙂 V opačném případě si můžete vysloužit spršku zraňujících výčitek (Merkur opozice Pluto, Venuše opozice Mars).Zpočátku týdne se dočkáme romantiky a snění. Čas je vhodný i na cestování na dovolenou. Příroda vám bude připadat zelenější, voňavější, i k frontám na případných hranicích budete shovívavější.Zato konec týdne nebo spíše víkend může o malinko vypjatější, zejména emočně.Odpočívat či plánovat méně aktivit by měli zejména Berani, Raci, Váhy a Kozorohové narození na samém počátku znamení (Slunce opozice Saturn). Spíše to ale bude platit až na týden následující, nicméně je lépe to vědět dopředu. Mohla by vás zastavit únava nebo povinnosti či práce, kterou jste nestihli dříve.Každopádně tento týden se nebudeme nudit a užijeme si ho naplno!autor: Jitka Pešková
24. týden,  11.- 17. června –  Tak trošku o ničem..
Další kalendářní týden bude tak trošku o ničem.. Rozházené planety a málo přesné aspekty nás budou honit po světě bez toho, že bychom dosáhli nějakého viditelného výsledku. Není proto kam pospíchat a o to moudřejší je dopřát si více příjemných chvil s blízkými, ale i vzdálenějšími spřízněnými dušemi…Od pondělí do úterního poledne bude nejlepší, když se s někým vydáme na oběd nebo večeři.  Díky Luně v Býku zažijí naše chuťové pohárky orgasmus i z obyčejné koprovky nebo čočkové… Kdo má zahrádku, měl by jít sklízet a zavařovat. Mňammm..V úterý odpoledne a po celou středu můžeme neočekávaně potkávat různé známé, které jsme neviděli snad už 100 let. Naplánované schůzky však klapnout nemusí. Situace bude tak trošku zmatečná a objížďky nebo změny plánu nám to tyto dny pěkně zkomplikují.O něco lépe to může dopadnout ve čtvrtek, tam všechny spolehlivě dostihnete.  Pokud však nejste dostatečně odolní, mějte se na pozoru. Tématem dne je také upřímnost, která nemusí být vždycky příjemná.Pátek proběhne v příjemném emocionálním rozpoložení a těšení se na víkend.  Téměř všechno se bude zdát dokonalé… alespoň pro někoho. Pro jiného naopak bolestné..Sobota přeje milostným pletkám.  Ve stylu: jednou a dost .. stačilo.Také neděle přeje zábavě více než práci,  ale dobře se nám bude i cestovat..autor: Alena Bratková
 23. týden,  4. – 10. června –  Užívejte s mírou!
Tento týden můžeme být poněkud nesoustředění a rozptýlení (Slunce a pak i Merkur utvoří kvadrát na Neptun – středa, čtvrtek). Tuto pasivní energii můžete pociťovat i 2 dny před a 2 dny po. Co to znamená.
Lidé vnímavější mohou být příjemně naladěni na duchovní zážitky větší hloubky, které si však nebudou moci rozumově vysvětlit. Nevysvětlujte, přijměte, užívejte! Může vás oslovit krása přírody, hudby, uměleckých děl nebo si prostě jen opravdu užijete středeční ohňostroje na brněnské přehradě. Ovšem pozor na altruistické rozjímání. Mohli by toho využít zloději a v nestřežené chvilce, zatímco vy budete vzhlížet ke hvězdám, vám jednoduše seberou peněženku.Kvadrát Slunce a Neptunu není dobrý pro uzavírání smluv a dohod, většinou z nich sejde nebo se ukáže, že ne všechny skutečnosti byly jasně definovány, jiným slovy můžete se nechtě dostat i do podvodu. I peníze vrácené na pokladně si raději přepočítejte, v těchto konstelacích nikdy nevíte.A pokud máte horší orientační schopnosti, svěřte raději tento úkol v tomto týdnu někomu pragmatičtějšímu.Tento týden naopak přeje umělecké tvorbě a inspiraci. Nejvíce ji mohou ulovit Ryby, Raci a Štíři, narození zhruba v půlce znamení.Je to zároveň i pěkný týden pro romantické procházky a zamilované večeře (Venuše trigon Jupiter trigon Neptun). Budeme i charitativněji naladění, nebude pro nás problém přispět třeba na nějakou sbírku. Opět ale platí, dívejte se , komu přispíváte 😀 (Slunce kvadrát Neptun).Vyhněte se jen úterku, pozvánka na schůzku by mohla skončit fiaskem (Venuše opozice Pluto).V dopravě mohou být zmatky, objížďky a chaos, ostatně v našich končinách nic nového, obrňte se trpělivostí.Pokud budete holdovat dobrému alkoholu, všeho s mírou, tento týden může být jeho účinek rychlejší než obvykle (Slunce kvadrát Neptun).Stejně tak buďte obezřetní na svých úžasných procházkách v přírodě. Tento týden je větší riziko infekcí vážnějšího charakteru, zejména pro Blížence, Ryby, Panny a Střelce narozené v půlce znamení. Takže do lesa v bílém a po příchodu se pořádně prohlédněte, zda jste si nedonesli nějaké to klíště. Prohlídka se rozhodně vyplatí.Užívejte léto!!autor: Jitka Pešková
22. týden, 28. května 3. června –  Emoce až po okraj číše

Velká horka a v místech po bouřích i  pěkné vlhko rezonuje s tím, co se děje právě na nebi i v našich duších. Nikdo nedokáže zůstat klidný.  Někoho horko rozpálí, jiného umoří. Pokud se zvládáte dobře pohybovat v tropických dnech, jaké jsou nyní například na jižní Moravě,  můžete dobře využít energie, která je ve vzduchu a projíždět dny na plný plyn. Jíst a odpočívat nepotřebujete, energii vám dodá sluníčko a úspěch je téměř zaručen!

Nejdynamičtějších dnem celého týdne je neděle,  kdy poletíte jako s tryskovým motorem. Přináší však současně i nejvyšší riziko pořádného kotrmelce,  který vás může zastavit sice jen na chvíli, ale také navždy. Na silnicích a při sportovních aktivitách buďte proto velmi opatrní a raději brzděte!

Ti,  kdo jsou o něco klidnější povahy, si mohou v těchto dnech užívat sladké srdečné a láskyplné atmosféry,  která jim otevře srdce dokořán. Pokud nemáte právě s kým trávit dlouhé bezesné noci, zahněte svou lásku děti,  zvířata nebo si běžte posedět a popovídat s přáteli. U sklenky něčeho dobrého, sladkého a voňavého, co pohladí vaši duši jak babiččina  krupičná kaše, kterou vám vařila v dětství.

autor: Alena Bratková

21. týden,  21. – 27. května – Konečně uvolnění!

Po dlouhém čase konečně uvolnění, anebo ne? Ale ano, tento týden se nám bude i pracovat poněkud lehčeji. 🙂 Slunce vstoupilo do příjemného a kamarádského znamení Blíženců. Takže poněkud těžkopádná a poživačná atmosféra Býka se proměňuje na přátelštější, pohyblivější a komunikativnější energii Blíženců. Mars již pár chvil běží znamením Vodnáře, úkoly se budou plnit skoro sami. Práce nám půjde od ruky. I sportovní aktivity mohou nabrat na intenzitě.

Do středy Slunce a Mars tvoří nádherný trigon ve vzdušných znameních, takže nejen že zvládneme svou práci, ale ještě nám zbude energie na příjemná setkání s přáteli, třeba na badmintonu nebo tenise, nebo se projedeme konečně na kole. Tento týden přeje tedy výletům, takže neváhejte a užívejte přírody a sluníčka. Ve čtvrtek můžete dávat přednost práci před zábavou. Nicméně týden má 7 dní, takže co není dnes, může být zítra!

Větší porci energie tedy mohou očekávat Blíženci, Vodnáři a Váhy narozené v první třetině znamení. Budete-li potřebovat nyní na něco odvahu, směle do toho, rozhodně vám chybět nebude.

Celý týden se ponese v duchovní atmosféře tolerance (Jupiter trigon Neptun). Jenom Býkům, narozeným v polovině znamení nic neunikne (Merkur v Býku v trigonu na Pluto).

Doprava by neměla příliš váznout, spíše lze očekávat větší rychlost na silnicích, která by se v sobotu nemusela vyplatit Býkům, Štírům, Lvům a Vodnářům narozeným na samém počátku znamení, takže nohu z plynu, pijánko. Pokud vás někdo naštve, běžte se raději proběhnout do přírody, v autě by se vám to nemuselo vyplatit. My ostatní se budeme vyhýbat konfliktům a napěťové sobotní atmosféře, abychom si neděli naopak v klidu a pohodičce užili třeba v rodinném kruhu. Někteří mohou prožít i velmi romantické chvilky ve dvou.

autor: JItka Pešková

 20. týden,  14. – 20. května – Zklidnění
Po napjatém týdnu s mnoha dramatickými situacemi se budeme pomalu přesouvat do klidnější fáze jara. Novoluní,  které bude v úterý 15. května, si ovšem s mnohými může ještě pěkně pohrát. Pocity, ale i fyzický stav těla se bude dramaticky měnit od rána k  poledni a zase k večeru. Lidé se zdravotními problémy by si na tento den měli naplánovat volnější program a více odpočívat.Posezení na zahrádce se sklenicí bezové šťávy bude to pravé.  Kromě chuťových buněk si přijde na své i nos, protože krásně voní.  Bez má i ochlazující účinky, protože vyvolává pocení a má mírně močopudný efekt.  Trošku tak pomůže zchladit i jedince, kteří jsou v těchto dnech hodně napružení a které byste jinak museli obcházet obloukem.I nadále platí zvýšená opatrnost při manipulaci s ohněm a elektřinou a  také při cestování zvolte raději pomalejší tempo, ať máte větší šanci dojet  bezpečně do cíle.Středa a čtvrtek jsou více těkavé.  Hlavním tématem je nestálost, chaos a bloudění.  Než se do čehokoliv pustíte, ujistěte se, že vám okolí dobře rozumělo a udělejte si časový harmonogram.Čtvrteční odpoledne a večer jsou nejlepším časem pro randění i posezení s přáteli.  Zážitky budou bohaté, ale kdoví jestli se ještě znova potkáte….V pátek a  sobotu vás mohou přepadnout sentimentální pocity,  protože Luna se bude toulat znamením Raka. Pokud na vás půjdou i deprese,  zažeňte je pořádnou domácí stravou. Plný žaludek spolehlivě zažene všechny pochybnosti a stmelí rodinu.Konec týdne bude doslova napraný energií,  takže se hodí pro různé sportovní aktivity ale i práce na domě nebo na zahradě. V neděli však bude zvýšené  napětí, které u některých lidí povede k podráždění a zbytečným dohadům. Zorganizujte si proto nedělní výlet nejpozději v sobotu a pak si už jenom užívejte radosti a zábavy.autor: Alena Bratková
16. týden,  16. – 22. dubna  – Vychutnávejte život všemi smysly!

Máme za sebou poměrně velmi náročné období plné zvratů. Mnozí z vás jistě pocítili napětí mezi znamením Berana a Kozoroha a poslední dny i výbušnou energii konjunkce Slunce Uran, která se mimo jiné účastnila i bleskového útoku na Sýrii. Dnes v noci se k ní přidala i Luna a toto silné novoluní spolu s Uranem na konci Berana může předznamenávat nové možnosti, novou cestu, nový začátek, ženskou řečí vítr, co vítr, uragán v šatníku, pokud ještě přihlédneme k příjemné Venuši v Býku.

Co je dále pozitivní, že se konečně Merkur obrátil do přímého chodu. Ještě pár dní bude „skoro“ stacionární, takže věci se sice budou rozbíhat, ale pomalu. V druhé půlce týdne se dokonce znovu ocitne v kvadrátu na Saturn, takže opět budeme prověřováni, zda naše řešení, nad kterým jsme přemýšleli poslední 3 týdny, je to správné, zda si za názorem opravdu stojíme, i za cenu toho, že se například něčeho vzdáme nebo zda to bude znamenat i určité omezení (Saturn).

Nejpříjemnějším dnes se jeví úterý. Milé dámy, bude to velmi vhodný den pro nákup luxusních hadříků (Luna v konjunkci s Venuší v Býku!!!). Ale připravte se na to, že za ně možná pořádně zaplatíte (Venuše opozice Jupiter), nicméně budou stát určitě za to. Mohou být dokonce velmi sexy (Venuše trigon Pluto a Mars). Tak proč si neudělat radost! Nebo můžete jen vyrazit na dobrou večeři. Znamení Býka přísluší spodní části hlavy a krku, a máme-li tam Venuši a Lunu, tak prostě „rohlíčky budou obzvláště vypečené“ a kůrčička obzvláště křupavá. Prostě je zaděláno na skvělý gurmánský zážitek.

V pátek se Slunce přehoupne do Znamení Býka, takže se situace může poněkud zklidnit. Bude příjemnější atmosféra. Zvolníme tempo. Dostaneme se aspoň na chvíli s nechutně tvrdého sevření Kozoroha (Pluto, Saturn a Mars v Kozorohu). Nabírejte síly, užívejte všechny radosti a slasti, co příroda a život nabízí. Dokonce tento týden to může mezi oběma pohlavími více jiskřit, ve vzduchu je více smyslnosti a sexuality (Venuše v harmonii na Mars a Pluto), pokud ovšem váš miláček nedá přednost práci, což se s Marsem v Kozorohu může úplně klidně stát.

Vahám a Rakům se tento týden konečně uleví, dobře se mohou cítit Býci a Panny na počátku znamení. Berani, Lvi a Střelci mohou mít ještě dost energie z předchozího období, Štíři a Ryby se mohou ještě nést v příjemné klidné vlně odpočinku. Vodnáři mohou být pasivní a Blíženci by měli zvolnit.

Z hlediska dopravy se jeví tento týden nejnáročnější pondělí (novoluní s Uranem v Beranu) a sobota (Merkur kvadrát Saturn, kvadrát Luna, Mars konjunkce Černá Luna v Kozorohu) – tvrdý náraz z nepozornosti. Větší komplikace či zácpy apod. by se daly očekávat spíše až příští týden, kdy Merkur utvoří přesný kvadrát na Saturn, nicméně už to nemusí být tak fatální a náročné, jako když byl Merkur ve stejné vazbě k Saturnu retrográdní a navíc se do celé hra zapojilo Slunce z Berana v kvadrátu na Pluto, Mars a Saturn v Kozorohu (destrukce).

Takže hlavu vzhůru, užívejte jara a pohody v Býku!

autor: Jitka Pešková

15. týden,  9. – 15. dubna  – Silní se nevzdávají
Vytrvalost a ctižádostivost povede  tento týden některé lidi až do krajnosti. Nesnažte se jim stavět do cesty, smetli by vás ze silnice a ani se nezastavili.  Pokud jim na chvíli uhnete stranou, sami si za chvíli nabijí čumáček na nejbližší překážce..To platí samozřejmě obrazně v mezilidských vztazích,  ale metafora se silnicí není daleko od věci. Dopravních nehod může tento týden přibývat a to zvláště o víkendu, kdy se hodně věcí vyhrotí.Jedině ve čtvrtek a pátek si užijeme o něco klidnějších emocí a jarní tráva snad i závlahy.  Vyrazte na koncert nebo si doma pusťte melancholické cédéčko. Alkoholu se však raději vyhnete,  ten by vás položil na lopatky. Vyhraje naopak ten, kdo si po tyto dva dny dopřeje lymfatické thé..  Bude mít čisté tělo i dušičku.Jediné, čemu se bude tento týden opravdu dařit, je láska. Jarní a voňavá, Pod rozkvétajícími stromy i u šálku čokolády v  kavárně. Prostě mňam!autor: Alena Bratková
14. týden,  2. – 8. dubna  – Hlavou proti zdi neprorazíte,  ale láskou ano

I tento týden je ještě ve znamení poměrně tvrdých konstelací, které nás budou často i velmi drsně konfrontovat s realitou. Pokud se pokusíte jít na věci silou,  celkem jistě narazíte do nejbližší zdi nebo jiné překážky.

U mnoha lidi se mohou vyskytnout i motorické problémy,  jejichž následkem si přivodí drobné boule a modřiny, ale u někoho to mohou být i vážnější poranění.  Proto zejména při sportech hodně uberte! Na silnicích neuškodí také zpomalit, zejména o víkendu, kdy se může na mnohých místech vyskytnout po ránu námraza.

 

Při řešení partnerských problémů spoléhejte tento týden více než na zdravý rozum na svůj úsměv, srdečnost a dobrou náladu,  kterou dosáhnete daleko víc, než kdybyste tlačili silou nebo něco sáhodlouze vysvětlovali.

Dobré jídlo  a na závěr ještě něco dobrého na zub vám připíší plusové body, o které vás nepřipraví ani silniční policie.   Vylepšit domácí atmosféru můžete i krásným stolováním s jarními prvky. Venku už to brzy začne kvést a vonět a tak kytičkou fialek nebo rozkvetlými kočičkami přenesete jaro do svých domovů i srdce. Venuše v Býku nám po celý týden otevře všechny smysly!

Jarní výhonky bylinek pak nejlépe zúročíte od pondělí do středy,  kdy jsou díky Luně ve Štíru nejlepší podmínky pro pročišťování těla.

autor: Alena Bratková

13.týden,  26. března –  1. dubna –  Alespoň jeden týden pro jaro!
I když se většina z nás  těší na jaro už nejmíň od Vánoc, to letos stávkuje a ne a ne přijít. To pravé, rozesmáté,  voňavé, se zářivými sluníčkem, rozkvetlými stromy, poletujícími včelami a možností vzít si na sebe konečně lehoučké šaty a střevíčky místo těžkého kabátu. Jaro a teplo totiž  znamená také možnosti mít i v sobě uvnitř jarní náladu a to bez ohledu na to, kolik jsme v životě už zažili jar či zim… Alespoň na pár týdnů se cítit opět mladý a svěží a být plný očekávání,  že nám život něco nového a krásného přichystá…Nejbližší týden co opravdu o něco oteplí a zlepší se taky naše nálada i odhodlání pustit se do něčeho nového. Využít bychom měli zejména  první polovině týdne, která je pod vlivem přibývajícího Měsíce protáhne naše dny déle do večera. Na zahrádkách už můžeme hrabat a připravovat záhonky.  Se sázením však zatím vyčkejte, Zima se ještě bude dlouho s Jarem přetahovat o žezlo a ranní mrazíky by sazenice spálily.Od Bílé soboty poněkud ubývá optimismu a následující dny budou drsnější nejen do počasí.  Zvláště na silnicích a při sportu buďte hodně opatrní! Také v mnohých vztazích to může zaskřípat… Vyhněte se konfrontacím s lidmi, o kterých víte, že mají agresivní sklony.  Raději místo toho utečte do přírody.31.3. a 1.4. by měli být na své zdraví opatrnější lidé s kardiovaskulárními chorobami.autor: Alena Bratková
12. týden,  19. -25. března  – Není vítězů, není poraženýchPo celý týden bude ve vzduchu cítit velmi napěťová atmosféra. Nedivme se. Slunce vstupuje zítra 20. 3. v 17:15 do znamení Berana. Začíná astronomické jaro, takže bychom to měli minimálně energeticky, když už ne na počasí, pocítit. Připojí se k dalším planetám – Venuši, Merkuru a Uranu, které ve znamení Berana již nějakou dobu pobývají a snaží se věci rozhýbávat.

Máme tedy obrovský přetlak energie v ohnivém a netrpělivém znamení Beran, která však bude brzděna statickou, pomalou, tvrdou a nekompromisní energii Saturna a Marsu ve znamení Kozoroha. Je to jako v ringu 2 soupeřů, kde k ujmě přijdou oba. Je to jako když přivážete 100 párů anglických plnokrevníků na obrovské ocelové lano, které ukotvíte minimálně u betonové zdi protiatomového krytu a zařvete „hijé“. Kdo z koho. Prostě „Svěží vítr nezastavíš, a zastavíš-li, jedině ku pláči“, jak by řekl klasik Jára Cimrman.

Není divu, že to občas někde „natvrdo“ narazí, ať už doslova nebo obrazně, protože znamení Kozoroha neustoupí. Nenechte se však nárazy odradit, je to jen zkouška „materiálu“. Spíše se jim vyhněte. Neplánujte si na tuto dobu nějaké důležité schůzky nebo strategická rozhodnutí. Sportovci si tento týden dají povinně pozor na přetížení kolen, rozhodně se to vyplatí. Je větší pravděpodobnost úrazů právě v této oblasti.

Naopak nabití energií se mohou cítit Lvi a Střelci. Štíři se ponesou ještě stále v pohodové vlně. Blíženci, až na malé výjimky, mají nyní klid. Váhy by měly raději zvolnit. Panny se dostanou z předchozího napětí a budou spolu z Býky plánovat větší věci.

Chvilkové uvolnění můžeme očekávat ke konci týdne, spíše až v neděli. Luna se ocitne v pohodovém znamení Lva a my se budeme schopni na chvíli pobavit, třeba s přáteli. Nedělejme si však iluze. Bojovná nálady vydrží až do 7. dubna. Raději si tedy běžte zasportovat, abyste eliminovali napětí a předešli obtížným konfrontacím.

Tento týden můžete tedy začít chápat, kde se cítíte nesvobodní, kde vás něco omezuje, kde jste příliš svázaní (Slunce kvadrát Saturn). Není vhodné to však řešit, pokud zrovna nechcete něco ukončit či zničit. Pozorujte a pojmenujte bariéry, které vás brzdí. Brzy přijde příležitost se jich zbavit.

Dobře se tento týden bude dařit Beranům v druhé půlce znamení. Berani v první půlce znamení mohou doslova narážet hlavou proti zdi. „Na koni“ budou také Kozorohové z počátku znamení, vstoupil tam Mars. Nebudou však akční jako Berani, ale budu se snažit dávat energii do něčeho smysluplného, co jim budoucnu přinese nějaký prospěch. Svou důslednosti a důkladností mohou však okolí doslova dusit. Krásný příklad můžete pozorovat i v TV, premiér Babiš má Mars na 3. stupni Kozoroha. Bude ve svém živlu, jak co kde utáhnout, omezit, usměrnit, kritizovat a využít.

Jupiter, tranzitující znamení Štíra, se nám 9. března otočil do zpětného chodu a bude v něm pokračovat čas do 11. července. Je to čas pro introspekci do svého nitra. Již nyní můžete zjišťovat, kde jsou vaše bolístky, kde jsou neřešené problémy. Pojmenujte je a zkuste se na ně podívat pozitivně, abyste do nového období vkročili z vyčištěnou duší. Všechno špatné je k něčemu dobré. abyste do nového období vkročili z vyčištěnou duší. Přeji hodně štěstí !

autor: Jitka Pešková

11. týden,  12. -18. března  – Mrholí krásně!

Poslední týden před astronomickým začátkem jara bude ve znamení spíše vlhkých a ještě teplých dnů. Dělat si naděje na rozkvetlé jaro je sice opravdu předčasné, ale první náznaky jako rozkvetlé sněženky nebo tptačí zpěv po runu už tu dávno je. Zatím si  můžeme užít více klidu a rozjímání, jaké k  tomuto období patří. Letošní konstelace jsou dokonce ještě o něco pohodovější než tomu bývá v jiné roky v tento čas. Alespoň nakrátko nás tak bude provázet vyšší míra optimismu i tolerance a budeme mít pocit, že se nám v životě celkem daří.  Dopřejte si proto odpočinkové aktivity s velkou mírou fantazie, jako je relaxační pobyt, termální lázně, návštěvy kin a divadel či koncertů.

Největší romantika nás čeká v pátek a v sobotu,  kdy bude novoluní v Rybách. Se slabšími nebo citlivější jedinci  to však může během dne dosti zamávat a tak si naplánujte o to větší pohodu,  jako je procházka, meditaci nebo jen prosté “gaučování”.

Po celý týden přeje  vesmírná energie také našim mozkům. I když přiznejme to přece jen –  více těm, kdo mají v horoskopech obsazena ohnivá znamení. Ti mohou v nejbližších dnech přijít i nějaký geniální nápad  nebo budou alespoň hovořit, telefonovat a psát až do totálního vyčerpání. My ostatní proto – špunty do uší!

autor: Alena Bratková

10. týden, 5 března – 11. března  – Na emoční vlně
Celý týden se opět připravme na pořádnou porci emocí. To, co se počátkem týdne může jevit jak skvělý humánní plán, se koncem týdne můře bohužel proměnit skoro v nerealizovatelný problém se spoustou překážek.Udržte si své nadšení z počátku týdne až do klidnějších vod následujících týdnů, abyste byli schopni udržet svou loď na hladině, dokud se „moře“ neuklidní.Včerejší udílení Oskarů tak trochu uzavírá tu „neptunovskou“ až nostalgickou vlnu předešlého týdne, kdy jsme se uměli naladit na témata přesahující nás samotné. Kdy se nás např. více dotýkala témata jako ekologie, humanitární pomoc, migrace, solidarita…Ovšem tento týden přichází na řadu realita (Merkur, Venuše už v Beranu v kvadrátu na Saturn). Sice nás tato konstelace může provokovat k akci, nicméně kvadrát Saturna nás hezky rychle zastaví s tím, zda to má smysl. Zda nás bude vůbec někdo poslouchat, nebo zda to bude jen další nesmyslný náraz na tvrdou zeď.Co s takovými to energiemi? Nejít hlavou proti zdi, pozorovat resp. vnímat svět kolem, uchovat si v sobě témata, která vás napadají, a dělat každodenní činnosti jako obvykle. Pokud má váš plán v sobě přesah a nadčasovou myšlenku, jeho realizace si cestu najde. Pokud ne, možná časem uvidíte, že nakonec bylo lepší, že se neuskutečnil, a ušetřili jste si spoustu problémů.Tento týden budou nejakčnější Střelci, Berani a Lvi narození na samém konci znamení. Unavení a vyčerpaní se mohou cítit Kozorohové narození v první třetině znamení. Těm je lépe se vyhnout, mohou být mrzutí.Jinak na velmi příjemné vlně se mohou nést Štíři, Ryby a Raci narození v poslední třetině znamení. Těm tento čas vyloženě přeje. Mohou mít velké plány do budoucna, mohou být plní optimismu a víry v dobrý konec. Zapamatujte si toto rozpoložení, bude se vám v horších časech velmi hodit.Dopravní situace může být poměrně vypjatá spíše až koncem týdne a o víkendu. Pokud se chystáte vyrazit, mohou se na cestě objevit překážky, které cestování prodlouží a zkomplikují. Dokonce i technika koncem týdne může občas vypovídat službu, zejména pokud je dlouho za hranicí své životnosti.  Připravte se i na to, že může celý týden váznou i komunikace celkově, zejména o víkendu. Tam raději nic důležitého neřešte.Takže buďme otevření změnám, ale osvědčeného se držme!
autor: Jitka Pešková
9. týden,  26. února – 4. března  – Vše je na očích veřejnosti
S blížícím se úplňkem bude vše vidět mnohem lépe a to jak ve dne, tak v noci.  Neschováte se proto nikam,   na ulicích jste pod  drobnohledem  veřejného kamerového  systému, z okna pokukují sousedi a doma u počítače na vás číhá  webová kamera  (o zvídavých otázkách vašich rodičů, dětí nebo partnera raději pomlčím).  Tento týden se proto velmi snadno dostanete do řečí,  a to i v případě že budete zarputile mlčet jako ryba.Kdo má odvahu, může čas využít naopak pro svoji reklamu. Cokoliv dáte do novin, na internet nebo to  jen pošeptáte někomu do ouška,  během krátké doby to minimálně třikrát obletí zeměkouli.Čas je příhodný i pro filmování, fotografování,  produkování i poslech hudby a také pro duchovní zážitky.  Chcete-li prožít něco mimořádného, odpoutat se od reality a  povznést se až k nebesům,  máte mimořádnou příležitost jak toho dosáhnout!Před cestou ke hvězdám,  do dalekých krajin nebo ke spirituálním zážitkům  však nezapomeňte zavřít vodu, plyn  a dobře si na záda  připevnit padák.autor: Alena Bratková
8. týden, 19. – 25. února 2018 –  Voda, voda a zase voda

Slunce v pondělí vstoupilo do znamení Ryb. Příjemněji se tedy budou celý týden cítit nejvíce vodní znamení – Raci, Štíři a Ryby, narození zejména v první třetině znamení. Ryby už mají nějakou dobu energii navíc, takže i tento týden se mohou těšit, že se konečně pustí do akce.

Výjimka platí pro Ryby narozené okolo 4.  března. Ty naopak nemusejí vědět, co dříve. Vyčerpání a únava si může ještě vybrat svou daň formou chřipky, přestože už by letošní chřipka měla mít jeden z vrcholů za sebou. A aby toho nebylo málo, měli by rovněž dávat pozor na to, kolik toho na oslavách vypijí a hlavně, kde co nechají. Už by to tam nemuseli najít.

Na co je potřeba se celý týden připravit? Na emoce. Budou kolísat nahoru a dolů jako na horské dráze, zejména u citlivějších jedinců. Nenechte se strhnout do nesmyslných vln emočního labyrintu a raději si udržujte jistý nadhled a odstup.

Doba je vhodná i  pro příjemné umělecké zážitky a čerpání tvůrčí inspirace. Pusťte si  film, zajděte do divadla či na výstavu. Dopřejte si i trošku romantiky, třeba v podobně společné večeře při svíčkách a sklenky dobrého vína.

V úterý a v sobotu se vyhněte důležitým jednáním, nemusely by dobře dopadnout. Stejně tak si v tyto dny dávejte větší pozor na řízení. Pro samou euforii z nových zážitků byste něco přehlédnout.

V milostné oblasti budou  nejvíce akční Střelci narození v druhé půli znamení, ale jako vždy to mohou přehnat a může proto jít o krátkodobou záležitost.

autor: Jitka Pešková

7. týden, 12. – 18. února 2018 –  chřipková sezóna

Ne, nelekejte se, i když nejrůznější virózy právě poletují kolem, neznamená to nutně, že každý z nás musí skončit s ucpaným nosem a mraky kapesníčků rozházených kolem.. Pravou chřipku má navíc jen malé procento lidí a obyčejné virózy  opravdu nejsou smrtelnou záležitostí, i když nás mohou dost nepříjemně potrápit.   Tyto řádky však nejsou prioritně o nemocích, ale o  typu energií. A ty jsou na tento týden značně pasivní.  Do velkých mrazů daleko ( teploty půjdou oproti průměru dolů až v dubnu),  venku je relativně vlhko a proto mají viry a často i bakterie dobré podmínky pro své šíření. Ve zbytku února a první půlce března se tak vlna  respiračních onemocnění může opravdu značně rozšířit.

V tomto čase jsme  všichni pasivní.  Sluníčka je málo a energie je stažená dolů. Málo se hýbáme a  ještě méně sportujeme. Spousty věcí raději odkládáme, protože se nám do nich nechce, nemáme na ně prostě energii. Ani aspekty planet nám žádnou  navíc nepřináší.  Prostě mrtvo, únava, neschopnost se do něčeho  pustit a tomu odpovídají i naše výsledky.

Pokud nám Vesmír právě nepomůže, musíme si pomoci sami.  Přepínat dlouhodobě síly by nebylo  moudré,  jeli bychom na úkor svých rezerv.  Tento čas si prostě žádá trošku zpomalit a zvolnit životní tempo.  Rostliny a někteří někteří živočichové spí zimním spánkem a  člověk potřebuje bez ohledu na své  vyhřáté domovy a kanceláře  více odpočívat.

Naproti tomu kdo se nehýbe,  kdo by jen celé dny klimbal u televize,  riskuje, že ho nakonec přepere i ten nejslabší bacil.  Proložme tedy své dny i  aktivními chvílemi,  kdy si půjdeme zacvičit,  vypravíme se na svižnou procházku nebo si dopřejeme jiný adrenalin. Jakmile rozproudí m svůj krevní oběh,  zvedne s námi energie,  odolnost proti bacilům i celková úspěšnost.  Zbytek dne už může být zas v pohodovém tempu.  Na lva, i když právě  dřímá,  si nikdo netroufne…

autor: Alena Bratková

6. týden, 5. – 11. února 2018 – Nic se nemá přehánět!

Tento týden stále ještě nahrává mnohým setkáváním s přáteli, vybízí k účasni na mnohých kulturních a společenských akcích, ale nic se nemá přehánět. Bude toho pravděpodobně víc než dost. Možná nebudete vědět, co si vybrat.

Mějte na paměti, že přílišný optimismus nás může vést i na scestí. Když budete někomu něco slibovat, tak zvažte, zda jste schopni svým slovům dostát, protože tento týden můžeme přehánět opravdu na všech frontách.

Celkově můžeme být tento týden malinko lenivější, až na Střelce narození v prvním dekanu (10 dní) znamení. Ti mohou být naopak velmi aktivní (tranzitující Mars).  Vzhledem k chřipkové epidemii, která bude pravděpodobně kulminovat bohužel až v druhé půlce února Mars teprve do kvadrátu s Neptunem nabíhá), by to ale ani oni neměli s hyperaktivitou přehánět.

Nejvíce by si měli dávat pozor Blíženci, Panny, Ryby a Střelci narození zhruba v prvním dekanu znamení. Na ně, resp jejich Slunce, totiž míří Neptun z Ryb a Mars ze Střelce a vytvářejí společně neharmonické aspekty, což efekt oslabení imunity a větší obranné reakce organismu ještě umocňují.

Vyhýbejte se akcím, kde je větší množství lidí, nenavštěvujte nemocné, posilujte imunitu a dostatečně odpočívejte.

Půlka týdne přeje rodinným záležitostem. V pátek může být malinko výbušnější atmosféra.

V druhé půlce týdne je větší riziko požáru. Budete-li potřebovat přitopit, protože může skutečně přituhnout, berte ohled na kotel, kamna … aby je plný výkon nevyřadil z provozu nebo, nedej bože, si dělaly, co chtějí.

Stejně tak ve vztazích může být poněkud přetlak a některé věci půjdou snadno ven. Proto zvažte, co říkáte, slova nejdou vrátit zpět, a mohlo by vás to mrzet.

autor: Jitka Pešková

5.týden, 29. ledna – 4. února 2018 – zklidnění

Po emočně vypjaté týdnu si  konečně na chvíli  odpočineme. Víceméně pasivní konstelace nás přimějí na chvilku k zastavení a ke smírnějšímu pohledu na ostatní.

Je sice možné, že nám mezitím něco uteče, na něco zapomeneme a jiné  věci necháme po chvilce úvahy tak nějak plynout sami..  Některá opomenutí se samozřejmě mohou vymstít, třeba nezaplacené složenky. Výhodou však je, že nám to tentokrát bude relativně jedno.

Dokonce i úplněk 31.1.,  kdy je současně i zatmění Měsíce, by v nás neměl vyvolat přehnanou reakci. Za zatměním bychom se ostatně museli vydat do vzdálených krajů.  Zatím si u nás užijeme relativně příjemného počasí i sluníčka, optimistické jsou ostatně i  vlivy planet uprostřed týdne.  Pokud plánujete vyrazit někam za zábavou,  užít si kino, divadlo,  tanec nebo jen posezení s přáteli, pak určitě využijte středy nebo čtvrtka.

V pátek uděláme lépe, když se před mrholením nebo před sněhem zachumláme do tepla a strávíme večer v rozjímání nebo při poslechu hudby.

Víkend pak bude pro mnohé pracovní. Kdo zůstává doma může dohnat nejrůznější resty a naplánovat si po ekonomické stránce tento rok nebo udělat vyúčtování za ten minulý.

autor: Alena Bratková

4.týden, 22. – 28. ledna 2018 – Radujte se, veselte se, ale zásad se držte!

Tento týden stejně jako minulý stále ještě přeje společenským událostem a příjemným setkáváním (Slunce i Venuše jsou ve Vodnáři).

S domluvami a komunikací to může být už o malinko horší. Můžeme se setkat s nátlakem plným nečekaných zvratů, mediálními „masážemi“ spojenými s aktuální volbou prezidenta, s kupou lží ve snaze za každou cenu ovlivnit výsledek ve svůj prospěch (Merkur konjunkce Pluto v Kozorohu v kvadrátu na Uran a Lunu). Zejména středa  se může nést v tomto duchu. Takže pokud plánujete důležitá jednání, zvažte, kdo sedí proti vám a zda vám tento tvrdý způsob vyjednávání stojí za to.

Máte-li už nějakou dobu problém s technikou či motorovým vozidlem, je vhodné je zkontrolovat. Není vyloučeno, že vám může v půlce týdne  vypovídat službu.

Podlamovat se mohou mnohým i kolena. V půlce týdne je zvýšené riziko přetržení vaziva i  trvalého poškození. Tento vzkaz je aktuální zejména pro lyžaře, kteří budou riskovat a jezdit za hranicí svých možností.

V podstatě tento i následující rok je větší pravděpodobnost, že ortopedové budou mít co dělat právě s „koleny“. Saturn tranzituje Kozorohem a na jaře v roce 2019 si podá ruku s Plutem, oba pak  mohou v oblasti kolen doslova řádit. Takže kdo milujete sport a již nyní má problém s koleny, začněte ihned s prevencí, posilováním stehenních svalů, nošení ortézy při velké zátěži nebo zkuste  tejpovací pásky. Jde o to nejít do věcí „na sílu“, jinak vás zranění může zastavit.

Energii navíc mají tento týden Štíři ze samého konce znamení.

Při volbě prezidenta přeji zdravý selský rozum. Ve vzduchu je  cítit potřeba změny (Merkur konjunkce Pluto). Říká se, že hlava státu je odrazem národa. Pak mě nenapadá nic jiného, než že se nám v současné době podlamují kolena a potřebujeme podržet. Ale je to skutečně tak? Jsme skutečně tak slabí či naivní, že se necháme ovlivnit a zmanipulovat lžemi? Co myslíte?

autor: Jitka Pešková

3.týden, 15. – 21. ledna 2018 – Nahoru a  zase dolů

Zjitřené emoce,  spousta špíny,  nenávisti a k tomu  neschopnost dohodnout se na kompromisech,  to bylo téma posledních dní.  Zatím se na něm příliš nemění, i když přece jen –  situace se o něco zklidňuje.  Věci, které stagnovaly, se mírně dávají do pohybu. V tomto týdnu budou lidé ochotnější ke konstruktivnímu jednání.  Pružnost však ve vzduchu stále chybí, je tu zarputilé trvání na vlastních názorech a ke konci týdne  porostou ještě pokusy o manipulaci.

Můžete-li,  vyhněte se zatím úřadům,  protože tam s velkou pravděpodobností narazíte na někoho, kdo vám kvůli háčku nad písmenkem vrátí k přepracování celý formulář.  Anebo běžte a  zvykejte si. S podobným přístupem se budete v následujících létech setkávat mnohem častěji.

V úterý a ve středu nás čeká novoluní  a tentokrát bude opravdu náročné.  Kromě přituhujícího počasí zmrzne mnohým na tváři i úsměv.  Oba dny to bude od rána až do večera série zvratových situací,  která zamává i s jindy odolnými jedinci.  Nespoléhejte se na nikoho a na nic,  nejméně pak už sami na sebe. Lidé s kardiovaskulárními chorobami  by měli tento den více odpočívat a místo televize si raději číst pohádky.

autor: Alena Bratková

2. týden, 8. – 14. ledna 2018 – Strategie

Když se dívám na konstelace pro tento týden, tak mě nenapadá nic jiného než práce, práce, práce a zase práce. Silně obsazené znamení Kozoroha velmi uzemňuje a když připočteme zataženo a pošmourno, pravděpodobně mnozí z vás máte pesimistickou náladu, uondanou s vědomím, že je nutné plnit své povinnosti a že bez práce nejsou koláče. Přesně tak to je. Vydržte ještě 2 týdny a tíživá atmosféra se uvolní.

K čemu jsou tyto konstelace dobré? Pro tvorbu celoroční strategie. Takže pokud něco takového potřebujete, nyní je ta správná doba (Slunce konjunkce Pluto konjunkce Venuše).

Období po Novém roce přeje Kozorohům, zatímco letní znamení prožívají svůj zimní spánek naplno. Toto je dobré respektovat. V létě se karta obrátí.

Mnohým Kozorohům se může doslova otočit život, zejména narozeným právě okolo 9.-12.1. Mohou konečně vzít situaci do svých rukou a udělat zásadní rozhodnutí, ať už se to týká práce, vztahů nebo osobnosti jako takové  (Slunce konjunkce Pluto a Venuše v kvadrátu na Uran).

Velká životní změna či nečekaná událost může tak trochu číhat i na Váhy či Raky, narozené na konci znamení. U Beranů se spíše očekává, že nějakou radikální změnu provedou sami (Uran). Ale pozor na unáhlená rozhodnutí. Tento týden je o strategii, nikoli o střelách naslepo!

Mnozí z vás mohou plánovat dlouhodobé projekty, které posílí vaši pozici, zejména Kozorohové, Panny nebo Býci narození v druhé půli znamení  (Slunce konjunkce Pluto v Kozorohu dělající trigon do Panny a Býka).

Poměrně dobře na tom mohou být tento týden Štíři, Ryby a Raci narození spíše v druhé polovině znamení (Jupiter). Energie a elán jim nemusí chybět a libido bude na maximu, tak si to užijte. A pokud je ve vašem okolí nějaká kráska či krasavec, po kterém toužíte, je ta správná doba.

Méně energie mohou mít Kozorohové, Raci, Váhy a Berani, narození na samém počátku znamení (Saturn). Jediná rada, odpočívejte, volte mírnější tempo a nečekejte, až vás něco zastaví, raději zpomalte sami. A pokud máte náběh náběh deprese, najděte si spřízněnou duši, se kterou vše proberete.

Pohoda a až skoro lenost je tento týden nachystána zejména pro Býky, Lvi, Vodnáře, ale také Štíry. Užijte si ji naplno, ale dávejte pozor na vyváženost přísunu a výdajů kalorií. Nyní byste se nabraných kil mohli obtížně zbavovat  (zastavující se Jupiter ve Štíru).

V pátek nás čeká první kolo voleb. Konstelace ukazují na tvrdý, často skrytý, mocenský boj (v blízkosti Slunce se nachází Pluto) a o rozhodování se pomoci zejména sympatií, ale i filosofie. Budeme kritičtí a nic nám neunikne. Nenechme se manipulovat. Můžeme se dočkat nečekaných zvratů a nečekané volby (Slunce kvadrát Uran). Každopádně konstelace přejí do určité míry  Topolánkovi, takép Drahošovi a méně pZemanovi a  Horáčkovi. Nyní ze zúročí to, co kdo dělal v prezidentské kampani (znamení Kozoroha). Jakou zvolil strategii. Volte i vy strategicky pro naši zem! 🙂

V dopravě nejsou vyloučeny celý týden větší neštěstí, zejména v úterý. Jezděte v klidu a nenechte se unést rychlou jízdou či emocemi!

autor: Jitka Pešková

1. týden, 1. – 7. ledna 2018 –  Jak na Nový rok, tak po celý rok

Toto staré přísloví může mít opět dost velkou platnost,  protože poslední roky mnoho zákonů a vyhlášek začíná platit právě od Nového roku  a to nejen v rámci naší republiky.

Na  v tomto místě  se však budeme věnovat pouze následujícímu týdnu, který je kromě postavení Luny víceméně za stejných konstelací. V následujícím týdnu bude tedy nadále – na leden – nezvyklé teplo, uprostřed týdne se možná ještě oteplí o trošku víc. Většina z nás se proto bude v tomto  týdnu  držet doma a užívat si tepla vytopených místnosti a přítomností lidí,  které máme rádi.

Hodně lidí si  ještě udělá  opožděnou radost, když budou něco nakupovat ve slevách,   vracet  nevhodné vánoční dárky a vyměnit je za něco, co jim udělá větší potšení. Hodně bude frčet oblečení, módní doplňky,  luxusní ale i sportovní zboží.

Konstelace jsou příznivé pro elektroniku,  minimálně první dny tohoto týdne,  takže se nemusíte obávat,  že  je vzápětí půjdete reklamovat.

Současně však tento týden sílí emocionální napětí a rozbroje  mezi lidmi i v celé společnosti.  Tento vliv samozřejmě můžeme promítnout na nadcházející volby nebo hlasování o důvěře. Jisté však je,  že společnost je rozdělena a hádat se mezi sebou budou nejen zastánci různých kandidátů nebo politických stran,  ale i nejbližší lidé v rodinách.

autor: Alena Bratková