Týdenní horoskopy-archív-2017

Silvestr 2017 ve znamení dobrého jídla i mnoha  zmatků

Od 26. 12.  po další tři týdny putuje na nebi Slunce v těsném   doprovodu Venuše.  Slibuje nám všem o něco větší radost ze života, schopnost vnímat i jeho lepší a více si užívat  zábavy. Na pompézní oslavy to ovšem nebude,  znamení Kozoroha je pro nás tím nejvzdálenějším a tak nás  svádí spíše zalézt si do  vyhřátého pelíšku (bytu)  s těmi nejbližšími,  ke kterým nás se poutá důvěra a láska.

Podobně tomu bude i na Silvestra,  kdy dá hodně lidí přednost domácí zábavě s rodinnými příslušníky a blízkými přáteli u jídla, které připraví sami. Nejšťastnější a kupodivu i nejštědřejší budou v tomto ohledu Kozorozi, ale i další zemská znamení,  kteří se plácnou přes kapsu a rádi si připlatí  za kvalitu.

Nejvíce se však letos odváží  vodní znamení,  především Štíři,  kteří budou i  nejčastějšími návštěvníky nočních podniků. Do peněženky budou  tentokrát  ochotni sáhnout hodně hluboko,  často především proto, aby se předvedli.  Nemusí se však jednat přímo o jejich peněženku  nebo kreditní či  debetní kartu. Výdaje  totiž velmi rádi připíší  na vrub  svého zaměstnavatele,  obchodního partnera,  blízkého přítele nebo prostě daňových poplatníků…,  podle svých možností  a typu po politických přátel, které mají ve své sbírce.

Ryby se  velmi ochotně přidají  jako doprovod,  jen mohu mít po alkoholu větší problémy.  Raci  si užijí spíše až následujícího novoročního oběda.

Vzdušná a ohnivá znamení  budou hodně cestovat.  Často mohou mít v plánu navštívit i více míst během silvestrovské noci,  takže budou pendlovat od jedné skupiny k druhé,  ale vlastně nikde pořádně nezakotví.  Na jejich sliby a plány proto vůbec nespoléhejte,  ani oni sami nebudou často tušit, kde se právě nacházejí…

pozn: Nezapomínejte,  že nikdo není jenom čistý Rak nebo Štír,  je pouze označení, ve kterém znamení se nachází vaše Slunce. Chovat se tedy můžeme každý zcela odlišně podle převládajících vlivů v  horoskopu,  rychle do něj nakoukněte!

autor: Alena Bratková

52. týden, 25. – 30. prosince 2017 – Podstata vztahů a sebehodnoty
Uprostřed týdne se dostáváme z určitého sevření a méně pohodové nálady. Letošní vánoce byly spíše o klidu uvnitř sebe sama, o rozjímání, o zastavení, o vnímání pravé podstaty věcí a vztahů. O tom, jak tradice někdy mohou nabourávat pokoj a mír uvnitř nás. O tom, že úklid před vánocemi není vše. Spíš bychom měli „uklízet“ v sobě sama. Vnímat, co je podstatné a co ne. Ukončovat to, co jsme celý rok dělali, hodnotit, zda se nám to podařilo a pomalu se poohlížet po nových plánech na další rok.Není tedy důležité, KDY se sejdete s těmi, které máte rádi, ale když se sejdete, abyste dokázali svou lásku projevit v pravý čas.Od středy už můžete pocítit úlevu. Po organizačně komplikovaném úterku, středa začne přát setkávání a my budeme komunikativnější (Luna v trigonu na Merkur), veselejší, přátelštější.

Ve čtvrtek můžete zažít něco adrenalinového, co vám udělá radost. Je to dobrý den i pro nákup kvalitních věcí (Luna v Býku v trigonu na Venuši) se slevou (Venuše konjunkce Saturn). Takže neváhejte a pátrejte. Ovšem nákup např. v obchodních centrech má vždy svá omezení, která je třeba přijmout (Luna trigon Saturn). Mnoho lidí, fronty apod. Pokud tedy danou věc skutečně nepotřebujete, raději se jim vyhněte nebo si ji objednejte přes internet (Neptun trigon Mars), zde energie opravdu frčí na plné obrátky.

Pro případně další návštěvy volte spíše čtvrtek než pátek. V pátek může být malinko napjatější atmosféra (Luna opozice Mars). Ani v komunikaci se raději nepouštějte do ničeho složitého, emoce mohou být poněkud intenzivnější.

Sobota je jeví jako celkem neutrální den.

Celý týden se nese v duchu vztahů, zejména čtvrtek a pátek. Pro někoho tento čas může znamenat upevnění, pro někoho ztrátu, pro někoho realistický pohled na vztah a toho druhého a někdy nepěkné zklamání, pro někoho povinnost ve vztahu, pro někoho klid. Každopádně mohou se vám v životě nebo aspoň na mysli objevit lidé „z minula“, které jste dlouho neviděli, a o kterých jste si mysleli, že už je neuvidíte nebo že o vztahu už nelze mluvit. Buďte otevření, a nyní jen pozorujte. Na závěry je času dost. Pravděpodobně mohou být ve vašem životě nějak důležití.

Každé zastavení nás má k něčemu přivézt. Nebojte chvíli „stát“ a vnímat věci v jejich podstatě! 🙂

autor: Jitka Pešková

51. týden, 18. – 24. prosince 2017 – Mysleme na ty slabší

Dočasně se nám ochlazuje a tak mohou na nějakou dobu  pod bod  mrazu poklesnout i  naše emoce. U lidí, kteří žijí sami, se projeví strach z nadcházejících Vánočních svátků a u jiných zase obavy ze zklamání, že Vánoce nebudou tak perfektní,  jako  v televizních reklamách.

Na druhé straně doma a také ve většině zaměstnáních  jsme schovaní a máme příjemně teplíčko.  Kdo k tomu přidá horký čaj nebo teplý punč, bude mít rychle po obavách.

Přestaňme alespoň na chvíli řešit své titěrné problémy  a připusťme si, že jsou zcela bezvýznamné v kontextu toho,  že se máme jako obyvatelstvo v Evropě nejlépe v celé historii lidstva a to i v případě,  že jsme nestihli napéct 20 druhů  cukroví a nesehnali  vysněný dárek pro své děti nebo vnoučata.

Celý tento týden se snoubí radost se smutkem,  teplo se zimou,  chudoba s bohatstvím.  Pokud jste na té lepší straně,  a to to celkem jistě jste, protože čtete tyto stránky na internetu, udělejte v tomto týdnu něco i pro lidi, kteří takové štěstí nemají a přespávají třeba na ulicích.  I to že se tam dostali,  že nejsou dostatečně odolní,  pracovití nebo neměli v životě štěstí je alespoň zčásti v jejich genetickém kódu a možná v rozhodující  chvíli neměli na výběr.

Tento týden bude velmi hektický.  Většinu věcí však nakonec přece jen šťastně zvládnete a po pár dnech volna se dynamický způsob života bude stejně jen dále stupňovat.  Využijte energie, kterou máte a vezměte  děti,  vnoučata nebo jen sami sebe  do přírody a přibalte  dárky  pro křehké ptáčky,  zajíce a nebo jiná zvířata,  kterým  jsme my lidé sebrali většinu životního prostoru i obživy  a kterým jde často  právě v této chvíli o život. Dlužíme jim to.
autor: Alena Bratková

50. týden, 11. –17. prosince 2017  – Týden plný vizí a plánů
Zatímco neděle byla velmi vyčerpávající a nic neodvíjelo podle představ, v pondělí to nemusí být o moc lepší, ale naštěstí nás to už tolik nerozčílí. Luna opustí napěťové vazby na Saturn.Celý týden se ponese v duchu plánování, setkávání a zejména dodělávaní dávno zapomenutých nebo odložených restů, se kterými jsme si nevěděli rady. Nyní to půjde a mohou  nás napadnout nová řešení.Pokud ale budete vyřizovat něco nového, zejména na úřadech, počítejte s tím, že to může trvat déle (retrográdní Merkur) nebo že se prostě naběháte.Ve středu se pokud možno vyhněte důležitějším jednáním a schůzkám,  výbušné emoce budou na každém kroku (Luna ve Štíru v konjunkci s Marsem)!  Na konfrontace si ale  dávejte pozor po celý týden. Vlivem Marsu ve Štíru lze počítat s extrémnějšími reakcemi, s všeobecnou podrážděností a nervozitou. Raději volte bezpečnou cestu toho, co už znáte, abyste se vyhnuli jedovatým šípům, které kolem lítají mnohem hustěji než obvykle. Obrňte se trpělivostí a co může počkat, počká.Nedá se to však očekávat u národů s velkým temperamentem. Mars ve Štíru vyzývá k boji, což vidíme nyní v muslimské světě, zejména v Palestině a Izraeli. Stačí jedno prohlášení a nestabilní situace se rychle přehoupne v násilí a boj. Už před 30ti lety začalo v prosinci  protiizraelské povstání, tzv. první intifáda, 2156 mrtvých. Tehdy byl byl také Saturn v blízkosti Slunce jako nyní a navíc nedaleko Uranu, nyní tvoří trigon. Situace byla o to dramatičtější, že  Mars byl ale v konjunkci s Plutem, což jeho sílu umocňovalo, nyní je v opozici s Uranem.  Můžeme tedy i nyní očekávat velmi tvrdé střety a spoustu mrtvých. Bohužel to pravděpodobně rozkolísá i mezinárodní vztahy.Nenechte se pohltit předvánoční ofenzívou reklamních sloganů o tom, co vše musíte nakoupit a jak je to výhodné. Pod stromečkem nemusí být hromada dárků,  konec roku je především o duchovním rozjímání, o nitru, o ukončování věcí a  především bytí v kruhu blízkých. Je to o naší duši, nikoli o materiálních věcech. Jeoo čase zklidnění, vydechnutí, odpočinku. Nevadí, pokud  právě nemáte náladu se bavit.  Je to i  místě, protože letos bude v předvánočním období  Saturn v blízkosti Slunce.Čtvrtek může přát milým rodinným nebo přátelským setkáním.V neděli se dočkáme silného novoluní ve Střelci spolu se Saturnem, Venuší a retrográdním Merkurem. Své si poví i Černá Luna. Více nám o tom poví Střelci, Blíženci, Panny a Ryby narození na samém konci znamení. Jaké je čekaly překážky, co je zastavilo, a co z toho bylo z dávné minulosti. Může to být dokonce tak trochu zdvižený prst, aby přehodnotili, jestli skutečně vše, co dělají, je důležité. Jestli ta únava stojí za to.

autor: Jitka Pešková

 49. týden, 4. –10. prosince 2017  – Všechno je, jak má být
Další  kalendářní týden  nám nepřináší nic převratného,  doznívají pouze vlivy z  předchozích týdnů. Napětí vyústilo již minulý čtvrtek a nyní se emoce budou dále zklidňovat. Poškádlí  nás  jen středa 6.,  kdy mohou  některým lidem rupnout nervy a také na nás dopadne ještě pár roztomilých katastrof,  které budeme následně řešit.Také společenská situace by měla být o něco smířlivější.  Politické dohady se pak budou stupňovat s blížícím se koncem roku a vyvrcholí na počátku roku příštího.Lehké a teplotně přijatelné období pokračuje. Větší srážky můžeme očekávat až o víkendu,  ale v rozporu s prognózami meteorologů planety zatím neukazuji na nástup mrazů. Další ochlazení můžeme čekat až před Vánocemi.Chaos a zmatky z minulého týdne pomíjejí a i na lidi bude větší spoleh  ve smyslu: “Pokud něco platí, tak to platí a basta”.  Na úřadech nám ovšem neodpustí ani chybičku  a nejrůznější kontroly,  zejména ze stran úřadů,  si nějakou určitě najdou,  i kdyby si ji měli vymyslet.Jediný smířlivý aspekt  ovšem tohle všechno napraví.  Vrací nás tak trošku do minulosti a ke vzpomínkách,  často až do dětství a umožňuje vidět věci z té lepší stránky. Uznejte,  že právě tohle se před Vánocemi hodí  a umocňuje to i převánoční atmosféru. Romantiku,  hudbu i  filmy si  vychutnáme více než jiné týdny,  tak si dopřejte nějaký ten kulturní zážitek!  Stejné naladění  otevře naše srdce i peněženky potřebným,  kromě vánočních dárků tak dejte i nějaké peníze na charitu.
autor: Alena Bratková
48. týden, 27. listopadu – 3. prosince 2017 – snění

Do středy se sice můžeme nechat unášet na růžovém obláčku, jak by mohlo být vše krásné, úžasné a nádherné, nicméně povinnosti a dohody nás hezky rychle zase snesou na zem.

U mnohých, zejména narozených v půlce vodních znamení Štíra, Raka a Ryb, se může právě počátkem týdne dovršit nějaký sen, může spatřit světlo světa. Něco, co jste dlouhodobě plánovali a budete z toho mít velkou radost. Užijte si to!

Těžší to mohou mít tento týden zejména v komunikaci, vyřizování nebo dopravě Střelci, Blíženci, Panny a Ryby narozené na samém konci znamení. Zvolněte, rozdělte si práci a povinnosti do delšího časového úseku, aby vám stačily síly.

Ve čtvrtek si dejme pozor na výbušnou atmosféru a unáhlené činy, zejména Berani, Váhy, Kozorohové a Raci narození v poslední třetině znamení. Mohly by vést k nevratným změnám. Zachovejte zdravý selský rozum. Udržte si odstup a dlouhodobé řešení se najde!

V dopravě je to rovněž nejvíce problematické ve čtvrtek vlivem zvýšeného adrenalinu některých řidičů. Jinak celkově by měla být tento týden doprava spíše klidnější a spíše očekávejte zácpy.

V lásce mohou zabodovat Váhy narozené v poslední třetině znamení nebo Štíři narození na samém konci znamení.

Ke konci týdne, zejména o víkendu si dejme pozor na zloděje, pokud budeme například na vánočních trzích. Konstelace Slunce kvadrát Neptun předurčují naše silnější vnímání okolí, krásna, filosofických myšlenek a tak si snadno nevšimneme, kdo je v naší blízkosti a kam sahá jeho ruka.

autor: Jitka Pešková

47. týden, 20. – 26. listopadu 2017  – Velká čtyřka

zdroj: https://apod.nasa.gov/apod/ap171112.html

Ne, nemluvím o známkách, které vaše dítě přineslo ze školy. Tahle čtyřka je naopak důvodem k radosti, optimismu,  ale také vášnivým diskuzím, které se budou v následujících týdnech stupňovat.

Tento týden pochodují za sebou jak hejno husí znamením Vah, Štíra a Střelce čtyři  nejteplejší tělesa sluneční soustavy –  Mars  – Jupiter  – Venuše a Slunce a vycházejí po ránu v tomto pořadí.  Slibují nám  i pokračující a na toto roční období relativně teplé počasí. Velkých mrazů se proto do konce roku  obávat nemusíme.

Nad mrholením  – nebo  podle lokality i deštěm se sněhem  – bychom neměli ohrnovat nos.  V životě je vždycky něco za něco.   Pokud si přejete, aby se na vás smálo sluníčko,  tak vězte že bychom měli všichni červené nosy.  Někteří od mrazu a jiní od úspěšné léčby třeba grogem.

Vlhké  a teplé počasí však nahrává i  podzimním virózám.  Ani tady se zatím nemusíme obávat propuknutí žádné epidemie. Vesmírná energie nás činí  aktivními a tak nějaké viry a bacily nemají ve větším měřítku šanci. Ovšem odpočinou si a smlsnou si na  některých z nás v  půlce prosince,  na jiné si počkají až do  konce února a na počátek března.

Velká vesmírná čtyřka dodá nejvíce energie vodním znamením, zvláště Štírům.

Přináší však také  velkou míru nadšení  a  zápal pro věc. V tomto čase  nás nic nenechá chladnými,  ke všemu zaujímáme jednoznačné stanovisko. Zatím je však spíše pozitivní s vírou v lepší konec. Po krku si  půjdeme až prosinci. Uff…

autor: Alena Bratková

 46. týden, 13. – 19. listopadu 2017  – V duchu tvůrčí inspirace

Celý týden se ponese v duchu tvůrčí inspirace. Budeme více naladění vnímat krásu, nebo ji i vytvářet. Dílka, která vzniknou  v této době, budou mít velkou hloubku a chytnou za srdce. A nové vztahy budou silné, hluboké, zejména na duchovní rovině. Nejvíce to platí pro vodní znamení – Štíry, Ryby a Raky.

Z počátku týdne 13. – 14 . listopadu, tedy  v pondělí a úterý si dávejte pozor na své věci. Můžete být v rozpoložení, kdy se necháváte právě  unášet něčím nádherným a ani si nemusíte všimnout, že vám z kabelky zmizela peněženka nebo že jste zapomněli zamknout auto, které tam už ráno už nebude (Merkur kvadrát Neptun).

Ve středu 15. listopadu bude poněkud napjatá atmosféra, zejména při vyjednávání (Luna v konjunkci na Mars ale v kvadrátu na Pluto). Ke slovu se přihlásí moc, ego a snaha prosadit se za každou cenu. Navíc ještě doznívá kvadratura Merkur – Neptun, kdy se můžete setkat slušně řečeno se špatnou interpretací fakt, tj. se lhaním, takže pokud nemusíte, v této době raději nic nevyjednávejte. Velice rychle se můžete dostat do konfliktu. Zejména to platí pro Váhy, Kozorohy, Berany a Raky narozené v polovině znamení.

Chcete-li si koupit něco  velmi pěkného na sebe, co bude podporovat ženskost a  bude opravdu sexy, není lepší čas než v pátek 17. listopadu  (Venuše konjunkce Luna konjunkce Jupiter a to vše v trigonu na Neptun). Počítejte ale s tím, že musíte sáhnout hlouběji do kapsy (Jupiter). Ovšem bude to stát za to!

V sobotu 18. listopadu nás čeká novoluní ve Štíru. Bude to v pořadí třetí den plný emocí, kdy Luna putuje znamením Štíra. Berte to jako příležitost pro ukončení něčeho bolestného a počátek něco nového. Ideální doba pro vyjasnění komplikací ve vztazích (Venuši máme v konjunkci s Jupiterem ve Štíru). Ukáže se, které vztahy jsou opravdové. Ty, které nemají pevné základy, pravděpodobně zaniknou.Pochopíte, jak to opravdu je, ale s interpretací počkejte až na druhou polovinu dalšího týdne. Na počátku byste se mohli ztrácet (Merkur kvadrát Neptun).

V dopravě je nejproblematičtější středa, kde hrozí srážky vlivem agresivní jízdy, takže nohu z plynu, nádech a výdech.

autor: Jitka Pešková

45. týden, 6. – 12. listopadu 2017  – Radost a slzy

Velmi optimistické konstelace nám po celý týden budou přinášet hodně důvodů k radosti a spokojenosti. Když štěstí, tak velké štěstí, když láska, tak životní, když peníze, tak nejmíň milion. Mnohým lidem se tak může naplnit jejich životní touha,  uskutečnit dávný sen. Štěstí bez příčiny, bez rozumu a často i bez vlastního přičinění spadne nyní náhle mnohým do klína. Život se tak mění a všechno nabere ten správný směr.

Zní to jako v pohádce, ale připomeňme si,  že i tam musí hrdina, než dojde ke svému cíli nejdříve strádat nebo něco obětovat. Proto  i  na počátku tohoto týdne čekají  na mnohé jisté trápení, finanční ztráty nebo náhlá rozloučení s drahou osobou,  jež  z jejich  života zmizí jako sonda  vypuštěná do Vesmíru, která však nemá program zpětného návratu na Zemi.

I když nenadálé štěstí potká v toto období nejvíce Štíry, Ryby  a Raky, neomezujme se horoskopem nebo znamením a sněme všichni s otevřenýma očima o své  šťastné budoucnosti a idylických vztazích.  Protože úsměv na tváři a spokojenost na duši je právě to, co kolem sebe vytváří atmosféru štěstí,  pokud nás ovšem okolí díky tomu nebude mít za úplného pitomce…  Věřte své intuici a běžte přímo za svým snem i za cenu, že si zítra nebo za rok nabijete nos,  protože alespoň ta krátká chvíle štěstí bude stát určitě za to!

autor: Alena Bratková

44. týden, 30. října – 5. listopadu 2017

Nejvíce energie nebo spíše pohody a tak trochu uvolnění mohou tento týden očekávat Štíři, zejména narození v první dekádě znamení. Jupiter už pobývá nějakou dobu v jejich znamení. I když si Jupiter ve Štíru potrpí na opravdovost a pohled na věci takové, jaké jsou, mnozí Štíři si mohou na chvilku vydechnout, protože se jejich situace může zklidnit a projasnit.

Úžasná inspirace pro duchovní a uměleckou tvorbu je připravena pro Ryby, Štíry a Raky narozené v první dekádě znamení. Intuice pojede na plné obrátky a budete plní nápadů. Zkuste je využít a realizovat. Mnohým se splní jejich dlouhodobé sny.

Energičtí, plní elánu a pracovního nasazení mohou být tentokráte Váhy na počátku znamení. Chystáte-li se k nějakému rozhodnému kroku, možná nyní budete mít odvahu.

Berani na konci znamení mohou být vystaveni finančnímu pokušení nebo flirtu. Pozor ale, že není všechno zlato, co se třpytí.

Pondělí se ponese na spíše uzavřené duchovní vlně. V úterý si dejte pozor na to, jak vnímáte rodinné události. Nenechte se rozhodit jinými názory, vše se brzo vyjasní. Toto platí zejména pro Ryby narozené na konci znamení.

Ve středu a zejména pak i čtvrtek může být trochu napjatá atmosféra, zejména u Beranů. Nenechte se emočně rozhodit při řízení aut ani při střetu s autoritou, nestálo by vám to za to.

V sobotu nás čeká úplněk ve Štíru. Ledacos nám může intuitivně dojít, atmosféra bude plná emocí, ale i opravdovosti a charakterních rozhodnutí.

autor: Jitka Pešková

43. týden, 23. – 29.  října 2017

Povolební atmosféra jen vykresluje  co je ve vzduchu, co je ve hvězdách..  Tento týden přechází Slunce přes Jupiter,  což by mělo přinášet radost, optimismus,  vřelost, rozmach,  bezstarostnou a srdečnou atmosféru.  Část lidí je  opravdu zaplavená euforií,  oslavuje a těší se na ještě lepší zítřky… Zvláště ti, co mají dobré zázemí a hodně si v předchozích létech nacpali prasátko…

Když však  koukneme z okna ven,  je tam již sychravo a nevlídno.  Ne jiné to bude po celý tento týden.  Padající listí, vítr, mrholení…  Po novoluní 19.  října převzal podzim definitivně vládu do svých rukou a nastává fáze ukončování.  Cokoliv nového by v nejbližších dnech začalo,  nebude mít dlouhého trvání.  Období růstu definitivně skončilo a podobné to může být s  mnoha našimi plány a  projekty.

Novoluní ze čtvrtka na pátek  však představuje mnohem důležitější zlom než se zdá.  Je to i počátek šestiletého období,  které bude mnohem více ve znamení ukončování než růstu. Stahování  se do sebe,  omezování a stagnace budou častěji než dříve převažovat nad expanzí a prosperitou.  Nejvíce patrné to bude v následujících třech létech.

A co pozitivního bychom našli pro tento týden?  Informační kanály pofrčí všemi cestami a mediální obraz bude tentokrát víceméně nezkreslený.  Kdo rád poslouchá hudbu,  může být mile překvapen lepším zážitkem a čistými tóny, ať už se vypraví na koncert nebo si pustí jen doma něco do sluchátek.

Zábava a namlouvání se  bude odvíjet spíš jen  jako flirtování a nezávazné sondování terénu.  Dlouhé vztahy z toho vesměs nebudou.  Nejvíce se budou líbit ženy ve znamení Vah a muži ve znamení Vah a Štíra.

autor: Alena Bratková

42. týden, 16. – 22.  října 2017

Velká porce energie je na tento týden připravena pro Váhy narozené na samém konci znamení a pro Štíry narozené na počátku znamení (Slunce v konjunkce s Jupiterem). Budou mít smělé plány, víru i odhodlaní něco nového začít, rozvíjet  jak svou osobnost, tak např. své podnikání. Kdo je zaměstnaný, není vyloučeno povýšení.

Je to  i výborný čas něco nového začít, zvláště pokud to plánujete již delší dobu. Štěstí i podpora přátel je na vaší straně. Dávejte si však pozor, aby vaše smělé plány byly realistické a smlouvy, které nyní budete uzavírat,  vyvážené. Jinak se neubráníte riziku, že protistrana náhle změní své aktivity.

To platí nyní i  obecně  pro všechny a také pro dohody na mezinárodním poli. Jakmile u dohod nebude nadčasový a neosobní záměr, hrozí jejich nedodržování (Jupiter ve Vahách v opozici na Uran v Beranu a v trigonu na Saturn ve Střelci).

Hodně práce a také nervozity čeká na lidi ve znamení Panny, narozené na samém konci znamení (Mars v Panně v kvadrátu na Saturn) zejména v úterý (Mars konjunkce Luna). Ano, je spousta věcí, co je potřeba udělat, ale nic se nestane, když to vše nebude hned. Pro samou nervozitu se vám může stát, že včas nesundáte nohu z plynu a řidič před vámi si to nechá náležitě zaplatit.

Doprava, až na úterý, by mohla být celkem v normálních mezích.

V lásce mohou zabodovat lidé narození na samém konci Panny a počátku Vah, ovšem dokáží-li přerušit svou rozdělanou práci a najdou-li si čas na své soukromí.

Tento týden nás čekají volby, které se neobejdou bez obrovských emocí (Luna ve Štíru).

Dá se spekulovat o velmi dobrém výsledku u strany A. Babiše. Má řadu planet na konci Vah a ve znamení Štíra, kde nyní přechází Jupiter. Nicméně další vazby na tranzitující Jupiter už tak skvělé nejsou ( opozice Urana, kopírují aspekty v jeho nativitě, konkrétně konjunkci Jupiter a Uran na konci Raka), takže zde může platit přísloví: „Risk je zisk“ ale i „Lekce nabyl, lehce pozbyl“. Takže zároveň výhra i prohra.

Podíváme-li se na horoskop založení ČR z 28.10.1918, potvrzuje současnou prosperitu a ekonomický růst- Jupiter procházel přes Venuši na konci znamení Vah v horoskopu ČR a nyní i v době voleb se nachází spolu s tranzitním Sluncem nad nativním Sluncem horoskopu ČR.

Držme si palce, aby nadcházející vláda uměla dobře hospodařit se současným přebytkem v rozpočtu a aby to byla vláda, které   budeme moci věřit, že své sliby  myslí vážně a že udělá, co slíbí.

Vstupem Slunce, Jupitera a Merkura do znamení Štíra na přelomu týdne se otevírají velké šance pro vědce a výzkumníky. Stále častěji budeme slyšet o nových objevech a např. o nových lécích proti nevyléčitelným nemocem. Jupiter ve Štíru umožní proniknout do samé podstaty věcí.

autor: Jitka Pešková

41. týden, 9. – 15.  října 2017 – Období umírání

O tom, že podzim je v našich zeměpisných šířkách spojený s obdobím umírání, nás přesvědčí i další kalendářní týden. Zima před námi a stále nehostinné počasí,  studená rána, sychravé večery.  Kdo by se z nich těšil?  Kdo může,  odletí s posledními stěhovavými  ptáci někam na jih  za teplem a sluníčkem…

Tento týden je velmi destruktivní.  Rostliny umírají chladem,  listí opadává, drobný hmyz bez slunečních paprsků  houfně vymírá.. Také mnoho lidí se s námi v tomto čase loučí..

Můžeme na tomto čase najít vůbec něco pozitivního?

I když je chladno, ještě nemrzne!  Teplejší počasí si dokonce nakrátko užijeme ještě ke konci října.  Každé loučení může být  předzvěstí  shledání.  Za každého člověka se rodí někdo nový. Každý konec znamená, že po něm musí přijít nový začátek.  A to, že je jaro daleko, nám umožňuje zatím nabírat síly a odpočívat  v teple u kamen třeba s dobrou knížkou. Následující dva týdny četbě a informacím opravdu přejí! Nenechte se zahltit  pouze předvolebními a povolebními zprávami  a začtěte se i do nějaké hodnotnější literatury.

Tento týden ještě pokračují velmi erotické konstalace.  Nenadále zajiskřit to může  i v docela  obyčejných situacích,  třeba když půjdete nakupovat… Za zábavou ovšem vyrazte určitě alespoň o víkendu, to je Luna ve Lvu a společnost druhých vykreslí na vaší tváři úsměv a v srdci spokojenost..

autor: Alena Bratková

40. týden, 2. – 8. října 2017 – Jen se nepopálit!

Počátek týdne se může ještě nést v uchu „všechno nebo nic“, zejména u lidí narozených na samém konci znamení Berana nebo Vah (Jupiter opozice Uran). Budou mít pravděpodobně větší chuť riskovat, ale jak se říká: „lehce nabyl, lehce pozbyl“, takže s investicemi opatrně!

Největší porce energie je na příští týden nachystaná po lidi narozené ve znamení Panny. Stihnou „sklidit, zavařit, usušit či zamrazit úplně vše“, o co celý rok pečovali a ještě jim zbude energie  na příjemné  chvíle se svým protějškem. Nejvíce to platí pro ty narozené okolo 6. září.

Vášeň se bude dát krájet. Ale pozor, abyste to nepřehnali a nepopálili se!  Pokud nemáte partnera či partnerku, je vhodná doba si někam vyrazit. Pak možná přijde dobrodružství a zamilujete se.

V úterý se ještě můžete prohánět na růžovém obláčku, ale nezůstávejte tam dlouho, raději buďte jako obvykle nohama na zemi, vystřídáte se mylné představy.

V úterý a ve středu by si měli oslabení jedinci, zejména ve znamení Ryb, dávat pozor na prochlazení. Chytnout „rýmečku“ na počátku babího léta by byla škoda.

Koncem týdne se může poněkud situace celkově přiostřit, zejména tam, kde nemluví moudrost, ale ego. Budeme pravděpodobně ještě s napětím sledovat, komu dojde dříve trpělivost, zda v USA nebo v Severní Koreji, a co na sebe zase přichystají. Výsledek můžeme sledovat až počátkem dalšího týdne.

V menším měřítku lze očekávat např. tlak ze strany šéfů a nutnost se podřídit jejich autoritě.
autor: Jitka Pešková

39. týden, 25.  září – 1. října 2017 –  Spřízněné duše

Tento týden mám  deštivé září definitivně končí a sem tam už na nás vykoukne sluníčko.  Přinese i zlepšení nálady a promítne se do přívětivějších mezilidských vztahů.  Slunce ve Vahách a Venuše,  která na obloze dohání Marta,  povzbudí vzájemnou ohleduplnost a zesílí erotické jiskření. Nejvíce jim budou podléhat Panny,  pro které to rozhodně nebude jenom flirt!

Ve vzduchu bude také cítit síla a odvaha.  Pokud potřebujete dohnat  nějaké podzimní práce nebo si  vylepšit fyzickou kondici,  teď je ten pravý čas! Svalová hmota vám naroste  jak houby po dešti  a to i bez toho, že byste do sebe cpali nějaké proteinové “dobroty”.  Ostatně střeva budeme mít ještě celý další měsíc citlivější,  proto pečlivě vybírejte, co si dáte na talíř. Postačí vzít do ruce rýč  nebo hrábě  nebo se vydat na svižnou procházku.

Opozice mezi Jupiterem a Uranem tento týden vrcholí,  což může mnohým lidem udělat čáru přes rozpočet. Největší množství  úpadků, krachů,  zmařených obchodů,  podaných návrhů na rozvod a nehod můžeme očekávat v pátek 29.   Pak už snad bude o něco líp…

Od večera 27. do 29. udělejte nějaká opatření proti depresím.  Podzimní splín  může do mnohých duší vnést pocit marnosti a beznaděje. Zažeňte je teplým čajem nebo  do něj přilijte  něco ostřejšího, ovšem  musíte si ho vypít se spřízněnou bytostí.  Může mít ostatně čtyři nohy teplé srdce a  kožíšek.

autor: Alena Bratková

38. týden, 18. – 24. září 2017 – Pospíchej pomalu!

Celý následující týden se ještě ponese ve velmi pracovním duchu (silné obsazení znamení Panny). Nenechte se pohltit jeho tempem. Plánujte, rozdělujte, nesnažte se dělat mnoho věcí naráz, výsledek by byl neadekvátní vašemu úsilí. Možná v závěru týdne se vstupem Slunce do znamení Vah se dočkáme malého zklidnění.

Počátek týdne bude tedy plný mnoha aktivit, zařizování, emočního napětí, nervozity a snahy stihnout úplně všechno. Není to potřeba.

Zejména v úterý byste mohli zbytečně udělat chyby, něco ztratit či zapomenout a budete se muset znovu k dané věci vrátit.

Ve středu vám novoluní pomůže  přemýšlet o věcech jinak, jinak plánovat. Panny narozené okolo poloviny znamení by si měli  dávat pozor na to, komu důvěřují a komu půjčují.

Pondělí, úterý a středa nepřeje dohodám a smlouvám. Mohou vznikat nějaké nejasnosti, které mohou všechny plány zhatit.  Proto dobře vnímejte všechny detaily, ale udržujte si od situace dostatečný  odstup. Pokud si nebudete něčím jisti, získejte čas na promyšlení a vyjasnění. Předejdete problémům.

Kdo by jsi mohl naopak příští týden užít, jsou Lvi narození na konci znamení a Panny na úplném počátku znamení. Těm hvězdy přejí příjemné věci  a požitky (Venuše).

Ke konci týdne se mnohem hůře domluvíme a to jak v osobní rovině, tak na mezinárodní  úrovni.. Na jednu stranu je tu  potřeba mírových dohod a spolupráce (Jupiter ve Vahách),  na druhou stranu potřeba řešit věci rychle, invazivně, individuálně, impulzivně, radikálně (Uran v Beranu v opozici). Stoupající tenze však může přinést i nová, zajímavá řešení. Jinými slovy v osobním životě Váhy a Berani na konci znamení mohou procházet obdobím kompromisů, nových začátků, ale za cenu toho, že se něčeho vzdají.

Příští týden přeje  rukodělných pracem (silné obsazení znamení Panny), ale stejně tak lidem, kteří se živí „slovem“.

V dopravě bude možná cítit z počátku týdne nervozita a chaos, zejména díky stavebním a udržovacím pracím. Od půlky týdne pak by mohla být situace přehlednější. Pokud budete cestovat, vezměte si sebou i mapu,  naváděcí technika vás může zklamat!

autor: Jitka Pešková

37.týden, 11. – 17. září 2017 – Týden  příjemných překvapení

Přestože máme jako národ ve zvyku spíše nadávat, stěžovat si a kritizovat,  další týden nám poskytne více důvodů ke spokojenosti,  sebedůvěře a radosti.

Příznivé úhly mezi planetami umožní,  aby věci probíhaly rychleji a dílo se až na výjimky dařilo až ke zdárnému výsledku.

Čas je vhodný i pro nové začátky,  zejména tam, kde očekáváme technickou dokonalost a potřebu dlouhodobé perspektivy.  Neprohloupíme ani při nákupech,  zejména různých přístrojů a elektrotechniky.  Častěji sáhneme po věcech, které vydrží dlouho po záruční době a  při  opotřebování půjdou ještě  úspěšně opravit či  renovovat. Pokud máte tedy v plánu sáhnout ještě letos do prasátka a pořídit si něco nákladnějšího, vyplatí se to udělat již tento týden.

Mnozí budou mít také štěstí na nečekané příležitosti, které je doslova katapultují do sféry, obchodu nebo zaměstnání,  které může vést k rychlému zisku a úspěchu. Nejčastěji takové šance  budou potkávat  Panny narozené v srpnu,  na svůj podíl si přijdou i Býci narození v dubnu. Něco málo zbude  je na prosincové Kozorohy. U nich to však bude za cenu daleko větších obtíží a je tu také velké riziko, že jejich projekt v nejbližším roce skončí nebo z něho sami odstoupí, např. proto, že budou řešit jiné problémy.

Ke konci týdne poroste počet nedorozumění a omylů,  čímž  se podstatně sníží i produktivita.   Než se do něčeho pustíte,  pořádně si promyslete postup a důsledky,  ať pak nepobíháte chaoticky  jako  “vyoraná myš”.

Ve vztazích i zábavě mám po celý týden bude zpříjemňovat čas krásně postavená Venuše ve Lvu.  Díky ní dokážeme být  srdečnější a velkorysejší  a také si všeho více užívat. Vyrazit si za kulturou nebo za zábavou bude tento týden doslova povinností,  abychom nasbírali krásné zážitky! Nenechte si to ujít zvláště v neděli odpoledne a večer!

Nové vztahy budou uzavírat především ohnivá znamení  a často z toho bude láska jak trám! Nejatraktivnější budou pochopitelně Lvice.  Z mužů mají velké šance zabodovat Panny,  je ovšem otázka,  jestli si na to najdou vůbec čas.  Pak je ovšem v nabídce převálcují Váhy narozené v posledním dekanu.

autor: Alena Bratková

36. týden  – 4. – 10. září 2017

Tak jak vnímáte retrográdního Merkura? Mění se dohody, vracíte se neustále k něčemu nedokončenému? Kazí se vám technika? Nezoufejte. Po 2-týdenním maratónu už budeme mít klid. 6. září se konečně dočkáme obratu a věci se zase dají do pohybu. Sice zpočátku pozvolna, ale na konci týdne už můžete směle do toho. Stejně byste minimálně v pondělí a úterý zjistili, že jste to nejdůležitější nechali doma nebo jste zapomněli včas koupit půlroční jízdenku a chytl by vás revizor. V pondělí a úterý počítejte tedy s tím, že věci ještě nepoběží, jak mají. Realita bude úplně jiná než plán.

Týkat  se to může zejména Pannen  narozených okolo 6.-7. září a také Ryb narozených okolo 4.-5. března. Nenechte se unášet na růžovém obláčku iluzí a počkejte, až vystřízlivíte.

Ve středu bude velmi zajímavý úplněk (Slunce v opozici na Neptun). Můžete se chvíli oddávat snění nebo jít do kina na pěkný film či si jít zaplavat, ale nedělejte žádná zásadní rozhodnutí. Mohli byste šlápnout vedle. Pod vlivem Neptuna můžete spíše něco uměleckého tvořit či brouzdat ve virtuální světě nebo prožít fantastickou meditaci. Vyhněte se také  většímu množství alkoholu, protože zrovna ve středu bude mít silnější účinky než obvykle.

Celkově bude tento týden již hodně pracovní. Zejména Panny, Býci a Kozorohové z počátku znamení budou mít více energie, že jim skoro nebudete stačit.

Doprava bude ještě celý týden poměrně svižná (Mars trigon Uran). Zpočátku týdne mohou být řidiči zbytečně zbrklí a nervózní (Mars konjunkce retrográdní Merkur). V úterý a středu své auto pořádně zamykejte, abyste ho ráno na stejném místě našli (Slunce opozice Neptun). Ke konci týdne – víkend a zejména pak počátek následujícího -si dávejte pozor na provoz,  mohou být zácpy (Slunce kvadrát Saturn), a dopravní nehody mohou mít horší průběh (Slunce kvadrát Saturn).

V lásce či seznámení se stále daří Vahám, zejména na konci znamení, na své si tentokrát mohou přijít i Lvi. Na lov vyrazí také Panny, Býci a Kozorohové z počátku znamení.

Mars vstoupí ve čtvrtek 7. září do znamení Panny, takže prázdniny a zahálka už budou definitivně pryč a práce bude nabírat na tempu. Vzhledem k trigonu Marsu na Uran a Saturn, může být tempo poměrně svižné, plné zajímavých nápadů s pozitivním dopadem do budoucna. Nenechte se však pohltit energiemi znamení Panny, nebuďte zbytečně nervózní, že už je na vše málo času. Určitě se ještě dočkáme babího léta a pohody. A pokud vás přece jen stres dostihne, udělejte s chvilku pro sebe, třeba nad šálkem dobrého čaje či kávy. Ono se 20 minut nic nestane…

autor: Ing. Jitka Pešková

35. týden  –  28. srpna  – 3. září 2017

Poslední prázdninový týden pokračuje v duchu  stabilních a přesto dynamických konstelaci,  které patří k nejlepším v celém roce. Pokud máte velké plány, chcete se pustit do něčeho nového nebo jen dohnat dřívější resty,  nepromeškejte ani minutu!  Zvláště jedinci  narození koncem ohnivých znamení a v prvním dekanu země  mohou svůj život posunout  o kus  dopředu!  V těchto dnech se jim  často naskytnou šance,  které se časem prokáží jako velmi dobrá volba.

Tento týden je také vhodný pro nákupy.  Mnohem častěji než jindy budete mít štěstí na dobré výrobky,  které  budou technicky zdařilé,  funkční  a dokonce vydrží delší dobu,  než je průměr uvedeného typu.  Neváhejte nakupovat zejména elektroniku a dopravní prostředky,  od kol až po  velká auta.   Pouze některé motory mohou mít své mouchy,  ale tomu se nevyhneme ani  nejbližší měsíce.

Bude to také poslední, opravdu teplý  týden tohoto roku. Pokud máte poblíž  vyhřáté jezírko nebo rybník,  máte poslední šanci užít si přírodního po koupání,  později to bude už jen pro otužilce.  Další týden se počasí zkazí a můžeme očekávat  až do konce září častěji zamračeno,  deště a  přepršky.
35. týden tohoto roku přeje i  výletům a cestování. Na silnicích to výjimečně nebude havárka,  doprava bude plynulá,   dokonce i v kolonách se pojede rychle. V pátek 1.  si však dejte  pozor na pokuty.

V lásce se bude nejvíce dařit Lvům,  bez šance nebudou ani  muži ve znamení Vah narození kolem 15. října. Z žen  budou nejpůvabnější tentokráte Lvice  narozené v prvním dekanu.  A teď pozor,  zbystřete!  Nově navázané vztahy budou až na výjimky perspektivní  a jejich horizont trvání se někdy protáhne až do konce života.  Jak to ovšem bude právě ve vašem případě,  záleží na přesném dni a hodině,  kdy se potkáte.

autor – Alena Bratková

34. týden  –   21. – 27. srpna 2017

Hned počátkem týdne 21.8. nás čeká ne příliš častý přírodní úkaz, úplné zatmění Slunce. Bude viditelné pouze v Americe, nejvíce na území Spojených států.
Na přesnou animaci na Zemi se podívejte zde.

Dá se malinko spekulovat, že se dočkáme nějakých významnějších událostí a rozhodnutí ve spojitosti se Spojenými státy, protože i D. Trump se narodil za zatmění Slunce, i když nebylo zrovna v oblasti jeho narození. Často se takovýmto jedincům dějí osudové události právě opět v době zatmění. A jelikož je prezidentem jednoho z nejmocnějších států, ale s velmi vrtkavou povahou (Slunce konjunkce Uran v Blížencích), tipla bych si opět na zkratovité rozhodnutí, které může mít do budoucna nepředvídatelný dopad na něj i USA. I když vlastně neříkám nic nového, v podstatě se to děje téměř pořád od doby jeho zvolení. Nicméně teď se to může týkat nějakého strategického rozhodnutí spojeného s mocí, s bojem, s náboženstvím (novoluní ve Lvu je v trigonu s Uranem a Saturnem a v blízkosti je i Mars). Spíše se jedná o nový začátek strategie, nových aktivit, náhlých změn. Nechme se překvapit. Budeme si na to asi muset počkat do dalšího úplňku, kdy přestane být Merkur retrográdní a věci se začnou teprve hýbat nebo informace se k nám teprve začnou dostávat.

Jinými slovy celý tento týden počítejte s přesuny schůzek, změnami zadání, nejasnosti v komunikaci nebo i s poruchami techniky (retrográdní Merkur). Potřebujete-li se ale vrátit k nějakému restu, něco dopsat nebo domluvit a dokončit, retrográdní Merkur je naopak ideální doba. Pomůže vám se nejen k věcem vrátit, ale je i pochopit a vyřešit.

V místech zatmění máme silné působení gravitace, což může rozpohybovat přírodní děje. Ne jednou je zaznamenána v takovýchto místech do několika měsíců nějaká katastrofa. Neříkám, že nějaká nastane, ale už od zatmění Luny jsme svědky velkého emočního i bouřkového napětí. Události mezi zatměním Luny a Slunce bývají většinou dramatické, takže se nenechte unést, i když nejste narození zrovna ve znamení Lva. Buďte ostražití a konfliktům a nebezpečným situacím se vyhýbejte. Není důvod si vyslechnout příval emocí, který nepatří vám.

Tento týden přeje Lvům na konci znamení a Pannám na počátku znamení. Těm se mohou dít v životě velmi významné události. Ani Beranům na konci a Býkům na počátku znamení nebude chybět energie. Totéž platí o Střelcích na konci a Kozorozích na počátku znamení. Všichni mohou najít odvahu a energii udělat zásadní životní krok.

Štíři a Raci mohou prožívat sice poměrně rušné, ale vnitřně klidné a romantické období. Naopak přetíženi mohou být Blíženci, Střelci a Vodnáři na úplném počátku znamení.

autor – Jitka Štefanová

33. týden – 14. – 20. srpna  2017

Další prázdninový týden bude až nebývale klidný. Kdo tedy odložil dovolenou až na konec prázdnin,  může si výskat.  Zažije příjemné chvíle  bez větších zádrhelů,  s dostatečným komfortem a přitom i možnostmi aktivního vyžití.  Riziko úrazů,  havárií a  různých atentátů  je mnohem nižší než v předchozích týdnech.

Neprohloupí však ani ti,  kdo se zapojí zpátky do pracovního procesu. Šéfové  a většina  jindy nerudných kolegů budou buď na dovolené nebo naopak po návratu z ní  dobře naladění a značně velkorysí.  Podnikatelům naopak dovolená  jejich konkurence přihodí často velmi dobré obchody.

Jedinou nevýhodou  mohou  občasné  zmatky a bloudění na cestách,  kterým se však nevyhneme minimálně do konce měsíce.  Nejvíce se týkají  znamení Ryb,  Blíženců,  Střelce a částečně i Panny. S odhadem na tom budou naopak nejlépe Býci a Kozorozi,  kterým právě funguje jak logika tak intuice.

Energií doslova  napraní jsou nadále ze všech  znamení nejvíce Lvi,  na druhém místě pak Váhy narozené kolem 12. října.  V patách je sledují Berani a Střelci.

S  energii by měli naopak  tento týden šetřit Vodnáři,  Býci a Štíři narození na přelomu prvního a druhého dekanu v měsíci.  Ryze úsporný režim by měli stále dodržovat Střelci narození kolem13. prosince.

V lásce mají největší šanci zaujmout páni ve znamení Lva, tentokráte z posledního dekanu svého znamení. Nejkouzelnější pak budou ženy ve znamení Raka, zvláště pokud se narodili počátkem druhé červencové dekády.

Pondělí 14.  bude ve znamení domácí pohody. Určitě neprohloupíte,  když uděláte nějakou specialitu,  všechno bude chutnat i vonět daleko více než jiné dny.  Je to také dobrý termín pro sázení některé zeleniny,  například ředkviček.

Úterek  bude poněkud neklidný,  nespoléhejte na lidi, o kterých již dopředu víte,  že nejsou právě přesní..

Stejné doporučení platí i pro středu,  kde navíc zažijeme mnohem více zmatků  a nedorozumění.   Vhodnější bude  strávit den nezávazným klábosení s přáteli nebo příjemnou četbou  než  běháním po úřadech a marnými pokusy o seriózní domluvu.

Čtvrtek nás postupně přeladí  do smířlivějšího tónu  a také mezilidské vztahy budou vesměs  pohodové.

Na pátek si naplánujte romantickou schůzku nebo večeři u rodinného krbu.  Něžné  rozpoložení nám všem umožní lépe vyjádřit druhým to,  co k nim cítíme.

V sobotu 19.  se již kromě  příjemných pocitů  bude objevovat i  naše nespokojenost s druhými. U dětí počítejte s přecitlivělostí,  která může rodiče nemile zaskočit.  Dopřejte všem lehčí jídelníček,  ale nesnažte se je mučit hladem,  chutnat bude úplně všem!

V neděli se již blíží  novoluní a tak energie budou vyhrocené,  zvláště k večeru.  Od vrcholné aktivity k velkému propadu.  Pokud vás silný člen rodiny bude nutit ke stejnému vrcholnému výkonu jako podává on sám  a vy cítíte,  že na to nemáte,  hrajte na mrtvého brouka a běžte se někam opalovat.

autor – Alena Bratková

32. týden – 7. – 13. srpna  2017

Také následující týden bude nabitý energií a plný dramatických situací. Plány však budou od poloviny týdne nabírat reálnou podobu a konečně se doberete  konkrétního výsledku  (Slunce konjunkce Mars, od poloviny týdne tuto konjunkci zastabilizuje trigonem Saturn)!  Vytěží z toho někteří Lvi, Berani a Střelci narození okolo 13.  v daném znamení. Těm se  otevírají nové možnosti, jak se realizovat.  Při plánování však zůstaňte nohama na zemi a nenechte se unášet příliš velkorysými představami. Než s někým uzavřete dohodu, dobře si ji pročtěte, abyste za měsíc nebyli překvapeni, co jste to podepsali (Merkur opozice Neptun). Po celý týden si ověřujte  informace, které k vám chodí!

Panny narozené v první dekádě znamení, nenechte se rozhodit množstvím informací!  Běžte na chvíli na vzduch nebo na procházku, vydýchejte se a řešení se brzy ukáže. Nemusíte vždy vše řešit hned (opět Merkur v Panně opozice Neptun v Rybách).

Pondělí může přinést emočně vypjaté situace Lvům, Štírům, Vodnářům a Býkům, narozeným okolo 3. dne v měsíci v daném znamení. Nejhorší to s nimi bude  dopoledne a po obědě.  Pokud se s nimi chcete dohodnout, počkejte až přejde úplněk a oni  dokončí svou práci. Budete mít výrazně lepší vyjednávací pozici a šanci, že vám budou naslouchat (úplněk Lev-Vodnář).

Ten z vás, kdo má Ascendent ve Lvu, bude i tento týden doslova „na koni“. Vzroste mu  sebevědomí, bude rozhodnější a zvýší se mu množství energie. Pokud se k něčemu odhodláváte, třeba že začnete cvičit, požádat  šéfa o zvýšení platu, opravit  střechu  nebo udělat  vítr v šatníku, nyní je ta správná doba. Tento měsíc na nic nečekejte a využijte vnitřní sílu, které se vám dostává!

Úterý se již ponese v přátelštějším duchu a  snaze se s ostatnámi dohodnout (Luna v  trigonu s Jupiterem).

Středa a čtvrtek vnáší uměleckou  inspiraci a tvořivosti. Můžete získat přízeň na internetu a sociálních sítích a pokud jste umělecky založení, inspirace vám bude chodit doslova sama (Luna konjunkce Neptun v Rybách v trigonu na Venuši). Pocítit ji mohou zejména Ryby, Raci a Štíři, a to nejvíce narození zhruba v polovině znamení. Lépe vyznívá středa, protože ve čtvrtek vás mohou zastavit každodenní povinnosti. Je proto nutné si vše dobře naplánovat (Luna kvadrát Saturn)!

V pátek se budou potkávat dva světy, reálný svět a svět fantazie. Je jen na vás, kterému dáte přednost a  zda se vám podaří vize převést do života.

Sobota a neděle se ponesou v podnikavějším duchu. Nevrhejte  se do všeho po hlavě, situace se může měnit z hodiny na hodinu.  Důležitá rozhodnutí  a riskantní činnosti raději odložte až na pondělí 14. srpna, kdy se emoce uklidní a všechno  půjde jako na drátkách.

V lásce tento týden mohou zabodovat opět Váhy, Vodnáři a Blíženci, narození zejména okolo 11. dne v měsíci. V navazování prvního kontaktu budou nejúspěšnější muži v ohnivých znameních,  narození kolem 8. Z žen pak budou nejatraktivnější ty  narozené ve znamení Raka,  především okolo 8. července.

Velký pozor dávejte  na finanční transakce a  nelítostnou ruku zákona,  zvláště pokud jste Raci, Kozorohové, Berani a Váhy, narození okolo 8.  v daném znamení.  Varování platí nejvíce koncem týdne, v sobotu. Berani mají dostatek energie, aby se hájili sami.  Vahám přeje štěstí, Kozorohové se budou snažit využít svou moc a veškeré manipulativní prostředky. Nejhůře na tom mohou být Raci. Poproste někoho spolehlivého o spolupráci (Jupiter kvadrát Pluto ve vazbách)!

Doprava bude i tento týden rychlá (Slunce konjunkce Mars) a  právě rychlost se může stát častou příčinou havárii. Od poloviny týdne by měla být už lépe usměrněná a organizovaná muži zákona. Přesto můžete poměrně často  narazit na nejasné dopravní značení a doslova se ztratit. Nejproblematičtějším dnem pro cestování se jeví čtvrtek a sobota, kdy hrozí i větší ztráty na majetku i na životech. Ve čtvrtek z nepozornosti, v sobotu se k  důvodům přidá i rychlá jízda. Pokud budete dlouho na cestách, dodržujte pauzy, protáhněte tělo nebo předejte řízení někomu jinému. Vyhnete se potížím.

autor – Jitka Štefanová

31. týden – 31. července – 6. srpna  2017

Srpen tentokráte kumuluje velké množství energie a tak se pořádně zapotíme a to   nejen v prvním týdnu.  Pro někoho to bude pořádná vzpruha a  vzchopí se k velkým výkonům. Především  Lvi z přelomu července a srpna budou vesměs za hrdiny.  Odporovat jim však nebude  moudré. Řiďte se raději po celý srpen  příslovím:  Lev má vždycky pravdu!

Dobře s  energií na tom budou i Berani narození počátkem dubna a Střelci z počátku prosince. Býci,  Štíři a  Vodnáři  budou spíš jen  lapat po dechu.

V pondělí, zejména v  dopoledních hodinách,  budou mnohé emoce gradovat.  Pokud  je o někom známé,  že je to cholerik,  bude moudřejší mu ten den ani nezvedat telefon. Pokud to schytáte druhý den,  tak alespoň budete vědět za co…

Úterý i středa přeje odvážným,  ale co kdo  říká,  raději neposlouchejte.  Hodně lidí se do svých slov zasukuje a  stejně říkají něco jiného než myslí…

Ve čtvrtek přijde ochlazení a stejně rychle spadne mnohým nálada. Do konce týdne pak můžete  úspěšně promýšlet vážné a důležité věci. Sice to nebude zábavné, ale při balení na dovolenou nebo zpět domů alespoň nic nezapomenete.

V sobotu se vyhněte rodinným diskuzím.  Nejsilnější člen rodinného klanu by patrně opět prosadil svou. Ale ve vztazích na rozdíl od války platí,  že ten kdo vyhraje,  vlastně prohrává…

Neděle bude ve znamení úprku.  Počítejte raději s tím, že nic není jisté a to ani na cestách,  ani ve vaší hlavě..

autor – Alena Bratková

30. týden – 24.- 30. července 2017

Poslední červencový týden nebude až tak dynamický a napěťový jako ten předešlý. Ponese se v duchu přátelské atmosféry, pohody a chuti se potkávat a oslavovat. Až v neděli 30.7. můžete narazit na některé rozzuřené Štíry, které vytočila nějaká maličkost. Naplánujte si schůzku či návštěvu na jiný den. Dusno bude, že by se dalo krájet.

Tento týden se rozproudí krev v žilách zejména Lvům narozeným v první dekádě znamení. Budou mít pocit, že vše je v jejich rukou, že zvládnou naprosto vše a mohou se s velkou odvahou pustit prakticky do jakékoli aktivity, ať už sportovní podnikatelské či milostné. Budou sršet energií, optimismem a pokud zrovna nejste jejich podřízení, užijete si s nimi spoustu legrace.

Pokud zrovna něco dlouhodobějšího plánujete, úterý 25.7. je ideální den pro správná rozhodnutí. Vaše mysl bude optimisticky naladěná a plány budou velkorysé a originální. S chutí do toho!

Energie nebude chybět ani Beranům a Střelcům z počátku znamení.

V pondělí a úterý se můžete ještě setkat s hlubšími tématy týkající se opravdovosti vztahu a přátelství. Můžete se znovu vrátit k otázkám vašich skutečných hodnot, čeho si ceníte na druhých i na sobě. Nejvíce to mohou řešit Blíženci narození okolo 11.6. a Střelci narození okolo 14.12. Dejte tomu čas, pozorujte, další den vám přátelská atmosféra ukáže cestu a vše se najednou vyjasní, i kdyby to znamenalo nějakou ztrátu, pravděpodobně to nestálo za to. Objevujte pravou hodnotu věcí, přátelství, vašich plánů a sebe sama. Bude se vám volněji dýchat, život se zjednoduší a bude větší prostor pro radost z obyčejných věcí.

autor – Jitka Štefanová

29. týden –   17.-23. července 2017 
Další prázdninový týden začíná poměrně dramaticky. Velké napětí však bude vládnout již v neděli 16.Pokud plánujete odjezd nebo příjezd na dovolenou v neděli  nebo v pondělí,  buďte připraveni,  že  nastanou i situace,  se kterými jste  rozhodně nepočítali a které  mohou všechno pořádně zkomplikovat! Na silnici  pak mějte  oči na stopkách, zejména  v neděli  odpoledne  do 21-té hodiny a v  pondělí do osmé  ráno.Lidé s vysokým krevním tlakem a srdečními onemocněními by měli po oba dva dny zvolit spíše relaxační program.Úterý a středa již  budou poklidnější, musíme však mít stále na zřeteli, že letošní léto patří svou energií k těm, kdy se nudit určitě nebudete!  Dlouhá siesta a  dobré jídlo  zaručí většině lidí naprostou spokojenost a   nezáleží ani na tom,  jestli to bude  v restauraci nebo v pohodlí domova.Pokud potřebujete něco vyběhat a vyřídit, a to nejen na úřadech, volte dny  až od středy.  V pondělí budou všichni po víkendu pohodlnější ani v úterý nemusíte najít společnou řeč. Tam, kde vás v pondělí vyhodí ze dveří nebo je najdete zavřené s cedulkou DOVOLENÁ,   ve středu se domluvíte a ještě se na vás budou usmívat.Středa a čtvrtek jsou také nejlepší dny na setkání s přáteli,  společenskou zábavu  a romantické milostné schůzky.  Tyto dva dny jsou pro seznamování v celém měsíci nejvíce klíčové, protože lidé budou ochotní otevřít svá srdce a kontakt s jiným člověkem jim bude příjemný.Páteční večer a víkend budou již více v rodinném duchu.  Nezapomeňte však, že se blíží nov  na ten je v mnohém ještě náročnější nežli úplněk.   Po vypjatém dni ale většina lidí padne do peřin a nemá již energii na velká dobrodružství,  samozřejmě kromě nočních sov…Zvláště v neděli a částečně  i v pondělí se bude měnit rozpoložení mnohých lidí prakticky hodinu  od hodiny a emoce mohou značně gradovat.  Podle konstelací v individuálním horoskopu tak bude mnoho lidí na vrcholu svých sil a mohou podávat i špičkové výkony,  zatímco druzí budou v totálním propadu. Při  plánování fyzických a sportovních aktivit je proto víc než nutné brát ohled na momentální rozpoložení a zdravotní stav všech členů tlupy!V nejlepší fyzické kondici budou  tento týden lidé narození kolem 20. července  a 9. října. Jenom o fous za nimi jsou ti s narozeninami kolem 20.  listopadu,   20. března,  5. února a 7. června.S propadem energie a menší šikovností  musejí počítat lidé narození kolem 23.  října,  kolem 19. ledna a kolem 19.  dubna.Střelci narození kolem 14. prosince potřebuji ubrat ze svých aktivit po celý červenec!  Snažit se tentokrát překonat sám sebe se nemusí vyplatit!A poslední upozornění –  Berani narození ke konci znamení  budou v ráži  již v neděli 16. pondělí 17. 7.  Určitě se vyplatí jim nekřížit cestu.  Totéž platí pak pro Raky z konce znamení ale až v neděli 23.7…  Prostě všechno má svůj čas…
autor – Alena Bratková